Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2010., 17:15   #931
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Citiraj:
Autor Sillenius Pregled postova
znaci, ja sam si lijepo uzeo 5800xm prije nekih 5 dana, i vec imam problem.
dakle, preko noci sam punio bateriju ( nekih 8 sati ) danas u 6 i 30 sam ju iskopcao, i nakon malo interneta ( fejs nekih 10 minuta ), par smsova i mozda 10 minuta razgovora max ostale su mi 3 crtice baterije ( od 7 ). vibracija je iskljucena, cak je i ekran malo potamnjem a radi na UTMSu..

koliko vama traje baterija, dal je to normalno i sta bi bilo najpametnije napraviti ? hvala.
Da li se radi o potpuno novom uredjaju i novoj bateriji?
Router je online   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 17:28   #932
Sillenius
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: pula
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Da li se radi o potpuno novom uredjaju i novoj bateriji?
da novi uređaj i nova baterija.
Sillenius je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 17:31   #933
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Moze biti da je do softvera,a moze lako biti i da bateriji treba ciklus od nekoliko prvih punjenja da proradi kako treba,odnosno treba mu malo da prodise punim plucima.Ali zaista neobicno da se pola od vise baterije potrosi za tako kratko koristenje.
Router je online   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 17:35   #934
Sillenius
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: pula
Postovi: 17
softver sam updateao na najnoviju verziju, vidjeti cemo za par dana onda da li joj treba vremena da proradi. svakakvi savjeti su dobrodosli, hvala router
Sillenius je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 18:06   #935
josip23os
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 10
evo ti ovako par savjeta... inace to je smartphone... navikni se na to da moze jako brzo potrosit bateriju...
nije mi se dalo prevodit pa cu ti paste-at na engleskom:



- Do NOT switch the phone off!
- Shut down unnecessary applications
- Turn down the 5800's screen brightness to the lowest acceptable level
- Switch off your 5800's screen when not in use
- Use headphones instead of speakers
- Avoid using the camera flash unnecessarily
- Use 2G instead of 3G
- Try to get a good signal
- Use Offline Mode (aka Flight Mode)
- Switch off Bluetooth and/or Wi-Fi
josip23os je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 22:27   #936
Sillenius
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: pula
Postovi: 17
sve sam to vec napravio ( osim sta koristim 3g jer mi treba ) ali ne pomaze. evo baterija je upravo umrla..cak i na kartici od 8gb imam 5 slobodno ( cuo sam da i to utjece na bateriju ) :/
Sillenius je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 22:37   #937
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Definitivno premalo, meni ovo već treća 5800 i s nijednom nisam imao problema, 5 dana prezivi uz jedno 10-ak min razgovora dnevno, 10-al minuta neta te po prilici toliko i smsova...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 22:39   #938
Sillenius
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: pula
Postovi: 17
znaci problem je vjerojatno u bateriji ? ( da li je moguce da je problem u uređaju ? )
Sillenius je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 22:43   #939
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Ja bih reklamirao, nemoguće da ti tako brzo rikne...

Znači izdržala ti je malo duže od pola dana?
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 22:49   #940
Sillenius
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: pula
Postovi: 17
a u biti sada je krepala ( trajala je znaci..21 sat s time da sam ju jako stedio u zadnje vrijeme da izdrzi dok ne dodjem doma )

ali u biti da, da sam ju malo vise koristio rikla bi puno prije.
Sillenius je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 22:51   #941
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Probaj još jedno par ciklusa punjenja, možda se ipak baterija formira...

Ako se ne produlji vijek trajanja na neki normalni period pravac Mobis....
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 22:51   #942
Sillenius
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: pula
Postovi: 17
probati cu da, sada sam ga ugasio pa se puni...pa cemo vidjeti.

nakon sta sam napravio ovo :

http://www.youtube.com/watch?v=OIMYiC-a8hQ

i ovo :

http://soccorsopc.blogspot.com/2010/...rge-issue.html

i napunio mobitel, mobitel od 6 ujutro do sada ( 11 navecer ) drzi punih 7 crtica, tako da je valjda sve u redu za sada..uz to sam obavio 15ak min razgovora i nesto interneta i smsova i slusao 2h muzike..zadovoljan sam, nadam se da ce tako i ostati u suprotnome cu morati reklamirati

hvala na pomoci.


edit: mobitel je izdrzao 48 sati nakon svega ovoga. da li da reklamiram, da li bi trebao vise ? hvala.

Zadnje izmijenjeno od: Sillenius. 23.06.2010. u 22:49. Razlog: Hvala tebi sto si napisao rjesenje.
Sillenius je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2010., 23:33   #943
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Meni baterija drzi 2 dana, sa 10min razgovora dnevno, 20 sms-ova, 1h muzike dnevno i kroz cijele dane, od jutra do mraka ga spajam na wlan (gdje god mogu i stignem, spojen mi je na wlan)

2 dana drzi sa trenutnim FW-om v50, otkad sam presao sa v21, autonomija baterije mi se smanjila za 1 dan. Razliku izmedu v40 i v50 nisam uocio sto se tice baterije...
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 20:12   #944
sprajo
Premium
Moj komp
 
sprajo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 119
Gasite 3g obavezno! kad je upaljen baterija mi traje dan i pol, bez njega 4 dana!
__________________
If I had only 100000 Croatians, I would conquer the entire world!".
sprajo je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 20:50   #945
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
To je istina...meni je od prvog dana samo na GSM...
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 20:58   #946
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Sillenius Pregled postova
Meni baterija inače traje oko 3-5 dana, ovisno što radim na njemu, ali kad sam napravio ovo s linka, uskoro ulazi i u 7. dan otkako nije okusila punjač... Skinuo sam je s punjača u nedjelju navečer, svaki dan obavim nekoliko minuta razgovora, pročitam 10-ak poruka, povremeno se spojim i pogledam mail te napravim neku fotografiju. Vidjet ćemo koliko će još trajati, ali po voltaži baterije od ~3.7 V bih rekao barem jedan dan.

Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
To je istina...meni je od prvog dana samo na GSM...
Ako nisi spojen na internet, 3G troši skoro isto kao 2G, ali kad se spojiš, potrošnja se dvostruko poveća.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2010., 01:30   #947
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
pozz...malo sam tu kopao po forumu, i vidim da pise da je na verziji 5 dostupan quick office, a ja ga na mogu uopce nemam a imam zadnji softver na njemu...u cemu je problem?
mdgrgic je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2010., 14:06   #948
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Citiraj:
Autor mdgrgic Pregled postova
pozz...malo sam tu kopao po forumu, i vidim da pise da je na verziji 5 dostupan quick office, a ja ga na mogu uopce nemam a imam zadnji softver na njemu...u cemu je problem?
Problem je u tome sto je taj QO dostupan samo za neke product codeove, medju kojima nisu Balkans Blue, Red i ostali.
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 15:32   #949
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
ima li koja normalna aplikacija za facebook koja radi? naime probao sam obicnu facebook aplikaciju za nokiu, nisam zadovoljan.. svako malo zasteka ili nece ucitavati slike.

probao sam communities beta ali niti to nevalja jer me stalno pita kojom vezom se zelim spojiti, kao da ima neki bug.

koristim i snaptu za facebook ali on nema opciju ucitavanja slike.

Ima li koja aplikacija koja stvarno radi kako treba?
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 18:59   #950
GOC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Bilje
Postovi: 41
Ne, neće ni biti. Zato što ni jedan browser na symbianu1 i symbianu2 ne može prikazati HTML5 ni adobeflash10.1
Kupi n900 s linuxom i moći ćeš koristiti full facebook. Symbian3 u n8 će imati flash10.1 ali stari browser tako da ništa od toga ni kod njega.
Marketinški trik ti je da symbian može prikazati fejs, možeš mjenjati status ali to ti je to.
Za Android mobitele mislim da isto vrijedi. Ako mene pitaš, ja ne bih dao 5400kn za fejs na N900.
GOC je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 21:51   #951
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Citiraj:
Autor GOC Pregled postova
Ne, neće ni biti. Zato što ni jedan browser na symbianu1 i symbianu2 ne može prikazati HTML5 ni adobeflash10.1
Kupi n900 s linuxom i moći ćeš koristiti full facebook. Symbian3 u n8 će imati flash10.1 ali stari browser tako da ništa od toga ni kod njega.
Marketinški trik ti je da symbian može prikazati fejs, možeš mjenjati status ali to ti je to.
Za Android mobitele mislim da isto vrijedi. Ako mene pitaš, ja ne bih dao 5400kn za fejs na N900.
Ne vrijedi za androide jer na svom mogu mjenjat status, lajkat, ucitavat slike, komentirat ih, cak i chat imam. Znaci na androidu je isto ko na kompu.
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 10:04   #952
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Hmmm, izgleda da ni meni ne gine posjet Mobis-u.
(Pre)dugo sam trpio situaciju u kojoj sam jedva izvlačio dan- dan i pol rada, naravno uz sve savjete koje sam mogao prikupiti. Bio sam siguran da nešto sa baterijom nije u redu, a nisam reklamirao istu u roku od 6mj. koliko stoji u uvjetima jamstva (T-mobile produženje ugovora).
Odem do nokijinog dućana prije nekih mjesec-dva u Radićevoj (OS), kupim novu bateriju i usput saznam od čovjeka da garancija na bateriju (kapacitet) nije 6mj., već na nekakve "izboje napona", a kapacitet jamče punih 12.mj
Nije mi se dalo odmah zezati sa ostavljanjem moba, ipak mi je u njemu previše važnih stvarčica a adekvatan zamjenski mob trenutno nemam, i taklo se odlučim na novu bateriju (sigurno je sigurno).
Prošlo je već nekih mjesec-dva kako sam i rekao, čekao sam da se na novoj bateriji "formira" kapacitet, tj. da se "razradi" i- opet ista stvar. Firmware upgrade-an na v5.(nešto) itd., 99%vremena je na stand-by modu...
Ukratko- tuga i jad od autonomije za inače neloš uređaj.
Ići će to na servis ovih dana pa neka rade šta god znaju
  Reply With Quote
Staro 21.07.2010., 15:50   #953
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
Nešto tebi ne štima s uređajem. Moja je držala 3 do 4 dana, uz 20-ak primljenih i poslanih poruka dnevno, minimalno pola sata razgovora, dnevno po 2 puta spajanje preko 3G-a za provjeru maila.

Sad imam E66, tu je baterija puno slabija. S istim ritmom kao i na 5800xm, drži mi točno 2 dana, tj. punim je svaki drugi dan...
Bezecinho je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2010., 01:35   #954
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Bezecinho Pregled postova
Nešto tebi ne štima s uređajem. Moja je držala 3 do 4 dana, uz 20-ak primljenih i poslanih poruka dnevno, minimalno pola sata razgovora, dnevno po 2 puta spajanje preko 3G-a za provjeru maila.
ovo potpisujem. Imao sam i ja 5800XM i isto ovako mi je bilo. Znaci nesto ti s mobom nije oke ako je i s novom baterijom tako. Samo ti njima odnesi mob u Mobis pa nek se zezaju.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2010., 01:43   #955
Prologic
Registered User
 
Prologic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Gradiska
Postovi: 7
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Hmmm, izgleda da ni meni ne gine posjet Mobis-u.
(Pre)dugo sam trpio situaciju u kojoj sam jedva izvlačio dan- dan i pol rada, naravno uz sve savjete koje sam mogao prikupiti. Bio sam siguran da nešto sa baterijom nije u redu, a nisam reklamirao istu u roku od 6mj. koliko stoji u uvjetima jamstva (T-mobile produženje ugovora).
Odem do nokijinog dućana prije nekih mjesec-dva u Radićevoj (OS), kupim novu bateriju i usput saznam od čovjeka da garancija na bateriju (kapacitet) nije 6mj., već na nekakve "izboje napona", a kapacitet jamče punih 12.mj
Nije mi se dalo odmah zezati sa ostavljanjem moba, ipak mi je u njemu previše važnih stvarčica a adekvatan zamjenski mob trenutno nemam, i taklo se odlučim na novu bateriju (sigurno je sigurno).
Prošlo je već nekih mjesec-dva kako sam i rekao, čekao sam da se na novoj bateriji "formira" kapacitet, tj. da se "razradi" i- opet ista stvar. Firmware upgrade-an na v5.(nešto) itd., 99%vremena je na stand-by modu...
Ukratko- tuga i jad od autonomije za inače neloš uređaj.
Ići će to na servis ovih dana pa neka rade šta god znaju

Ako puno razgovaras na njega, to je to, dan, dan i po... ne moze on vise... dnevno sat, sat i po vremena razgovora i gotov je.
Prologic je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2010., 02:26   #956
Matija ZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 71
Imam par pitanja , prvo dali bi mi se priznala garancija jer mi je pukla onaj ajmo ga nazvati "oklop" sto drzi ekran i masku , pukao mi je s gornje lijeve strane . Drugo , skinuo sam Operu i sad odem na orginal stranicu fejsbuka i sve je ok , imam i chat i sve , pisem poruku i tu dolazi problem . Naime nemogu poslati jer nemam entera , nego negdje istiskam i neki put se posalje neznam ni sam kako . Zna li mozda neko neki program cime bi mogao lupati enter ?
Matija ZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2010., 12:55   #957
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Par tips & tricksa za XM5800 bateriju i cijedjenje max vremena bez punjaca:

- gasi bluetooth
- gasi search for wlan
- ekran na 40% brightnessa
- gasi 3G ako ga ne koristis

Uglavnom, ja sam imao recimo 10 min razgovora dnevno, 5 sms-ova, surfanje 3-4 puta dnevno nekih 20-30 min sve skupa. Sve preko 2G-a, dakle 'sporo', GPS je radio aj recimo barem jednom po sat vremena tijekom 3-4 dana kolko mi je baterija drzala. Prosjek je bio 3 dana, nekad 4, gotovo nikad 2, osim ako ne bi proveo pola dana u autu sa navigacijom upaljenom, tada moze i 12 sati max
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2010., 12:58   #958
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
mislim da se grdno varaš, ako je gps upaljen budeš ti punio i za 2h....
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2010., 13:08   #959
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Meni je izdrzao citav jedan radni dan... Vozio na GPSu od 9-17h sati. Doduse GPS nije striktno bio upaljen cijelo vrijeme, ali debelo vise od 2h.

Evo jos jedan primjer... trcanje u Maksimiru, GPS u kombinaciji sa Endomondom + sviranje mjuze, cca 1h, jedna crtica...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2010., 18:39   #960
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Navigacija meni zna raditi i preko 8 h s jednim punjenjem, a nekakav prosjek je 4 dana...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na