Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2012., 13:15   #181
ghost3z
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 101
Citiraj:
Autor Habu Pregled postova
Pozdrav, prijateljica treba laptop (desktop replacement) prvenstveno za za mail, za office, surfanje i muziku. Velicina ekrana 15 ili 17 incha ni sama nije sigurna.

Jos jedan zenski uvjet je da bude "lijep" ženskim očima.

Molio bih Vas preporuke, sto bi gledali.

Ja bi jos dodao da bi neku renominiraniju tvrtku (Toshiba, HP - pavislion serija, its) a ne npr MSI ili slicno.
Ajoj

Reci lipo prijateljici da će za njene potrebe (ukoliko ne pati za kvalitetom ekrana ko ja) manje više svaki biti dobar. Neka gleda što jeftiniji i sa 3 godine jamstva bez obzira na marku, a ostatak love stavi sa strane.

Toshiba se kvalitetom poprilično srozala, a HO Pavilion je strogo kućna serija... Bolje neka gleda neki HP Probook 4530s ili 4730s, ili čak Fujitsu (oni imaju i 18.4" laptope, što je bar za mene najbliže desktop replacementu) http://www.nabava.net/prijenosna-rac...hr-184__993391

BTW nakon čitanja brojnih reviewova, testova, gledanja težine i konfiguracija svega u business klasi od 13 pa do 15" ja sebi namjenio certified refurbished DELL PRECISION M4600 iz factory outleta.
ghost3z je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2012., 16:58   #182
Habu
Premium
 
Habu's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Citiraj:
Autor ghost3z Pregled postova
Ajoj

Reci lipo prijateljici da će za njene potrebe (ukoliko ne pati za kvalitetom ekrana ko ja) manje više svaki biti dobar. Neka gleda što jeftiniji i sa 3 godine jamstva bez obzira na marku, a ostatak love stavi sa strane.

Toshiba se kvalitetom poprilično srozala, a HO Pavilion je strogo kućna serija... Bolje neka gleda neki HP Probook 4530s ili 4730s, ili čak Fujitsu (oni imaju i 18.4" laptope, što je bar za mene najbliže desktop replacementu) http://www.nabava.net/prijenosna-rac...hr-184__993391

BTW nakon čitanja brojnih reviewova, testova, gledanja težine i konfiguracija svega u business klasi od 13 pa do 15" ja sebi namjenio certified refurbished DELL PRECISION M4600 iz factory outleta.
Rekao sam joj to vec za lovu jer za 5000 kn dobije zvijer za to sta njoj treba. Rekao sam joj da bi i ja HP elitebooka ili probooka uzo, ali joj je to pre "industrijski" dizajn.

Habu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2012., 17:31   #183
ghost3z
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 101
Pa nek si onda sama nađe neki lijepi, a ne pilati ljude okolo.........

Ovaj Fujitsu gore ima i u crvenoj boji... ali nek računa da će se sva ta lijepa sjajna kućišta ili izgrebati ili oguliti prije ili kasnije...
ghost3z je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2012., 17:53   #184
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Postoje Asusi u više boja (npr. K53E serija ima u crvenoj, smeđoj i plavoj boji), a bilo je i Dellova. Ima i bijelih Toshiba, samo da nije C serija jer su to jeftini plastikaneri.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2012., 17:56   #185
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ili je prijateljica promašila time što misli iskeširati 7000+ kuna za laptop za surfanje ili ti što pitaš u ovoj temi?

Kako god, od 17.3" obojenih laptopa, najjeftiniji je ovaj. Lap je ok, dobro preskup ako ne treba win, al što je tu je,
Od 15.6" ovaj rozi Asus ili ovaj bijeli. Ne, nisam pogriješio. Jednostavno je bezveze bacati novce na surfaću mašinu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2012., 15:27   #186
Gjuro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Citiraj:
Autor Gjuro Pregled postova
Meni isto treba neki brzi stroj, preferiram lenovo

i5?
4-6-8 gb rama
ssd po mogucnosti ako ima
14 ili 15,6, premda bi isao na 14 ako ima sta u rangu do 10k cca.
igrice se nece vrtit, spajat ce se na externi monitor ( zanima me solucija dali je moguce spojit 2 monitora na lap takodjer )
win licenca nemora, moze bit

dajte preporuku ako imate sta pametno
uzeo e420 na kraju, i SSD stavio u njega i voila
Gjuro je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 14:51   #187
sokre28
Registered User
 
sokre28's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagorje
Postovi: 52
Zanima me sto mislite o ovome laptopu , namjeravam igrati battlefield 3 kao neku zahtjevniju igru i ostala sranja kao call of duty , league of legends i tako to

http://www.links.hr/?naziv=prijenosn...kl=014.610.026
sokre28 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 15:00   #188
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Za to ti ne treba i7 već ti je dosta i i5. Grafa će zadovoljiti potrebe. Najbolji savjet bi ti bio da si za tu lovu kupiš desktop komp.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 15:08   #189
sokre28
Registered User
 
sokre28's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagorje
Postovi: 52
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Za to ti ne treba i7 već ti je dosta i i5. Grafa će zadovoljiti potrebe. Najbolji savjet bi ti bio da si za tu lovu kupiš desktop komp.

sada imam desktop ali ce mi kroz godinu dana trebati laptop pa onda necu kupovat i desktop i laptop ovako uzmem sve odjednom ali me uglavnom zanimalo za graficku ako je dobra i kako bi vrtjela bf3 ?
sokre28 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2012., 15:58   #190
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Klikni na boldano pa ćeš vidjeti njene performanse kako u benchmarcima tako i u nekim igrama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2012., 15:04   #191
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
poz ekipa, trazin laptop nekakav znaci gaming primarno... gleda san asus g74sx i g75vw al eto da vidin imate li kakav bolji prijedlog...
EDIT: sljedeci tjedan san u singapuru ako je neko upucen u trziste tamo moze predlozit i marke kojih nema kod nas
EDIT 2: ispricavan se post je namjenjen u "Laptopi iznad 7000kn" pa molim ako je moguce prebacit

Zadnje izmijenjeno od: extasy. 24.05.2012. u 16:52.
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 10:12   #192
mulac3
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Makarska
Postovi: 3
mulac3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 10:31   #193
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=N55SF+i7

ali koji je smisao kad mozes n56 kupit za cca iste novce?
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 11:50   #194
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Neće ga više vjerojatno nigdje naći, pa ni na spomenutim linkovima na stranice s tradicionalno neažuriranim webshopovima. Kad nestane u jednom webshopu, nestao je u svima, jer ga nijedan nema kod sebe već naručuju od istog dobavljača. Ako negdje u HR i ima, onda je to neka klasična trgovina s astronomskim cijenama, no malo vjerojatno.

N55, dok je bio raspoloživ, koštao je ispod 7k, za te novce neće dobiti N56.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 12:35   #195
apekop
Ape
Moj komp
 
apekop's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
Laptop 10 000 - 11 000

Pozdrav, trabao bi malu pomoc za bratica, planira kupit novi laptop i to malo skuplji...
Njemu se svidja ovaj.

E sad, pošto su to dosta veliki novci i bilo bi mu zao da ne kupi stvarno najbolje sta moze za to...

Laptop bi koristio za sve, vecinu dana je upaljen, igraju se i igrice na njemu ( nove ) , gledaju se filmovi, photoshop i sl. Znači laptop bi stvarno trebao bit u svemu vrlo dobar.

Pa vas molim ako se moze nac nesto bolje od ovog gore navedenog da mi javite. Hvala.
__________________
Apekop
apekop je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 15:07   #196
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ne mogu ne pitati, postoji li mogućnost kupnje stolnog računala? Dati tolike novce za "laptop" je suludo, bez uvrede. Mogućnost nadogradnje gotovo nikakva, prenosivost slaba jer je težak, ekran i dalje jako mali za nešto ozbiljnije, grijanje i buka - sam Bog zna, a ono najvažnije, nakon isteka jamstva moraš dobro moliti svaki dan da mu ništa ne ode, jer je cijena popravka ogromna.

Nitko ti ne može nešto pametno reći o tome jer je najbliže što ga možemo vidjeti na youtubeu. Komponente su najjače što se mogu naći trenutno za tu cijenu, a za ostalo jednostavno guglaj. Malo je vjerojatno da ćeš dobiti nečije iskustvo.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 15:35   #197
apekop
Ape
Moj komp
 
apekop's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 155
Nažalost nije moguća kupnja PC-a jer često putuje radi posla i treba mu laptop...
Oke, onda će najvjerojatnije uzet ovaj. Nije da ima nekog izbora jer stolno računalo nebi mogao koristiti, nekad i po mjesec dana zna bit na putu...
Hvala na pomoći.
__________________
Apekop
apekop je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 16:36   #198
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Na stranicama većine firmi je pogrešno napisano da G75VW-T2018V ima FullHD ekran, on dolazi s HD+ ekranom i modulom od 4GB SODIMM-a, a za pristup 2. slotu treba doslovno rastaviti cijeli laptop.
On doduše ima i 3. i 4. slot kojem se lako pristupa s donje strane ali budući da sama memorija radi u dual-channelu moguće da pri nadogradnji 2. modul treba umetnuti baš u taj teško dostupni slot.
Iz ta dva razloga bi ti savjetovao da pogledaš model G75VW-T1019V koji dolazi s FullHD ekranom i 2x4GB RAM-a. Nešto je skuplji ali opravdava razliku u cijeni a opet ulazi u taj cjenovmi okvir.
DuHc je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2012., 20:51   #199
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
evo nakon tjedan dana iskustva sa novim strojom, preporucujem svim acer skepticima doticni laptop http://www.hgshop.hr/shop.aspx?q=ace...771g&pid=79285
zanemarite hg spot link, poanta je laptop.

Pegla sve živo i najbitnije ne škripi ko ostatak starijih acera. Nakon vise od 2 mjeseca potrage nije mi žao lipe za njega
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 03:16   #200
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
je, zato kaj ostatak acera kosta 3k kn
dobar je taj lap, probo sam ga i ja koristit.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 07:01   #201
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Produži garanciju za još 2g. jer bi se mogao neugodno iznenaditi taman kad ti istekne tvornička.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 17:39   #202
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Produži garanciju za još 2g. jer bi se mogao neugodno iznenaditi taman kad ti istekne tvornička.
naravno to cu kad se vratim u HR ako se ne slomi putem
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 22:48   #203
Kembighno
Premium
Moj komp
 
Kembighno's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Croatia - Zagreb
Postovi: 30
Ima tko prijedlog, znači koji je trenutno najisplativiji laptop koji će služiti umjesto Pc-a, znači da vrti sve najnovije igre i da se ne pregrijava od rada tipa 5 sati u komadu, do 7000, max 8000 kn.

Hvala
__________________
Pošteni trgovac: 1
Kembighno je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 06:45   #204
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 08:21   #205
Kembighno
Premium
Moj komp
 
Kembighno's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Croatia - Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
HVala na odgovoru, ali zar nije to pre slaba grafička, koliko sam uspoređivao Radeon HD 7690M XT je dosta bolja (ili se varam?). Jer razmišljam o ovome: HP Pavilion dv6-6c01em
ili recimo Lenovo IdeaPad Y580
ili
Asus N56VZ-S3139V

Koji od ta 4 uzeti??

Pitanje je sad ))
__________________
Pošteni trgovac: 1

Zadnje izmijenjeno od: Kembighno. 14.08.2012. u 09:49.
Kembighno je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 14:06   #206
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
HP-a bih izbjegavao iz više razloga, a pogotovo što ima tebi nepotrebni i7 i samo 1g. garancije. Lenovo isto ima samo 1g. garancije pa bi u cijenu trebao uračunati i doplatu za produženje iste na 2/3g.
Asus po defaultu nudi 2g. garancije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2012., 13:40   #207
netko02
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Pula
Postovi: 10
Pozdrav,bio sam pitao u temi do 4000 kn,ali doslo je do promjene. znaci,treba mi laptop manji od 15'' (po mogucnosti 13''),koristio bi se za filmove,surfanje i PES/FIFA (za sve drugo imam stolni). po mogucnosti da kosta manje do 7500 kn,ako nije moguce predlozite skuplji....samo da moze pogoniti sljedeca 3 izdanja PES-a na medium-high. Nadam se da ima neki takav ultrabook ili mali laptop
netko02 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 18:47   #208
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 19:20   #209
MacOSX Master
Lexus rida'
Moj komp
 
MacOSX Master's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZGB
Postovi: 79
Stari moj, Asus je najlošiji od svih proizvođača, pogotovo sa tom N serijom. A kaj je najbolje i G je katastrofa. Sve je ok dok ti nešto ne otiđe...
Caka je slijedeća, kada ti rikne servis nema zamjenskih dijelova niti ima bilo kakvu podršku, sve kaj ti naprave je slijedeće: "povrat sredstava zbog prevelikog broja kvarova i nemogućnosti popravka"... katastrofa, svaki mjesec barem 1-2 takva slučaja... s obzirom da radim u branši navedene teme, imam svakodnevni uvid u navedeno pa navodim rečenice iz prve ruke. Da, uvijek preporučim produljeno jamstvo, bez obzira na brand. I tih par asusa kaj se proda, svi završe na nepopravljivom servisu... veliki luk oko svih i primi se Paviliona.
MacOSX Master je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 06:27   #210
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Asus loš? Da ga nisi zamijenio sa Acerom? Asus radi kvalitetne laptope i daje 2g. garancije na njih. Za HP Pavilliona ne znam kakav je, ali ProBook serija im je koma.
btw, gdje ti vidiš Asusa u mojim linkovima?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na