Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2002., 11:02   #1
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Question Ati vs. Nvidia - u praksi

Ati Vs. Nvidia - Pomoc

Želim kupiti novu grafičku. Već par dana po internetu
i domaćim časopsima gledam grafičke kartice i već mi je
pomalo zlo, nikako se nemogu odlučiti pa me zanimaju
iskustva i savjeti samih korisnika pošto su časopisi i
web stranice često kontradiktorni jedan drugima po
rezultatima benchmarka i mišljenjima o proizvodima.

Ono što meni treba od grafičke je:
Kvalitetan TV-out (nikakvi drugi konektori nisu bitni)
Stabilnost u igrama mi je bitnija od same brzine, tj.
ne tražim nikakve sulude frame rateove u super visokim
rezolucijama.

Trenutno imam ATI All-in-Wonder Rage128 i super sam
zadovoljan s tv-outom, 3D igre su spore ali i LOŠE
rade za razliku od prethodne kartice RivaTNT gdje je
sve radilo sporo ali ok.
Na poslu imam Radeon 7200 i nisam ga puno testirao ali
čini mi se da igre rade ok.
Frend je u Hgspotu kupio nekakvog no-name RadeonaVE i
njemu tv-out i taj dio radi super ali igranje je
KATASTROFA! (što se tiče stabilnosti)

U praksi:
Koliko je stvarno tv-out na Nvidia karticama loš?
Da li Ati ima stvarno toliko loše drivere?

Trenutno nekako naginjem ATi Radeonu 7200
možda Radeonu 7500 ili MSI 8836 GF2 Ti.

Vaša mišljenja molim, Hvala!
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2002., 11:15   #2
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Re: Ati vs. Nvidia - u praksi

Citiraj:
Originally posted by razlo
Ati Vs. Nvidia - Pomoc

U praksi:
Koliko je stvarno tv-out na Nvidia karticama loš?
Da li Ati ima stvarno toliko loše drivere?

Trenutno nekako naginjem ATi Radeonu 7200
možda Radeonu 7500 ili MSI 8836 GF2 Ti.

Vaša mišljenja molim, Hvala!
evo moje cisto subjektivno misljenje...

ATI kartice nisam nikad imao osim na poslu, i to uvijek low-end OEM rjesenja, obicno integrirana na maticnim plocama.
Frend je imao ATI-ja i znam koliko se patio, stalno cuva po 5-6 vrsta drivera jer sa jednom verzijom drivera radi nesto, sa drugom radi nesto drugo itd. Meni je to izgledalo kao potpuna katastrofa i iskreno nebih to radio da mi plate.
No to je prica o ATI-ju od pred godinu dana.

Otkad imam nVidia kartice super sam zadovoljan brzinom. Kvaliteta 2D slike - pa, dokle god kupujes kartice nekog kvalitetnijeg proizvodjaca neces imati problema. Ali TV-out zaboravi. Jednostavno - katastrofa. Da, zbilja je los, i nemoze se mjeriti ni s ATI-jem ni s Matroxom. Neznam za sto je uopce upotrebljiv, vjerojatno za pustanje piratskih MPEG/DivX filmova na TV-u, koji su tak i tak uzasne kvalitete.
Dosta ljudi kuka oko novih nVidia drivera, no cinjenica je da su to sve beta driveri koji su procurili na net i da uopce nije cudo sto imaju problema. Dokle god koristis finalne verzije drivera sumnjam da ces imati problema, bez obzira koju plocu koristio. A to je prava rijetkost.

Sto se u medjuvremenu desilo?
Pa ATI je izdao nove Radeone, cijena im je odlicna, driveri su navodno dobri... No to navodno moram priznat da treba uzet sa dozom rezerve, naime svi testiraju nove Radeone, onda se pojavi novi driver i svi su odusevljeni jer je 20% brzi... Sto znaci da je onaj prethodi bio totalna katastrofa. Vjerujem da se ATI puno priblizio nVidia-i i nadam se da su sredili drivere barem na neki prihvatljivi nivo. No isto tako mislim da su i dalje ispod nivoa kvalitete i stabilnosti nVidia drivera. Sa danasnjim generacijama video kartica brzina vise nije problem. Neznam tko se od vas igra na 1600x1200, meni to ne pada na pamet. 1024x768x32b, stabilnost, prihvatljivi frame rate i sto bolja slika, to je ono sto ja ocekujem od graficke kartice. A to vec imas sa starim Geforceom 256.

Nadam se da ce se javiti i netko tko ima ATI Radeon 8500 i izaci sa svojim iskustvima, mene isto zanima kako to izgleda u praksi nakon par mjeseci koristenja, kad prestane onaj prvi zanos i pocnes primjecivati sve manjkavosti.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 19.01.2002., 08:39   #3
vitko
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Kozarčeva 48a, 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 92
Stvarno ja bas i ne znam previshe sa modernim grafickama (jos sam uvijek sa svojom Maroxicom g400) ali ak se nesto isplati onda je to sigurno ona FICova 7500 (koja je zapravo isti K ko i ATIeva samo OEM)
vitko je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2002., 13:42   #4
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Pa imao sam par kartica sa nvidia chipsetom i ne mogu reci nista lose protiv njih. Nisam nikad overclockao ali ionako se ne igram previse pa mi je bilo ok. I onda sam si nabavio radeon 64ddr i onda cu poceli problemi. Bootam komp i ocu instalirat drajvere sa cda.. i dobijem msg da nemam ati karticu u kompu nego neku drugu. Pomislim mozda su stari drajveri budem nove skinuo i nakon 10mb skidanja drajvera ista stvar. I vec sam se skoro pomirio sa tim da cu imat drajvere za defaultnu graficku..i onda sam otisao provjerit dal je nesto od patchava izaslo na win update i nasao sam tam neke prastare drajvere ali bar rade. To je na w2000 naravno bilo. Znaci siguran sam da vise nikad necu uzimat Ati karticu nakon ovoga. Kartica je mozda brza ali drajveri su smece.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2002., 01:11   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Bono
Kartica je mozda brza ali drajveri su smece.
da,tako mogu reci i dam imam ultra brz komp ali u mojoj kuci nema struje ili da kod kuce imam boing 747 ali nikako da skupim za gorivo da se i provozam malo,ili da mi monitor radi super samo mu fale crvena i zelena boja ili.......ma shvatio si
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2002., 17:30   #6
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Pa ne mogu reci koliko je brza kada imam stare drajvere a nove drajvere ne mogu isprobat jer nisu popravili to jos a sada kada je 8500 vani ni ne mislim da ce popravit.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2002., 21:06   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Ja ti imam Kyro II i mogu ti reči da sam super zadovoljan.Malo je lošiji Tv out nego na Atiu ali još uvjek puno bolji nego nvidia.A što se tiče igrica nisam još naišao na takvu da je ne mogu igrati i više nego pristojno.Imao sam istu dilemu kad sam ja kupovao komp ali sam na kraju odustao i od Atia i od nvidie jer oboje imajun nešto loše.3 D Prophert Kyro II(Tv out 64 Mb) nabaviš za manje od 1000 kn a radi ko luda na svemu tako da ono.....
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na