Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2010., 23:41   #691
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 656
dosad sam kod njih zatuko par tisuca kn,
i sto sam kupovao polovnjaka isto ima garanciju protisa, znaci sirok je krug korisnika...
ali uljudnost ni na pameti

uglavnom ja njima samo mailam hocu to i to, i dobijem mail u roku od 30min-1h da ce biti poslije 17h tamo ili sutra dan..
i ja kad god sam dosao bilo je tamo, sto manje ih pitas i manje trazis to bolje...
jedino me malo smetalo sto sam konfu narucio npr. prije 2 dana i platio,
da bi dobio mail da ce mi javiti kad stigne na maill, ja nakon 2 dana poslo mail da li mogu doci po to.. nitko nis nije odgovorio i stize nakon 10 min mail s druge adrese al isto od protisa kao da je roba stigla i mogu podici

ali nadam se da s njima necu morati ulaziti u neke razgovore i reklamacije, jer vec vidim da ce to lose zavrsiti.. preporuka ako vam se da tako poslovati u neljudskim uvjetime, dodjes platis odes
inace NE...

i da, uvijek sam čekao kod njih pa makar nikog nije bilo unutri jer uvijek nesto na kompu mora "obaviti"
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2010., 23:44   #692
Dr.Cooler
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vrbani
Postovi: 87
Pa ne govorim za novac, već kako se shopovi trebaju boriti i drugim stvarima a ne samo ponudom. Ima ljudi kao što sam ja i sve više drugih koji su ovdje postali, a koje smeta činjenica da se od nas kupaca radi debile. Mislim ako njima nije u interesu da se postave ljudski i da normalno komuniciraju to kod mene ne prolazi. Pa čak i da jedini imaju nešto što ja jako želim.

Da ti bolje rezemiram, jel bi ti potrošio jednu prosječnu Hrvatsku plaču na shop koji se ne javlja na telefone i odg na mailove svaku prijestupnu godinu a npr nisi ni blizu zg-a???

Jel bi mogao takvim ljudima vjerovati da možeš očekivati stručan servis i da neće biti problem kod nedaj Bože kakvih reklamacija??

Jel ti dovoljno govori da su mi zamjerili toliko puta, da mi je čak bivši vemil ispred njih?
Dr.Cooler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2010., 20:43   #693
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Sjedište Protisa je u Sisku pa su vjerojatno i vlasnici tamo.Možda ljudi ni neznaju kakve doktore zapošljavaju, zbog kojih masa potencijalnih kupaca odustaje od kupovine u takvom ducanu.
Vjerujem kada bi se te ljude moglo upozoriti na ponašanje osoblja koje tamo radi,stvari pomaknule na bolje.
osim ako ti tamo doktori nisu sami vlasnici.....

Trgovačko društvo Protis d.o.o. osnovano je 2007. godine. Iz godine u godinu trudimo se imati najveću ponudu i najmanje cijene uz što je moguće kvalitetniju uslugu. Već od samih početaka osvajamo dio kupaca koji su nas prepoznali kao kvalitetne partnere i distributere te uz marketing i preporuke osvajamo sve veći dio tržišta što potvrđuju financijski pokazatelji, svake godine prihodi nam se gotovo udvostručuju. Krajem 2008. godine preuzeli smo trgovački obrt „Protis“ te početkom 2009. i uslužni obrt „Spider“. Jedna smo od najbrže rastućih IT firmi u regiji. Da bi mogli logistički pratiti rast poslovanja, konstantno uvodimo nove tehnologije i unaprijeđujemo postojeće. U 2010. godini posebnu pozornost posvećujemo poboljšanju kvalitete te radimo na implementiranju novih web stranica, uvođenju novog e-mail sustava, unaprijeđenju poslovnog sustava, poboljšanju komunikacije sa klijentima i partnerima te prije svega na povećanju zadovoljstva klijenata. Osnovna djelatnost društva je proizvodnja i prodaja računala i informatičke opreme, audio-video i HIFI opreme, fotoopreme, kućanskih aparata i ostale tehničke robe te projektiranje i razvoj informacijskih sustava. U našoj ponudi možete pronaći široki asortiman proizvoda najpoznatijih svjetskih proizvođača.

ovo je sa njihove web stranice,bajkovito dok čovjek ne uđe u onu šupu,oprostite,hram novih tehnologija gdje se ljubaznost osoblja stapa sa zadovoljstvom kupaca.

Zadnje izmijenjeno od: dabomba. 09.09.2010. u 21:29.
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 17:19   #694
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,916
Nisam nikad kupovao u Protisa, ali iskustva mi se nisu dojmila pa sam ga izbjegavao, do danas. Naime 3 komada hardvera će me u Protisa ispast skoro 300 kn manje nego u Diskonta24, dok ostali uopće nemaju ta 3 komada ili imaju 2, a nemaju treći, a nema mi smisla kopit 3 komada hardvera u 3 različita dućana pa platit 3 poštarine...

Pa sam između Protisa i Gor-Infa izabrao Protis...valjda sve prođe ok, već 60 dana se jeben s Lostom, nisan valjda tolka picajzla da me sad i Protis sjebe A ako me i sjebu, moć ćete reć "rekli smo ti", al bogami 300 kn više mi se ne daje, pogotovo jer mi opet ta firma nije doma...Da nađem ta 3 komada u Splitu po prihvatljivoj cijeni (u Linksa nisu normalni) možda bi i dao, ovako ne dan


EDIT: Prošlo sve ok
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK


Zadnje izmijenjeno od: Mr.Ex.President. 24.09.2010. u 20:40.
Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 22:09   #695
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
pozdrav,

stavili smo novu web stranicu na kojoj ima dio za ocjenjivanje dokumenata (kad dobijete npr ponudu mozete ocjeniti kako ste zadovoljni brzinom odgovora, cijenom...) i dio za ocjenjivanje opcenito gdje mozete ocjeniti pojedine dijelove poslovanja i na kraju napisati komentar (prijedlog, pohvalu, primjedbu)

uglavnom svi komentari su i vise nego dobrodosli jer se trudimo popraviti stvari koje ne valjaju a mozemo utjecati na to. Ukoliko imate primjedbu na nekog od zaposlenika napisite u komentar o kome je rijec i na sta se odnosi, uskoro cemo uvesti plocice sa imenima da znate sa kim pricate

problem sa javljanjem pokusavamo rjesiti i nesto smo poboljsali medutim previse je posla da se stignu javiti na sve, najbolje napravite web narudzbu po kojoj cete dobiti ponudu, to je najbrzi nacin jer se uvijek prvo rjesavaju web narudzbe pa tek onda telefonski pozivi

Anketa se nalazi na Korisnicke stranice -> Ankete, ne morate biti ulogirani da to popunite iako je najbolje da se ulogirate pa onda popunite da nam je lakse utvrditi o cemu se radi jer onda vidimo vezane dokumente i mailove

LP
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 05:15   #696
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Hehe, previše posla da bi se javili na telefon...
A ona zgoda koju je netko opisao nedavno: stoji forumaš ispred dućana i zove, telefon zvoni, a prodavač da bi se pomaknuo sa kompa?
Mora da je pisao uber važan mail

Nije ni bitno, ja u Protisu neću nikada ništa kupiti
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 07:08   #697
Wozniak jR.
humanware
Moj komp
 
Wozniak jR.'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zGb
Postovi: 456
Isao sam s prijateljem prije nekih 2 tjedna u protis po neke komponente, mislio je pola kante uzet tamo a pola u adm-u. Dodjemo mi tamo, prijatelj mu da popis i nemaju apsolutno nista osim harda s tog popisa. Al dobro to sto nemaju nesto mogu zanemarit, prijatelj im nije poslao ni mail ni nista da naruci neke stvari, al nemogu shvatit to sto je tamo zvonio telefon cijelo vrijeme dok smo mi bili, dakle nekih 5-10 min, a tip samo sjedi i gleda u monitor i ne hebe ga. Pitamo ga , pa kako te ne zivcira taj telefon, i odgovor je bio : "googlaš" ...
Mislim stvarno ;D
Wozniak jR. je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 08:37   #698
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
pozdrav,

stavili smo novu web stranicu na kojoj ima dio za ocjenjivanje dokumenata (kad dobijete npr ponudu mozete ocjeniti kako ste zadovoljni brzinom odgovora, cijenom...) i dio za ocjenjivanje opcenito gdje mozete ocjeniti pojedine dijelove poslovanja i na kraju napisati komentar (prijedlog, pohvalu, primjedbu)

uglavnom svi komentari su i vise nego dobrodosli jer se trudimo popraviti stvari koje ne valjaju a mozemo utjecati na to. Ukoliko imate primjedbu na nekog od zaposlenika napisite u komentar o kome je rijec i na sta se odnosi, uskoro cemo uvesti plocice sa imenima da znate sa kim pricate

problem sa javljanjem pokusavamo rjesiti i nesto smo poboljsali medutim previse je posla da se stignu javiti na sve, najbolje napravite web narudzbu po kojoj cete dobiti ponudu, to je najbrzi nacin jer se uvijek prvo rjesavaju web narudzbe pa tek onda telefonski pozivi

Anketa se nalazi na Korisnicke stranice -> Ankete, ne morate biti ulogirani da to popunite iako je najbolje da se ulogirate pa onda popunite da nam je lakse utvrditi o cemu se radi jer onda vidimo vezane dokumente i mailove

LP
Iskreno se nadam da će doći do pozitivnih rezultata.
Napravio sam narudžbu na nekih 300ak kn pa ćemo vidjeti.
housel je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 09:31   #699
Dr.Cooler
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vrbani
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Wozniak jR. Pregled postova
Pitamo ga , pa kako te ne zivcira taj telefon, i odgovor je bio : "googlaš" ...
Mislim stvarno ;D
A ja već fakat pomislio da su jako zaposleni.
Dr.Cooler je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 17:07   #700
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Preksinoć na temelju ponude uplatio pare za dva miša na akciji i danas dopodne mi stigli. Uglavnom u ovoj temi se ljudi bune no meni je ovo već treća kupovina kod njih i svaka je ispala super.
Nisam do sada ništa kod njih reklamirao tako da taj dio neću prokomentirati.
OT ...miševi su zakon, stvarno sam se ugodno iznenadio, posebice radi cijene
housel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2010., 17:43   #701
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Hehe, previše posla da bi se javili na telefon...
A ona zgoda koju je netko opisao nedavno: stoji forumaš ispred dućana i zove, telefon zvoni, a prodavač da bi se pomaknuo sa kompa?
Mora da je pisao uber važan mail

Nije ni bitno, ja u Protisu neću nikada ništa kupiti
kao sta sam i rekao prioritet imaju web narudzbe i fakturiranje robe, jedan covjek ima posla cijeli dan samo za fakturirati narucenu robu i vjerovatno je to radio, sada cemo izmjeniti da taj sta fakturira ne sjedi vise naprijed nego iza ali opet ostaju web narudzbe za rjesavati, dok ne preselimo u veci prostor i ne zaposlimo vise ljudi situacija sa telefonom ce biti takva kakva je, trudimo se koliko mozemo ali ne stignemo sve, zato je najbolje napraviti web narudzbu i dobijete ponudu ako su artikli raspolozivi ili ce vam javiti da nesto nije raspolozivo, jednostavnije je i vama i nama, da li je narudzba obradena i tko ju je obradio mozete pogledati kada se ulogirate u webshop

Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Preksinoć na temelju ponude uplatio pare za dva miša na akciji i danas dopodne mi stigli. Uglavnom u ovoj temi se ljudi bune no meni je ovo već treća kupovina kod njih i svaka je ispala super.
Nisam do sada ništa kod njih reklamirao tako da taj dio neću prokomentirati.
OT ...miševi su zakon, stvarno sam se ugodno iznenadio, posebice radi cijene
sta se tice reklamacija mi sa tim nemamo nista, ako donesete nama mi samo proslijedimo u ovlasteni servis i bude kako oni kazu, ako nosite direkt njima onda ce biti par dana prije gotovo jer nama treba dan-dva da odnesemo i dan-dva da pokupimo, da li ce se neki kvar uvaziti pod jamstvo ili ne mi sa tim nemamo nista, nismo servis, status servisne primke isto mozete pratiti preko web shopa a i kod promjene statusa automatski se salje email
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 18:04   #702
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
A kada ću ja dobiti odgovor na mail u vezi reklamacije USB sticka? Poslao sam ga davnih dana i od tada ni riječi... Poslat ću ga i ponovno, ako treba, samo da reklamacija bude riješena u jamstvenom roku.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 00:59   #703
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
sta se tice reklamacija mi sa tim nemamo nista, ako donesete nama mi samo proslijedimo u ovlasteni servis i bude kako oni kazu, ako nosite direkt njima onda ce biti par dana prije gotovo jer nama treba dan-dva da odnesemo i dan-dva da pokupimo, da li ce se neki kvar uvaziti pod jamstvo ili ne mi sa tim nemamo nista, nismo servis, status servisne primke isto mozete pratiti preko web shopa a i kod promjene statusa automatski se salje email
Vi ste odgovorni za reklmacije i ispunjenje jamstvenih uvjeta robe koje prodajete, a ne ovlasteni servis. Tako stoji u zakonu i to je normalna praksa.

Zasto bi kupac izbacio jednu kariku svog osiguranja iz lanca? Vi zaradjujete na tome, pa izvolite i preuzeti vase zakonom propisane uvjete bez, kako bi englezi rekli "if's and but's"....

To sto vam servis da nema veze sa kupcem. Sto se kupca tice oni vam mogu dati za pokvarenu gtx 470 i gtx 465... to nema veze sa kupcem. Kupac moze odbiti to i traziti od vas povrat novaca. A sta ako propadne uvoznik?

Molim vas da mi objasnite jednu situaciju. Ja kod vas kupim Monitor sa garanicom 2 godine. Krepa on nakon 1 godine i odnesem ga na ovlasteni servis kako vi savjetujete. Dobim novi od njih.. dali ja nakon jos 1,5 g (znaci 3,5 g) mogu kod vas doci i traziti da mi rijesite garanciju za taj monitor sa vasim original racunom?

Zasto bi ikoji kupac zaobisao vas, kad postoji mogucnost da uvoznik propadne? a nije da nisu propali...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 12:11   #704
bixsy the king
Premium
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 962
Vidim da ovdje ima puno nezadovoljnih sa poslovanjem Protisa.
Evo ja sam prvi put uzeo nešto od njih pa me zanima kad mogu očekivati isporuku tj.
dospijeće paketa ?
Uzeo sam 3 komponente u vrijednosti 900-1000 kn...uplata izvršena prije točno tjedan dana...dakle prošli petak 10.09.?
Koliko se kod njih obično čeka na dospijeće pošiljke ?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 12:44   #705
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,734
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova

Zasto bi ikoji kupac zaobisao vas, kad postoji mogucnost da uvoznik propadne? a nije da nisu propali...
Tu foru su valjda od ADM-a pokupili. Tamo sam dobio istu spiku, da to traje dok oni odnesu, da bolje nek ja odnesem, da ne mogu garantirati kad ce biti gotovo..
Ali onda ih lijepo, lagano povisenim glasom, podsjetis da oni to moraju rijesiti, i nek to lijepo preuzmu

Samo sto to objasnjavanje stvarno ne bi smjelo biti potrebno, vec bi morali lijepo i ljubazno zaprimiti reklamaciju i pregledati odmah je li doslo do mehanickih ostecenja. (jer za sva ostecenja nastala na relaciji protis/adm - servis naravno mi ne odgovaramo)
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 13:07   #706
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Tu foru su valjda od ADM-a pokupili. Tamo sam dobio istu spiku, da to traje dok oni odnesu, da bolje nek ja odnesem, da ne mogu garantirati kad ce biti gotovo..
Ali onda ih lijepo, lagano povisenim glasom, podsjetis da oni to moraju rijesiti, i nek to lijepo preuzmu

Samo sto to objasnjavanje stvarno ne bi smjelo biti potrebno, vec bi morali lijepo i ljubazno zaprimiti reklamaciju i pregledati odmah je li doslo do mehanickih ostecenja. (jer za sva ostecenja nastala na relaciji protis/adm - servis naravno mi ne odgovaramo)

Tu je jedna fora - ako servis kaze da je osteceno (a neki servisi vole to govoriti, valjda jer ljudi vole ostecivati svoje stvari.. hmm.. da..) - prodavac mora nadoknaditi kupcu stetu. Primili su robu i to je to.
Links cak ima i to na primci koliko se sjecam (ostecenja)...
Ako nisu napisali uzalud to sto servis kaze recimo osteceni pinovi na socketu.... Ocito su ih ostetili na relaciji ducan-servis.


Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Vidim da ovdje ima puno nezadovoljnih sa poslovanjem Protisa.
Evo ja sam prvi put uzeo nešto od njih pa me zanima kad mogu očekivati isporuku tj.
dospijeće paketa ?
Uzeo sam 3 komponente u vrijednosti 900-1000 kn...uplata izvršena prije točno tjedan dana...dakle prošli petak 10.09.?
Koliko se kod njih obično čeka na dospijeće pošiljke ?
Koliko im se sprdne. Sala.. Nemaju lager, pa sve ovisi koliko ce im trebati da to nabave od veleprodavaca. Moze biti par dana ili kao sto su neki imali horror od par tjedana....
Probajte ih navesti da na ponudi napisu i vrijeme isporuke

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 17.09.2010. u 13:13.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 15:39   #707
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Hah jebal vas sve skupa ...

Gledate na 3-5% nižu cijenu i onda se čudite kaj je usluga loša.

Ljudi koji tamo rade su plaćeni kikirikijem i šamarima - direktna posljedica niskih cijena koje daju niske marže. Pslodavac adekvatno zapošljava trenirane tuljane i koju foku da ih vodi ...

Kad već kupujete pregrizite tih par postotaka cijene i kupite u normalnom dućanu.

Dok vam doktrina ( koja naravno nije genralno primjenjiva, međutim u većini slučajeva jest ) koliko para tolko muzike ne postane jasna tako dugo ćete kupovati u "trgovinama" ala Protis ...

Osobno sam uvijek davao više novca na početku upravo zbog bolje usluge prije i nakon kupnje.
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2010., 19:34   #708
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Bilo bi dobro kada bi svi imali standard kao ti pa mogli kupovati di žele. Meni 100kn po komponenti jako mnogo znaci š to je najgore zna i tolika razlika biti. Još kada se uzme u obzir da nemamo svi inf.trg. u gradu koje mogu iole konkurirati sa ikime...
Protis bi sa dobrom uslugom mogao perfektno raditi. Veoma bi im se isplatilo. Zamisao je dobra, bez lagera je najbolje raditi, ako si stekneš potražnju

Zadnje izmijenjeno od: housel. 17.09.2010. u 19:39. Razlog: ...dodao par pametnih
housel je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 00:26   #709
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
[QUOTE=Protis;1732435]kao sta sam i rekao prioritet imaju web narudzbe i fakturiranje robe, jedan covjek ima posla cijeli dan samo za fakturirati narucenu robu i vjerovatno je to radio, sada cemo izmjeniti da taj sta fakturira ne sjedi vise naprijed nego iza ali opet ostaju web narudzbe za rjesavati, dok ne preselimo u veci prostor i ne zaposlimo vise ljudi situacija sa telefonom ce biti takva kakva je, trudimo se koliko mozemo ali ne stignemo sve, zato je najbolje napraviti web narudzbu i dobijete ponudu ako su artikli raspolozivi ili ce vam javiti da nesto nije raspolozivo, jednostavnije je i vama i nama, da li je narudzba obradena i tko ju je obradio mozete pogledati kada se ulogirate u webshop



slao sam i web naruđbe,bilo je to prošle godine,ali nikakve povratne informacije nije bilo,neznam dali su se u tom segmentu popravili sada,
za 20.30 kuna razlike u cijeni nije vrijedno živaca imati posla sa takvom firmom.
praksa u večini slučajeva ovdje neide u prilog protisu tako dok to ne dovedu na neku normalnu razinu mene tamo nema.
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 16:59   #710
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor dabomba Pregled postova
slao sam i web naruđbe,bilo je to prošle godine,ali nikakve povratne informacije nije bilo,neznam dali su se u tom segmentu popravili sada,
za 20.30 kuna razlike u cijeni nije vrijedno živaca imati posla sa takvom firmom.
praksa u večini slučajeva ovdje neide u prilog protisu tako dok to ne dovedu na neku normalnu razinu mene tamo nema.
prosle godine to nismo imali, sada kad se ulogirate mozete pregledati sve svoje dokumente i vidjeti "real-time" statuse, takodje kad zaprimimo uplatu automatsku se salje email da je novac proknjizen i kada je sve spremno za isporuku salje se mail da je roba spremna za isporuku

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Koliko im se sprdne. Sala.. Nemaju lager, pa sve ovisi koliko ce im trebati da to nabave od veleprodavaca. Moze biti par dana ili kao sto su neki imali horror od par tjedana....
Probajte ih navesti da na ponudi napisu i vrijeme isporuke
posaljite mail da pogledaju sta je sa tim, mozda nisu proknjizili uplatu, da li ste dobili mail sa potvrdom da je uplata zaprimljena, obicno ako nema necega na lageru salje se mail

Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Vi ste odgovorni za reklmacije i ispunjenje jamstvenih uvjeta robe koje prodajete, a ne ovlasteni servis. Tako stoji u zakonu i to je normalna praksa.

Zasto bi kupac izbacio jednu kariku svog osiguranja iz lanca? Vi zaradjujete na tome, pa izvolite i preuzeti vase zakonom propisane uvjete bez, kako bi englezi rekli "if's and but's"....

To sto vam servis da nema veze sa kupcem. Sto se kupca tice oni vam mogu dati za pokvarenu gtx 470 i gtx 465... to nema veze sa kupcem. Kupac moze odbiti to i traziti od vas povrat novaca. A sta ako propadne uvoznik?

Molim vas da mi objasnite jednu situaciju. Ja kod vas kupim Monitor sa garanicom 2 godine. Krepa on nakon 1 godine i odnesem ga na ovlasteni servis kako vi savjetujete. Dobim novi od njih.. dali ja nakon jos 1,5 g (znaci 3,5 g) mogu kod vas doci i traziti da mi rijesite garanciju za taj monitor sa vasim original racunom?

Zasto bi ikoji kupac zaobisao vas, kad postoji mogucnost da uvoznik propadne? a nije da nisu propali...
ja sam samo spomenuo mogucnost nosenja artikla u ovlasteni servis, nisam rekao da se mora ili da je to praksa, 90% ljudi nosi nama na servis a neki vole ici direkt ali o ishodu servisa odlucuje servis, ako oni kazu da je ispravno onda je ispravno ili suprotno

ovo "ako propadne uvoznik" se stvarno i dogodilo, elkotek je propao i sada sve to sta se vrati na reklamaciju saljemo proizvodacu direkt i onda oni to zamjene

sta se tice ove trece situacije mozete doci kod nas, monitor je zamjena za prvi koji je kupljen kod nas i oni to imaju u evidenciji kod sebe, ista stvar je da li vi osobno odnesete ili mi odnesemo
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 15:13   #711
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Meni samo nije jasno zašto je poštarina uvijek 50 kn za manje od 2kg kad na stranicama Overseasa piše da je dostava za zonu1 33 kn. Stavim dostavu kod šogora čije mjesto spada u zonu1 i opet je dostava 50 kn.

http://www.overseas.hr/osnovne-infor...k-dostave.aspx
simba je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 15:59   #712
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 440
Uzimaju vjerojatno proviziju za gorivo sto podju pokupit hardware u uvoznika i odnesu poslat u overseas
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 16:22   #713
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Da nabacim i ja svoje iskustvo..
U pon sam naručio miša (logii mx518) i uredno je došao u srijedu bez čekanja i bilo kakvih problema.
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 14:12   #714
Igor_zgb
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Kupio sam u protisu matičnu, procesor i rame.. narucio sam dan prije i drugi dan je sve stiglo, platio sam i sve super!

Na računu piše kolko je jamstvo za sve djelove, ako se nešto pokvari jel vrijedi samo račun kao dokaz o garanciji? ili mora biti garantni list?

U drugim ducanima sam dobio garantni list ispunjen..

Na ramima nisam dobio nista jer je mala kutijica, za procesor isto, a u maticnoj sam dobio neispunjen garantni list?
Igor_zgb je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 15:10   #715
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
račun je garancija i to čuvaj ...a obično na kutijama od proizvoda ima priljepljeno "jamstvo" i tu bi trebalo pisat tko je uvoznik...jer na kraju taj uvoznik je i ovlašten za reklamacije jer protis nema servis

Citiraj:
Autor Igor_zgb Pregled postova
Kupio sam u protisu matičnu, procesor i rame.. narucio sam dan prije i drugi dan je sve stiglo, platio sam i sve super!

Na računu piše kolko je jamstvo za sve djelove, ako se nešto pokvari jel vrijedi samo račun kao dokaz o garanciji? ili mora biti garantni list?

U drugim ducanima sam dobio garantni list ispunjen..

Na ramima nisam dobio nista jer je mala kutijica, za procesor isto, a u maticnoj sam dobio neispunjen garantni list?
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2010., 18:07   #716
Igor_zgb
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
račun je garancija i to čuvaj ...a obično na kutijama od proizvoda ima priljepljeno "jamstvo" i tu bi trebalo pisat tko je uvoznik...jer na kraju taj uvoznik je i ovlašten za reklamacije jer protis nema servis
Ok hvala ti na informacijama..
Igor_zgb je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 13:58   #717
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Igor_zgb Pregled postova
Na računu piše kolko je jamstvo za sve djelove, ako se nešto pokvari jel vrijedi samo račun kao dokaz o garanciji? ili mora biti garantni list?

Po njima to ti nista ne vrijedi i oni ti mogu poslati racuna sa manjom garancijom kad im se sprdne... (probali meni).

No sa strane inspektorata to ti vrijedi kao garancija.
Makar dobro je imati onaj zuti listic da znas ko ti je uvoznik pa da se mozes drito njima obratiti ako protis propadne...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 16:31   #718
Crnche
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Po njima to ti nista ne vrijedi i oni ti mogu poslati racuna sa manjom garancijom kad im se sprdne... (probali meni).

No sa strane inspektorata to ti vrijedi kao garancija.
Makar dobro je imati onaj zuti listic da znas ko ti je uvoznik pa da se mozes drito njima obratiti ako protis propadne...
Jok, poslo sam inspekciju u VeMil Anus Mediju
racun ne vrijedi kao garancija
na racunu pise da si dobio jamstveni list i deklaraciju

dobro je provjeriti da li je to unutra u kutiji prije
nego pobjegnes iz ducana
Crnche je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2010., 18:53   #719
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 440
Evo i mog iskustva,narucim hard za 450kn + 50kn postarina znaci za 500kn,doso hard nevalja,saljem ga opet za 50kn i hard ce me ako bude valjao doc 550kn.A mogo sam se rijesit muke i prosetat do HGspota i uzet ga za 600kn.
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 10:55   #720
Dr.Cooler
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vrbani
Postovi: 87
Citiraj:
Autor njOob Pregled postova
Evo i mog iskustva,narucim hard za 450kn + 50kn postarina znaci za 500kn,doso hard nevalja,saljem ga opet za 50kn i hard ce me ako bude valjao doc 550kn.A mogo sam se rijesit muke i prosetat do HGspota i uzet ga za 600kn.
Hard je najpoželjnije uzeti na licu mjesta, jer se zna kolko je osjetljiv na transport.
Dr.Cooler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na