Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2007., 23:55   #1
Zed28
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Postavljanje stranice na web domenu

Bok ljudi. Evo kupio sam na bigdaddy vrlo jeftino web domenu. I sve je to divno i krasno, ali sad ne znam kako postaviti web stranicu na tu web domenu.
Imam softver, zove se CupCoffee HTML Editor i sa njim ispravljam sve što ne valja na web stranici i ima gumb upload and publish, ali kad pokušam objaviti pojma nemam šta se dešava, ali nikako neće. Stalno javlja iste greške. Em, da se ne mogu prijaviti na račun, em da je vrijeme isteklo i slično. Kako se može postaviti web stranica na vlastitu domenu? Hvala.
Ne znam di bi stavio ovu temu. Ako niste upoznati sa ovim programima i ne znate, da li postoji neki jednostavan i jeftin način objavljivanja. Jer ovo sa bigdaddyem se već mučim danima da iskemijam kako postaviti svoju web stranicu da to nisu oni njihovi programi sa predlošcima i ne mogu doći do cilja. Očito je da je neki problem sa tim računom, kad javlja da se ne može prijaviti na njega, ali ne znam kakav problem.
Zed28 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 00:11   #2
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
do sad sam napraivo samo 2 stranice ali u oba puta je "program" za postavljanje stranice na web bio integriran u samom serveru...

dakle prosvrljaj malo po samoj web domeni
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2007., 00:21   #3
Zed28
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
do sad sam napraivo samo 2 stranice ali u oba puta je "program" za postavljanje stranice na web bio integriran u samom serveru...

dakle prosvrljaj malo po samoj web domeni
Kako to misliš? Znam i ja sam također radio u onim lakim programima poput Homesteada za koje nije potrebno nikakvo znanje html-a. Samo ga skineš, napraviš stranicu kakvu želiš i upload. Ali ovaj put pokušavam napraviti sa serverom godaddy, koji nema nikakve veze sa CupCoffee i nemam pojma kako to napraviti. ostavit ću ovdje koje podatke treba upisati i očito negdje griješim, kad neće.
Nickname of the Server Profile- godaddy.com
Username- korisničko ime ( broj) od go daddya da bi se logirao na account
Password- lozinka za account
Web Server Adress- godaddy.com
Remote Directories- bilo šta napisati-hello.
Gdje griješim?

Stalno javlja greške 500 i 530. DA je veza istekla ili da se ne mogu prijaviti, a na godaddy se vrlo lako sa tim username i lozinkom prijavim.
Zed28 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 18:22   #4
Zed28
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Pa nemrem vjerovati da niko živ ne zna kako postaviti web stranicu na web domenu? Ako je tako, da li bar znate kako postaviti bilo koju web stranicu na bilo koju web domenu? ne mora to biti bigdaddy. A da nije web stranica izravno povezana sa njihovim softverom za rađenje web stranice. A da stavim temu negdje drugdje?
Zed28 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 18:40   #5
brentaal
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Postovi: 298
Možda zato jer nisi dao skoro nikakve informacije? Samo kažeš da si kupio domenu, kaj nam to znači?
Pojasni malo gdje si web hosting nabavio, jel imaš FTP pristup, itd.
U stvari, jesi uopće nabavio web host?
brentaal je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 19:05   #6
Zed28
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Blitz Pregled postova
Možda zato jer nisi dao skoro nikakve informacije? Samo kažeš da si kupio domenu, kaj nam to znači?
Pojasni malo gdje si web hosting nabavio, jel imaš FTP pristup, itd.
U stvari, jesi uopće nabavio web host?
Kak nisam dao nikakve informacije? Jesam rekao da sam to kupio od BigDaddya i maltene nisam dao i svoj username i password. Šta još trebam reći? FTP Clienta također imam- a to je isto CoffeeCup, ali ne radi ni to. Jer ima neki jednostavniji način, kako da postavim stranicu na neku ( bilo koju) domenu i da zbilja funkcionira, jer ovo ne funkcionira već 10 dana.
Zed28 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 19:09   #7
brentaal
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Postovi: 298
Pa onda u ftp klijent samo upiši podatke FTP hosta, ftp adresu, ftp account username, password, port (većinom 21), i to je to.

Al' ja sam oduvijek bio uvjerenja da godaddy prodaje samo domene, ne i host.
brentaal je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 19:18   #8
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Od providera si morao dobiti podatke. Ukoliko ih nisi dobio onda si očito nekome poklonio novce

Daj malo informacija.

Obično to ide tako da dobiješ FTP adresu i podatke za spajanje. Spojiš se i uploadaš.
Drugi način je da dobiješ link do njihove web aplikacije preko koje napraviš istu stvar. To je to.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 19:38   #9
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
"Pa nemrem vjerovati da niko živ ne zna kako postaviti web stranicu na web domenu? "
ovdje nas ima koji smo do sada digli malo previše stranica i rado bismo ti pomogli kada bi dao više informacija. ako si kupio samo domenu, to znači da si kupio samo naziv. npr. "mirko.com" je onda tvoj naziv domene s kojim možeš što god želiš.
da bi stranicu stavio na Internet, trebaš web server, ili prostor na nekom komercijalnom web serveru.
dakle, trebaš imati:

1) domenu
2) prostor na serveru
3) napravljenu web stranicu
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 19:55   #10
Zed28
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
ovak iskreno.. meni sa tim glupim bigdaddyem ništa nije jasno. do sad sam im poslao od prilike 15 mailova da mi jednostavno objasne kako da postavim web stranicu i odgovaraju mi se sve drugo osim toga. korisničku podršku nikad goru nisam vidio. ok, odgovore istog dana, ali to su odgovori koji nemaju veze sa vezom. postavim najobičnije pitanje, da sam kupio to i to i to i kako postaviti web stranicu na njihovu domenu, a oni mi u jedno 9 mailova daju link od njihove prve stranice ili kažu da stranica ta i ta nije ni registrirana ili kažu krivu stranicu i kažu da nije registrirana. Čini mi se da niti ne čitaju moje mailove, nego pročitaju prvu rečenicu i odgovaraju. Do sad mi nisu niti na jedno pitanje dali odgovor.. Samo odgovaraju nešto što nema veze sa vezom i što ne pitam. Pa mi sad nije jasno, kakva inteligencija tamo radi, kad ne zna jednostavno odgovoriti u čemu je problem i zašto ne mogu svoju kupljenu domenu postaviti tamo. i to već traje 2 tjedna, pa više zbilja nemam volje
Zed28 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2007., 19:57   #11
Zed28
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Jednostavno bi najradije zaboratio 7 dolara koje sam dao za hosting i 3 dolara koje sam dao za web stranicu i prijavio se negdje, gdje je skuplje, ali gdje će mi odgovarati u normalnim rečenicama što da napravim kad nešto ne znam. A ne ovo, kao da govorim turskim, a nije da pojma nemam engleski. ( još bi to shvatio da mi ne znaju odgovoriti).
Zed28 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na