Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2008., 12:07   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
[bnetd] Battlenet testeri potrebni

Pozdrav svima,

Trebao bih 15ak minuta vremena ljudova voljnih isprobati (strahovito cudljivi) Battlenet server. Da skratim mukotrpnu i krajnje bizarnu pricu, prilazem svoj crosspost na alt.games.warcraft i alt.games.starcraft:

Greetings to all,

I am experiencing one of the most strangest network problems I have ever encountered. I have set up bnetd server on Debian server, which is connected via Thomson ST780 router to ADSL2 Internet connection. My ISP in Iskon, just to make it more easier to explain latter what happens.

Now here comes the problem (both with Star/Warcraft). There are 3 computers that connect to that bnetd server locally, without router. It functions perfectly. So to test it more thoroughly, I turned on my laptop and connected via 3G (HSDPA, direct Internet connection without firewall) connection. Now here's the catch. When local computer creates a game, only local computers can join but my laptop, connected to other ISP via HDSPA, cannot, because "latency of game creator is to high", as Battlenet server claims (red bar is fully populated). However, that is quite odd, since /con command shows 1-3 ms latency for locally connected computers and ~300-400 ms for HSDPA laptop and there are 1 or 2 green bars to every players name. Now here's the catch -> when I create game from laptop, that is on HSDPA connection, everybody can join?! This "rule" applyes for Warcraft and Starcraft! Latency is minimal and everything works smoothly. That was quite awkward.

So I asked my friend that also has Iskon ISP to try to create a game - and the same thing happened - nobody could join. When I created a game form the laptop, however, all local computers and my friend also could join.

To recap, I have:

A server connected to router (Iskon)
3 computers in LAN (also connected to router)
1 laptop with HSDPA (ISP is VIP, but it doesn't matter)
A friend with the same ISP as mine (Iskon)

Ping in "lobby room" ("place where you choose whether to join or create a game", got the info with "/con" command) for local computers is ~1-3 ms, for my "Iskon friend" ~30-50 ms and HSDPA laptop ~280-400 ms.

Case a) any local computer creates a game - only local computers can join - HSDPA and Iskon friend are unable to join because of "high latency from game creator"
Case b) Iskon friend creates a game - no one can join, same reason "high latency from game creator"
Case c) game is created from laptop - and we live and play happily ever after

I opened ports 6112 and 4000 (both UDP and TCP) for clients in local network and server, turned off Windows firewall, nothing helped. It simply makes no sense to me. So far, I had no problems with my ISP nor with the router. Port forwarding for SSH, HTTP, FTP, torrents and such things work flawlessly. I simply fail to see how could something like this happen.

Any ideas would be appreciated!

Danas sam isprobao istu stvar, samo je drug bio T-Komunista i *totalno* ista stvar se dogadja - kada on ili ja hostamo, nitko se ne moze spojiti. Kada laptopom hostam, ping je veci (300-400ms) no barem se normalno spoji u igru. Daklem, trebao bih 3-4 ljudi sa sto opskurnijim ISPovima (oni na kabelu, Amisi, Voljatelad, Homonet...) i 15 minuta vremena + 15 MB njihovog bandwidtha za *kasljuc* "demo" *khm" Warcrafta 2 BNE.

Eventualno zainteresirani neka me pingaju na bubba (at) banelli (dot) biz ili PM. TIA!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 12:37   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Sa VIP konekcijom ne možeš niti očekivati išta bolje. Slobodno možeš zaboraviti takvo rješenje jer nećeš baš ništa postići. Očekivani ping je svakako 300+

Moj ti je prijedlog da Thomson prebaciš u Bridge mod i na njega priključiš server sa dialup. Na njega igru i to mora raditi bez problema, ako si dobro iskonfigurirao game server. To je čisto radi testa game servera.

Kod sebe sam napravio CoD2 Server. Micronet u bridge spojen na NAT server, a u NAT-u konfiguriran port forwarding. Server može biti bilo koji komp u mreži i sve je radilo. Obzirom na TCP/IP, kod tebe ne može biti nimalo drugačije.

Od Thomsona ionako nema prevelike sreće, pa bi ga ograničio u cijeloj priči. Nisam siguran koliko se on može podesiti.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2008., 12:59   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Sa VIP konekcijom ne možeš niti očekivati išta bolje. Slobodno možeš zaboraviti takvo rješenje jer nećeš baš ništa postići. Očekivani ping je svakako 300+
Ma znam to, no to nije ni point. Naprosto mi je kako je moguce da *kreiram* igru preko VIP-a i svi se spoje, a tko god drugi *kreira* igru ("fiksne" veze) - ne ide. Server je uvijek isti, pa mi je nekako logicno da je sasvim nebitno tko *kreira* igru, kada se doticna "napravi" na serveru iovako ionako. Uz to, tim vise sto kazes - kako je moguce da ja kad kreiram igru lokalno (dakle, minimalni ping), nitko se ne moze spojiti, a preko VIP-a i ogromnog pinga stvar sljaka?

Citiraj:
Moj ti je prijedlog da Thomson prebaciš u Bridge mod i na njega priključiš server sa dialup. Na njega igru i to mora raditi bez problema, ako si dobro iskonfigurirao game server. To je čisto radi testa game servera.


Vidim da nemas Iskon kao poslovni korisnik. Inace, za prebaciti router u bridge mod, moras napisati poseban zahtijev, cekati da ti kreteni dodju i *zamijene* modem.

Naravno, na moje pitanje mogu li ja uzeti svoj router i VOIP gateway, nisam dobio reply emailom a decec na sluzbi za korisnike je sutio i nakon 30 sekundi rekao - neznam.

Toliko o tome, nazalost...

Citiraj:
Kod sebe sam napravio CoD2 Server. Micronet u bridge spojen na NAT server, a u NAT-u konfiguriran port forwarding. Server može biti bilo koji komp u mreži i sve je radilo. Obzirom na TCP/IP, kod tebe ne može biti nimalo drugačije.
Kod mene je slicno; server je spojen na Cavoglave i slozen je port forwarding. Interesantno, imam jos neke servise (web server, SSH i slicno) i sve radi bez problema. Evidentno, radi i ovo sranje, no ocito ne dovoljno dobro. Port za torrente mi je 10000; ipak, mozda bih trebao prebaciti Battlenet server na neki nizi port pa probati? Trenutno je na 6112, pa se mozda Tonson ne snalazi najbolje s istim... No opet, s druge strane, velim, nikakvih problema do sada nisam iskusio s port forwardingom... Uostalom, da to cudo ne radi, vjerojatno se nitko ne bi mogao ni spojiti na server, zar ne?

Citiraj:
Od Thomsona ionako nema prevelike sreće, pa bi ga ograničio u cijeloj priči. Nisam siguran koliko se on može podesiti.
Znam da nema srece, a s Iskonovim fasistickim restrikcijama, konfigurabilnost je 0.

BTW, zna li netko zasto je nemoguce pingati Iskonove dinamicke IP adrese dodjeljene ADSL korisnicima?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 14:38   #4
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Imaš uputstva na dota-allstars.com kako porihtati rutere da moožeš normalno hostat igru. Inače ja isti problem imam, vide me ljudi, ali se nemogu spojiti na mene. Nikak da to složim, fkt mi se neda, prčko sam nekaj bio, pa sam zahebo, radje ne dirat vraga, neka drugi hostaju

Neki imaju sreće, pa se uopće nemoraju zafrkavati s time, nego im radi kako bi se reklo "od prve".
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 19:00   #5
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Da, nemam. Imam kasdu kao poslovni korisnik.

Ovo je možda blesavi prijedlog ali stavi drugi router i napravi to radi testa. Naravno, ako je to moguće radi posla, u večernjim satima. Tako sam napravio kada me doma Thomson maltretirao.

Na ovo zadnje bi rekao da je to radi router moda thompsona, pa on ima tu restrikciju.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 19:48   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Da, nemam. Imam kasdu kao poslovni korisnik.
A jaaaaaaadan...

Citiraj:
Ovo je možda blesavi prijedlog ali stavi drugi router i napravi to radi testa. Naravno, ako je to moguće radi posla, u večernjim satima. Tako sam napravio kada me doma Thomson maltretirao.
Hmpf. Nije bas da ih imam viska, a nije bas da ga mogu samo tako iskljucivati (ipak je tu i VOIP i slicno...). Bi li radio "obican" ADSL router ili mora biti ADSL2?

Citiraj:
Na ovo zadnje bi rekao da je to radi router moda thompsona, pa on ima tu restrikciju.
Imao sam razgovor sa sluzbom za korisnika, koja me ping pongala na prodaju, pa cu njih sutra nazvati da vidim sto se zapravo moze uciniti...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 22:05   #7
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Na ovo zadnje bi rekao da je to radi router moda thompsona, pa on ima tu restrikciju.
Da. To je to. Kriv je router. Potvrdjeno na vise mjesta sa istim problemima i Tonsonon. Sutra cu imati (ne)ugodne razgovore s Iskonom. Ok, zakljucali ste router. Ok, nedate mijenjati postavke. E pa sada hocu ispravan hardver koji ce raditi kako valja i s ono malo jadnih funkcija koje pruzaju...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 22:23   #8
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova

Inace, za prebaciti router u bridge mod, moras napisati poseban zahtijev, cekati da ti kreteni dodju i *zamijene* modem.
Ne, nije potrebna zamjena modema

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Naravno, na moje pitanje mogu li ja uzeti svoj router i VOIP gateway,
Svoj ruter možeš koristiti (ako imaš bridge mode na thomsonu, recimo); gateway ne

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
BTW, zna li netko zasto je nemoguce pingati Iskonove dinamicke IP adrese dodjeljene ADSL korisnicima?
firewall je podešen tako da ne odgovara na echo request
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 22:28   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Mailman Pregled postova
Ne, nije potrebna zamjena modema
Mene je drkos na preskupom i totalno beskorisnom telefonu sluzbe za korisnike uvjerio suprotno. No dobro je znati. However, ja zelim ispravan uredjaj. Pa nek mijenjaju ovaj dok mi ne proradi port 6112 kako spada.

Citiraj:
Svoj ruter možeš koristiti (ako imaš bridge mode na thomsonu, recimo); gateway ne
Ok. Thx.

Citiraj:
firewall je podešen tako da ne odgovara na echo request
Briljantno. Koliko vidim, taj firewall se, za razliku od T-Comova, ne moze ugasiti iz moj.iskon.hr?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 22:35   #10
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Briljantno. Koliko vidim, taj firewall se, za razliku od T-Comova, ne moze ugasiti iz moj.iskon.hr?
Ne, radi se o Thomsonovom firewallu...Da bi potpuno isključio firewall (ili propustio icmp), moraš imati pristup CLIju
Mailman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2008., 22:50   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Mailman Pregled postova
Ne, radi se o Thomsonovom firewallu...Da bi potpuno isključio firewall (ili propustio icmp), moraš imati pristup CLIju
Reci mi da me lazes, MOLIM TE!

Gubi li se taj predivni feature prebacivanjem u bridge mode?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 23:04   #12
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Reci mi da me lazes, MOLIM TE!

Gubi li se taj predivni feature prebacivanjem u bridge mode?
Ne lažem ali izgleda da se nisam dovoljno precizno izrazio

Dakle, Da bi potpuno isključio firewall (ili propustio icmp), moraš imati pristup CLIju ili imati Thomsona u bridge modu (tada on postaje "glupi" adsl2+ modem)
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 02:01   #13
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Hmpf. Nije bas da ih imam viska, a nije bas da ga mogu samo tako iskljucivati (ipak je tu i VOIP i slicno...). Bi li radio "obican" ADSL router ili mora biti ADSL2?
Može biti bilo kakav. Samo podesiš postavke. Jedino nema VIOP pa ti ostaje noć kao vrijeme operacije. Naravno, ako je i tada moguće.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 21:39   #14
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Bridge

Iskon mi je prebacio router u bridge za ~15 minuta. Danas sam napokon slozio vlastiti router (iptables) iii...

Karina. Stvar opet ne radi. Dakle, jedino sto mi pada napamet je da Iskon nesto mulja s portom 6112/UDP.

Ima li netko iskustva s Iskonom i Battlenetom opcenito? Ja sam trenutno prilicno bezidejan. Mislio sam da se cak radi o DynDNS problemu, no ista je stvar kada upisem rucno IP adresu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 21:59   #15
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
o kojem serveru se radi, blizz ili neki drugi. Jer, ja sam sa svojim thompsonom kormalno mogo kreirat igre u warcraftu dok sam još igral, i svi su se mogli joinat.
edit: iskon ništa ne mulja sa 6112 jer je meni normalno radilo.....

ak sam dobro skužil, tu se radi o warcraftu 2?
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold


Zadnje izmijenjeno od: Facelessone. 10.01.2008. u 22:14.
Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 22:21   #16
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
o kojem serveru se radi, blizz ili neki drugi.
http://www.cs.cmu.edu/~dst/DMCA/BNET.../FAQ.html#q1.1

Citiraj:
Jer, ja sam sa svojim thompsonom kormalno mogo kreirat igre u warcraftu dok sam još igral, i svi su se mogli joinat.
edit: iskon ništa ne mulja sa 6112 jer je meni normalno radilo.....
A skuzio ja (donekle) u cemu je problem. Pise ovdje:

http://www.cs.cmu.edu/~dst/DMCA/BNET.../FAQ.html#q5.1

Nazalost, nemam vremena (a i volja mi pocinje polako kopniti ako ima ovoliko zayebancije) pa nisam siguran da ce se ovo uopce ostvariti...

Citiraj:
ak sam dobro skužil, tu se radi o warcraftu 2?
Server podrzava Diablo, Diablo 2, Warcraft 2 i Starcraft...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 23:05   #17
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Dakle, jedino sto mi pada napamet je da Iskon nesto mulja s portom 6112/UDP.
Nah...
Mailman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na