Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2020., 10:14   #931
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Novi programi nemaju više oznaku HD osim HRT-a (onu na ekranu), pa pripazite na to, čak prvi dan nisu imali niti u naslovu u kanalnoj listi pa se naknadno pojavio dodatak HD.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 10:18   #932
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Ima smisla jer se radi o LTE filtru kojeg očito vaš antenski sustav nema. Filter služi kako bi spriječio smetnje i poteškoće sa signalom koje uzrokuju bazne stanice mobilnih operatera. I sad već smeta 4G u pojednim kvartovima ovisno o jačini signala i pozicijama baznih stanica al većinom sva nova pojačala već u sebi imaju ugrađene filtere. Dal je potrebno sve mijenjat ne znam ali obično se on može dodatno ugradit isto tako mora vam podesit sustav za novi DVB-T signal.
Realno nitko nije ni bio gore vidit jel ima filter ili nema, samo da se mora napraviti izmjena u svim zgradama. To je bila poruka upravitelja svim predstavnicima zgrada u gradu. Ima li upravitelj neki postotak u tome ne znam, ali i to ne isključujem.
A problema sa signalom nije bilo ni na DVB-T, a prebačeni smo prije par dana na DVB-T2 i opet nema nikakvih problema za sada.
Nije problem zamjena, ali da netko tako lupi cifru i kaže da svu opremu gore moramo praktički baciti bez da je i pregledano šta imamo je malo čudno, pogotovo kad znam koliko taj čovjek ima love i kakve aute vozi...
Za sada nećemo ništa mijenjati nadam se, ako ikad bude smetnji onda ćemo reagirati.
simba je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 10:49   #933
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Imam antenu na krovu, jel ima neki taj uredjaj koji bi stavio u sobu ispod krova i da onda taj uredjaj salje wireles signal na televizore?

Nemam zice, a previse bi toga strgao da sad vucem nove zice sa krova do televizora. Ajd ako netko zna dali takvo sto postoji, mislim da bi trebalo, buduci sve vise manje ide wireles.

Trebam jos za penzice neki receiver s velikim slovima i daljinskim koji ima najmanje mogucih tipki, znaci on off i 1234 da si stave na HRT 1 , 2 ....
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 10:50   #934
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Nema.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 11:02   #935
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
a da si pukneš sobnu antenu onda i mir ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 11:26   #936
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Imam antenu na krovu, jel ima neki taj uredjaj koji bi stavio u sobu ispod krova i da onda taj uredjaj salje wireles signal na televizore?
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Nema.
Ma ima no nije ni to jeftino i televizori moraju biti kompaktibilni tj. nisam siguran tocno kakav televizor mora biti.
Pi Multicast TV server, 2 dvb-t2 sticka po jednom Pi uredjaju bi glatko trebala ici i onda sve to ide na mrezu, zicno ili bezicno...

Jedino valja to dobro isplanirati u odnosu na broj televizora u kuci, kakvi su tuneri u stickovima, dual ili solo, kakav router treba da bi
mogao sam bandwidth podataka biti uredno protocan itd... ali da se moze, moze.

https://www.youtube.com/watch?v=fjDbVIWD8YU
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 11:42   #937
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ok hvala budem to istrazio. A sobna antena mi nema kamo u sobi, a i vjerujem da nebi lovila nesto signala buduci jedva sa ovim antenama na krovu lovim.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 11:46   #938
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
pa di u subotici nema signala ?
onda ti sistem sa antenma nevalja . pojačalo, napajanje, razdjelnici .. kabli


eto ja bio pred 2 dana na intervenciji .. kao prekida .. ode razdjelnik .. neki kineski .. svi kupuju sa aliexpresaa hebate
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 11:51   #939
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ma ima signala, samo nije ono da lovim 100 programa, znam da su bili zadnji put kad sam koristio samo ovi domaci, ali to ej bilo davno, vec kakvih 5 godina gledam internet televiziju. Pa reko sad ide taj novi neki signal pa ako bi se moglo nekak wireles srediti. pogledao ovaj video od silver_tip i vidim da bi to i kostalo a i ima se posla oko toga, lol

A procitao sam za te neke antene kucne, neka elit da je dobra barem ovima u ZG. Mogao bi naruciti online, probati, ako lovi super, ako ne vratim, navodno imam 14 dana za povrat?
P.S. ali bi mi trebala neka full mini antena da je zguram negdje u kut, a citam da ovi u ZG moraju na prozorte stavljat.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 12:01   #940
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor damba_ Pregled postova
Susjed je kupio TV Samsung UE32K5102AKXXH kod kojeg je u Emmezeti pisalo da podržava HEVC.
Kada sam išao pretražiti kanale, ne može uhvatiti HD kanale, samo obične.
Probao sam prebaciti državu na Češku i nađe neke HD kanale, ali čuje se samo zvuk, ali slike nema.
Poslao sam upit u Samsung i kažu da taj TV ne podržava HEVC i mora kupiti dodatni reciever.
Poslao sam upit u Emmezetu kako mogu reklamirati da taj TV to podržava, a zapravo nije tako, ali nisu ništa odgovorili.
Isplati li ih se prijaviti na https://prijava.mingo.hr/CD/prijava.jsp pošto je očito da su pogrešno oglašavali proizvod i vjerujem da je dosta ljudi kupilo taj TV misleći da će moći gledati nove programe bez dodatnog recievera?
TV je kupljen prije 2-3 godine tako da ga ne može zamijeniti.
U privitak sam stavio screenshot iz kataloga na kojem je navedeno da taj TV podržava HEVC.
Ako nisi do sada dobio odgovor, evo moj prijedlog da to riješiš direktno s Emmezeotm. Ako se prave grbavi onda spomeni lažno oglašavanje i prijavu inspekciji pa da će oni odlučiti tko je u pravu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 12:04   #941
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ode razdjelnik .. neki kineski .. svi kupuju sa aliexpresaa hebate
Nije to problem sto je razdjelnik sa aliexpressa, nimalo. Sam radjelnik kao pasivni element koji ce propustati struju ili ne kroz sebe nema sta otici.
Ako je jeftin tj. otpad sa aliexpressa u vidu kvalitete, samo ce prigusenje signala biti vece tj. gubici kroz njega ce biti nesto veci u odnosu na neki brand razdjelnik
ali to je cesto nemjerljivo ako su uvjeti dobrog prijema signala, solidne antene i pojacala u sustavu.

Dakle jeftin ili brand u slucaju 90% korisnika do 4-5 televizora i takvih razdjelnika vs brand - razlike nema.

Druga je stvar sto fušeri kada ih stavljaju bili brand ili ne, iste ne zastite od ulaza vode, vlage. Nema ni izolir trake oko konektora a smjestanje razdjenika u neku
odgovarajucu kutijicu je SF i premium usluga. Imam razdjelnike koji su preko 30 godina i jos su ok, kablovi su 2 puta do sada u sustavu istrunuli i zamjeniti ali razdjelnik
je u svojoj kutijici i jos je na svakom ulazu i izlazu izolir traka poljepljena i to mjenjam svakih 5+ godina... postavio sam isti na krov zgrade kod stare mi tam negdje 1988 godine.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 12:33   #942
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ako nisi do sada dobio odgovor, evo moj prijedlog da to riješiš direktno s Emmezeotm. Ako se prave grbavi onda spomeni lažno oglašavanje i prijavu inspekciji pa da će oni odlučiti tko je u pravu.
Treba samo dokazat lažno reklamiranje i to je to. I onda će ispasti da tv podržava HEVC sa stikova i nije lažno reklamiranje
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 12:59   #943
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
će ispasti da tv podržava HEVC sa stikova
Ma ne podrzava ni sa stickova ali necija nesposobnost citanja specifikacija kod kupovine bilo cega je zadivljujuca. Kasnije su svi krivi.
Na svakom letku ljepo pise negdje u cosku: ne odgovaramo za tocnost opisa i slika navedenih artikla, nije da ne pise...

Na samsung DE ima user manual bas za tocno taj model, dvb-t2 - x264 kodiranje bilo tv signala ili multimedie.
Da je na letku pisalo da tv pece jaja kad je ugasen, lik bi ga odnio doma i cekao jaja... ne razumijem zasto je tesko od trgovca traziti tocne specifikacije ?
Zasto nije trazio manual od tv-a pa sam pogledao sta tamo pise pa ako slucajno ne pise x265 hevc u manualu kao sto se moze vidjeti na DE stranicama da pise
HEVC - NEIN, najevo krug i trazis drugi model...

U istoj trgovini, doslovce fizicki istoj sam godinu prije / 4g. kupio Grunding tv, ima HEVC ali sam trazio vrazji manual od tv pa ljepo u cosak trgovine i citas, sva roba mora imati
specifikacije na RH u skracenom ili na ENG u malo duzem obliku pisano, pa nije to kupovina TV-a na Osjeckoj auto-pijaci od garavih pa se cjenkas no Lega sve radi, sve podrzava.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 14:11   #944
Gonzo_stari
Premium
Moj komp
 
Gonzo_stari's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Gonzo_stari Pregled postova
Televizor Vivax. Do sada je lovio HD programe i od danas ne lovi više ništa. Pretraživanjem isto tako nema nikakvog signala. Jel su oni programi prije službenog prelaska na DVBt2 koji su imali oznaku HD bili i emitirani kao takvi ili je to bio placebo. Tv je TV-3232LE94T2 i piše da ima DVBt2 tuner.

Problem bio u anteni iako mi nije jasno kako, možda zbog toga što još moja županija nije pokrivena cijela. Stavio sam sobnu antenu i sad sve radi. Nakon 29. cu probat opet sa antenom na tavanu pa ćemo vidjeti.
Gonzo_stari je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 18:16   #945
Charlie Harper
YouTube Master
 
Charlie Harper's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: Split
Postovi: 48

Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Ima li neki nacin za renumerirati programe na tom evoTV prijemniku?
  • HRT1 HD je u redu, i ovi drugi ga slijede 'ajmo reć' u redu, no ja bi ih ipak posložio po svoju, dakle da reagiraju na pritisak brojčane tipke na daljinskom, znam ono da se mogu posložiti po redu ili u Favorite listu, ali to nije to. Ovo izgleda nije moguće?
  • Nadao sam se da će ipak to sve skupa hvatati bolje, često štekaju ti signali, ja sam u Splitu na Mejama i sobna je antena. Možda to treba bolje podesiti?
  • Nisu svi programi u FHD-u. Recimo nije Doma TV ni još neki domaći programi, nego su u 1280 X 720. Mogu li to ja možda kako bolje podesiti ili ponovno potražiti?
Hvala svima koji će me uputiti, u to ime (znam da ste mnogi gore oko Zagreba) ja ću,evo, priznati da sam već obukao modri džemper i da ću sad navijati za Dinamo na nekom od Arenasportova. Zaboravio sam koja je Arena, ali nije me ni briga jer sam već to podesio da me upozori na utakmicu. I Rijeku, također, iza toga.



-->
Dragi Forumaši, drago mi je da sam ovdje.

Moj je DVB-T2 receiver ovaj iz T-coma s Evo-Tv paketom programa i nije to nikako loše, dapače, preporuka.

No, nekoliko pitanja ipak imam;
Mada ste o tome govorili nedavno, ali nisam vidio odgovor;

Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Ima li neki nacin za renumerirati programe na tom evoTV prijemniku?
  • HRT1 HD je u redu, i ovi drugi ga slijede 'ajmo reć' u redu, no ja bi ih ipak posložio po svoju, dakle da reagiraju na pritisak brojčane tipke na daljinskom, znam ono da se mogu posložiti po redu ili u Favorite listu, ali to nije to. Ovo izgleda nije moguće?
  • Nadao sam se da će ipak to sve skupa hvatati bolje, često štekaju ti signali, ja sam u Splitu na Mejama i sobna je antena. Možda to treba bolje podesiti?
  • Nisu svi programi u FHD-u. Recimo nije Doma TV ni još neki domaći programi, nego su u 1280 X 720. Mogu li to ja možda kako bolje podesiti ili ponovno potražiti?
Hvala svima koji će me uputiti, u to ime (znam da ste mnogi gore oko Zagreba) ja ću,evo, priznati da sam već obukao modri džemper i da ću sad navijati za Dinamo na nekom od Arenasportova. Zaboravio sam koja je Arena, ali nije me ni briga jer sam već to podesio da me upozori na utakmicu. I Rijeku, također, iza toga.




Zadnje izmijenjeno od: Charlie Harper. 29.10.2020. u 22:23.
Charlie Harper je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 18:34   #946
damba_
Premium
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 114
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ako nisi do sada dobio odgovor, evo moj prijedlog da to riješiš direktno s Emmezeotm. Ako se prave grbavi onda spomeni lažno oglašavanje i prijavu inspekciji pa da će oni odlučiti tko je u pravu.
Riješio sam to s Emmezetom.
Prvo su se javili su se i rekli da podržava DVB-T2.
Kada sam im odgovorio da je istina da podržava DVB-T2, ali samo MPEG4 a ne HEVC, onda su rekli da dođem u prodavaonicu i da me tamo čeka besplatan reciever.
Znači da su i sami svjesni da su zajebali.
damba_ je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 18:50   #947
damba_
Premium
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 114
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ma ne podrzava ni sa stickova ali necija nesposobnost citanja specifikacija kod kupovine bilo cega je zadivljujuca. Kasnije su svi krivi.
Na svakom letku ljepo pise negdje u cosku: ne odgovaramo za tocnost opisa i slika navedenih artikla, nije da ne pise...

Na samsung DE ima user manual bas za tocno taj model, dvb-t2 - x264 kodiranje bilo tv signala ili multimedie.
Da je na letku pisalo da tv pece jaja kad je ugasen, lik bi ga odnio doma i cekao jaja... ne razumijem zasto je tesko od trgovca traziti tocne specifikacije ?
Zasto nije trazio manual od tv-a pa sam pogledao sta tamo pise pa ako slucajno ne pise x265 hevc u manualu kao sto se moze vidjeti na DE stranicama da pise
HEVC - NEIN, najevo krug i trazis drugi model...

U istoj trgovini, doslovce fizicki istoj sam godinu prije / 4g. kupio Grunding tv, ima HEVC ali sam trazio vrazji manual od tv pa ljepo u cosak trgovine i citas, sva roba mora imati
specifikacije na RH u skracenom ili na ENG u malo duzem obliku pisano, pa nije to kupovina TV-a na Osjeckoj auto-pijaci od garavih pa se cjenkas no Lega sve radi, sve podrzava.
Prije kupovine sam im poslao mail u kojem sam ih pitao podržava li taj TV HEVC i oni su rekli da podržava (vidi privitak).
Prije kupovine sam pitao prodavač, isto je rekao da ima.
U letku nije pisalo da ne odgovaraju za točnost opisa i slika nego: Ne preuzimamo odgovornost za tiskarske greške i razlike u bojama.
Evo i letka pa možeš i sam provjeriti: https://issuu.com/catalog.hr/docs/em...6.-25.09.2016.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	TV2.JPG‎
Views:	197
Size:	92.3 kB
ID:	22866  
damba_ je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 20:01   #948
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Šifra za programiranje Samsung GX-MB540TL TV dugmeta za Vivax je TV+46. Nema u katalogu a nekome ce trebat.
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 20:03   #949
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor damba_ Pregled postova
Prije kupovine sam im poslao mail
Iz tog odgovora si mogao vec zakljuciti da razgovaras sa budalom tj. trgovcem kojem je posao da proda, naglasavam ono da proda...

"Navedeni model podrzava novi signal"

Koji to novi signal ? Jel HEVC signal ? Pa nije te ni slagalo/la puno, podrzava dvb-t2 "novi signal" u odnosu na dvb-t stari signal.
Susjed je tak mutav da ne zna traziti specifikacije televizora u trgovini nego kupuje jer mu je "susjed" rekao da to je to... ?

Razumijem nezadovoljstvo i ogrcenost susjeda i tebe no ako si htio obavit posao kak spada onda si sa njim trebao do trgovine pa citati specifikacije televizora
jer ti je materija poznatija nego njemu ili ako je vec taj susjed sam isao po njega sto mu nisi rekao da cita ? Ja ne mogu vjerovat ako se vec fizicki nadjem u trgovini, dakle
da ne kupujem online, da bi nesto mogao kupiti a da ne trazim kakve papire u vidu manuala ili specifikacija, tak sam kupio frizider, tv , masinu itd... pa fuckam ja sta pise na onim njihovim
sarenim etiketama, daj papir da vidim sta kupujem, pa za gusanu pec sam trazio papir od iste mada tu ne vidim sta sam mogao krivo kupiti al ima ljudi koji kupe pec pa se cude zamjeni samota nakon jedno godine.

Koji qujac je sad taj samot i kak to tako puca a pec gusana...

Susjed nije kriv, covjek nezna, niko ne zna sve niti mu je mozda tehnika mozda fah... uskocio si, ti si kriv.

edit:

Jel imate papire od televizora kojeg ste kupili ? Dosao bez papira, specifikacija ? Garancija itd... jeste citali kad se otpakirao ?
Ako u DE manualu pise HEVC - NEIN, jel manual mozda preveden bez tog djela ? Nigdje nemate specifikacije tog proizvoda u papirnatom obliku ?
Ah da... da niste slucajno sve papire bacili nakon otpakiravanja ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 20:19   #950
damba_
Premium
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 114
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Iz tog odgovora si mogao vec zakljuciti da razgovaras sa budalom tj. trgovcem kojem je posao da proda, naglasavam ono da proda...

"Navedeni model podrzava novi signal"

Koji to novi signal ? Jel HEVC signal ? Pa nije te ni slagalo/la puno, podrzava dvb-t2 "novi signal" u odnosu na dvb-t stari signal.
Susjed je tak mutav da ne zna traziti specifikacije televizora u trgovini nego kupuje jer mu je "susjed" rekao da to je to... ?

Razumijem nezadovoljstvo i ogrcenost susjeda i tebe no ako si htio obavit posao kak spada onda si sa njim trebao do trgovine pa citati specifikacije televizora
jer ti je materija poznatija nego njemu ili ako je vec taj susjed sam isao po njega sto mu nisi rekao da cita ? Ja ne mogu vjerovat ako se vec fizicki nadjem u trgovini, dakle
da ne kupujem online, da bi nesto mogao kupiti a da ne trazim kakve papire u vidu manuala ili specifikacija, tak sam kupio frizider, tv , masinu itd... pa fuckam ja sta pise na onim njihovim
sarenim etiketama, daj papir da vidim sta kupujem, pa za gusanu pec sam trazio papir od iste mada tu ne vidim sta sam mogao krivo kupiti al ima ljudi koji kupe pec pa se cude zamjeni samota nakon jedno godine.

Koji qujac je sad taj samot i kak to tako puca a pec gusana...

Susjed nije kriv, covjek nezna, niko ne zna sve niti mu je mozda tehnika mozda fah... uskocio si, ti si kriv.

edit:

Jel imate papire od televizora kojeg ste kupili ? Dosao bez papira, specifikacija ? Garancija itd... jeste citali kad se otpakirao ?
Ako u DE manualu pise HEVC - NEIN, jel manual mozda preveden bez tog djela ? Nigdje nemate specifikacije tog proizvoda u papirnatom obliku ?
Ah da... da niste slucajno sve papire bacili nakon otpakiravanja ?
U njihovom odgovoru piše: Navedeni model podržava novi signal, odnosno HEVC.
Pročitaj još jednom odgovor.

Znam da sam kriv, ali riješeno je tako da nema potrebe zamarati se više s tim.

Da se vratimo na temu:
Kupio od kolege s foruma reciever Samsung GX-MB540TL.
Preporuka za navedeni reciver, radi odlično, daljinski gotovo isti kao i na Samsung TV-u, omogućava paljenje TV-a i recievera s jednim daljinskim.
Puno bolji od ovih za 150-200 kn što se kod nas prodaju.
damba_ je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 20:20   #951
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Ne kužim. Rekli su da Zagreb ide 3.11. na dvbt2 a mene je neki dan TV "tražio" da ponovo memoriram kanale (preko zemaljske antene, nemam maxtv i sl.). I d osad sam imao HD kanale ali brijem da je to još uvijek dvbt a ne dvbt2. Ili sam nešto pobrkao?
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 21:28   #952
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
Opticum Nytro Box Plus vlasnici, stručnjaci jel može pomoć, ovaj epg, kak to funkcionira na Opticum Nytro Box Plus? Naime, pa taj epg pokaže samo, barem kod mene, ono kaj je trenutno na programu, o budućnosti niti b.?
Najviše kaj sam uspio naći je eventulano 'emisija' koja slijedi iza ove koja je trenutno na programu...
Neo2001 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 21:48   #953
ludiboris
digi-media.org
Moj komp
 
ludiboris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ČK
Postovi: 233
Osoba iz uže obitelji ima ovaj TV prijamnik:

philips 40pft4101/12

https://www.philips.hr/c-p/40PFT4101...-crystal-clear

Ima DVB-T2 standard , a od formata za reprodukciju videozapisa ima ovo:

AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1.


Znači , nula bodova što se tiče kompatibilnosti?
ludiboris je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 22:18   #954
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor ludiboris Pregled postova
Znači , nula bodova što se tiče kompatibilnosti?
Da, taj prema specifikacijama nebi trebao moci prozvakati HEVC.

U manualu pise: ISO/IEC 14496-10
Citiraj:
ISO/IEC 14496-10:2012 specifies advanced video coding for the coding of audio-visual objects.
Dakle AVC mu je maximum.
https://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Video_Coding

HEVC vam je MPEG-H tj. ISO/IEC 23008 , dakle sta god od toga troje vidjeli u manualu tv-a znaci da radi na "novom signalu".

edit:
evo da nebi ispalo kako izmisljam toplu vodu kada velim da treba citati manual ili traziti specifikacije kod kupnje.

https://www.optima.cz/televize/phili...on-16w_i439700

PN: 40PFT4101/12
Dakle to je taj TV i ovdje isto pise:

Citiraj:
Technické specifikace
Tunery: DVB-T2 - HEVC, DVB-T, DVB-C
A nema... Zasto je tesko shvatiti da trgovci moraju prodati ? Imaju edukacije i seminare kako vam uvaliti tipa da nece dati direktan odgovor, pogotovo ako je starija roba u skladistu.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 29.10.2020. u 22:25.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2020., 23:04   #955
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Kažu iz te koma vako: A našu uslugu isplati se imati i nakon isteka 3 mjeseca.
Uz ovaj pouzdan prijamnik uvijek vidite nacionalne i lokalne televizije i druge kanale, među kojima i Da Vinci, Toon Kids, Al Jazeera i Laudato TV. Njih ukupno više od 20.

Znači,kao 90 dana đaba sve a nakon toga klasika + 20 ovih nekih "socijalnih" programa?

Drži li ovo vodu i iziskuje li ovo neko potpisivanje s njima i eventualno početak plaćanja mjesečne naknade HRT-u 80kn bla bla jer vidim da treba aktivirati uredaj sms-om itd...


Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 00:59   #956
NightWalker
Registered User
Moj komp
 
NightWalker's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 206
Obzirom da se puno pisalo, moze samo kratko neki dobar reciever do 250kn da ce sljakat barem 2-3 godine?
NightWalker je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 02:34   #957
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Imam antenu na krovu, jel ima neki taj uredjaj koji bi stavio u sobu ispod krova i da onda taj uredjaj salje wireles signal na televizore?

Nemam zice, a previse bi toga strgao da sad vucem nove zice sa krova do televizora. Ajd ako netko zna dali takvo sto postoji, mislim da bi trebalo, buduci sve vise manje ide wireles.

Trebam jos za penzice neki receiver s velikim slovima i daljinskim koji ima najmanje mogucih tipki, znaci on off i 1234 da si stave na HRT 1 , 2 ....

Za penziće imaš ovaj receiver koji ima dodatni daljinski s većim tipkama baš namjenjen za starije osobe jedino što kažu da mu se poremetii poredak programa navodno jednom tjedno
pa sad jbg to ti ne mogu reći jel baš na svakom takav problem ili se zalomilo na nekima
https://pevex.hr/tv-receiver-tesla-s...or-340917.html

Zadnje izmijenjeno od: Dino57. 30.10.2020. u 03:06.
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 03:01   #958
Dino57
Premium
Moj komp
 
Dino57's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Čepin
Postovi: 284
Jel ima još netko da je kupio Tesla receiver pa da ima problem da se poremeti poredak kanala pa da znamo da je problem s komplet serijom tih uređaja?
Dino57 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 08:44   #959
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Pobriši listu, ponovo scan pa vidi oće sad kad su novi MUX-ovi pušteni opet gubiti kanale.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 08:45   #960
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Kažu iz te koma vako: A našu uslugu isplati se imati i nakon isteka 3 mjeseca.
Uz ovaj pouzdan prijamnik uvijek vidite nacionalne i lokalne televizije i druge kanale, među kojima i Da Vinci, Toon Kids, Al Jazeera i Laudato TV. Njih ukupno više od 20.

Znači,kao 90 dana đaba sve a nakon toga klasika + 20 ovih nekih "socijalnih" programa?

Drži li ovo vodu i iziskuje li ovo neko potpisivanje s njima i eventualno početak plaćanja mjesečne naknade HRT-u 80kn bla bla jer vidim da treba aktivirati uredaj sms-om itd...

zar moraš pitat? kao što pošta ima Evo tak su se u T-komi dosjetili kak da još oderu ljude...
naravno da će nakon 3 mjeseca ostat socijalni i regionalni programi a ne viasat, HBO, Cinemax itds...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na