Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2001., 10:44   #1
vitko
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Kozarčeva 48a, 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 92
Modificiranje Kucista

A samo jedno pitanje dal je ko pokuso modificirat kuciste i stavit jedan ventilator da ispuhuje zrak sa straznje strane maticne ploce(tamo oko socketa) i dal je pala temperatura sta?
MA pitam zato sto razmisljam si tamo iza stavit jedan ventilator, a ak mi nece koristi glupo mi se mucit s time.
vitko je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2001., 17:05   #2
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Pa ja sam ispilio mjesta za 6 komada , tako da ih je ukupno 8x8cm , temperatura je pala na razinu sobne .
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2001., 17:19   #3
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Najbolja shema,ako hočeš dobit najviše šta možeš, ti je sljedeća: montiraš dva komada na bočnu stranu kućišta iznad ploče koji upuhuju zrak,komad ispod hardova i dva komada na vrh kučišta koji sve to izbacuju. Loša strana svega toga je da neznaš dali će se zrak počet previše vrtložit. Jer onda ventilatori "kradu" zrak jedan drugom i ne radi svi skupa kak treba. Ak nebuš probal nećeš ni znat. Ziheraški pristup ti je da ugradiš jedan ventilator sprijeda ispod hardova koji usisava i jedan straga koji izbacuje. Tako nečeš dobit neke fenomenalne rezultate, ali će svakako bit puno bolje nego da nemaš ništa. Samo pazi da taj ventilator nije prejak jer će onda počet povlačit zrak iz napajanja ako je ovo preblizu.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2001., 12:05   #4
vitko
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Kozarčeva 48a, 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 92
Inkasator, dal imas 2 venta tamo iza maticne sa bocne strane kucsita?
S gornje strane mi se ventilatore ne isplati stavljat jer imam Big Tower, a i imam iznad napajanja mjesta za jos 3 venta tako da mise gornja strana kucista ne grije.
Zanima me samo dal je neko probusio sa straznje strane.

E da i zanima me s cime ste busili (dremel, busilica ili sta vec)
Jucer sam eto bio u chipoteci i pitao dal imaju dremel ali nazalost nemaju pojma sta je to
Cuo sam da ima u Mercatoneu ali ko zna kad cu tamo ic(a i auto mi na popravku)
vitko je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2001., 19:33   #5
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Citiraj:
Originally posted by vitko
Inkasator, dal imas 2 venta tamo iza maticne sa bocne strane kucsita?
S gornje strane mi se ventilatore ne isplati stavljat jer imam Big Tower, a i imam iznad napajanja mjesta za jos 3 venta tako da mise gornja strana kucista ne grije.
Zanima me samo dal je neko probusio sa straznje strane.

E da i zanima me s cime ste busili (dremel, busilica ili sta vec)
Jucer sam eto bio u chipoteci i pitao dal imaju dremel ali nazalost nemaju pojma sta je to
Cuo sam da ima u Mercatoneu ali ko zna kad cu tamo ic(a i auto mi na popravku)
Imam dva naprijed (još malo pa će biti upgrade sa pilom pa će biti 3 naprijed ).

Dva bočna su sa lijeve strane tako da pušu po komponentama , dva su mi na "krovu" . Ima ti toga u chipoteci samo oni ne znaju kako se zove , reci ti njima da ti treba "mali modelarski alat" , to će skužiti . Moje kućište je bušeno/rezano sa ubodnom pilom ( brže ide i krugovi se rade u jednom koraku ) . Ima u marcatoneu dremel ,košta cca 200kn i ako imaš priliku kupi ga jer će ti se isplatiti kad gledaš kako malo košta.

Cirkulacija zraka zlata vrijedi .
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2001., 20:26   #6
vitko
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Kozarčeva 48a, 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 92
E hvala.
Eto sutra ujutro onda odo ja u Chipoteku pa cu ih pitat dal imaju "mali modelarski alat" i dal imaju ubodnu pilu pa sta je jeftinije to cu kupit.
vitko je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2001., 14:38   #7
vitko
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Kozarčeva 48a, 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 92
Eto jutros bio u Chipoteci i nemaju Dremel, a kad sam pitao za modelarski alat pokazo mi je tip rukom na cijeli odjel i reko, sve ti je ovo modelarski alat
Imaju ubodnu pilu i kosta vise od 300 Kn sto je za me malkice previse.
Inkasator dal ti se da (ak si iz Zagreba) da ti ja donesem svoje kuciste(+ dobre chevape) i da mi na brzinu to probusis ?
vitko je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2001., 20:09   #8
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Citiraj:
Originally posted by vitko
Eto jutros bio u Chipoteci i nemaju Dremel, a kad sam pitao za modelarski alat pokazo mi je tip rukom na cijeli odjel i reko, sve ti je ovo modelarski alat
Imaju ubodnu pilu i kosta vise od 300 Kn sto je za me malkice previse.
Inkasator dal ti se da (ak si iz Zagreba) da ti ja donesem svoje kuciste(+ dobre chevape) i da mi na brzinu to probusis ?
Rado , ali nemam ja alat nego to sređujem kod frenda u radioni ( ja sam "arhitekt" , a on se s tim zabavlja

Ako se ne varam auto ti je na popravku , odi kod majstora nek ti oni "poprave" kućište.
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2001., 22:17   #9
vitko
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Kozarčeva 48a, 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 92
Vidis, vidis, nisam se toga sjetio.
Kad budem uzimo nazad auto vidjet cu sta se da napravit
Hvala na savjetu
vitko je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2001., 23:02   #10
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Neznam ljudi ako se sjecate, no zalio sam se da mi je temperatura CPU a bila 60°C(odma nakon boota) i nabavio sam neku totalno jadnu najjeftiniju no-name plocu (odlicne karakteristike) i spojio sve kak je bilo i prije
Sad mi temp kod full loada (onaj program Stability test mogu vrtit do besvjesti) i ne prelazi 45°C. Nista ne razumijem


Nemojte mislit da je do termalnog senzora na maticnim, u oba slucaja sam koristio poseban---posudio od frenda


Ak ko zna zakaj se to dogodilo, pleez javite
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2001., 23:26   #11
inkasator
Banned, The ONE
 
inkasator's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 178
Možda ti ploča daje preveliku voltažu , ne vidim drugo objašnjenje za toliku razliku u temperaturama. :confused:
__________________
Lijepo je biti bannan sa foruma )

inkasator je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2001., 08:46   #12
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
ma gledao sam u biosu koliko je napon na cpu. Sad se ne sjecam koliko je bilo po defaultu, al znam da je svaki bio(memorija, CPU, napajanje) max 1% vise, to znaci na 1.75V bilo je oko 1,765V. Sumnjam da bi zbog tih 0,015V temperatura narasla za 20°C.

Sada mi je bezveze ugradivati dodatne ventilatore kada je temp recimo tako, u granici normalnog.
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na