Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.11.2020., 19:42   #421
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Na žalost ruter nema 5GHz.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 20:29   #422
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Meni je na 2.4GHz iako imam i 5, ali sam isključio b/g i ostavio samo N. Radi bez problema na svim filmovima koje sam probao. Ali moj je Asus ac68u, nisam siguran da ćeš to moći na ovom od telekoma.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 21:41   #423
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 215
vec dugo ga gledam i danas sam naručio kod rođaka, on bi trebao proslijediti paket u RH ...


ono sto ocekujem od njega je:


- IPTV ... tvviet imam i oni imaju svoju aplikaciju koja ima i on demand opciju koju ne mogu dobiti na Tizenu (samsung TV)
- Kodi, vjerojatno neki build tipa green cu staviti


planiram ga ustekati direktno u TV i spojiti na wifi (5Ghz)



pitanje, koliko je koristan njegov daljinac i da li se može nekako mapirati da radi i na TVu?
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 21:47   #424
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor BoTiA Pregled postova


pitanje, koliko je koristan njegov daljinac i da li se može nekako mapirati da radi i na TVu?
Sve će ti se samo reći kad ga prvi put pokreneš
Ne brini,daljinski je za 5 i radi sa dosta tv-a. Valjda nemaš neku lijevu marku.
frezer je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2020., 22:47   #425
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Daljinski od stika ti nece puno koristiti za kontrolu tv-a, ako to pitas. S daljjnskim od tv-a ces vrlo vjerojatno moci potpuno kontrolirati stik tako da ako budes imao srece mozes ici u tom smjeru.

Stikov daljjnski je primarno bt daljinski, a neke tipke idu preko IC i tv ih razumije preko hdmi-cec (vol+/-, mute, power)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 08:44   #426
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Daljinski od stika ti nece puno koristiti za kontrolu tv-a, ako to pitas. S daljjnskim od tv-a ces vrlo vjerojatno moci potpuno kontrolirati stik tako da ako budes imao srece mozes ici u tom smjeru.

Stikov daljjnski je primarno bt daljinski, a neke tipke idu preko IC i tv ih razumije preko hdmi-cec (vol+/-, mute, power)
Da se nadovežem s još jednim pitanjem.
Znači ne postoji mogućnost da volume up/down mogu kontrolirati preko Fire stick-a ako mi je audio sustav spojim optičkim kabelom na TV?
To mi je trenutno bolna točka, moram imati nespretni daljinski od zvučnika za volume kontrole, ne daljinskim od TV-a upravljati...
Newmie je online   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 08:49   #427
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
ne, fire nema ništa sa sa audio sustavom koji je sa strane
ako ti tv nije mogao upravljat tim audio, nece nit fire
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 09:07   #428
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Kužim da, tak sam i mislio. Hvala
Newmie je online   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 09:08   #429
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ne, fire nema ništa sa sa audio sustavom koji je sa strane
ako ti tv nije mogao upravljat tim audio, nece nit fire
Krivo. Fire Stick upravo tu mogućnost ima u wizardu i može to raditi.

Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Da se nadovežem s još jednim pitanjem.
Znači ne postoji mogućnost da volume up/down mogu kontrolirati preko Fire stick-a ako mi je audio sustav spojim optičkim kabelom na TV?
Ako je "poznata" marka (u smislu da ga Amazon ima u bazi) i ako prima IR naredbe, da, u wizardu na Fire Sticku možeš iskonfigurirati daljinac da Vol+/Vol- tipke upravljaju njime, ne televizorom. Power tipka će ti upaliti TV i receiver, a tipke za glasnoću upravljat će receiverom/pojačalom.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 12:10   #430
chester
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: -
Postovi: 13
Ima netko sa sjevera HR (Vž, Čk...) da naručuje pa da uzme i meni jedan 4k? PM za dalje, hvala
chester je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2020., 16:30   #431
chikkara
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Thumbs down Pickbox NOW ne radi

Jučer sam ponovo slučajno probao Pickbox na novom Firestick 4K kad ono radi!! Sav sretan probam na drugom starom Firesticku ali i dalje ne radi! Sve sam moguće probao od ponovnog instaliranja, update software-a, pa i resetiranje firesticka i sve nanovo ali nikako neće proraditi! Ako netko ima kakav korisni info bio bih mu zahvalan !!
chikkara je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2020., 14:03   #432
chikkara
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Smile Pickbox radi

Uspio sam preko Aurora trgovine instalirati verziju 2.0.1 za android TV i konačno je proradilo!!
chikkara je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2020., 20:30   #433
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 215
Sto koristite kao tipkovnicu, neku aplikaciju na mobitelu ili se može prikljuciti BT tipkovnica?

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2020., 20:34   #434
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Ja imam BT tipkovnicu, radi bez problema.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2020., 20:38   #435
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
FireTV app na mobu moze posluziti kao tipkovnica izmedju ostalog. Ja sam koristio logi unifying tipkovnicu preko usb donglea.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 18:15   #436
zvir12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Zapeo sam na mailboxde, stoga tražim pomoć.
Naime, stigla mi je pošiljka s amazon.de na milboxde. Uplatio sam poštarinu preko njemačke pošte, međutim kada na mailboxde kliknem na Confirm and send, otvori se nova stranica na kojoj piše please select a carrier... iako je već odabrana njemačka pošta i uplaćena poštarina. Pretpostavljam da se još mora platiti i naknada mailboxde-u. Znači ili Set up automatic dispatch, a kada kliknem tu otvori se stranica na kojoj piše Please enter the information about your shipments and choose a carrier, ali tu nema njemačke pošte, a naknada je 6.9€
ili na Buy Consolidation for 1 year, i naknada iznosi 13.5€.
Šaljem i sliku da bolje razumijete o čemu se radi https://ibb.co/zPCdmpQ
Molim za pomoć i unaprijed zahvaljujem.
zvir12 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 18:20   #437
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
11,09€ te dođe njihova poštarina
to moras uplatit na mailboxde konto.. i onda možeš sebi poslati na svoju adresu
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 18:50   #438
zvir12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
11,09€ te dođe njihova poštarina
to moras uplatit na mailboxde konto.. i onda možeš sebi poslati na svoju adresu
Ali taj novac sam već uplatio, kao što se vidi iz slike 11,09 EUR Received: 9.11.2020. Dakle tog datuma sam uplatio navedeni iznos.
zvir12 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 18:54   #439
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor zvir12 Pregled postova
Ali taj novac sam već uplatio, kao što se vidi iz slike 11,09 EUR Received: 9.11.2020. Dakle tog datuma sam uplatio navedeni iznos.
Ne vidi se to iz ove slike.
Kad se ulogiraš, gore desno imaš saldo na računu, vidi kod mene...
https://i.imgur.com/XTWqvPz.png
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 19:33   #440
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 525
kad kliknes confirm i send, otvori se taj prozor gdje te jos jednom pita za carrier, ostavis kako je ili promjenis i dolje negdje treba biti send, kad tu kliknes, skinit ce ti novac koji si uplatio za postarinu i onda je posiljka spremna za slanje.
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 19:42   #441
zvir12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ne vidi se to iz ove slike.
Kad se ulogiraš, gore desno imaš saldo na računu, vidi kod mene...
https://i.imgur.com/XTWqvPz.png
Isto imam saldo 0(nula), evo slika https://ibb.co/X2stFrn
zvir12 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 19:55   #442
zvir12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Citiraj:
Autor zdravko_c Pregled postova
kad kliknes confirm i send, otvori se taj prozor gdje te jos jednom pita za carrier, ostavis kako je ili promjenis i dolje negdje treba biti send, kad tu kliknes, skinit ce ti novac koji si uplatio za postarinu i onda je posiljka spremna za slanje.
Ne ide, morat ću kontaktirati korisničku službu.
zvir12 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 19:55   #443
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Promjeni carierra u gls, osim ako ti je svejedno cekati postu (ne znam jesu li spori kao ceska posta koja je kriminalno spora za razliku 1-2 eura ustede).

Kad si odabrao sto zelis, confirm and send.

Tu ce ti se mailbox zaliti da nemas para pa ces morati preko paypala uplatiti iznos za postarinu.

Kad to uplatis, pojavi ti se saldo gore desno i mozes nastaviti postupak i poslati paket. Nakon toga posiljka predje u ready to send rubriku i tu je kraj.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 20:00   #444
zvir12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Promjeni carierra u gls, osim ako ti je svejedno cekati postu (ne znam jesu li spori kao ceska posta koja je kriminalno spora za razliku 1-2 eura ustede).

Kad si odabrao sto zelis, confirm and send.

Tu ce ti se mailbox zaliti da nemas para pa ces morati preko paypala uplatiti iznos za postarinu.

Kad to uplatis, pojavi ti se saldo gore desno i mozes nastaviti postupak i poslati paket. Nakon toga posiljka predje u ready to send rubriku i tu je kraj.
Ma uplatio sam poštarinu, to sam nveo u prvom postu #436.
zvir12 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 20:01   #445
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Ako ti je stanje računa 0, onda nisi uplatio ili si već potrošio na slanje ili nešto drugo.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 20:06   #446
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
ili je platio amazonu .. za do mailboxa
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2020., 20:18   #447
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,783
Da, nesto ne stima jer da si platio postarinu i nadoplatio saldo, dobio bi mail od paypala o uplati, mail od mailboxa kao racun za uplatu, imao bi saldo na racunu. Posiljka bi ti, pod uvjetom da si platio postarinu i skinulo ti je sa racuna, zavrsila u ready to send rubrici. Provjeri to malo, mailove, korake itd. Osim ako nisi uplatio nekako drukcije umjesto paypalom
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 11:53   #448
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Trebam pomoć. Kupio sam Firestick roditeljima da malo gledaju Youtube i Kodi za njihovu Noa 32inch televiziju (znam Noa je, razapnite me, ali njima je to sasvim dosta za vijesti i sapunice). Firestick što god pokušao ne daje sliku, kad mi je označen taj HDMI ulaz na koji je spojen Firestick na TV-u se pokaže informacija 720p 50hz kao da je nešto TV prepoznao (na ostalim neaktivnim HDMI ulazima toga nema). Probao u sva 3 HDMI ulaza, firestick strujni adapter spojen, također pokušao neka youtube upali ugasi rješenja, ali ništa nije pomoglo.

Frustriran odem kod sebe, spojim ga na svoju 4k LG televiziju i Firestick se sam updejtao, ja se ulogirao u Amazon profil i sve radi najnormalnije. U postavkama Firesticka postavio sam 720p rezoluciju i otišao opet testirati kod svojih ali i dalje nema slike. Pomislio sam da nije možda do firmwarea, na TV-u na stražnjoj piše da je model NOA N32LHXK0B00407, na web stranici ima model N32LHX a kad se klikne na njega daje mi izbor dva modela za firmware: N32LHXB i N32LHXS. Sad koji firmware od njih staviti ako je uopće to mogući problem? Pročitao sam i da može biti da TV nema podršku za HDCP i da treba neki adapter.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 18:38   #449
zvir12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Da, nesto ne stima jer da si platio postarinu i nadoplatio saldo, dobio bi mail od paypala o uplati, mail od mailboxa kao racun za uplatu, imao bi saldo na racunu. Posiljka bi ti, pod uvjetom da si platio postarinu i skinulo ti je sa racuna, zavrsila u ready to send rubrici. Provjeri to malo, mailove, korake itd. Osim ako nisi uplatio nekako drukcije umjesto paypalom
Pa dobio sam email od PayPal-a kojim me obavještavaju da sam uplatio 13,5€ na račun mailboxde, i ne samo to, već sam dobio i email od njemačke pošte s PDF privitkom kojim me obavještavaju da sam im uplatio navedeni iznos eura.
zvir12 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 18:45   #450
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 525
Ako si uplatio 13.50 eura onda si platio za godisnju uslugu konsolidacije posiljki, a ne postarinu. Njemackoj posti nisi mogao nista uplatiti preko mailboxde, na mailboxde mozes platiti samo njima i od njih dobiti mail sa racunom. To što ti piše Received : 09.11.2020 se odnosi na posiljku, ne na tvoju uplatu. Na prvoj slici koju si postao ti se lijepo vidi da imas placenu konsolidaciju ( spajanje vise posiljki u jednu ) do 8.11.2021.

Zadnje izmijenjeno od: zdravko_c. 13.11.2020. u 19:00.
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na