Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2011., 00:09   #1
roby124
Registered User
 
roby124's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
(riješeno) Laptop - video kontoler

Radi se o Fujitsu Siemens lifebook e series 7010. Problem je što se laptop nekada ne želi upaliti. Odnosno, upali se ventilator i hard, ali nema slike na ekranu.

Otvorio sam laptop, malo počistio sve i uspio ga upaliti. Radio je koje 2 min i sam se ugasio. Pokušao sam opet, ali bez uspjeha, nema slike.

Ostavio sam ga malo na miru i ponovno pokušao i upalio se. Došao je do dijela gdje loada wndowse i tu stao sa cijelom iskrivljenom slikom. Odjednom se opet sam ugasio.

Ponekada se na početku paljenja zna čut zvuk - 1 dugi beep i 2 kratka što po manualu matične ukazuje na problem sa video kontrolerom.

Zna li netko što bi još mogao napraviti / probati da možda radi kako spada?

To se počelo događati samo od sebe. Ram nije, disk nije, probao sam.

Hvala!
roby124 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2011., 13:07   #2
defiant000X
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 53
Odlazi ti graficki cip na maticnoj ploci... Jedino sta mozes je dati nekome da ti ga prelemi (potrazi gpu reballing na youtubu), ali obicno naplacuju za to od 500 kn na vise, ali to ti jedino trajno rjesenje...ali i pretpostavljam neisplativo za taj laptop. Mozes ga probati grijati laptop fenom na mjestu gdje se nalazi graficki cip, ali to je polovicnog uspjeha i kratkotrajno. Mozes i industrijskim fenom zagrijati chip kad rastavis laptop ali niti to ti nije trajno rjesenje vec samo mjesec- dva ili manje...
defiant000X je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2011., 00:49   #3
roby124
Registered User
 
roby124's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Ovo je riješeno - traži se druga ploča... nakon grijanja je radio par dana i opet počeo zezat...

Hvala!
roby124 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na