Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2017., 12:44   #211
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Izgleda da se ETH malo zaustavio
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 12:51   #212
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pratim sad malo sve te grafove trazim negdje da ubodem eure i vidim da svi rastu u korelaciji sa BTCom pa mogu predpostaviti da ETH pada zbog toga sto BTC pada. A BTC pada zbog tog augusta. Ljudi bjeze iz BTCa, e sad neznam jel to opravdano ili ne, ali evo stiva:
https://bitcoinmagazine.com/articles...-bip-148-uasf/

Uglavnom meni dovoljno da ipak pare drzim u FIAT valuti. Barem tmo do sredine Augusta treba biti pazljiv odnosno ovisi sto ce se dogoditi s tim BTCom.

Dajte napisite vi koji imate ogromne kolicine BTCa kako se pripremate za taj datum?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2017., 12:55   #213
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975







-->
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Pratim sad malo sve te grafove trazim negdje da ubodem eure i vidim da svi rastu u korelaciji sa BTCom pa mogu predpostaviti da ETH pada zbog toga sto BTC pada. A BTC pada zbog tog augusta. Ljudi bjeze iz BTCa, e sad neznam jel to opravdano ili ne, ali evo stiva:
https://bitcoinmagazine.com/articles...-bip-148-uasf/

Uglavnom meni dovoljno da ipak pare drzim u FIAT valuti. Barem tmo do sredine Augusta treba biti pazljiv odnosno ovisi sto ce se dogoditi s tim BTCom.

Dajte napisite vi koji imate ogromne kolicine BTCa kako se pripremate za taj datum?







Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 15:52   #214
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
http://www.trustnodes.com/2017/07/11...t-for-ethereum zanimljiv članak

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 17:00   #215
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Cek ovo za BTC znaci biti ce dve valute, a jedna ce opet biti BTC, tako da mozemo biti samo u plusu dugorocno

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 17:12   #216
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nece se nista previse promjeniti ako i budu dvije valute, ali ovisi gdje drzite te BTCe oni mogu biti pod rizikom vise ili manje zbog nekih meni zasad jos nejasnih razloga. Ukratko ako drzite BTC negdje onda ce taj negdje odlucivati sto ce se dogoditi s vasim BTCem, a ako drzite sami kod sebe onda vi. Tako barem pisu po forumima. Zato mnogi i bjeze iz BTCa i zato cjena i pada.

Ja sam trejdao ETH/BTC, sad trejdam EUR bilo sto drugo. I pokusavam bit sto duze u Euru, pogotovo preko noci.

Sto se tice ETH-a, imamo signale koji nagovjescuju promjenu trenda, sto bi znacilo da bi ETH od sad nadalje usao u bullish trend. ALI tu je fibonaccieva linija od 61.80% sto je snazan indicator za ici bearish, jednom ju je vec taknuo i sad ide opet prema njoj, uglavnom ako se ta linija od 213$ premasi onda mozemo reci da idemo prema gore, vjerojatno snazno. A ako se sad opet okrene dolje onda cmeo u najmanju ruku opet testirati 172$ i zabiot se mozda debelo ispod ...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 17:24   #217
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Meni se čini da je eth pre jak da bi tek tako izgubio na vrijednosti i pao ispod 150.
Previše ga ljudi koristi, majna, itd.
Zapravo mi je sad žao šta ga nisam još kupio kad je bio na €160.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 17:25   #218
2slow
Premium
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 174
Danas je nešto spor dan. Nejdemo mi danas nikamo...
2slow je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 17:32   #219
2slow
Premium
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 174
Primjetio sam da Bittrex slijedi Poloniex -bar po pitanju Stratisa. Bittrex kasni cca pol minute, ako je u Poloniexu viša krenut će gore i na Bittrexu i obrnuto.
Pa kome koristi...
2slow je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 17:36   #220
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Meni se čini da je eth pre jak da bi tek tako izgubio na vrijednosti i pao ispod 150.
Previše ga ljudi koristi, majna, itd.
Zapravo mi je sad žao šta ga nisam još kupio kad je bio na €160.
Nije problem u ETH-u nego u BTC-eu. On ceka to neko prepolovljavanje i ljudi bjeze iz njega, a ako ljudi bjeze iz njega onda on gubi vrijednost, a kako on gubi vrijdnost tako sve ostale Cryptovalute gube vrijednost, pa tako i ETH.

To sto ga puno ljudi majna samo ide u prilog da mu cjena pada zbog ponude i potraznje, odnosno ljudi izlaze iz Cryptovalute zbog BTC-a, a ETH se majna ko lud, zato je izgleda i doslo do ovog ogromnog pada.

E sad sto ce se dogoditi kada to prodje nitko ziv nezna, razno razni scenariji su moguci.

Ali mislim da svakog zasad treba brinuti kako svoje BTCe koje HODL-a zastiti, jer kada se bude prepolovila valuta onda se moez dogoditi da imate BTC clasic i BTC bas kao ETH i ETC, Jedan vrijedi 200 eura, drugi apr eura, i sad ako si na trznici oni mogu pretvoriti tvoje BTCe u one koji ce manje vrijediti, tako nekako sam ja to skuzio, nadams e da ce netko doci pa me ispraviti.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2017., 17:37   #221
2slow
Premium
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 174
Pokrenuo se ETH, sad ćemo vidjet kamo...
2slow je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 17:49   #222
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
da zato treba prebacit u neki wallet na kojem samo vi drzite privatne kljuceve i onda samo importate u wallet novokreirane valute i imate npr 1 btc classic i 1 btc novi. Ak ste na nekom online walletu onda drugi odlucuju umjesto vas

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 19:39   #223
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
E to vorda, tako nekako sam i ja citao. ETH upravo presao granicu 215 i to je sad skoro pa sigurna konfirmacija promjene trenda. Mozda ipak nece gaming scena kod siromasnih procvjetat u RH.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 19:40   #224
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
ma to je sve povezano sa btc, i on je skocio

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 21:51   #225
bloodthorn
Crypto currency
Moj komp
 
bloodthorn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 525
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
ma to je sve povezano sa btc, i on je skocio

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Istina, da, iako vidimo malo movinga i od strane ETH-a (13%)

Winter is coming (Weekend is coming).

Moja pretpostavka da će svaki sljedeći vikend (ponedjeljak) spuštat cijenu niže i niže, i da će se tijekom tjedna "stabilizirati" kao što to radi sada. Možda sam u krivu (Bilo bi mi drago radi svih koji rudare).
__________________
---


bloodthorn je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 22:29   #226
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Eto jedan za ETH/EUR Kraken za po noci.



P.S. ako moze dobra dusa poslat link ili neki hint kako da se stavi spoiler jer ga ne vidim u text editoru.

EDIT:
Ako ode preko 200 eura prije nego dodje do entry granice onda trade se ponistava.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 00:08   #227
k1klop
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Jel ulaze netko u chaincoin (chc) kasno sam ušao jer mi je cjeli projekt izgledao malo nategnuto ali stvar radi, vidimo se na 100$...
k1klop je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 11:20   #228
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
/vidoviti milan mode on/
Meni frend sad javlja da bi BTC mogao prdnut i past puno niže u brzom vremenu (dan-dva-tri), po njegovom prijedlogu kupio sam LTC i držim tamo, a kad padne nisko (predikcije do 1300 usd u periodu 30 dana od danas) tada ga treba kupovati nazad.
/vidoviti milan mode off/

Naravno, svako sa svojim novcem upravlja na svoj način a ovo je samo rekla-kazala predikcija na temelju analiza jednog čovjeka s interneta.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 11:30   #229
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
da li ti nije sigurnije u tether prebaciti?
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 11:53   #230
bloodthorn
Crypto currency
Moj komp
 
bloodthorn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 525
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
/vidoviti milan mode on/
Meni frend sad javlja da bi BTC mogao prdnut i past puno niže u brzom vremenu (dan-dva-tri), po njegovom prijedlogu kupio sam LTC i držim tamo, a kad padne nisko (predikcije do 1300 usd u periodu 30 dana od danas) tada ga treba kupovati nazad.
/vidoviti milan mode off/

Naravno, svako sa svojim novcem upravlja na svoj način a ovo je samo rekla-kazala predikcija na temelju analiza jednog čovjeka s interneta.
Kao što sam već naveo, moja predikcija da će sljedeći vikendi do 1.8 donijeti korekciju cijena. Ovaj range možemo vidjeti za 15 dana

Špekulace za LTC - Nedavno se dogodio Segwit i hardfork te nije došlo do rascjepljenja blockchaina. Postoji mogućnost da ako se rascijepi BTC da LTC skyrocketira. Ja osobno ne bih kupio LTC jer mislim da će pad BTC-a dovesti do pada svih valuta pa tako i LTC-a.

Ovo što pišem je moje mišljenje, ja nisam Nostradamus ili vidoviti Milan

Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
da li ti nije sigurnije u tether prebaciti?
I tether varira u odnosu na dolar od 0.9-1.2:1
__________________
---


bloodthorn je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:00   #231
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
/vidoviti milan mode on/
Meni frend sad javlja da bi BTC mogao prdnut i past puno niže u brzom vremenu (dan-dva-tri), po njegovom prijedlogu kupio sam LTC i držim tamo, a kad padne nisko (predikcije do 1300 usd u periodu 30 dana od danas) tada ga treba kupovati nazad.
/vidoviti milan mode off/

Naravno, svako sa svojim novcem upravlja na svoj način a ovo je samo rekla-kazala predikcija na temelju analiza jednog čovjeka s interneta.
Lol, pogledaj si malo sto se desilo sa LTC svaki puta kada je BTC pao. Stavi radije u usd ili eure. Ja brijem da cu 30% u fiat promjenit, a 70% nek ceka u cold storageu pa cemo vidit kaj ce bit za par godinica. Mozda spusim, ali necu se opet zajebat na isti nacin da sve prodam

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:08   #232
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa ja gledam te na Krakenu valute i vidim da kako BTC pada tako i njima vijednsot pada.

Trenutno imam EOS i ETH.

Dali netko znade sto ce se dogoditi 24 sata prije i poslije 1.8?

Navodno u tom periodu nitko ziv nece biti na burzi i svi ce ili drzat BTCe kod kuce ili uci u neke druge valute, pa se postavlja pitanje dali ce zatvoriti burzu za BTC onda ilis to ce se desiti? Ako ne zatvore, koja ce cjena biti? Ona kod koje su svi prestali s trgovanjem? Predpostavljam da bi to mogla biti izrazito niska cijena.

Mozda cak u rangu ovog vidovitog milana, mada sada trenutno nema niakkvih indikacija da ce se to dogoditi, ako se to dogodi to bi se trebalo dogoditi naglo i neocekivanos to bi moglo jos vise sokirati nas cryptosvijet, pogotovo one koji ce drzat BTC. Mada sumnaj u taj scenarij...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 12:18   #233
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
LTC se dobro držao u odnosu na USDT kad su ETH I BTC padali prošli tjedan.

Kratkoročno mislim da je dobro držati u LTC do raspleta situacije oko BTC-a a kasnije ću vratiti u ETH i čekati da poraste (godinu-dvije)

Pričamo o vrijednosti cca 1200$ koliko imam u kriptovalutama, mali iznosi su u pitanju. Ipak treba čuvati živce i vrijeme za neke druge vrijednije i pametnije stvari.

Edit:
clif high - halfpasthuman govori da će 8 i 9. mjesec biti veliki rast BTC, a 9. mjesec da bi LTC mogao biti troznamenkasti.


@vorda što je toliko smiješno? Osim tvog pokroviteljskog tona koji je čak više jadan nego smiješan.

@dada-as biti će netko na burzi, uvijek će biti jer od 100 ljudi ima i 100 mišljenja pa će netko tražiti priliku nešto ugrabiti, netko će zaraditi drugi će izgubiti. Svi smo bili u situaciji kad smo kupili neku valutu i izgubili. A da ja znam što će biti u rasponu 48 sati na burzi, od Hrvatske bi napravio raj Mnogi koji drže valute se ne zamaraju sa ovime što se događa u kripto svijetu, nisu svi mešetari. Neki imaju novac i čuvaju ga kao ušteđevinu, neki kao investiciju a mali dio trguje zaista. Ovo što se događa je zamiljivo samo onima koji trguju, jer im je prilika za zaraditi. BTC će ponovno doći do 3000 USD, eth do 400USD itd, vratiti će se sve i rasti će dugoročno, samo je pitanje koji vlak loviš ili čuvaš i nije te briga nego ideš kako te voda nosi.

Zadnje izmijenjeno od: tskarda. 14.07.2017. u 13:27.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 14:08   #234
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
LTC se dobro držao u odnosu na USDT kad su ETH I BTC padali prošli tjedan.

Kratkoročno mislim da je dobro držati u LTC do raspleta situacije oko BTC-a a kasnije ću vratiti u ETH i čekati da poraste (godinu-dvije)

Pričamo o vrijednosti cca 1200$ koliko imam u kriptovalutama, mali iznosi su u pitanju. Ipak treba čuvati živce i vrijeme za neke druge vrijednije i pametnije stvari.

Edit:
clif high - halfpasthuman govori da će 8 i 9. mjesec biti veliki rast BTC, a 9. mjesec da bi LTC mogao biti troznamenkasti.


@vorda što je toliko smiješno? Osim tvog pokroviteljskog tona koji je čak više jadan nego smiješan.

@dada-as biti će netko na burzi, uvijek će biti jer od 100 ljudi ima i 100 mišljenja pa će netko tražiti priliku nešto ugrabiti, netko će zaraditi drugi će izgubiti. Svi smo bili u situaciji kad smo kupili neku valutu i izgubili. A da ja znam što će biti u rasponu 48 sati na burzi, od Hrvatske bi napravio raj Mnogi koji drže valute se ne zamaraju sa ovime što se događa u kripto svijetu, nisu svi mešetari. Neki imaju novac i čuvaju ga kao ušteđevinu, neki kao investiciju a mali dio trguje zaista. Ovo što se događa je zamiljivo samo onima koji trguju, jer im je prilika za zaraditi. BTC će ponovno doći do 3000 USD, eth do 400USD itd, vratiti će se sve i rasti će dugoročno, samo je pitanje koji vlak loviš ili čuvaš i nije te briga nego ideš kako te voda nosi.
Smijesno je da netko savjetuje da se vrijednost drzi u ltc dok btc pada...samo to...ali probaj, mozda se za razliku SVIH OSTALIH situacija ovaj puta ltc odvoji od btc-a, te naraste ili ostane isti kad btc zaroni...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 14:44   #235
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Neznam, ja idem u FIAT tamo negdje 29tog najkasnije i u njemu cu biti do daljnjega. A mozda odem i prije ako se ova granica od 2000 eura probije za XBT jer onda ljudi moji mi tonemo kao titanic. Sto i nije lose za ans trejdere jer kamo god mi krenuli prilika uvijek ima.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 20:16   #236
k1klop
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
BTC ima dobar support na 2300 tako da teško da ce past ispod toga, u najgorem slucaju pada do 1700 ali ce se vratit do kraja godine na 2500+
k1klop je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 20:26   #237
bloodthorn
Crypto currency
Moj komp
 
bloodthorn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 525
Citiraj:
Autor k1klop Pregled postova
BTC ima dobar support na 2300 tako da teško da ce past ispod toga, u najgorem slucaju pada do 1700 ali ce se vratit do kraja godine na 2500+
Na kojoj burzi ti to gledaš? Trenutna cijena je 2140$.
__________________
---


bloodthorn je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 20:47   #238
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Bit ce grdo
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 22:03   #239
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
neka samo pada btc
sad treba u eure parkirat
btc padne.. kupit ga.. i onda neka raste
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 22:56   #240
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Dovidjenja BTC, ide on prema 1500 Eura, a mozda i nize. prvi support je na 1700.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na