Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2017., 00:48   #1
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Kupnja bijele tehnike

Nisam nasao temu, pa mozda se nesto i "uhvati".
Koliko sam skuzio imamo dva glavna tipa:
- centrifugalni, koji navodno toplinom ostecuje dio korisnoga iz voca i povrca
- hladno prešanje, ovaj se sporo vrti i ima efekt gnjecenja te je nesto skuplji i navodno trajniji

Posto bih nesto uzeo za nas doma, ima li znalaca kakvih da me upute u tematiku a da ne trazim po nutricionistickim i homeopatskim siteovima savjete, da li je bacanje novca uzeti ovaj drugi tip?
Ciljam Philipsa razlika je nekih 1000kn, s tim da je ovaj skuplji lakse cistiti. Navodno. Da ih ja proizvodim isto bi radio hype oko skupljih modela. Razlika u novcu nece donijeti prevagu ako ima smisla cijela prica.

Eto, pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 08:32   #2
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Definitivno uzmi sokovnik na hladno presanje. Odlicno cijede sok iz svega, pa i lisnatog povrca u cemu centrifugalni nemaju sto traziti, lako se ciste, mana im je jedino sto dosta kostaju, ali i vrijede za one tko ih redovito koriste.

Ja imam Vervitin xxl (mislim da ga vise nema u ponudi), kod njega je fora sto od smrznutog voca izbaci skroz zdravi sladoled, uz naravno sto savrseno cijedi sok.

Voce za sok ne smije biti prezrelo, npr. sto tvrdja jabuka to bolji sok ispadne.
Nik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2017., 08:42   #3
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Prošle godine kupio Panasonic MJ-L500SXE dok je bio na -20% akciji, poslije centrifugalnih sokovnika mi je ovaj otkriće. Iscijedi do zadnje kapi, tih je i sok ima manje "čestica". Preporuka.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 10:38   #4
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Meni se čini ovaj Philips HR1897 dobar.
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2017., 17:27   #5
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Koliko je dobar taj sladoled koji se napravi sa sokovnikom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 19:13   #6
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Vidio sam u Emmezette ovaj VerVitin XXL za 1999kn. Dostupan je preko web shopa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2017., 22:39   #7
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Ima Vervita XXL u Zg u Preckom za 1799 kn, ovlastena trgovina s Vervitine web stranice
http://www.njuskalo.hr/sokovnici/ver...oglas-18267031
dok je na stranici Vervita.hr je 2000 kn
https://vervita.com/shop/cijena/xxl-sokovnik-model-2016

Evo malo detaljnija recenzija doticne Vervite (tu ima i o sladoledu)
http://zelenarium.com/vervita-xxl-sokovnik/

Od jeftinijih se trenutno najvise isplati Vivax SJ-150 za 450 kn - kopija Horuma
https://www.ekupi.hr/VIVAX-HOME-soko...er-347057.aspx
na stanici su i komentari kupaca

Oba su u svom cjenovnom razredu best buy
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2017., 10:23   #8
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor stribor919 Pregled postova
Od jeftinijih se trenutno najvise isplati Vivax SJ-150 za 450 kn - kopija Horuma
https://www.ekupi.hr/VIVAX-HOME-soko...er-347057.aspx
na stanici su i komentari kupaca

Oba su u svom cjenovnom razredu best buy
Ja imam ovaj Vivax dvije godine i samo lijepe stvari mogu o njemu reći.

Ajmo reći da ga koristim u prosjeku 7-8 puta mjesečno, iako se ponekad dogodi da ga ne pipnem cijeli mjesec, a da ga ponekad po dva mjeseca koristim svaki tjedan 2-3 puta. Za nekog tko ne koristi sokovnik svaki dan nego par puta tjedno, i ne treba mu maksimalna iskoristivost voća, ovo je uređaj za kupit, pogotovo po ovakvoj cijeni - ja sam ga platio 700 kn.

Slaba točka mu je zeleno lisnato povrće, tu posao dosta bolje odrade skuplji uređaji. Ostalo sve cijedi vrlo dobro.

Za one koji žele bolji uređaj koji će stalno biti u pogonu - Vervita je bolji izbor, a Hurom je defitivno top.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2017., 21:45   #9
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Stigao Vivax. Prvo cijeđenje uspješno obavljeno. Aparat solidno izrađen. Ne sviđa mi se sto plastika ne ide u sudericu. Vjerojatno je loše kvalitete. Lako se sastavlja i rastavlja. Bilo me strah da će se teško čistiti sito, ali kaže žena da ga je kao od šale riješila. Od voća smo ubacili od svega pomalo. Naranče, mandarine, jabuke, kruške, banane. S bananama smo se zeznuli jer su preuzele cijeli okus.
Ajmo par savjeta sada za kombinacije voća


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2017., 08:56   #10
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
I povrća


Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2017., 20:07   #11
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Banana je zajeb, nije za sokovnik! Nemaš tu kaj iscijedit.

Meni osnova izgleda ovako izvan sezone domaćeg voća i povrća:
2-3 naranče
1 limun/limeta
komadić đumbira
3-4 mrkve

Ako ti nie slatko možeš ubaciti žlicu meda i promiješati, ali mrkva bi trebala dati dosta šećera.
Tu može upasti koja jabuka/kruška i sl. Grejp može isto.


I sad odlazimo do twista u mom slučaju - sve iscijeđeno dodajem u blender, i u blender ubacim 1 bananu i zblendam. tu može upasti i 1 mango, 2 kivija i 4-5 jagoda.

Ako više voliš samo čisti sok, onda zaboravi ovo zadnje. No ja volim dodavati banane (koje u principu ni ne možeš cijedit, juicer ih samo djelomično pretvori u kašu), a kad ima dobrog manga i kivija i jagoda, onda dodam i njih. Mango je također teže iscijedit, puno se gubi. Kivi i jagode možeš cijedit ali i to je jako ''mesnato'' i puno su mi bolji zblendani.


Kad je sezona voća i povrća onda kombiniram ono što mi je zrelo taj tren.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 11:00   #12
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Kupnja bijele tehnike

Pozdrav.
Prije svega, isprike ako je dupla tema ali nisam našao sličnu u kojoj se svi aparati provlače.

Kupio sam stan, i sada sam u procesu nabavke bijele tehnike. Zgrada bude gotova sljedeće godine u rujnu, tako da imam vremena.

Imam nekih godinu dana da kupim sve, pa neću forsirati, ali da se raspitam prije svega.

Trebam:
Veš mašinu
Friđ
Perilicu suđa
Indikcijski štednjak
Pečnicu
Napu


Ono što me buni je odabir proizvođača.

Htio bi nešto modernije, a opet da ne preplatim sve.

Gledam Hisense frižidere i veš mašine, ali imaju samo 5 godina garancije, što mislite o tome.
Hisense dvokrilni frižider košta nekih 4000kn, dok takav isti Beko ili Samsung su oko 7000kn.
Isplati se riskirati s takvih proizvođačima ili ići na provjereno?

Svaki savjet je dobrodošao.

Zanimaju me vaša iskustva s aparatima, vijek trajanja ovih modernijih aparata itd.
Neću slušati one fore, gorenje 20 godina, jer si znamo da više nije tako. Nekada je bilo tako, ali znam da više nije.

Npr. Beko. Frend je prije 8 godina uselio, sve novo uzeli, gotovo sa svime su problema imali. Perilica suđa im je krepala 2 puta, veš-mašina ih je nešto zezala itd.
A s druge strane, frend s posla ima frenda koji ima svoju firmu i servisiraju bijelu tehniku, kaže da je Beko najbolje uloženo/dobiveno...

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 25.03.2019. u 11:06.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 11:04   #13
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Evo i ja sam u istim problemima pa sa zanimanjem pratim temu.
S time da je meni useljenje za 3 mjeseca
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 11:08   #14
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Spomenuo si frizider, ja osobno nisam fan nekvalitetenih aparata, jer njih kupujem jednom u dosta godiani koristim ih svaki dan i zato volim da su kvalitetni i pouzdani.


Frend kupio Beko (kojeg ja osobno izbjegavam u sirokom luku) frizider, ogroman, sve džiđe-miđe, i naravno, nakon godinu dana usred ljeta, frizidrer pun ko brod, riknuo motor, prvo je 3 tjedna bio bez frizidera, nakon toga je dobio neki zamjenski, naravno nisu mogi nabaviti motor za taj model (iako je kupljen prosle godine) i onda je na kraju dobio novi, ali sva ta priča je trajala oko 2,5-3 mjeseca.


Meni je nekako Bosch brand kojeg se drzim, ok, u necem su bolji, u necem losiji, u nekom segmenu samo imaju prelevike cijene kod nas u odnosu na normalnu europu (tipa suđerice)

Njihove ves masine su jedne od boljih, i u zadnjih 15 godina sam u pravilu okruzen bosvh aparatima i nikad nikakvih problema/reklamacija.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 11:09   #15
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Kolega koji radi u velikoj trgovini mi je rekao također da na Beko ima ponajmanje pritužbi.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 11:16   #16
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Evo, za ekipu koja se razumije.

Što fali ovome? https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...NSE-WFBL7014V/

Da se razumijemo, svi smo na nekom budžetu. Ali ću radije kupiti kvalitetnije u svakom slučaju, ali ako mogu prišparati nešto, nije mi važno da li na frižideru piše Samsung ili Hisense ako dobivam iole sličan/isti proizvod za manju lovu.

I nekako bi naglasio, uzeo sam energetski razred A zgrade, tako da mi je i to dosta važno, vidim da Hisense ima A+++, je li to clickbait ili je fakat realno?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:08   #17
RainZG