Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2006., 19:56   #1
- punx -
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 128
Question Kupnja laptopa - pomoc

Bok!

Brat kupuje laptop....pa bi trebali pomoc.
Laptop ce se vecinom koristiti za word, excel (pisanje dopisa i tablica); pregledavanje slika sa digitalnog fotopaparata, przenje tih slika na DVD; internet preko wlana; tu i tamo ce se pogledati koji film i tu i tamo ce se odigrati koja igrica.
Znam da za word i slike ne treba nesto posebno, ali bilo bi dobro da se filmovi vrte normalno, a i igrice barem predzadnje ako ne zadnje generacije da isto idu normalno.

DA li uzeti WXGA ili XGA lcd? Zasto i koja je razlika?

Nekako smo se zakacili za HP, ali ne mora biti.
Koliko para? hmmm...... do 6100 kn, ali preferirati do 6000.

Svaka pomoc dobrodosla

Hvala!
__________________
- punx - je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2006., 20:08   #2
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Za sve ovo osim igara ce vise nego dobro ispuniti neki celeron + intel integrirana grafika.
Dobijes dugo trajanje baterija i praktički nikakvo zagrijavanje.

Neznam baš što možeš uzeti za 6000kn, no poprilično sam siguran da nemožeš dobiti diskretnu grafiku (eventualno neki radeon 1150 chipset, što je za igre bolje od intelovog nedonošća).
Znači ili int. radeon (HP - neznam točno serije, pogledaj) ili ako ti igre nisu prevažne (eventualno CS, HL1, Q3 i sl) onda uzmeš Thinkpad R60 s integriranom intelovom grafikom (radi tipkovnice i još nekih sitnica koje olakšavaju život).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2006., 18:34   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Bilo koji novi laptop da uzmeš, bez problema će odvrtiti dvd film i raditi to što tebi treba.
Koliko sam vidio, dosta ljudi si je nabavilo neki od HP nx6325 modela i čisto su zadovoljni performansama i cijenom. Jedina 'caka' je što dobar dio njih nema vindoze, nego FreeDOS što znači da trebaš nabaviti vindoze kao i skinuti drivere s neta (cca. 300Mb). Frend je kupio jednog takvog (EY577ES) i dečki (ve-mulj) su mu dali sprženi cd s driverima. Hoće li i tebi, ne znam.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2006., 19:36   #4
- punx -
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 128
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Bilo koji novi laptop da uzmeš, bez problema će odvrtiti dvd film i raditi to što tebi treba.
Koliko sam vidio, dosta ljudi si je nabavilo neki od HP nx6325 modela i čisto su zadovoljni performansama i cijenom. Jedina 'caka' je što dobar dio njih nema vindoze, nego FreeDOS što znači da trebaš nabaviti vindoze kao i skinuti drivere s neta (cca. 300Mb). Frend je kupio jednog takvog (EY577ES) i dečki (ve-mulj) su mu dali sprženi cd s driverima. Hoće li i tebi, ne znam.

Thanx na info!
__________________
- punx - je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2006., 10:50   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ako kupiš HP, a oni ti ne daju cd s driverima, slobodno se javi jer sam doma sačuvao sve drivere za njega.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2006., 19:09   #6
- punx -
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 128
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako kupiš HP, a oni ti ne daju cd s driverima, slobodno se javi jer sam doma sačuvao sve drivere za njega.
E pa hvala ti stari! : goood :
__________________
- punx - je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2006., 19:25   #7
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Bilo koji novi laptop da uzmeš, bez problema će odvrtiti dvd film i raditi to što tebi treba.
Koliko sam vidio, dosta ljudi si je nabavilo neki od HP nx6325 modela i čisto su zadovoljni performansama i cijenom. Jedina 'caka' je što dobar dio njih nema vindoze, nego FreeDOS što znači da trebaš nabaviti vindoze kao i skinuti drivere s neta (cca. 300Mb). Frend je kupio jednog takvog (EY577ES) i dečki (ve-mulj) su mu dali sprženi cd s driverima. Hoće li i tebi, ne znam.
Istina,moraš odmah mislit na drajvere ako ćeš ga uzeti. Inace jako zahvalan laptop... Ako ne uzimaš preko firme i ne triba ti za pravdat račun ubodi ovog u vranaroge i prst u uho
Samo nemoj drajvere zaboravit.
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2006., 13:04   #8
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
od vranoge uredno dobijes racun iz trgovine, tu nema beda....

A ako je problem s drajverima, vjerujem da ce ti on sprzit to na jedan CD :P
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na