Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2012., 13:56   #121
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Stari uređaji bez VoIp - a jasno ne igraju, dobit ćeš TG782 ili SX763 "na korištenje" jer po novome ostaje njihovo vlasništvo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 14:50   #122
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Dobro, a sta ce biti sa korisnicima koji nemaju adsl i budu morali preci na voip? Oni ce isto tako dobiti besplatno router samo na "koristenje" koji ostaje u vlasnistvu Tcoma?
poltergeist je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2012., 15:11   #123
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
A da, jedino tako mogu pružit uslugu. Vjerojatno će oni koji sada nemaju adsl biti zadnji "u nizu". Eventualno možda iskopaju kakav jeftiniji VoIp gateway za takve slučajeve ako su im navedeni routeri tada neiskorišteni ili skupi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 18:26   #124
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Pa da to je ono sto mene najvise ljuti. Odplatio sam svoj modem posteno i sad moram posudjivat od njih router. Dok netko ko je od prosle godine korisnik i ima taj router, ne mora nista posudjivat i bez ikakvih je obaveza. Probat cu ih natjerat da mi zamjene taj moj modem.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 18:32   #125
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Ne ide mi u glavu zašto jednostavno ne uvedu tu novotariju samo onima koje uspiju preobratiti, a one koji odbijaju prelazak neka ostave na postojećoj tehnologiji? Pa neka onda kombiniraju jedno i drugo umjesto da bez veze siluju ljude...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 19:28   #126
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Ne ide mi u glavu zašto jednostavno ne uvedu tu novotariju samo onima koje uspiju preobratiti, a one koji odbijaju prelazak neka ostave na postojećoj tehnologiji? Pa neka onda kombiniraju jedno i drugo umjesto da bez veze siluju ljude...
Jednostavno, cijena.

IMS iliti voip je puno jeftiniji za odrzavanje, jer ne mora se vise napajati analogna telefonska mreza, a ako na jednoj centrali imaju oba tipa korisnika, to su jos dodatni troskovi, zato je cilj sve prebaciti na IMS, i biti ce vjerojatno do kraja 2013. godine.
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 22:20   #127
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
Citiraj:
Autor poltergeist Pregled postova
Pa da to je ono sto mene najvise ljuti. Odplatio sam svoj modem posteno i sad moram posudjivat od njih router. Dok netko ko je od prosle godine korisnik i ima taj router, ne mora nista posudjivat i bez ikakvih je obaveza. Probat cu ih natjerat da mi zamjene taj moj modem.
svi koji su poslije 1.9.2010. uzeli adsl nisu vlasnici opreme...nego je t-com
ssanjich je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 22:35   #128
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Nekuzim kakve veze ak im morate vratit ruter, sta ce vam?
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 23:06   #129
Svraka
nema me
Moj komp
 
Svraka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 15
paznja....kod mene su odradili voip.....

imam stalno problema sa netom... stalno mi se ruter restartira i max-tv prekida...... a telefom ako je stariji nece raditi.....

taj voip ide samo njima na ruku zato sto kako kazu oni preko njega imaju jeftinije poslovanje..... imao sam telefon iz 2005 god i on nece da radi zato sto nepodrzava tu neku opciju kod sebe da ide na takvu vrstu mreze!!!!!

i nije istina da se dobije ruter... na ovaj postojeci koji imate samo prikljuci nesto kao spliter da bi mogli koristiti dva telefona u kuci ako hocete..... spliter izvadi i samo spoji direkt liniju u router....

i da najgluplja stvar je u tome sto mi je telefon bio na baterije i prije kada nestane struje ja sam i dalje mogao zvati( npr. u elektru da im j***m sve po redu da nema struje) sada sve ide preko routera i kada nestane struje nema telefona.... zato sto je sve sada preko routera!!!!!

Svraka je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 23:50   #130
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor ssanjich Pregled postova
svi koji su poslije 1.9.2010. uzeli adsl nisu vlasnici opreme...nego je t-com
Pa dobro ali oni su to znali prije nego sto su potpisivali ugovor. Ja sam svoj modem PLATIO. I ne zelim od njih sada posudjivati router.

Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Nekuzim kakve veze ak im morate vratit ruter, sta ce vam?
Nije stvar u tome. Sta ako mi padne i razbije se i ne mogu ga vratit? Ocu ga onda morat platit? So onda znaci da sam 2 puta platio router?
poltergeist je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2012., 23:53   #131
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Svraka Pregled postova
i da najgluplja stvar je u tome sto mi je telefon bio na baterije i prije kada nestane struje ja sam i dalje mogao zvati( npr. u elektru da im j***m sve po redu da nema struje) sada sve ide preko routera i kada nestane struje nema telefona.... zato sto je sve sada preko routera!!!!!


Spoji i ruter na baterije
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 00:20   #132
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Ja sam na iskonu i telefon isto ide preko routera... radi kao i normalni telefon, nikakvih problema nema, jedino je mana kad struje nestane, nema telefona, ali manje bitno i tako danas imamo mobitele...

Prešao sam s T-coma na iskon i ista stvar samo duplo jeftinije... i nema one mjesečne pretplate od 60 kn za liniju, jer nema te "linije" zbog voip-a, što T-com vjerojatno neće priznati vama koje prebaci i umanjiti račun za tu cijenu...
Matko_STR je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 01:57   #133
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
ma ovdje nije problem u samoj tehnologiji na koju se prebacujemo.
jednostavno ne želimo da nas t-com stavlja pred gotov čin i obavlja nešto mimo naše suglasnosti ili izričitog protivljenja
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 13:27   #134
Svraka
nema me
Moj komp
 
Svraka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Spoji i ruter na baterije
pa mislim da su mi to oni svojom uslugom trebali osigurati!!!!!!

koliko ih placamo trebali bi puno vise dobivati!!!!!
Svraka je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 14:46   #135
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
ma ovdje nije problem u samoj tehnologiji na koju se prebacujemo.
jednostavno ne želimo da nas t-com stavlja pred gotov čin i obavlja nešto mimo naše suglasnosti ili izričitog protivljenja
a kada je uveden digitalni signal za tv..tada si se isto žalio? Isto tako te nitko nije ništa pitao... ja sam imala hrpu problema zbog toga..pa ko me šta pita
ssanjich je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 15:00   #136
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor ssanjich Pregled postova
a kada je uveden digitalni signal za tv..tada si se isto žalio? Isto tako te nitko nije ništa pitao... ja sam imala hrpu problema zbog toga..pa ko me šta pita
A usporedba je za ubit slona.

Kao sto su drugi lijepo primjetili, nije bas posteno da nas t-koma nakon prijelaza na nove tehnikalije i dalje dere sa starim pretplatama i magluštinama.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 15:28   #137
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova

Kao sto su drugi lijepo primjetili, nije bas posteno da nas t-koma nakon prijelaza na nove tehnikalije i dalje dere sa starim pretplatama i magluštinama.
nije pošteno ni da hrt i dalje ima istu pretplatu... pa??
ssanjich je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 15:46   #138
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor ssanjich Pregled postova
a kada je uveden digitalni signal za tv..tada si se isto žalio? Isto tako te nitko nije ništa pitao... ja sam imala hrpu problema zbog toga..pa ko me šta pita
kako si ti ograničena pa to je žalosno..
dobro je kolegica rekla, usporedba je zaista za ubit slona.
prelazak na digitalni telvizijski signal, za razliku od ims-a, ima mali milijun prednosti.
prelaskom na digitalni signal rasterećen je frenkvencijski spektar, i dobio sam 13 televizijskih kanala više (plaćam istu pretplatu ali barem dobijem veći odabir)
a kada pređem na IMS, ne dobijem ništa, osim rutera koji nije u mom vlasništvu i cijena mi ostaje ista makar se usluga višestruko degradira samo da bi gigant HT uštedio.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 15:58   #139
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
prelazak na digitalni telvizijski signal, za razliku od ims-a, ima mali milijun prednosti.
ja nemam niti jednu prednost... ustvari imam, ne mogu gledati rtl2 i domu... koje sam bez problema hvatala...
ssanjich je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 16:00   #140
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor ssanjich Pregled postova
a kada je uveden digitalni signal za tv..tada si se isto žalio? Isto tako te nitko nije ništa pitao... ja sam imala hrpu problema zbog toga..pa ko me šta pita
To je tvoja nesposobnost.
Odeš u dućan, kupiš dvb reciever, doneseš kući, uključiš ga u struju, u njega ukopčaš staru antenu koja je bila korištena za analogni signal, upališ automatski search programa, i voila, gle čuda radi sve
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 16:16   #141
tkolega2
Registered User
Moj komp
 
tkolega2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 16
a šta češ kakav t-com takva i služba za korisnike
tkolega2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 16:35   #142
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Imam VoIP preko t-coma već dulje vrijeme... Jer sam i sam tražio prijelaz na njega (jeftiniji pozivi, besplatna dodatna linija i sl). Nikad nisam imao nikakvih problema s njime, 2 linije koje su preko VoIP-a nikada nisu "ispale" za razliku od prije kad su išle preko PSTN-a. Samo čekam kada će i treću liniju prebaciti na VoIP, jer kad sam ja uzimao VoIP, morao sam imati bar jednu "klasičnu" liniju preko PSTN-a, jer je samo tako radio net, a time i VoIP. I, svi telefoni kod mene rade, a ima ih i bežičnih, žičnih i svakakvih, i starih i novih.

A instalacija je bila:
Dobiš uređaj (Mediamatrix 2102), uštekaš ga u 4. LAN port routera (Siemens SX763 kojeg sam i dobio), spojiš telefonske linije na Mediamatrix i restartaš router... Router nove postavke dobi od centrale. Kod mene je to radio njihov tehničar jer je ugradnja bila besplatna, pa, zakaj da se ja time gnjavim.
Jednostavnije nego prelazak s analognog signala na DVB-T.

A ova napadanja na ssanjich zaista nisu opravdana - to kaj su vama stare tehnologije draže od novih... Je vaš problem, a ne njihov
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 16:45   #143
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
To je tvoja nesposobnost.
Odeš u dućan, kupiš dvb reciever, doneseš kući, uključiš ga u struju, u njega ukopčaš staru antenu koja je bila korištena za analogni signal, upališ automatski search programa, i voila, gle čuda radi sve
ma da? Pa kako se samo toga nisam sjetila... silly me

Citiraj:
Autor tkolega2 Pregled postova
a šta češ kakav t-com takva i služba za korisnike
da..i kad ti nešto ne bude radilo...opet ćeš nas zvati i moliti za pomoć...
ssanjich je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 16:51   #144
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Citiraj:
Autor ssanjich Pregled postova
ja nemam niti jednu prednost... ustvari imam, ne mogu gledati rtl2 i domu... koje sam bez problema hvatala...
ma šta si ti bez problema hvatala?
rtl2 i doma nikad nisu analogno emitirali tako da ti ništa nisi "bez problema hvatala" (čitaj = lažeš)
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 16:57   #145
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Sad sam išao malo nabrzinu pregledati onaj tekst "Opći uvjeti poslovanja Hrvatskog Telekoma", gdje stoji:

Članak 20.
Raskid Pretplatničkog ugovora
1. Pretplatnički ugovor može se raskinuti iz sljedećih razloga:
• ako T-Com naknadno utvrdi da na lokaciji priključenja ne postoje standardni tehnički uvjeti za priključenje na mrežu T-Coma, a Pretplatnik ne prihvati odgovarajuće zamjensko tehničko rješenje;

Prema tome... Mogu vam prekinuti ugovor ukoliko ne prijeđete na IMS (VoIP), jer kad maknu i zadnje PSTN centrale, više neće postojati standardni tehnički uvjeti za priključenje na mrežu t-coma, pa ćete ili prihvatiti VoIP, ili ćete komunicirati dimnim signalima.

btw. koji su to sve nedostaci VoIP-a? Vidim prema vašim pričanjima da ih podosta ima... Nadam se više od 3?
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 17:32   #146
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
Nedostaci VoIP-a su trenutno
- nepostojanje telefonskog signala u slučaju nestanka struje
- veća potrošnja struje za ljude koji u svojoj kući nemaju ADSL (efektivno poskupljenje od 8%)
- potpuna ovisnost o ruteru (kada se ruter pokvari ne radi ni telefon)
- ruter koji se koristi na IMS-u obavezno mora biti t-comov kako bi mu ACS poslao podatke (spajanje nekog drugog rutera moguće je tek nakon izvlačenja podataka iz postojećeg t-comovog)
- iako će na ovom potezu HT uštediti doslovno milijune, korisnici neće ništa osjetiti zato jer će cijene ostati iste
- još jedan od nedostataka je da se ne može u kući spojiti više od 2 telefona jer ruter ne raspolaže odgovarajućom amperažom kako bi napajao više telefona
- nemogućnost korištenja pulsnog telefona (ja recimo imam pulsni telefon u svojoj kući koji lijepo izgleda, zašt bi ja sad na IMS prešao pa da ga moram isključiti)
- u kućama ili stanovima gdje je ruter udaljen od telefona potrebno je dodatno kabloviranje koje će HT obaviti besplatno, ali naravno oni neće voditi računa o tome kako to estetski izgleda.
i tu još naravno ima mali milijun ostalih negativnih strana zbog koje ja nebi prešao na IMS
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 17:45   #147
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor ssanjich Pregled postova
nije pošteno ni da hrt i dalje ima istu pretplatu... pa??
Ako mene sjecanje dobro sluzi, to je nekakav porez na tv prijemnik, a ne pretplata.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 17:52   #148
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
upravo tako, radi se o porezu na vlasništvo.
i hrt ubire taj porez ali on se u određenim omjerima dijeli između tv nakladnika.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 18:20   #149
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
- ruter koji se koristi na IMS-u obavezno mora biti t-comov kako bi mu ACS poslao podatke (spajanje nekog drugog rutera moguće je tek nakon izvlačenja podataka iz postojećeg t-comovog)
Te podatke dobiš pri priključenju na VoIP. Bar sam ja dobio (ako mislimo na isto?)
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
- iako će na ovom potezu HT uštediti doslovno milijune, korisnici neće ništa osjetiti zato jer će cijene ostati iste
U vezi cijena usluga i tog... E za to zaista ne želim ulaziti, jer tko zna kako to HAKOM određuje. T-comu je bilo zabranjeno uvođenje maxphone-a zbog konkurencije, monopola i sl. stvari. Koliko je tu kriv t-com, a koliko sam hakom - to nebih znao

Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
- još jedan od nedostataka je da se ne može u kući spojiti više od 2 telefona jer ruter ne raspolaže odgovarajućom amperažom kako bi napajao više telefona
Ja sam ih spojio 3 na jednu utičnicu mediamatrix-a. Ali ne znam kako je to kod SX763-a.

Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
- nemogućnost korištenja pulsnog telefona (ja recimo imam pulsni telefon u svojoj kući koji lijepo izgleda, zašt bi ja sad na IMS prešao pa da ga moram isključiti)
S ovime nisam bio upoznat!

Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
- u kućama ili stanovima gdje je ruter udaljen od telefona potrebno je dodatno kabloviranje koje će HT obaviti besplatno, ali naravno oni neće voditi računa o tome kako to estetski izgleda.
A na što je dosad router bio spojen, ako ne na telefonsku liniju? Zašto bi bilo potrebno dodatno kabliranje? Što nedostaje postojećim telefonskim kablovima?

Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
i tu još naravno ima mali milijun ostalih negativnih strana zbog koje ja nebi prešao na IMS
Zanima me kojih?

btw. ne stajem niti na jednu stranu, da se zna. Tu sam samo za raspravu nedostataka i pozitivnih stvari za IMS, kako bih znao na što moram paziti kod svojeg VoIP-a.
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2012., 23:49   #150
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
I recimo ja se zelim sada prebaciti na VoIP?
Sto je meni za ucniti?
Dali ja moram sta dodatno placati?
Sniper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na