Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2007., 11:10   #1
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
[MiniTest] Canon Pixma MP160

E pa...došlo je vrijeme da se rastanem sa svojim starim HP-om. Služio me dugo i dobro-ali tinte su papreno skupe.Pa se zato odlučih za novi uređaj.S obzirom da me tinte za HP dođu 500kn želio sam vidjti jel se može naći kvalitetan printer za tu lovu otprilike a da mu tinte nisu preskupe.U izboru su bili HP F380 te C3180,Epson DX4050,Lexmark X1270,Canon Pixma MP160 te MP180.Namjerno sam izostavio obične printere jer istini na volju-jedino je Canon vrijedan pogleda ispod 400kn.HP-ova boljka je ta što su tinte skupe količina istih je pa-mizerna.Lexmark je zapravo isti slučaj kao i HP,samo što ponekad daju malo više tinte-al zato je ispis najlošiji od svih ovdje navedenih.Epson?Tinte nisu ni tako skupe (71kn originalne...crna te 3 zasebne boje).Sam printer i nije loš.ali u odnosu na Canon koji je zapravo jeftiniji-nije vrijedan drugog pogleda.Dolazimo do mojih osobnih favorita u ovom cjenovnom rangu-Canon. Razlika između MP180 te MP160 jest ta da MP180 ima čitač kartica,crni pokrov skenera te "direktno kopiranje" (ne pitajte jer ni sam ovo baš ne kontam).A s obzirom da mi nijedno od toga ne treba-odlučio sam se za jeftiniju Pixmu MP160.Pa da vidimo što se dobije za 505kn :001_cool:.
Kao prvo-uređaj je relativno težak (vozio ga na biciklu doma pa znam)...dakle ako je težina pokazatelj kvalitete-itekako je ispunjava.Mala ima cijelih 6.3kg : Pa evo malo specifikacija za početak:

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...0&Sifra=513518

Pribor:



Sa printerom dolaze software i driveri za Mac i Windows,brze upute za priključivanje,upute na dosta jezika i zaseban hrvatski priručnik,poseban priručnik za Vistu (yep-Vista ready),naljepnice na raznim jezicima za odabir vrste papira na konzoli,jamstveni list,te nešto ala reklamni letak za canon papire,kabel za napajanje te obje tinte (PG40 i CL41).

Iako driver za Linux službeno ne postoji,ovaj printer dosta dobro radi pod istim: http://openprinting.org/show_printer...on-PIXMA_MP160
Mogu samo potvrditi da nimalo ne zaostaje za Windows verzijom po pitanju kvalitete ispisa i skeniranja.

Printer dolazi u lijepoj kutijici obložen stiroporom,najlonom i slijepljen sa svih mogućih strana zaštitnim trakicama:



A evo i samog printera:

tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2007., 11:11   #2
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Ako mene pitate-printer izgleda profesionalno i elegantno.na ovom printeru se više-manje sve izvlači te je dizajnerski i funkcionalno dosta dobro i jednostavno riješeno:



Unutar samog printera nalazi se "sklopka" prema kojoj možemo prilagoditi način ispisa (debljina papira odnosno-jeli običan ili foto papir)



Nije baš prepraktično,al ajd...oprostit ćemo im ovaj put :wink
Slijedi mali opis konzole:



S lijeva na desno: tipkica za održavanje (čišćenje tinti i slično) , prilagođavanje stranici, brzo skeniranje,kontrolne diode za pogreške u sustavu i nisku razinu tinti,odabir vrste papira (A4,A4 photo te 10x15 photo),led indikator količine ispisa,direktno kopiranje sa skenera (crno-bijelo),direktno kopiranje sa skenera (boja),otkazivanje svih događaja te on/off.Nije ništa posebno al ni loše za tu klasu.

Printer na sebi ima i pictbridge koji bi trebao omogućavat ispis fotografija sa digitalnog fotoaparata.Nažalost,čini se da moj K750i/W800i nije baš podržan pa mi samo javlja E9 grešku...to ću još malo proučit.
A sad dolazimo do najzanimljivijeg-ispis teksta i fotografija.No tu ima jedan problem-nemogu to prenjet na PC bez da izgubim na kvaliteti fotografija.Stoga ću vam malo opisat vlastitim riječima kakav je sam printer i skener u normalnoj upotrebi.Printer je jednom riječju-odličan.Slike su vrlo dobre,nema "šuma" nit boje odskaču od originala.Neke slike su bile malo svjetlije ali ništa primjetnije.Printanje na foto papir traje otprilike minutu što nije baš ono što proizvođač kaže,ali nije baš ni tako loše.Ispis normalnog teksta je nevjerojatno brz (testna stranica je bila ispisana u roku 5 sekundi-normalne postavke).Što se ispisa slova tiče-ona su vrlo čitljiva i relativno oštra.Iz svega ovog mogu mirne duše bilo kome preporučiti ovaj printer osim najzahtjevnijima kojima su pak namjenjeni foto printeri u rangu 2000kn na dalje.
A što se skenera tiče-stvari nisu baš tako sjajne kao što je printer.Skener je,rekao bih-prosječan.Ništa od čega ćete zabezeknuti.No isto tako-neće vam ni trebati ništa bolje za kućnu upotrebu.Jednostavno je dobar-ali ništa više.

Na kraju,čovjek bi mogao reći da dobivate mnogo za 500kn...No u današnjem svijetu ništa nije besplatno,zar ne?E pa-tako ni ovdje.Malo se štedilo na plastici koja ne daje baš preveliki dojam čvrstoće,posebno poklopac skenera...no to je sve-iznutra je čvrst i solidan uređaj koji će vas,ukoliko se odlučite na kupnju,služiti dobro i dugo.I još nešto...kao i većina Canon printera i ovaj podržava nešto neprocjenjivo-quiet mode :lol: Eto...to bi bilo to :thumbup:
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2007., 13:10   #3
kolotura
Premium
Moj komp
 
kolotura's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na more dođite
Postovi: 168
Baš se nešto interesiram za kupnju novog printera,pa me zanima da li se za ovaj printer može nabaviti zamjenska tinta ili iste puniti i znaš li koja je cijena original tinte i zamjenske ? hvala
kolotura je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2007., 11:01   #4
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Zasad zamjenskih nema (za sve nove printere).Originalne nisu baš puno skupe ako se uzme konkurencija u obzir konkurencija.

PG40 (16ml) = 130kn
CL41 (13ml) = 160kn

Mogu se stavit tinte većeg kapaciteta PG50 i CL51 al neznam nit za njihov kapacitet nit cijenu.

P.S.-za 920C sam plaćap 200kn crnu i 300 boju,tako da...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2007., 13:09   #5
kolotura
Premium
Moj komp
 
kolotura's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na more dođite
Postovi: 168
A recimo ovaj epson dx 4050 ima li manji kapacitet punjenja tinti u odnosu na ovaj canon
kolotura je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 17:15   #6
Locutus of Borg
Premium
 
Locutus of Borg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Nedaleko Osijeka
Postovi: 64
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Zasad zamjenskih nema (za sve nove printere).Originalne nisu baš puno skupe ako se uzme konkurencija u obzir konkurencija.

PG40 (16ml) = 130kn
CL41 (13ml) = 160kn

Mogu se stavit tinte većeg kapaciteta PG50 i CL51 al neznam nit za njihov kapacitet nit cijenu.

P.S.-za 920C sam plaćap 200kn crnu i 300 boju,tako da...
uvijek mozes refillat...
samo moras pazit, kad ti driver javi da je pri kraju (ne znam jel to radi i na linuxu), onda refill, inace printer spali glavu na patroni...
Locutus of Borg je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2007., 15:34   #7
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor kolotura Pregled postova
A recimo ovaj epson dx 4050 ima li manji kapacitet punjenja tinti u odnosu na ovaj canon

1)HP i Cannon
2)Svi ostali

Nije da je loš,ali...jednostano-NE.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2007., 16:55   #8
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
inače,
vlasnik sam istog, sasvim sam zadovoljan sa njim.
Kvaliteta slika na običnom i foto papiru je odlična,
scan docs jako dobri, itd....
Jedino mu je mana veličina.
Na stolu jednostavno nema mjesta za njega, pa sam ga stavio u postolje od akvarija koji je kraj kompa, pa kad nešto trebam samo usb kabel dovučem do kompa
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2007., 17:07   #9
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 458
Meni moj HP Deskjet F380 savršeno odgovara i obavlja svoj posao bez mane
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2007., 17:23   #10
Locutus of Borg
Premium
 
Locutus of Borg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Nedaleko Osijeka
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Warcraft1980 Pregled postova
Jedino mu je mana veličina.
Na stolu jednostavno nema mjesta za njega, pa sam ga stavio u postolje od akvarija koji je kraj kompa, pa kad nešto trebam samo usb kabel dovučem do kompa
dimenzije su najvise zbog skenera. mogli su napravit skener kao na telefax uredjajima, ali onda ne mozes skenirat / kopirat neku knjigu ili nesto sto je vece od 1 lista papira...
Locutus of Borg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2007., 13:58   #11
kolotura
Premium
Moj komp
 
kolotura's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: na more dođite
Postovi: 168
To refilovanje ,jel to sam radim ili odnesem da mi napune .Kvaliteta tih tinti ?
kolotura je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 17:59   #12
Locutus of Borg
Premium
 
Locutus of Borg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Nedaleko Osijeka
Postovi: 64
sorry sto ozivljavam stari post...
mozes i sam refillat, a mozes i nosit da ti napune... obicno kad sam punis, izadje jeftinije po punjenju, ali ti sipas manje tinte nego sto stane...
Locutus of Borg je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 18:16   #13
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243
gdje ima kupit refill set za hp ili kako to vec ide?
i za canon bi mi trebao.
Sry na OT.
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 18:19   #14
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243
da li se moze s tim canonom kopirat jedan na dva.
znaci dva lista a4 prebacit na jedan ali s iste strane.
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 23:43   #15
Locutus of Borg
Premium
 
Locutus of Borg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Nedaleko Osijeka
Postovi: 64
Citiraj:
Autor Marko 123 Pregled postova
gdje ima kupit refill set za hp ili kako to vec ide?
i za canon bi mi trebao.
Sry na OT.
odakle si?

Citiraj:
Autor Marko 123 Pregled postova
da li se moze s tim canonom kopirat jedan na dva.
znaci dva lista a4 prebacit na jedan ali s iste strane.
ne, tj mozes skenirat i smanjit u bilo kojem programu za obradu grafike i isprintat
Locutus of Borg je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2007., 00:02   #16
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243
iz splita sam.
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2007., 16:49   #17
hrvojehrc
Premium
Moj komp
 
hrvojehrc's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb-dubrava
Postovi: 70
jedno pitanje za ovaj printer,naime i ja sam ga kupio pa me interesira da li postoji neki program ili tako nešto slično, gdje bih mogao kada skeniram neki dokument isti taj skenirani dokument poslati faxom preko recimo skenera na neki drugi printer i da si on isprinta taj isti dokument tj.da mi ovaj uređaj radi i kao fax da li je to moguće,ma mislim ovako ubacim u skener dokument,upišem broj dotičnog faxa,pošaljem i to je to
hrvojehrc je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2008., 00:37   #18
dombadoo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 2
a sta mislite o mp520???ikakva iskustva??

Ovako ljudi,planiram kupiti All-in-one printer, ciljam na ovaj Canon Pixma MP520 = 850kn zamjenske boje su mu oko 20-25kn (razlika cjene je od trgovine do trgovine), ima odvojene spremnike boje,i sve što bi jedan printer trebao imati.. (samo neznam koliko je štetno koristiti zamjenske boje, i koliko one štete glavi printera)

Zanimaju me Vaša mišljenja, prijedlozi, dobra, loša iskustva, i sve što bi moglo utjecati na kupnju tog printera.
Mislim da bi to moglo pomoći i ostalim ljudima koji planiraju kupiti neki printer, tako da se uvelike unaprijed zahvaljujem ljudima koji mogu pomoći i koji se razumiju u ovakve stvari, ma šta god napisali..

i da..mislim da mu je najveća (i najbitnija) prednost naspram mp210 i mp220 to što ima 4 odvojena spremnika tinte..


-------------------------------------------------------------

SPECIFIKACIJE:

Model: Pixma MP520

Tip: Multifunkcijski uređaj
Tehnologija: 2 pl mikro dizne

PRINTANJE
:
Razlučivost ispisa: 4800x1200 dpi
Brzina ispisa:
- c/b ispisa: do 30 str/min
- color: do 20 str/min
- foto lab: Borderless 10x15 cm: 46 s

SKENIRANJE:

Rezolucija:
- optička: 2400 x 4800 dpi
- digitalna: do 19200 x 19200 dpi
Dubina skena: 48/24 bit (RGB svaka 16/8 bit)
Nijanse sive: 16/8 bit

Dodatne funkcije:
- Multi-Scan, Scan to PDF, Descreen, Unsharp mask, Photograph corrections (Fading correction, Grain correction, Reduce dust and scratches, Backlight correction)

KOPIRANJE:
- razlučivost: 600 x 1200 dpi
- brzina: maksimalno 25 mono i 17 color kopija u minuti
Brzina kopiranja:
- c/b: 22 kopije/min
- color: 17 kopija/min
Kapacitet ulazne ladice: 150 listova
Spremnici sa tintom (tehnologija odvojenih tinta)
- 4 zasebna spremnika: (PGI-5BK, CLI-8C, CLI-8M & CLI-8Y)

OSTALO:
- 5cm preklopivi color LCD display
- direktan ispis sa memorijskih kartica: CompactFlash, Microdrive, Smart Media,
Memory Stick, Memory Stick Pro™, SD Memory Card, MultiMediaCard (V3.31), XD-PictureCard,
Memory Stick Duo, Memory Stick PRO Duo, RS-MMC(V3.31), miniSD™
- ugrađeno PictBridge sučelje za direktan ispis sa digitalnih fotoaparata

SUČELJE: USB 2.0
DIMENZIJE: 445x378x172 mm
MASA: 7.5 kg
CIJENA: ~850kn
dombadoo je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na