Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.08.2020., 19:51   #3721
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor ppm3 Pregled postova
Planiram uzeti 27* monitor i u dilemi sam da li dat cca 1500 više na neki GSYNC ili ne.
Kartica će biti nvidia, neka u rasponu 2080 - 3070, ovisno o cijeni, a monitor se kupuje isključivo za igranje itd..

Čitam sve ove stranice o monitorima i nikako ne mogu odlučiti, a nisam baš ni preko rivjuova na jubitou dobio neki bolji dojam.
Pa eto, ako ima neka dobra duša koja je napravila taj switch da mi objasni da li je to zbilja vrijedno tih 1500 kn.

Konkretno, gledam ova dva modela (za mjesec i pol kada ću uzimati naravno da možda bude nešto drugačije, ali pretpostavka je da će omjer cijene biti identičan):

https://www.futura-it.hr/aoc-lcd-27-...m_medium=click
https://www.hgshop.hr/monitor-lg-27g...roizvod/253342

Thx

EDIT: Mislim da sam došao do općenitog odgovora čitajući ovo sve ranije na temi.
Ajmo reć da je dobro uložit u IPS + GSYNC ako ova dva modela uspoređujem (pogotovo sa nvidia karticom).
Bude li budžet dopuštao možda to i napravim.
Va jeftiniji, ips skuplji. Imam taj lg vec duze vrijeme i ja se ne zalim ali ima njih na forumu sa aoc monitor i ne zale se. Sva prica je u panelu i sta zelis.
Pogledaj recenzije po ytu i tak ces se lakse odluciti.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2020., 12:30   #3722
baropithecus
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Bok ljudi,



Za koje pare se može nabaviti pristojan 1440p 144 Hz IPS monitor? Koji model je trenutno best buy? Za VA mi je opcija AOC Q27G2U.



Isplati li se platiti razliku između VA i IPS?
baropithecus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2020., 13:59   #3723
ppm3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor baropithecus Pregled postova
Bok ljudi,



Za koje pare se može nabaviti pristojan 1440p 144 Hz IPS monitor? Koji model je trenutno best buy? Za VA mi je opcija AOC Q27G2U.



Isplati li se platiti razliku između VA i IPS?
Imas identicno pitanje post ranije sto je meni ekipa odgovorila.

Uglavnom, ono sto sam ja proucio, usporedio bih to sa pitanjem "da li uloziti x kn u bolji GPU?".
Vise novca = bolje performance, tako je i ovdje, dodatnih cca 1000-1500 kn i imas bolji dozivljaj.
Nekome se isplati, nekome ne, ali u sustini ulozit u IPS+gsync ako ti nije bed dat dodatnih 1500 kn je svakako "isplativo".. I to naravno pod uvjetom da imas nvidia gpu.

Kod nas za cca 4000 kn imas dvije dobre opcije, lg 850b i neki acer predator (taj je cak 165hz), oba su za kes oko 4k kn.

https://www.futura-it.hr/mon-27-lg-2...m_medium=click
https://www.futura-it.hr/monitor-27-...m_medium=click

Realno sranje je da nemas previse alternative, mislim da najjeftiniji IPS, 1ms, 144hz, 2k rez ti je Nitro koji kosta cca 2800, a ofc nema gsync nit je kompatibilan s njime.

https://www.futura-it.hr/monitor-27-...67788/product/

Zadnje izmijenjeno od: ppm3. 06.09.2020. u 19:16.
ppm3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 15:16   #3724
baropithecus
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Realno sranje je da nemas previse alternative, mislim da najjeftiniji IPS, 1ms, 144hz, 2k rez ti je Nitro koji kosta cca 2800, a ofc nema gsync nit je kompatibilan s njime.
Sviđa mi se ovaj Acer, koliko vidim ima Freesync, koji bi Nvidia grafičke od 1000 serije nadalje trebale podržavat bez problema, tako da mi G-sync ni ne treba?
Nije mi opcija takav monitor uzimati bez *nekakve* sinkronizacije refresh rate-a, zapravo me više zanimalo kakva su općenito iskustva glede VA vs IPS panela u sličnoj kategoriji monitora.
baropithecus je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2020., 15:30   #3725
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Nije bitno dal imaš Nvidiu ili AMD više, osim ako baš kupuješ monitor sa fizičkim Gsync modulom (što je neisplativo).
Gledaj samo da je Gsync compatible i to je to. Kad god vidiš da negdje biše Gsync compatible to znači da je ustvari Freesync samo je monitor prošao test kod Nvidije i dobio naljepnicu da radi dobro i s njihovim karticama. Iako, u velikoj večini slučajeva, ako ne i svima, radit će sve ok ako i nema te naljepnice.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 13:11   #3726
baropithecus
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Iako, u velikoj večini slučajeva, ako ne i svima, radit će sve ok ako i nema te naljepnice.
E super, hvala, to me zanimalo! Prvo ću gledati da ubodem neku polovnu grafičku koja može ispljunuti toliko piksela 100 ili više puta u sekundi.
baropithecus je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 14:23   #3727
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699



Itko?
-->
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
U fazi sam nabave novog monitora, zadnjih 7 god se druzim sa DELL U2412M (24“, 1920 x 1200 at 60 Hz, 16:10 i stvarno sam jako zadovoljan, vjerno sluzi sve ove godine.


Nastavio bi u tom istom tonu, pa bi isao na slično rjesenje u vidu DELL P2720D (27“, 2560x14401@60hz, 16:9) za nekih 2250 kn.
Monitor sliuzi za sve, multimedija, office, CAD, PS, sve oism igranja, sad me jedino muči jel ima sta bolje/vece za taj iznos (2400 kn) uvijet je jedino stko kvalitetnija IPS matrica. Sjecam se onih jeftinih monitora (Aoc/Benq) sa jako velikim diagonalama, mislim pristutni su oni i danas, ali kad vidim koliko je tu problema, lutrija sa panelima, nekako bi se postedio toga i odmah kupio monitor koji ce raditi kako treba.

Unaprijed puno hvala i LP



Itko?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 14:31   #3728
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Dobar je - kupi, prije nego se predomisliš. Imaš još i Iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 model za te nofce, pa čisto, ako hoćeš provjeriti.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2020., 15:58   #3729
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
S tim da sam odličio uloziti i dodatnih par sto kn i uzeti Dell P2720DC, koji ima i 60w usbC, nije da mi treba, ali dobro dodje za par godina, a nije neka lova.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 11:41   #3730
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Dobar je - kupi, prije nego se predomisliš. Imaš još i Iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 model za te nofce, pa čisto, ako hoćeš provjeriti.

Nisam te poslusao i sad sam u problemu


Otisao jucer do frenda koji ima 27" sa 1440p i super je to, ali se to meni ovako na prvu cini dosta presitno na toj rezoluciji, tim vise je na svom stolu prakticiram polozaj koj je relativno daleko od monitora, tako da bi mogao imati problema sa npr tabovima u firefoxu


Druga stvar koja radi očitu razliku je cijena, Dell P2720DC 1440P

je oko 2700 kn, a isti takav monitor u 1080P (P2719HC 1080) je 1700 kn, razlika ravno 1000 kn.


Ono sto ne bih volio da dam 2700 kn i onda na kraju cijele windwse moram drzati na size 150% kako bi sve normalno vidio, i tako opet imam radnu povrsinu kao na 1080P monitoru.


Sa druge strane 27" sa 1080 imam poprilično rijedak ppi, dosta rijeđi od trenutnog monitora 24" 16:10 1920*1200, pa je to onda ipak jedan korak unatrag.


Sto se tiče samo veličine radne povrsine, iskreno nije da imam potrebe za ne znam kakvom velikom radnom povrsinom (tj da radim ista smisleno u 3-4 prozora istovremeno)


Idealno bi bilo kada bi imao dva monitora jedan poraj drugog, ali nekako mi se cini da je to danas tesko ili gotovo nemoguce (da ih neka trgovina ima izlozeno oba jedan kraj drugog)



Znak koji su pros+cons obe varijante, ali opet, nisam pametan.


Jel netko imao sličnu dvojbi i kako ju je rijesio, te kako je na kraju zadovoljan odabirom?


Unaprijed puno hvala
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2020., 12:01   #3731
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Meni je nekako taj 27'' monitor anti produktivat idealno mi je 15'' 720p 24'' 1080 32'' 1440.
Imam na laptopu 15'' FHD i to je katastrofa, windows scaling je grozan po tom pitanju. fali neka reza između za 27'' moniore po meni.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 12:28   #3732
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Nisam te poslusao i sad sam u problemu
Nažalost, kak god okreneš, ako ti je presitno moral budeš imati neko skaliranje. Zamoli tog prijatelja da ti omogući na koji sat isprobavanje svega kaj misliš dnevno koristiti, jer tek onda znaš da li je to - to. Svaki današnji moderni web-preglednik nudi skaliranje i dosta dobro je implementirano kod većine, tak da tu možeš složiti kaj god te volja i kak god ti paše. Za OS skaliranje, možda da prvo probaš 125%, da vidiš kak ti to odgovara, čisto da ne skočiš odmah na 150%, ako nema potrebe. Kaj se samih Dell monitora tiče, ovih P2720D modela imamo na poslu i stvarno su vredu, a ljudi si onda sami poslože kak im paše, jer tak jasno svaki ima svoje.

I ja sam još uvijek na U2412M modelu, mada U2415 mi se nekak čini kao i više nego dostojna zamjena, možda čak i dva takva, ali opet ovaj P2720D i spomenuta Ljama ProLite su stvarno OK za te nofce. Ukoliko imaš priliku kod frenda sve isprobati, onda isprobaj, jer danas većina dućana ne voli da im se kupci došeću s kojekakvim željama, čestitkama i pozdravima u konetkstu isprobavanja monitora, a većina ljudi ionak rađe kupi prek neta, pa im ostaje mogućnost povratka, bez puno pitanja.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 12:53   #3733
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,760
Vec neko vrijeme radim na dva U2412M. Prije nekoliko mjeseci sam si uzeo U2719D kao upgrade jednog od monitora - i bome je upgrade u svakom pogledu. Je, sve je mrvu sitnije, ali mi je trebalo tjedan dana da se naviknem. Je, boljela me i glava nekoliko dana. Je, kad okrenem glavu prema U2412M vidim koliko je "losiji"

Jedino sto sam skalirao je browser na 120% because sajtovi.

Sad radim na 27" + pomocni 24" (landscape ili pivot, po potrebi). Poslovno CAD 3D/2D, a privatno koristim samo 27".
Bit ce mi tesko jednog dana vratiti se u ured na 2x24" kombo, to vec sad znam...

Osobno, 27" FHD ne bi smatrao dobrom odlukom. Radije bi ostao na 24" 16:10 formatu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 13:11   #3734
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
@srale7
To je lako moguće da ti je na prvu sve presitno. Zamoli frenda da sjediš za kompom sat vremena pa onda odluči. Treba neko vrijeme da se oči priviknu.
Ako ti bude i dalje presitno, onda jbg, skaliranje ili manja rezolucija na toj veličini panela, ili 24".
I pazi da nije monitor udaljen predaleko od tebe.

Ako ti je vid ok, 27" i 1440p je upgrade u svakom mogućem pogledu u odnosu na 24".

Mislim da samo moraš dat malo vremena da se navikneš.
A ova razlika od 1000 kn je jednostavna, 1080p je... 1080p Naravno da je jeftinije
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 22:12   #3735
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Dnas skuzio da jedna kolegica iz drugog ureda ima 27" sa 1440p, pa se malo poigrao sa njezinim monitorom, uglavnom shvatio da ce biti ok, tj nece biti presitno.
Uzeo P2720DC, doplatio tih par sto kn za taj famozni usb-C. Uglavnom monitor je vrlo solidan, slika out of box vise nego korektna. Sve u skladu sa očekivanjima preko reviewa.


Mali pain in thh ass nastaje sa famoznim usb-c, kako sam se vise fokusirao na tu rezoluciju, nisam bas detaljno izguglao kako to funkcionira. Uglavnom ja sam si zamislio da kad sve pospajam da ce mi taj usb-C ostati free i da u njega onda mogu spojit (i punit) moderan laptop, ili da bar mogu punit telefon, spojiti wireless punjac, etc.


Inace monitor spajam preko dp-a, no međutim da jedan jedini USB-c je i ulaz i izlaz, znači jedan port. Problem nastaje sto zelim imati funkcionaln 2xusb3 porta sa strane i mislio sam da za njih ima poseban usb3 ulaz, kao i svaki (normalni) monitor do sad, provučem znjoru do monitora i bok, imam usb 3 na monitoru, a usb-c mi ostane slobodan za spajanje (i punjenje) laptopa ili sta vec zelim.


No međutim nije tako Da bi bi usb2 i usb3 portovi bili funkcionalni, moram ustekat žnjoru u usb-c na monitoru, (srecom imam usb3 u obliku usb-c izlaza ma matičnoj) i onda kad zelim pristekat laptop, odspojit usb i utekat laptop. Really Dell?


Eventualno mi mogao isa staviti razdjelnik tipa ovog i onda dovuci usb3 sa kompa i nadat se da ce ovaj usb-c na razdjelniku biti funkcionalaln kao ovaj na monitoru (punjenje 65w+video ulaz)



Tuzno je sto samo najskuplji monitori (tipa UP2720Q, 10k kn)imaju valjda sve konekcije slozene logično i da nista ne fali.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2020., 23:21   #3736
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
USB-C ti može puniti laptop kad/ako je samo on spojen direktno na monitor, a onda su ti i USB 3.1 konektori aktivni.

Uglavnom, tak su si oni to zamislili, pa mu baš ne paše kad još imaš i DisplayPort na glavnom kompu.

I provjeri da si u postavkama monitora uključiš USB-C punjenje, jer ima opcija ko u priči.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 09:13   #3737
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Cim upalis monitor odmah ti nudi opicju usb-c punjenja, tako da ju ne mozes fulat, ali ipak i dalje ostaje problem nedostatka jos jednog usb-c porta
Nego ja sad trebam kabel za spajanje kompa i monitora da bi dobio funkcionalne usb3 na monitoru, a to koliko vidim predstavljam jako veliki pronbvlem, jer mi treba usb kabal od 7m, a koliko vidim po domaćim i stranim shopovima, to je skoro pa nemoguce. Idealno bi bilo da je kabal usb-c sa obje strane, prosao bi i usbA->usb-C, ili opcija usb-a sa obje strane pa onda na jednoj usb-a to usbC.


Jel postoje uopce takvi kablovi u toj duzini?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2020., 23:08   #3738
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel postoje uopce USB 3 kablovi od 7m ?
Citiraj:
USB 3.0/3.1 specification does not specify a maximum cable length between USB 3.0/3.1 devices (SuperSpeed or SuperSpeed+), but there is a recommended length of 3 meters (or about 9 feet and 10 inches).
However, the biggest limitation to the length of the cable is the quality of the cable.
Results may vary, but with a high quality cable you should be able to go beyond 3 meters.
However, to ensure you achieve the best results possible, use an active cable when going more than 10 feet (3 meters).

http://www.yourcablestore.com/USB-Ca...m_ep_42-1.html
USB 3.0 produžni kabl duljine do 3 metra možeš slobodno koristit bez gubitka signala tj brzine.

Možeš čak ići i do 5m sa kvalitetnim kablom, ... ali problem je kako češ znati dal je kabl dobre izrade ili je samo jeftini kinez u ljepom pakiranju po skupoj cijeni.



Citiraj:
What improvements are made to USB 3.0 cables & hubs?

Not everything in USB 3.0 is a clear improvement.
Cable length, for one, is expected to have a significant limitation when used in applications demanding the highest possible throughput.
Although maximum cable length is not specified in the USB 3.0 specification, the electrical properties of the cable and signal quality limitations may limit the practical length to around 3 metres when multi-gigabit transfer rates are desired.
This length, of course, can be extended through the use of hubs or signal extenders.

Additionally, some USB 3.0 hardware, such as hubs, may always be more expensive than their USB 2.0 counterparts.
This is because by definition, a SuperSpeed hub contains 2 hubs: one that enumerates as a SuperSpeed hub, and a second one that enumerates as a regular high-speed hub.
Until the USB hub silicon becomes an integrated SuperSpeed USB plus Hi-Speed USB part, there may always be a significant price difference.
Some unofficial discussion has surfaced on the web with respect to fiber-optic cabling for longer cable length with USB 3.0.
The specification makes no mention of optical cabling, so we conclude that this will be defined in a future spec revision, or left to 3rd party companies to implement cable extension solutions for SuperSpeed USB.

https://www.everythingusb.com/superspeed-usb.html
Citiraj:
https://www.usb.org/documents

11.4.7 Wire Gauge Table

Table 11-3 is a table of VBUS/Gnd wire gauges showing the relationship between gauge and maximum length in order to achieve the previously cited voltage drop values.
The user should note that these lengths are the maximum length possible to meet the voltage drop budget, thus gauges smaller and lengths greater than the table values will fail to deliver the expected voltage value.

Table 11-3. VBUS /Gnd Wire Gauge vs. Maximum Length

Code:
American Stranded Wire Gauge │ Ohms Per 100 │ Meters Maximum Cable Length
(AWG) on VBUS /Gnd           │ (Maximum)    │ (Meters)
   28                        │   23.20      │   0.8
   26                        │   14.60      │   1.3
   24                        │    9.09      │   2.0
   22                        │    5.74      │   3.0
   20                        │    3.58      │   5.3
5.5.7 Cable Assembly Length

This specification does not specify cable assembly lengths. A USB 3.1 cable assembly may be of any length as long as it meets all the requirements defined in this specification.
The cable assembly voltage drop budget defined in Section 11.4.2 and the cable assembly loss budget defined in Section 5.6.1.3.2, limit the cable assembly length.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 11.09.2020. u 13:40.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2020., 08:06   #3739
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,760
Nedavno trazio slicnu stvar isto za monitor, oko 5m usb3 usb-a->usb-b kabel. Nema bas izbora kod kineza. Do 3m ima svega. Uzeo na kraju usb2 kabel, dosta nepovoljno s obzirom da gubim i brzinu i charging portove na monitoru, ali sve ostalo je tu - mis, gamepad, stickovi za manje fajlove i spajanje mobova i sl.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 15:59   #3740
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Planiram kupiti novi monitor, koji je bolji izbor:
LG 27GL850 ili Dell S2721DGF

Nema neke razlike u cijeni.

Preporuka?

PS
Pretpostavljam da je isti panel u oba.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: antebr. 12.09.2020. u 17:18.
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2020., 21:13   #3741
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor antebr Pregled postova
Planiram kupiti novi monitor, koji je bolji izbor:
LG 27GL850 ili Dell S2721DGF

Nema neke razlike u cijeni.

Preporuka?

PS
Pretpostavljam da je isti panel u oba.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Vjerojatno se radi o istom panelu ovako po speckama a i bolji Dell monitori koriste LG-eve vrhunske IPS panele. Dell bi bio malo bolji izbor.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 20:30   #3742
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Je li AOC Q27T1 g sync comaptible? Mislim znam da službeno nije, no zanima me da li će raditi gsync pošto kupujem Nvidijinu grafičku.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 20:46   #3743
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Sam si sebi odgovorio ako na monitoru nema oznaka g-sync compactibile kao osnova da bi navedena funkcija radila onda ista neće raditi kad nije podržanaDa bi uživao u blagodatima tehnologije sve treba biti kompaktibilno s određenim karakteristikama što se podržava, a što ne pa prema tome i uzima odgovarajuči hardwer, zato gejmanje i košta "too much"


Možda griješim ali neka logika
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 21:07   #3744
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Neki freesync monitori rade s nvidijinom tehnologijom. Ovaj monitor nije testiran od nvidije zato nema certifikat, ali to ne znači da gsync ne radi.
Možda netko ima ovaj monitor i nvidijinu karticu pa zna da li radi.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 22:15   #3745
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Sam si sebi odgovorio ako na monitoru nema oznaka g-sync compactibile kao osnova da bi navedena funkcija radila onda ista neće raditi kad nije podržanaDa bi uživao u blagodatima tehnologije sve treba biti kompaktibilno s određenim karakteristikama što se podržava, a što ne pa prema tome i uzima odgovarajuči hardwer, zato gejmanje i košta "too much"


Možda griješim ali neka logika
Točna ti je logika, ali griješiš u ovom slučaju, moj S2719 nije GSync compatible, ali GSync radi.

Gsync compatible ne zahtijeva ikakav Nvidijin hardver ugrađen u monitore, to je više neki bazični level certificiranja.

@alfredo - vidim da ti monitor podržava Freesync i ima Displayport (dva minimalna uvjeta), prema tome bi trebao raditi i Gsync.
sti je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2020., 22:26   #3746
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Točna ti je logika, ali griješiš u ovom slučaju, moj S2719 nije GSync compatible, ali GSync radi.

Gsync compatible ne zahtijeva ikakav Nvidijin hardver ugrađen u monitore, to je više neki bazični level certificiranja.

@alfredo - vidim da ti monitor podržava Freesync i ima Displayport (dva minimalna uvjeta), prema tome bi trebao raditi i Gsync.
Odlično, hvala.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 11:33   #3747
Rambo3
najbolji
Moj komp
 
Rambo3's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 85
Citiraj:
Autor antebr Pregled postova
Planiram kupiti novi monitor, koji je bolji izbor:
LG 27GL850 ili Dell S2721DGF

Nema neke razlike u cijeni.

Preporuka?

PS
Pretpostavljam da je isti panel u oba.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
ja isto gledam monitore i ta dva su mi zanimljiva. Na redditu je popularniji dell, pretpostavljam zato jer je noviji a po nekim usporedbama i bolji
https://www.rtings.com/monitor/tools...1dgf/912/16485
Rambo3 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 14:44   #3748
antebr
Premium
Moj komp
 
antebr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 407
Citiraj:
Autor Rambo3 Pregled postova
ja isto gledam monitore i ta dva su mi zanimljiva. Na redditu je popularniji dell, pretpostavljam zato jer je noviji a po nekim usporedbama i bolji

https://www.rtings.com/monitor/tools...1dgf/912/16485
I ja sam nekako bliži Dellu.
Međutim, ovaj Asus VG27AQ me isto svrbi.

Svi su tu negdi cijenom, u par stotina kuna.



Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
antebr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 21:15   #3749
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Sam si sebi odgovorio ako na monitoru nema oznaka g-sync compactibile kao osnova da bi navedena funkcija radila onda ista neće raditi kad nije podržanaDa bi uživao u blagodatima tehnologije sve treba biti kompaktibilno s određenim karakteristikama što se podržava, a što ne pa prema tome i uzima odgovarajuči hardwer, zato gejmanje i košta "too much"


Možda griješim ali neka logika
Nema to veze. Većina freesync monitora danas radi i sa nvidiom odn. radi gsync. Čak i ovi noviji jefitnij IPS monitori od tisuću i kusur kuna. GSYNC oznaka je samo kao neka garancija da će sigurno raditi a za ove freesny only monitore moraš tražiti po neti i gledati recenzije ili feedback drugih usera da vidiš jel radi i gsync.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 22:37   #3750
bamuja
ex zmaster76
Moj komp
 
bamuja's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: pula
Postovi: 322
pozdrav ekipa, evo mene sa malim problemom. kolega trazi monitor za kcer, njoj prvi komp, ima 7-8 god, pa bi joj trebao za skolu ali i za ostale stvari. e sad posto je mali prostor gdje ce monitor biti, trazi se jos i:


dvbt tuner ugradjen, sa daljinskim


2x hdmi konektor (ne znam zasto, samo pisem sta se trazi)


velicina 24-27", ako je razlika u cijeni mala ide se na 27cu


fhd reza


jel postoji nesto takvo jos uvijek ili da mu preporucim neki tv pa da se komp spoji na tv umjesto monitora? trazio po netu al ne nalazim nista takvog trenutno
bamuja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na