Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2007., 23:04   #31
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Trebao bi jedan sičušan savjet, ili možda tri...

Imam DS3 matičnu te sam spojio HDD na SATA utor od Gigabyte-a (ne od Intela), to je onaj odvojeni i drukčije boje! Zanima me dali je bolje to ostaviti tako kako sam napravio ili je bolji Intel SATA utor za HDD?

Također me zanima za što služi onaj driver Sata Raid? Dali mi on treba ako ne koristim Raid?

U vašem iskustvu, koji je najbolji driver za tu matičnu? Najnoviji sa Gigabyte-ove stranice ili neki drugi...?

Eto, to je sve, hvala unaprijed!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2007., 08:55   #32
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Ljubičasti konektori su Intelovi, a žuti JMicronovi koje možeš isključiti, ako ne koristiš RAID. Diskove prebaciš na Intelov kontroler.

SATA RAID driveri ti ne trebaju, ako nemaš RAID, a pogotovo ne kad isključiš JMicron kontroler.

Ništa ne skidam s Gigabyteove stranice jer su uvijek starije verzije. Skidam direktno s Intelove, Realtekove, Marvellove, JMicronove,...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2007., 09:10   #33
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
E super domy_os!

Puno hvala na savjetu i objašnjenju. Još mi je nov ovaj komp pa moram skužiti neke detalje o njemu da bi ga mogao imati u top formi

Još jednom, hvala!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2007., 09:59   #34
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Zapravo obrnuto, malo sam zabrijao, ljubičasti su JMicronovi, a žuti Intelovi... Sad sam krenuo rastavljat komp i sjetim se da sam se malo zaribao.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2007., 14:17   #35
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Evo da malo osvježim sa novim problemima, na svu sreću riješenim

Bios je bio F6, sve iz siga osim novog harda Seagate ST3160815AS - sata II

Hard prikopčan na žuti intelov sata 0-4 konektor mrtav da mrtviji nemože biti. ( Tek kasnije sam skužio-vidio da radi u PIO modu )

Ne može se s ničim formatirati, dić windowsi itd, u suštini može no svaka operacija traje više od sat vremena.

Ukopčam u ljubičasti ( JMicron ) , sve radi kao podmazano, nikakvi driveri, ništa... Instalacija prošla ok, hard radi u DMA 6 bio sata I ili II, uglavnom sve štima.
Vratim hard nakon instalacije u žuti intelov - potop ! Hard se dobro postavi ali nakon restarta ode u PIO mod, ode i prža... Svi driveri od chipseta su bili instalirani, probao sam sa JMicron-ovim, pa bez njih - isto...

Mal mi to dojadilo pa reko ajd da bios probam promjenit i puko onaj update preko neta @bios od gigabyte-a, stavio mi neki beta F9d i vidi vraga živne moj hard
Sad radi na žutom intelovom i radi u DMA 5 bio sata I ili sata II , brzine su u testovima iste kao kad je bio na JMicron sata priključku iako je tamo bilo DMA 6 , naravno kada je sata II onda je burst rate veći no sve ostalo je isto.

Taj bios F9d se za sada čini ok, malo sam vrtio prime, senzor za temp procesora sad malo drugačije radi, prije su sve temp bile iste, i jezgi i cpu a sad je cpu nešto veći spram jezgri +5-6, dodano je u biosu za intelove sata kontrolere AHCI tako kad se isključi JMicron može se i to koristit dok prije to nije bio slučaj. Ako se onemogući JMicron AHCI nije bio moguć sa F6 biosom.
Ima još nekih novih postavki za memoriju, olakšano je poštimavanje latencija itd... čini se ok. Probajte
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 00:22   #36
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Evo i ja imam problem...

Dakle, konfa je slijedeca:

MBO: DS3, rev3.3, bios je iz 12 mjeseca, 10-ka ako se dobro sjecam, na NB je HR-05
CPU: E4300 sa Freezer-om
RAM: 2x1GB KingMax 800MHz
PSU: Seasonic 550w Energy+

E sad, slozio stroj, sve ostavio po "defaultu", instalirao windoze, formatirao disk, instalirao drivere za maticnu, sve radilo par sati bez ikakvih problema... i...

i onda sam se odlucio za lagani overclock. Prvo sam sa defaultnih 200 stavio 266, mnozitelj x9, mema 1:1, latencije 4-4-4-12 i voltaza proca na defaultnih 1.32500, sve ostalo na normal. Sve super, odvrtio super PI, sve stima...

Onda sam stavio FSB na 333, ostale postavke iste kao i gore. Opet sve OK, Super PI radi...

Ali onda sam pokrenuo CPU-z i vidio da mi krivo racuna mnozitelj. Umjesto x9, on stavi x6. Dok recimo desni klik na My Computer i tamo pise da je na 3GHz... Onda sam skuzio da u Advance modu treba iskljuciti Termal Monitor, Enhanced Halt (C1E), EIST Function... i tu su nastupili problemi...

Windoze su se srusili, al komp se normalno restartao. Odmah mi je palo na pamet da mozda treba dignuti voltazu, pa sam to i napravio. Podiga sam je za jednu stepenicu vise, ali nista. Opet normalni restart, ja opet u BIOS-u i dizem za jos jednu skalu voltazu proca (ne sjecam se koje su ono voltaze, ali nisam iso preko 1.4 to je sigurno). Medjutim nakon save&exit, komp se poceo nekontrolirano gasiti, zatim paliti, pa opet ugasiti, sve u nekom ritmu...

Resetiram ja bios i sada dolazi famozni dio. Da skratim pricu, sa kojim god ja postavkama probaovao u BIOSU (pa cak i najbanalnijim 200x6, sve drugo Deafult, normal...) prodje komp se redovito srusi u Windosima i to 10-ak sekundi nakon sto udje ili nakon sto ja pokrenem CPU-z.

ZAKLJUCAK: Komp vise nece da radi u windowsima sa postavkama u kojim je prije normalno radio! Zamjenio sam memoriju i stavio Trascend... ali sve isto ne radi... Pa sto se moglo desiti? Ne vjerujem da je procesor izgorio, sto znaci da ili se nesto maticnoj desilo ili sta ja znam... KAko je moguce da nesto sto je prije radilo, sad ne radi???

Jel moguce da je zbog skoro zanemarivog podizanja voltaze proca nesto na ploci riknilo, neki glupavi dio, nesto, bilo sto, zbog cega se komp u windozama rushi???

Pomagajte...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 09:31   #37
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
ovo restartanje itd ti je prakticki normalno za ds3 plocu, pogrijesio si sta si iso tako brzo, dosta proceva (e4300) stane na 320-330mhz fsb, trebo si polako od 300 podizat za 5 i naravno dodavat voltazu
ta ploca ti prilicno undervolta tako da ce ti 1.4v u biosu bit ono...1.35v u stvarnosti ako i tolko, tak da si mogo dat jos voltaze u biosu
btw mozda si ipak trebo za pocetak ostavit 5-5-5-18 defaultne latencije rama dok ne dobis max clock proca, onda se zezaj sa ramima

kaj se tico ovog sta ti se dogada, da se nije dogodio neki windows corruption? probaj uci u safe mod ili onda reinstalirat windowse

sve je moguce da crkne, ali sumnjam da je...ta ploca je sa 333mhz fsb prakticki na defaultu...a to sta si davo premalo voltaze procu je moglo samo njemu nastetit, loadaj defaultne postavke u biosu i probaj znaci safe mod ili reinstalaciju windowsa
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 10:37   #38
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Ma nije mi jasno samo kako je radila sve normalno... onda se sve srusilo i nakon toga cak i prilikom vracanja na nabanalnije postavke vise nece da radi...?

Doduse, ne sjecam se tocno dal sam u isto vrijeme mijenjao frekvenciju PCI-e, znam da sam micao sa default na 90... mislim da je cak i to problem, jer svi kazu da bi to trebalo prilikom OC-a biti na 100...

Ali opet, ako je to bio razlog da nije proso windoze, zasto onda ne rade "safe" postavke? Ko da sam ga sa tim postavkama poremetio...

I da, palo mi je na pamet za taj "safe-mod", ali nazalost sam moro cimeru vratiti graficku, tako da cu tek kasnije opet malo testirati...

P.S. - Nemoj me zezati da E4300 stane na 320-330MHz... Znam da mu je plafon 400, ali opet tih nesretnih 320 bi me ubilo u pojam...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 10:52   #39
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
stane stane, evo moj je stao na 371, i nece dalje da ga neznam...sad cu radit BSEL mod cim nabavim vodljivu boju/olovku
ali prico sam o 320-330 kao zadnjim stablinim frekvencijama barem na nekim ok voltazama sta mozes drzat 24/7, mozes ti dalje ako ti nije problem dizat voltaze...ono za par bencheva i tako

sta se tice pcie, da, naravno da si moro drzat na 100mhz, pa zas si spusto opce?

i nemoj loadat ''safe'' postavke, kaj ta ploca zna kaj je safe... loadaj defaultne postavke, a mos probat i ocistit cmos
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 12:07   #40
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Problem rijesen... ne mogu vjerovat. Bio si u pravu. Windoze su se nesto poremetili, nemam pojma sta im bi. Uglavnom, usao sam u Safe-mod i sve radi. Pokrenuo CPU-z, radi sasvim normalno Jedino me upozorio da mi ne moze pokazati sve informacije...

Naravno, odmah sam reinstalirao windoze i evo, sad sve radi, prva liga... a vec sam mislio kako cu morati se zahebavat sa vracanjem nekih komponenti...

Nego, stavio sam program Core Temp i mali programcic je zakon... bas ono sto mi treba. Temp je cca 40, medjutim cim pokrenem nesto temperatura skace i pada nenormalno brzo... ono... u sekundi se digne za 10 stupnjeva... Jel to normalno da su promjene tako brze. Uvijek sam mjerio sa kod AMD sa nekim programcicima i to je uvijek islo postepeno, polako...

Eto, problem rijesen... hvala ti Astral Sad se bacam u klokanje... ne naglo, kazes ha...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2007., 12:37   #41
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
hehe, nema problema
sta se tice temperatura, da, to je normalalno da tako skoci, pazi da ti temp nejde preko 61c pod load (orthos sa small FFTs ili OCCT)
i gledaj da ti voltaza na idle ne prelazi 1.45v sa cpuz, everestom ili speedfanom (oni meni tocno ocitavaju), ali cpuz pocne krivo pokazivat cim mi je vcore veci od 1.46v u windowsima (1.45v max za 24/7 koristenje)
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 17:16   #42
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Evo nisam stigao prije javiti, ali OPET ISTO sranje mi se desilo. Frisko sam instalirao Windoze, sve radi na "default" frekvenciji procesora i ostalim postavkama spremnima za clockanje (znaci C1E, TM2, EIST na disable, Voltaza 1.32500, PCIe na 100MHz. memorija po tvorniskim postavkama...). Znaci, CPU-z sve tocno pokazuje, Super PI radi ko blesav...

Usao u BIOS, sve ostavio isto osim mnozitelja sa 200 na 266 (mema 1:1 tj. 533MHz), uso u Windoze bez problema, pokrenuo Super PI, sve radi, racuna bolje nego prije... I ONDA pokrenem CPU-z kao i prosli put, prdje 3-4 sec. i crni ekran, odnosno komp se restartao i nema sanse vise da se windowsi dignu... ovaj put cak ni safe mod ne radi... uvjek sve ode u reset...

Verzija CPU-z je 1.40. Sad je vec ocito da je nekakva greska kod programa, ali mi nije jasno kako moze unistit windowse...?

Evo sad sam napravio Repair windoza, ali taman je doso cimer pa sam morao vratiti graficku...

Jel bilo tko imao ovakav problem?!? Zbog cega se to desava? Jel moguce da CPU-z zbrcka nesto u windowsima? Odakle on uopce izvlaci te podatke?!?
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 19:10   #43
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
pf, nemam ideju al sumnjam da je do cpuz-a...probaj ga ne vise palit
pa ces vidjet dal se opet dogada
da nije greska ploce pa to corrupta hdd kad ides clockat? neznam stvarno, mozda se sjetim nes kasnije...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 19:23   #44
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Vidis, HDD, toga se nisam sjetio. Jer nakon sto sam instalirao Windoze prvi put, sjetio sam se da nisam ukljucio 3Gb/s, tj. posto imam Seagate, jednostavno sam makao onaj maleni jumper sto ga limitira na 1,5Gb/s. Nakon toga sam formatirao ostale particije do kraja i preselio podatke na te frisko particionirane particije. Kad ovako gledam, to bi mozda i mogao biti problem, da ja drugi put nisam ponovno instalirao windoze na C particiju...?

Mozda dobro kazes, da prebacim disk na ove ljubicaste utore? Njih bi trebao kontrolirati Southbridge, jel? Pa da onda vidim sto ce se desiti.

Ili mogu probat za test instalirat windoze na UDMA disk, pa onda vidit?

Zbilja mi nije jasno. Koju v. CPU-z ti imas?
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 20:56   #45
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
e sad sam zaboravio di sma to cito, netko je objasnjavo ljubicaste i zute sata ulaze na ds3ci...inace ljubicasti je za Jmicron, neznam jel bi ti radilo normalno na tome, al mislim da bi ako imas najnoviji bios
ako to nece onda probaj udma, ja koristim 1.40 cpuz
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 21:04   #46
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Inace na NB sam mijenjao hladnjak i kada sam skinuo onaj njihov, primjetio sam da je na jednom uglu jezgra NB malo okrhnuta. Ali to je tako malo da se jedva vidi golim okom. A ne bi mozda ni uocio da nisam detaljno analizirao sa lampom i kako se mijenjao kut svjetlosti uocio sam razliku...

Mada, iskreno sumnjam da zbog toga ne radi, jer kakvih sam sve okrhnutih AMD-ova vidio pa su i dalje radili... sad ne znam kakva je tehnologija izrade ovih NB...?
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2007., 21:53   #47
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
eh, da ne radi dobro, onda nebi ni na stock radio dobro...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 00:33   #48
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Inace na NB sam mijenjao hladnjak i kada sam skinuo onaj njihov, primjetio sam da je na jednom uglu jezgra NB malo okrhnuta. Ali to je tako malo da se jedva vidi golim okom. A ne bi mozda ni uocio da nisam detaljno analizirao sa lampom i kako se mijenjao kut svjetlosti uocio sam razliku...

Mada, iskreno sumnjam da zbog toga ne radi, jer kakvih sam sve okrhnutih AMD-ova vidio pa su i dalje radili... sad ne znam kakva je tehnologija izrade ovih NB...?
Ako si okrznuo NB onda nemoj ni pokušavati na garanciji...
Inače probaj dobrooo pregledati jezgru pod UV svjetlom,tipa za provjeru novčanica;imaš takvih lampi za kupit,a za ne povjerovat,zna se naći i UV ledica na upaljačima... Pa ako si pretjerao sa dotezanjem hladnjaka na NB-u lako bi se moglo desiti da vidiš "pukotine" po NB-u...provjeri

Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
ovo restartanje itd ti je prakticki normalno za ds3 plocu, pogrijesio si sta si iso tako brzo, dosta proceva (e4300) stane na 320-330mhz fsb, trebo si polako od 300 podizat za 5 i naravno dodavat voltazu
ta ploca ti prilicno undervolta tako da ce ti 1.4v u biosu bit ono...1.35v u stvarnosti ako i tolko, tak da si mogo dat jos voltaze u biosu...
Da ploča dosta undervolta istina je,to mi je kolega Phoenix prvi rekao prije nego sam čovjeku složio DS3 i E4300,doduše samo sam jednom složio takvu konfu,ali na 400 x 7 aka 2800mhz je upalio iz prve i vozi ko' iz pichke,tim više jer sam nabio voltažu na 1.4xxx
Kod njega složeno,upaljeno i odmah puknuto na 400fsb-a i x7,tako da iskreno mislim da nikako nemože biti problem,nebi smjeo biti problem 400FSB-a,niti za jedan jedini C2D procesor... Ako me razumiješ
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 00:57   #49
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Thx na savjetima...

nista, sutra cu staviti gore IDE disk i opet instalirat windoze, ostavit sve ko i prvi put i onda pokrenut taj krvavi CPU-z pa cemo vidjeti. Tako cu bar smanjiti dilemu oko vrste kvara...

Ako se opet sroka i resetira, nema druge nego dignut voltazu i pratiti tijek situacije

Ali sad prvo opet moram zicat graficku
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 07:15   #50
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor Ozy Pregled postova
Kod njega složeno,upaljeno i odmah puknuto na 400fsb-a i x7,tako da iskreno mislim da nikako nemože biti problem,nebi smjeo biti problem 400FSB-a,niti za jedan jedini C2D procesor... Ako me razumiješ
svaki cpu je drugaciji, moj nejde ni na 380x6 a kamoli 400x7, a to dosta ovisi i o ploci tj. strapu

btw. 400x7 << 333x9
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 09:33   #51
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Neki su znali da sam imao velike probleme oko S3 ploče, ali nisam htio pisati na forumu dok se sve ne riješi. Što se točno dogodilo i kako sam u zamjenu dobio drugu ploču, saznajte iz razgovora s Gigabyteovom tehničkom podrškom...



=====================================================
Question from Domy [ ] sent 4/12/2007 17:35
=====================================================

Dear Gigabyte,

I have a very big problem and don't know what to do. Smart Fan feature is
activated in BIOS and set to Auto. I turned on (from stand by) my computer
few days ago and CPU cooler was spinned up to 2700 rpm (no speed
reduction) while system fan wasn't started. Tried to change Smart Fan to
Disable and again to Auto but nothing happens. In addition, flashed BIOS to
the newest version (F8), removed CMOS battery for one hour,... Didn't work.
When attached directly to PSU, both CPU and system fan is working OK.
Removed MBO from case, closely reviewed the upside PCB and there is no
burned components but on the bottom side of PCB is some dark fleck above
CPU socket. Also, few pins of the CPU socket, DIMM slot and USB header
looks strange, like as paste flow around it. I taken away motherboard to the
local Gigabyte purchase dealer (Ve-mil d.o.o.) but they didn't accept it and
said: "Gigabyte don't accept burned motherboards". Is this true? Can you help
me? I'm not guilty for this, happend like a thunderbolt attack from clear sky.
I'm very sad... There is few pictures of motherboard in attachment. You can
download more pictures here:

http://rapidshare.com/files/25570251/Pictures.zip.html

or here:

http://www.imagesforme.com/images/51...-socket(1).jpg
http://www.imagesforme.com/images/41...-socket(2).jpg
http://www.imagesforme.com/images/21...-socket(3).jpg
http://www.imagesforme.com/images/72...-socket(4).jpg
http://www.imagesforme.com/images/22...-socket(5).jpg
http://www.imagesforme.com/images/6575DIMM.jpg
http://www.imagesforme.com/images/7158socket(1).jpg
http://www.imagesforme.com/images/539socket(2).jpg
http://www.imagesforme.com/images/4299USB.jpg

Greetings from Osijek, Croatia

Domy

-------------------------------------------------------------------------------
Model Name : GA-965P-S3(rev. 1.0)
--------------------------
M/B Rev : 1.0
BIOS Ver : F6
Serial No. : SN063200982
Purchase Dealer : Ve-mil d.o.o.
-------------------------------------------------------------------------------
VGA Brand : ATi Model : X1900 AIW
CPU Brand : Intel Model : Pentium D 805 Speed : 2.66 GHz
Operation System : Win XP SP : 2
Memory Brand : Kingmax Type : DDRII
Memory Size : 4 x 512 MB Speed : 667 MHz
Power Supply : 380 W


WLAN card:
Canyon CN-WF511

Hard disks:
2 x Hitachi 7K80 in RAID 0

DVD rewritter:
LG GSA-H30N

=====================================================
Answer from Gigabyte Global Technical Service
=====================================================

Dear Sir,

Thank you for your kindly mail and supporting GIGABYTE.
About the issue you mentioned in your earlier mail, we have checked the
pictures you provide and the problem should be caused by unexpected
short-circuit or over-current. Thus, we suggest you contact your
retailer/supplier, or, contact with local distributor for further help later. For their
information, please kindly visit our website by following link:
http://tw.giga-byte.com/RedirectURL....y/Default.aspx

At last, we apology if our past service was not satisfactory. Due to the vast
amounts of questions we receive daily, we understand the inconvenience of
waiting for e-mail responses. If you still have any further question or suggestion
about our product, please do not hesitate to contact with us. Thanks again for
your understanding, and please receive our sincerely apology.

******** Thank you for supporting GIGABYTE products ***********

=====================================================
Question from Domy [ ] sent 4/19/2007 16:47
=====================================================

Thanks for reply. I have one more question: can I ask my retailer (Ve-mil d.o.o)
for better Gigabyte motherboard via warranty? Example GA-965P-DS3P or
DS4 instead of GA-965P-S3 again? What's difference between DS3P and
DS4 except heatpipe cooling?

I would like to solve these problems, the time for reply isn't matter. Thank again.

Greetings from Osijek, Croatia

Domy

=====================================================
Answer from Gigabyte Global Technical Service
=====================================================

Dear Sir,

Thank you again for your kindly mail and inquiry. Because we do not sell our
products to end users directly but to channel resellers and local distributors, for
warranty issue, different local resellers or distributors may have their own
warranty policy. Please contact your supplier for more details about the
warranty for your product. For their information, please kindly check our
website via following web link later:
http://tw.giga-byte.com/WhereToBuy/Default.aspx

At last, if you still have any further question or suggestion about our
products/service, please do not hesitate to contact with us directly. We will try
our best to help you resolve the problem ASAP.

******** Thank you for supporting Gigabyte products ***********



I tako sad imam DS4...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB


Zadnje izmijenjeno od: Brko. 15.06.2021. u 09:12.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 09:59   #52
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
A to je tako, naletio si na baš faličan primjerak u proizvodnji. Moja je ista kao ta i za sada stvarno se nemam šta požalit što se tiče samog rada ploče ili da se negdje pregrijava itd... Malo je problem ako se nema najnoviji bios jer ne prepoznaje recimo svaki sata hard ali to je normalna stvar.

Digao sam proc na 3.9GHz na toj ploči i šta onda više reći, meni je sasvim ok.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 11:53   #53
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
@Domy_os - Daj pliz objasni, jer ne kuzim bas... u Vemila ti nisu htjeli vratiti, pa si poslao mail gigabyte-u i sad ne kuzim kako si dosao do DS4? Sto si im pokazao mailove koji su ti oni uzvratili ili...?
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 12:04   #54
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Kad sam prvi puta htio reklamirati ploču, u servisu je bio neki tip na zamjeni jer je pravi serviser bio na godišnjem. Ovaj na zamjeni nije znao što s pločom i nije je primio. U međuvremenu sam ja kontaktirao Gigabyte i na kraju poslao cijeli razgovor Ve-milu, to je otišlo za Zagreb i oni odobrili. Za DS4 sam onako usput pitao, rekli su da mogu nadoplatiti (bilo je oko 400 i nešto sitno kn) i to je to.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 13:48   #55
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Talking

Dakle, problem je rijesen, svi koji imaju ds3, moraju uz nadoplatu dobit ds4,
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 14:06   #56
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
mislis S3
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 21:30   #57
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Evo ovako, mali update:

1. Pokusao sam sa IDE HDD, stavio po ko zna koji put nove windoze, sve kao i prije. Kad pokrenem CPU-z nema mu spasa.

2. Sad vec lud i nemam sto izgubiti skuzim po biosu da je pri 333MHz FSB, mnozitelj x9, 1:1 mema najbolja voltaza 1.38750v. Uspijem uci u windoze i gle vraga, CPU-z radi, nije se sroko. Slijdecih pola sata sam ko idiot otvarao i zatvarao CPU-z uz random restart windoza i ponavljanje procesa. Mislim da sam jedno 400 puta otvorio CPU-z i nije se srusio.

Dok sam obavljao ovu jako idiotsku radnju, oko mi poleti na voltazu koju mi pokazuje CPUz koja je, necete vjerovati 1.344v u IDLE! Znao sam da ploca undervolta, ali ovoliko (u BIOS-u je bilo 1.38750v)...

E sad jos jedan zanimljivi dio. Kada opteretim proc na 100% (obe jezgre), voltaza koju pokazuje CPU-z odmah padne na 1.328v!!! Kad sve zaustavim i vratim proc u IDLE, voltaza opet digne na 1.344... i tako non stop..

E sad, jel to tako normalno? Inace imam napajanje SeaSoni 550w Energy+, tako da nije problem u napajanju...

I da, temperatura sa svim programima od maticne i ostalim sisofsandrama, aidama i ostalim glupostima na 100% opterecenja ne pokazuje vise od 46. Ali zato CoreTemp fino i uredno pokazuje max 63 za obe jezgre (ponekad napravi skok i do rekornih 67, ali odmah se vrati)... jel to ok i na kraju kome vjerovati?

I jos nesto... jel postoji neki programcic da mi pokazuje voltazu proca, jer nije da mi je bas ovaj CPU-z nesto za vjerovati...

I da... ako je ovo sto CPU-z pokazuje tocno i ako maticna zbilja ovoliko undervolta, jel mislite da sam postigao dobar omjer FSB-a/krajnje frekvencije proca/mnozitelja uz ovakvu voltazu od 1.344?

P.S. - probo sam dignuti na 338x9 tj. za 5mhz vise i uso je u windowse, ali cim pokrenem CPU-z, restart i naravno... snimaj windoze ponovno...

P.P.S. - klokanje ove masine me ubilo! Toliko puta sam instalirao windoze u ovako kratkom vremenu da to nije istina... Probao sam klokati par mashina i kad bi presao granicu to je uvijek rezultiralo normalnim restartom kompa. Ali ne. Kod ovog C2D proca on udje u windoze i kad pokrenem CPUz onda se sroka. Mozda girjesim sta njega prvog pokrecem pa on ipak nesto usere u windowsima... ma ne znam vise ni sam... eto...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 22:18   #58
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
E sad jos jedan zanimljivi dio. Kada opteretim proc na 100% (obe jezgre), voltaza koju pokazuje CPU-z odmah padne na 1.328v!!! Kad sve zaustavim i vratim proc u IDLE, voltaza opet digne na 1.344... i tako non stop..

E sad, jel to tako normalno? Inace imam napajanje SeaSoni 550w Energy+, tako da nije problem u napajanju...
O da, meni je na D 805 znalo zarokati za 0.08-0.09 V...

Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
P.P.S. - klokanje ove masine me ubilo! Toliko puta sam instalirao windoze u ovako kratkom vremenu da to nije istina... Probao sam klokati par mashina i kad bi presao granicu to je uvijek rezultiralo normalnim restartom kompa. Ali ne. Kod ovog C2D proca on udje u windoze i kad pokrenem CPUz onda se sroka. Mozda girjesim sta njega prvog pokrecem pa on ipak nesto usere u windowsima... ma ne znam vise ni sam... eto...
A nisi čuo za ghostanje odnosno image? Fino instaliraš Windowse, sve si namjestiš, napraviš image pomoću True Imagea ili Ghosta i kasnije vratiš backup kad Windowsi roknu.

Meni nisu tako često padali... U malo više od pola godine, koliko sam je imao, pali su možda 2-3 puta.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2007., 23:34   #59
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Evo ovako, mali update:

1. Pokusao sam sa IDE HDD, stavio po ko zna koji put nove windoze, sve kao i prije. Kad pokrenem CPU-z nema mu spasa.

2. Sad vec lud i nemam sto izgubiti skuzim po biosu da je pri 333MHz FSB, mnozitelj x9, 1:1 mema najbolja voltaza 1.38750v. Uspijem uci u windoze i gle vraga, CPU-z radi, nije se sroko. Slijdecih pola sata sam ko idiot otvarao i zatvarao CPU-z uz random restart windoza i ponavljanje procesa. Mislim da sam jedno 400 puta otvorio CPU-z i nije se srusio.

Dok sam obavljao ovu jako idiotsku radnju, oko mi poleti na voltazu koju mi pokazuje CPUz koja je, necete vjerovati 1.344v u IDLE! Znao sam da ploca undervolta, ali ovoliko (u BIOS-u je bilo 1.38750v)...

E sad jos jedan zanimljivi dio. Kada opteretim proc na 100% (obe jezgre), voltaza koju pokazuje CPU-z odmah padne na 1.328v!!! Kad sve zaustavim i vratim proc u IDLE, voltaza opet digne na 1.344... i tako non stop..

E sad, jel to tako normalno? Inace imam napajanje SeaSoni 550w Energy+, tako da nije problem u napajanju...

I da, temperatura sa svim programima od maticne i ostalim sisofsandrama, aidama i ostalim glupostima na 100% opterecenja ne pokazuje vise od 46. Ali zato CoreTemp fino i uredno pokazuje max 63 za obe jezgre (ponekad napravi skok i do rekornih 67, ali odmah se vrati)... jel to ok i na kraju kome vjerovati?

I jos nesto... jel postoji neki programcic da mi pokazuje voltazu proca, jer nije da mi je bas ovaj CPU-z nesto za vjerovati...

I da... ako je ovo sto CPU-z pokazuje tocno i ako maticna zbilja ovoliko undervolta, jel mislite da sam postigao dobar omjer FSB-a/krajnje frekvencije proca/mnozitelja uz ovakvu voltazu od 1.344?

P.S. - probo sam dignuti na 338x9 tj. za 5mhz vise i uso je u windowse, ali cim pokrenem CPU-z, restart i naravno... snimaj windoze ponovno...

P.P.S. - klokanje ove masine me ubilo! Toliko puta sam instalirao windoze u ovako kratkom vremenu da to nije istina... Probao sam klokati par mashina i kad bi presao granicu to je uvijek rezultiralo normalnim restartom kompa. Ali ne. Kod ovog C2D proca on udje u windoze i kad pokrenem CPUz onda se sroka. Mozda girjesim sta njega prvog pokrecem pa on ipak nesto usere u windowsima... ma ne znam vise ni sam... eto...
Ono u vezi undervolta se zbiva na svakoj maticnoj, nista cudno, i na mojoj cpuz pokazuje ples napona, ali neovisno o tome, proc radi klokan stabilno, svi testovi prolaze, pa mi se cini cak da nijedan senzor za voltazu na procesoru ne pokazuje stvarno stanje, odi u bios, opcija power i tamo vidis stvarno stanje.
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 01:52   #60
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Povijest se ponovila!

Nakon 3 sata konstantnog testiranja sa Stres Prime-om, Super PI u pozadini, mojim surfanjem sve to zajedno, plus bjesomucno pokretanje CPUz-a odlucio sam se restartati komp. Cim je uso u Windoze, odmah sam pokrenuo CPUz i... ostalo znate...

A bas sam pomislio da je sve napokon OK i da radi na 334x9... al sam se za***o...

Moje pitanje je: U cemu je uopce problem? Jel moguce da taj CPUz nesto serucka, jer kako u protivnom komp radi OK pod raznim opterecenjima i sve, a s druge strane kad se windoze frisko dignu i u IDLE-u pokrenem CPUz, sve se srusi?

Jel ima ko kakav savjet?

P.S. - Postavke su slijedece: 334x9; 1:1; 1.38750v CPU, ostala v. je na normal; mema 4-4-4-12 @ normal voltaza... A CPUz pokazuje 1.344v u IDLe tj. 1.328v
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na