Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2017., 21:19   #541
M3do
Premium
 
M3do's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 87
Kakva je situacija sa slanjem power bankova u HRV iz Kine u zadnje vrijeme? Negdje sam pročitao da se strogo kontrolira uvoz baterija pa ne bih volio da mi paket vrate posiljatelju.
M3do je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2017., 21:51   #542
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Pa ako dodje do hr onda je ok. Ne kontroliraju uvoz nego se kontrolira slanje. U pravilu, ako seller salje u hr, tebi to stigne, posta i carina ne utjecu na daljnji transport unutar hr inace ni nasi webshopovi ne bi distribuirali te baterije postom.

Ovo je jedan info vezano za te zabrane slanja baterija:
http://www.forum.hr/showthread.php?p=64616825
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 19:01   #543
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Nosač mobitela za auto

Pozdrav! Trebam preporuku za vakuumski nosač mobitela za vjetrobransko staklu, što gledati i što izbjegavati?
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 19:59   #544
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Koji kabeli su najbolji/najkvalitetniji? Micro usb i usb-c trebam. Anker? Ovi Anker iz mall.hr su origigi?

Tnx.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 21:04   #545
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Citiraj:
Autor ćubi Pregled postova
Pozdrav! Trebam preporuku za vakuumski nosač mobitela za vjetrobransko staklu, što gledati i što izbjegavati?
Osobno bih ti preporučio one sa tzv. gooseneckom tj. fleksibilnim 'kabelom' koji se može savijati. S njime ćeš si najlakše namjestiti poziciju koja ti odgovara.

Isto tako nosač ovisi i o orijentaciji mobitela. Ako ti bude služio za navigaciju, onda je bolje da stoji u horizontalnom položaju. U tom slučaju se bolje hvataljke u obliku štipaljke za sušenje veša tj. koji se stisnu oko mobitela.
Za vertikalni položaj moba, oblik hvataljke je nebitan. Poželjne su one koje ga drže i odozdola, a ne samo sa strane.
Na linkovima su ogledni primjeri kako izgleda to na što mislim, a ne konkretni modeli.

Osobno koristim ovaj model, ali ti zglobovi nisu neka sreća za naštimavanje položaja koji ti odgovara.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 01.08.2017. u 21:11.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 21:15   #546
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
@coconut zahvaljujem na odgovoru i konkretnim primjerima jer si mi puno pomogao pri odluci odabira modela.
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 11:42   #547
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
No frks. Zato i jesmo ovdje. Ako ti još šta treba, pitaj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 14:13   #548
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor ćubi Pregled postova
Pozdrav! Trebam preporuku za vakuumski nosač mobitela za vjetrobransko staklu, što gledati i što izbjegavati?
Iako trazis "vakumski" drzac, koji se uglavnom montira na staklo ili konzolu, meni se osobno takva rjesenja ne svidjaju.
Evo zasto, danasnji mobiteli sa velikim (amoled) ekranima i baterijama se u radu dosta griju, dodatno ako se koristi neka navigacija ili zahtjevna aplikacija (kao Torque). Dodas tome zagrijavanje koje dobiju obasjani suncem, na duljem putu ubrzo se postizu zabrinjavajuce temperature...

Moj prijedlog (nakon koristenja i isprobavanja svih mogucih modela) je model koji se "kopcama" prikljucuje na otvore za klimu/grijac, kao recimo OVAJ. Na taj nacin u slucaju povisenih temperatura ukljucis klimu i drzis mobitel daleko ispod kriticne temperature.

Inace, takav (slican) model je jedini koji moje mobitele drzi hladnim dok rade navigaciju + Torque aplikaciju...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 22:11   #549
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
@Prezime hvala na sugestiji, na kraju sam uzeo taj tip držača uzevši u obzir da se ovih dana mobitel stvarno ugrije (navigacija, sunce..) pa cu kroz par dana vidjeti kako drži mobitel
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2017., 02:05   #550
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor ćubi Pregled postova
@Prezime hvala na sugestiji, na kraju sam uzeo taj tip držača uzevši u obzir da se ovih dana mobitel stvarno ugrije (navigacija, sunce..) pa cu kroz par dana vidjeti kako drži mobitel
Ja sam isto presao na te drzace i odlicni su kod drzanja mobitela hladnim, pogotovo ako je aluminij u pitanju (hladno za uzet ga u ruke)... Ali racunaj da ti je jedan vent onda skoro skroz blokiran s mobitelom (najčešće ovaj koji hladi sofera) i ovisno koko su u startu postavljena krilca, mozda ce nezgodno stajati, tj ako drzac nema zglob nemas bas puno manevra za postavljanje drzaca, kod mene u meganu super pogled imam sa drzacem bez zgloba.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2017., 15:48   #551
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Ja sam isto presao na te drzace i odlicni su kod drzanja mobitela hladnim, pogotovo ako je aluminij u pitanju (hladno za uzet ga u ruke)... Ali racunaj da ti je jedan vent onda skoro skroz blokiran s mobitelom (najčešće ovaj koji hladi sofera)
Sreca da velika vecina auta ima ventilacijske otvore i sa lijeve i sa desne strane vozaca, pa se ne osjeca manjak hladjenja.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2017., 00:37   #552
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Moj prijedlog (nakon koristenja i isprobavanja svih mogucih modela) je model koji se "kopcama" prikljucuje na otvore za klimu/grijac, kao recimo