Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.07.2010., 01:22   #301
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,799
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Misliš na to da će bit hardverski slabiji? Ili pod drugim imenom samo kao npr. Evo/Desire?
Ne mislim da će biti slabiji, pa evo ti primjera Milestonea i Droida - oba su isti modeli samo što je Droid za CDMA mreže. Možda se Droid X sutra bude zvao Milestone X...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 12.07.2010., 10:14   #302
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
@m4dm4n

Yes, Evo=Desire, zato sam to i napisao isti k drugo ime


@xlr

Drugo ime mi ne smeta, samo da ne prckaju previse
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 12.07.2010., 11:22   #303
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,799
Nema Evo veze sa Desireom. Osim, naravno, ako ne potežemo neke paralele i izjednačimo sve 1ghz modele sa xy rama i 2.1 androidom... Onda su svi oni zapravo isti vrag Evo je vrh u Amerikama, Desire kod nas - povezuje ih samo HTC brand. Daleko od toga da su isti kao Nexus1 i Desire ako si na to mislio.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 12.07.2010., 12:45   #304
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
@m4dm4n

Yes, Evo=Desire, zato sam to i napisao isti k drugo ime
Ne da je razlika nego je opipljiva razlika. Evo spada u klasu iznad Desirea. Što po parama, što mogućnostima.
 
Staro 12.07.2010., 12:56   #305
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Newbie Pro
Yes, Evo=Desire, zato sam to i napisao isti k drugo ime

Još jednom. != != =

EVO nema u principu nikakvih dodirnih točaka sa Desireom, ali doslovno nikakvih, pa čak ni u količini memorije ni procesora, a bome jedan je GSM a drugi je WiMAX. Da si pričao o Sapphire/Magic, još bi i moglo biti diskusije, a ovako...
DroidX je bolesnoća od mobitela, ali isto tako tvrd orah za probiti.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline  
Staro 12.07.2010., 18:08   #306
SE_HELP
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zgareb
Postovi: 13
Citiraj:
Autor dejo6 Pregled postova
ko zna kakav si ti mobitel imao... x10 nije ni malo spor ili bugovit, odziv ekrana je savršen, a kamera među najboljima na mobitelima. ti si to nešto pomješao.
slazem se.. ali mini pro mi je bolje, jer ima savrsenu tipkovnicu
timescape je odlicna funkcija!
SE_HELP je offline  
Staro 13.07.2010., 08:52   #307
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
jucca je offline  
Staro 13.07.2010., 09:25   #308
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,799
Možda ti ovo malo iskustava pomogne, a imaš u zadnjem postu i jedan review tog ROM-a:
http://cafe.mobil.hr/showthread.php?p=939245
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 13.07.2010., 10:07   #309
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Odlicno, thx. procitao sam da i FM Radio radi, tako da nema druge nego ovo instalirati
Nejasan mi je dio oko Gold kartice. Trebam li to raditi posto mi je mob otkljucan. Negdje sam procitao da ne treba, dok pak drugi tvrde da da.
jucca je offline  
Staro 13.07.2010., 10:59   #310
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
koji je najbolji android mobitel??
mdgrgic je offline  
Staro 13.07.2010., 11:30   #311
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Trenutno kod nas najlakse dobijes SE Xperia X10, HTC Desire i HTC Legend, sto ih cini Top3 modela na trzistu
__________________
sound powered by B&W/Denon

Zadnje izmijenjeno od: zwer. 13.07.2010. u 11:39.
zwer je offline  
Staro 13.07.2010., 12:10   #312
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
a bome jedan je GSM a drugi je WiMAX
hmmm ? Valjda si mislio CDMA a ne WiMAX.. jer kolko ja znam WiMAX je nesto kao WiFi ,samo sto WiMAX pokriva daleko vecu površinu sa signalom nego wifi .
Za dva dana izlazi droid X,ali samo u americi kolko sam shvatio. Bas bezveze.. -.-
__________________
viper je offline  
Staro 13.07.2010., 12:43   #313
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,799
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Odlicno, thx. procitao sam da i FM Radio radi, tako da nema druge nego ovo instalirati
Nejasan mi je dio oko Gold kartice. Trebam li to raditi posto mi je mob otkljucan. Negdje sam procitao da ne treba, dok pak drugi tvrde da da.
Koliko sam informiran, kod nas Desire dolazi debrandiran i otključan i u tom slučaju ti ne treba goldcard. Također sam vidio da u slučaju da ti ipak treba goldcard, dobit ćeš samo error prilikom rootanja. Navodno nema štete, u tom slučaju napraviš goldcard i ponoviš postupak. Napominjem, tako sam informiran, nisam još pokušao to i napraviti.

S druge strane, danas i meni stiže Desire nakon mjesec dana natezanja i povlačenja sa Teletom

@viper: EVO radi na CDMA mreži, ali podržava "4G" (da, pod navodnicima) iliti WiMax.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 13.07.2010., 13:07   #314
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Koliko sam informiran, kod nas Desire dolazi debrandiran i otključan i u tom slučaju ti ne treba goldcard. Također sam vidio da u slučaju da ti ipak treba goldcard, dobit ćeš samo error prilikom rootanja. Navodno nema štete, u tom slučaju napraviš goldcard i ponoviš postupak. Napominjem, tako sam informiran, nisam još pokušao to i napraviti.

.
Thx, budem popodne probao onda instalirati ono gore.


BTW, skinuo sam Linpack i pokrenuo bench, i pokazuje mi samo 6.7MFLOPS.a Gledam ostale rezultate za Desire, i Linpack im pokazuje od 35-47. Zasto meni tako malo? Moze li tko od vas pokrenuti i ovdje napisati svoje rezultate
jucca je offline  
Staro 13.07.2010., 14:27   #315
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
imash 2.1, a te koje si gledao imaju 2.2
danij3l je offline  
Staro 13.07.2010., 14:32   #316
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Ah zo. Zar je tolika razlika. Znam da je 2.2 brzi, al ovoliko se nisam nadao. Super.
jucca je offline  
Staro 13.07.2010., 14:45   #317
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Desire je trenutno top i ostat ce jos duuuugo.. cak ni iPhone 4 nije nis posebno bolji naspram Desire,a prezentiraju ga kao da je neka revolucija :-D samo spominju kakao je tanak, 3 antene utopljene u obrub mob-a, ma sve u svemu bzvz a jos kad vidim koliko kosta, flash..
Desire svugdje vodi, prednjaci, rula itd.. Zbog toga sam njega i uzeo.. GPS (program: Motonav) odlican,lociranje,hvatanje signala vrlo brzo, kamera i vise nego dobra, surfanje (wifi) odlicno, o androidu 2.1 da i ne pricam a jos kad dodje Froyo,mmmmm,pa sve aplikacije pocet krcat na sd card
Ne palim komp vec tri tjedna, jer za nastavit igrat AC2 mi je pretoplo i nema se vremena tako da sve ostalo obavlja Desire..
Jedina zamjerka je kratkoca baterije, od svega jednog dana, ali to sam znao i prije kupovine tako da me to ne smeta u velikoj mjeri, ali ono sto je dobro, to je da updateom Froya poveca se i trajanje baterije ali to vec i ptice na grani znaju..
Desire je zaokruzena cjelina namjenjena za korisnike koji trebaju nesto izmedju laptopa, mobitela, GPS-a, TechnoGeeka, a to sam, iskreno, bas nekako ja..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 13.07.2010. u 14:51.
Omerta je offline  
Staro 13.07.2010., 15:40   #318
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
hmmm ? Valjda si mislio CDMA a ne WiMAX.. jer kolko ja znam WiMAX je nesto kao WiFi ,samo sto WiMAX pokriva daleko vecu površinu sa signalom nego wifi .
Za dva dana izlazi droid X,ali samo u americi kolko sam shvatio. Bas bezveze.. -.-
Ne, mislio sam točno ono što sam napisao.
Droid X izlazi trenutno u Americi samo zbog CDMA priče.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline  
Staro 13.07.2010., 16:43   #319
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ne, mislio sam točno ono što sam napisao.
Droid X izlazi trenutno u Americi samo zbog CDMA priče.
Malo si pomešal pojmove.

Evo je CDMA telefon, a jedan Desire je recimo GSM telefon.

WiMax podršku mogu imati telefoni na oba standarda. (zamisli to kao wifi chip koji se ugrađuje u mobove).

Pročitaj si malo više o WiMaxu jer dotični želi biti mnogo više nego se čini na prvi pogled. Npr.
http://en.wikipedia.org/wiki/WiMAX#Back-haul
 
Staro 13.07.2010., 16:48   #320
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Desire je i po meni trenutno najbolji phone opcenito, a da ga se moze kod nas nabavit. iPhone jako blizu iza, ali mi se privlacnijim cine problemi Desire korisnika (cekanje Froyo-a i par bugica) nego problemi iPhone korisnika (antena owna, komplikacije sa jailbreakom, cijena...).

Ja odnio svoj Desire na servis, problem s rebootanjem. U Agramservisu (sluzbeni servis za HTC u HR) rade pravi profesionalci, nisu mi ni dali da ispricam sve sto sam probao napravit prije nosenja na servis, pa me zovu 1.5h nakon sto sam otisao da je phone popravljen (flashali firmware )... ja crko od smijeha, ali dodjem tamo, daju mi mob, upisem postavke za net, palim net, reboota se opet Didn't see that coming, nooo... Pa malo vrijedjanja usluge servisa, pa je lik na salteru blijedo gledao moj Desire kad je ovaj uletio u reboot-loop I sad cekanje Nove Maticne™, pa jos 13 dana i idem trazit novi jer maticna nece doc, pa 2-4 tjedna cekanja da novi dodje... Divotica.

Uglavnom, znam jedno 5 ljudi sa Desireom, i bas sam ja dobio crnu ovcu iz obitelji , ali svi vlasnici koje poznam kazu da im je to najbolji mob koji su koristili. Samo molite boga da mu nis ne bude jer je servis ocaj.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 13.07.2010., 17:02   #321
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Meni je samo žao kaj Desire nema ovaj Samsungov Super AMOLED zaslon jer bi mu sa njim kontrast bio još veći, ali i baterija bi mu dulje trajala.

kaj se tiče ostatka. iPhone ima brutalni ekran. Ali sam čitao po netu dosta da u samoj praksi ne dolazi toliko do izražaja rezolucija.

Tako da mi je to overall trenutno optimalan mobač. Sve ostalo je previše para, a o cijeni jednog iPhone za koju će se moći dobiti najvjerojatnije 2 Desirea ne želim komentirati uopće. To je moje mišljenje. A kako u tak neku investiciju (bolji mobač) idem jednom u ~4, 5 godina dok čekam pare kaj mi dolaze u ponedjeljak sam pročešljao cijeli net da sam sebe razuvjerim od njega i nađem nekaj bolje (optimalnije), ali eto. Nisam našao.
 
Staro 13.07.2010., 17:04   #322
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
imao desire, odlicno radi, makar, nekak mi je ostavio dojam jeftinjola telefona, radi on ko pravi, ali dizajn i kvaliteta izrade mi se bas nisu svidli, baterija traje stvarno prekratko, koristim smartfonove bas u smislu smartfona a ne telefona i taj jednostavno u takvom nacinu rada ne moze izdrzati od 08 ujutro pa do npr 23h, tj oko 22 - 23 h pocne kukat da je prazan... a naravno katkad se zalomi da malo vise prckam i crkne mi u 5 popodne... a da ne velim da mi je crko kad sam surfao u 3G modu i bio prikljucen na auto punjac (koji slovi kao brzi punjac)

sve u svemu ok telefoncic ali zamjenio sam ga za nokiu N900 i preporodio se...
__________________
zwer54 je offline  
Staro 13.07.2010., 17:20   #323
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Meni je samo prvih 3-4 dana trajao tipa cca 15-20 sati. Nakon sto sam prestao mlatit po njemu 4 sata dnevno, gura 1.5 dan bez problema, 2 ako ne divljam sa GPS-om/navigacijom i slusanjem mjuze... Cisto dosta, ionak se puni gdje god stignem, u autu, na laptopu, na kompu, itd. Mislio sam da ce mi smetat kratko trajanje baterije (XM5800 je gurao po 3-4 dana), al' ne smeta.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 13.07.2010., 18:51   #324
ExtremePower
Premium
Moj komp
 
ExtremePower's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Moj dom Krapina
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Desire je trenutno top i ostat ce jos duuuugo.. cak ni iPhone 4 nije nis posebno bolji naspram Desire,a prezentiraju ga kao da je neka revolucija :-D samo spominju kakao je tanak, 3 antene utopljene u obrub mob-a, ma sve u svemu bzvz a jos kad vidim koliko kosta, flash..
Desire svugdje vodi, prednjaci, rula itd.. Zbog toga sam njega i uzeo.. GPS (program: Motonav) odlican,lociranje,hvatanje signala vrlo brzo, kamera i vise nego dobra, surfanje (wifi) odlicno, o androidu 2.1 da i ne pricam a jos kad dodje Froyo,mmmmm,pa sve aplikacije pocet krcat na sd card
Ne palim komp vec tri tjedna, jer za nastavit igrat AC2 mi je pretoplo i nema se vremena tako da sve ostalo obavlja Desire..
Jedina zamjerka je kratkoca baterije, od svega jednog dana, ali to sam znao i prije kupovine tako da me to ne smeta u velikoj mjeri, ali ono sto je dobro, to je da updateom Froya poveca se i trajanje baterije ali to vec i ptice na grani znaju..
Desire je zaokruzena cjelina namjenjena za korisnike koji trebaju nesto izmedju laptopa, mobitela, GPS-a, TechnoGeeka, a to sam, iskreno, bas nekako ja..
Potpisujem i udaram žig!
ExtremePower je offline  
Staro 13.07.2010., 20:33   #325
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Malo si pomešal pojmove.

Evo je CDMA telefon, a jedan Desire je recimo GSM telefon.

WiMax podršku mogu imati telefoni na oba standarda. (zamisli to kao wifi chip koji se ugrađuje u mobove).

Pročitaj si malo više o WiMaxu jer dotični želi biti mnogo više nego se čini na prvi pogled. Npr.
http://en.wikipedia.org/wiki/WiMAX#Back-haul
Upoznat sam sa cijelom pričom, ali nisam htio čovjeku nepotrebno komplicirati, nego čisto balkanski, makar možda čak i tehnički neprecizno izrečeno.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline  
Staro 14.07.2010., 00:53   #326
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Zanima me koji je najbolji PCsuite za android telefon, konkretno se radi o HTC Magicu i trebao bi napraviti backup svega na njemu.

hvala i pozz
__________________

srale7 je offline  
Staro 14.07.2010., 03:21   #327
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
PCSuite ? Kontakti se spremaju na Gmail account, za SMSove postoji aplikacija SMS Backup. Froyo podržava i backup aplikacija, ali toga nema na Magicu.
Kao jedno dobro rješenje postoji aplikacija Sprite Backup : http://www.spritesoftware.com/products/android

ili možda

http://www.androlib.com/android.appl...ckup-xCzz.aspx

Ali ta traži da mob bude rootan.
Sprite je za mene sasvim zadovoljavajuć. Postoje mnoga druga pojedinačna rješenja, ali u globalu je to to. Jednom kad se backup napravi, sprema se na SD karticu te taj fajl prebaciš na disk. U slučaju rušenja sustava, nove verzije rom-a, jedino moraš instalirati tu aplikaciju i napraviti restore.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline  
Staro 14.07.2010., 08:51   #328
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Pokusao sam ubacit custom ROM, i zapeo na prvom koraku. Na driveru za Win 7 x64.
Ima li spasa?
jucca je offline  
Staro 14.07.2010., 10:30   #329
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Zanima me koji je najbolji PCsuite za android telefon, konkretno se radi o HTC Magicu i trebao bi napraviti backup svega na njemu.

hvala i pozz
Googlanjem sam naletio na Panda PC Suite. Nisam probao kako radi, ako te zanima probaj i javi rezultate.

Evo vam malo PC aplikacija za Android. Niti jednu nisam probao nego sam ponukan pitanjem u google ukucao android pc suite.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 14.07.2010. u 13:22.
LAcy je offline  
Staro 14.07.2010., 10:36   #330
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Zanima me koji je najbolji PCsuite za android telefon, konkretno se radi o HTC Magicu i trebao bi napraviti backup svega na njemu.
hvala i pozz
Jel radi HTC Sync s Magicom? Ja sam u njemu backupirao contactse i to sa Desirea, aplikacije se lako skinu s Marketa, a sve sa SD kartice u RAR.

I meni zapravo fali neki all-in-one backup, Nokiin OVI suite je cak bio prilicno dobar za takve stvari, HTCov Sync mi ne lezi.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na