Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2004., 14:12   #31
Towar
mmmm,da
 
Towar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Split
Postovi: 563
Citiraj:
Originally posted by hrca
E svaka čast!!!! ,baš sam se dobro nasmijo kad sam pročito tvoj post....
E ovak da na otvaram novu temu pa da pitam ovdje.....
Zanima me u čem je razlika između neonke s starterom i bez ,jer vidim da u linksu imaju s starterom(neakav starter kit) i bez???Starter bi valjd trebalo bit nešt što upali tu neonku,a šta je s onima bez njega(jesu to samo dodatne koje se šteknu na taj starter)?

I jel bi imalo gdje nabavit neonku u boji koja bi išla na 220 V(mislim na ovu kućnu utičnicu)?
U starteru, odnosno onoj maloj kutijici se nalazi visokonaponski transformator, znači on pretvara vrijednost napona od 12V na napon od par tisuća volti zbog toga šta napon od 12V nije dovoljan da prouzroči reakciju plinova u cijevi, odnosno da neonka zasvijetli. Ako nemaš starter, neonka neće radit
Imaš ti neonke i na 220V, ali im onda moraš stavit i prigušnicu, ali ne znam da li ih ima i u boji

Šta se tiče te zvučne aktivacije, ima sam negdi shemu, ali možeš i napravit sa triacima pa kad na izlazu zvučne kartice imaš signal da ti neonka reagira, odnosno da se pali gasi u ritmu
__________________
Asus A7N8X
Athlon xp 2500+ Barton
512DDR Kingmax
Sapphire Ati Radeon 9550 128mb 128bit
Maxtor 40GB
Towar je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2004., 00:25   #32
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Imam ja dolje u podrumu neonki an 220V(ko zna možda i ima nešt u boji,al vjerujem da je skupo ak uopće postoji) al te svijetle s bijelom svijetlosti,ona prigušnica što ti kažeš jel to sliči na nekakav osigurač(onaj primitivni što si ga svaki put kad je nešt vrisnilo moro mijenjat ili pak nešto drugo?).
Ma frend me pito gdje ima za nabavit neonki u boji jer bi si stavio u sobu tak iz fore(a ono sad malo brije na partijanere....)pa sam mu reko da ima za komp al on ga naravno nema....
Ak bi našo neki adapter(vjerojatno nije skuplji od 50-ak kuna) koji bi prebacivo 220V na 12V bi to radilo s neonkom za komp(pretpostavljam da bi jer nema razlike,nadam se)?
hrca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2004., 00:29   #33
Towar
mmmm,da
 
Towar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Split
Postovi: 563
Citiraj:
Originally posted by hrca
Imam ja dolje u podrumu neonki an 220V(ko zna možda i ima nešt u boji,al vjerujem da je skupo ak uopće postoji) al te svijetle s bijelom svijetlosti,ona prigušnica što ti kažeš jel to sliči na nekakav osigurač(onaj primitivni što si ga svaki put kad je nešt vrisnilo moro mijenjat ili pak nešto drugo?).
Ma frend me pito gdje ima za nabavit neonki u boji jer bi si stavio u sobu tak iz fore(a ono sad malo brije na partijanere....)pa sam mu reko da ima za komp al on ga naravno nema....
Ak bi našo neki adapter(vjerojatno nije skuplji od 50-ak kuna) koji bi prebacivo 220V na 12V bi to radilo s neonkom za komp(pretpostavljam da bi jer nema razlike,nadam se)?
Taj frend koji ti brije na partijanere može kupit neonku za kompjuter i jedan adapter/transformator 220V/12V i lipo spojit zajedno. btw može spojit i 8 baterija od 1.5V u seriju pa na njih neonku
__________________
Asus A7N8X
Athlon xp 2500+ Barton
512DDR Kingmax
Sapphire Ati Radeon 9550 128mb 128bit
Maxtor 40GB
Towar je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2004., 00:35   #34
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Ja davno imo nekakve adpatere koji je prebacivo 220V na 1-12(mozda ćčak i više ) al posudi ovom posudi onom i nema ih više....tak mi žao ....za sve što s 12 V moram spajat na komp a jenom cu ga spržžit ak se budem zajebavo......
Ma ko će kupovat baterije svako malo.....to je loša investicija.....ja tu i tamo kupim bateriju jer mi rikne zidni sat ili za 1 MAY kad noćimo pa ti treba svjetiljka....a ne za neku neonke
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2004., 09:07   #35
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
postoje fluo cijevi u boji (crvene, plave, zute, UV) dosta jeftine. primjerice kupio sam uv cijev od cca 1m za 70ak kn, prigusnica je jos 20ak, starteri i nosaci su jos 10, tak da za 100kn dobijes ono za sto ti treba hrpa neonki za komp

a i lakse je u kuci naci 220V nego 12, barem vecini
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2004., 14:39   #36
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Citiraj:
Originally posted by miato
postoje fluo cijevi u boji (crvene, plave, zute, UV) dosta jeftine. primjerice kupio sam uv cijev od cca 1m za 70ak kn, prigusnica je jos 20ak, starteri i nosaci su jos 10, tak da za 100kn dobijes ono za sto ti treba hrpa neonki za komp

a i lakse je u kuci naci 220V nego 12, barem vecini
Ludnica.....
A gdje si ih kupio?
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2004., 15:08   #37
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
kupio sam u onom swiftu (ili kako se vec zove) na krizanju vukovarske i savske. a imas i u art-rasvjeti...
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2004., 21:00   #38
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Citiraj:
Originally posted by miato
kupio sam u onom swiftu (ili kako se vec zove) na krizanju vukovarske i savske. a imas i u art-rasvjeti...
Da, ja sam ti iz Đakova!!!!Pa tak da u obzir možda dolazi i neka trgovina u osijeku ili narudžba(onda mi postaj web adresu te tvrtke ako je znaš)
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2004., 20:19   #39
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
nisam vidio

potrazi kod lokalnog dilera rasvjetnih tijela, trebalo bi nesto bit...
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2004., 02:06   #40
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Citiraj:
pa htio sam za neonku da bude upaljena kad naprimjer pljesnem alida se odmah zatim ugasi....ne ono da na jedan pljesak se uapli a na drugi pljesak ugasi...nego ono kad pljesnem da žmigne .....to bi npr kad bih igrao neku pucacinu ....kad pucam tak neonka žmiga.....ima ko to?
133kn, sharkoon 3.5" ccfl kontroler u maxmodusu kad pljesneš blica i gro drugih gluposti
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na