Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2002., 12:25   #1
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
ADSL u Hrvata

Zanima me ako je netko uspio dobiti ADSL od naseg omiljenog HT-a?
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2002., 13:57   #2
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Mozda za par godina ce neko i odgovoriti na post...
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2002., 16:17   #3
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Jebeš ADSL, mi smo ga na FER-u imali(1Mbit) i nije baš bio baš toliko brz(20* 56k) i bio je dosta nestabilan.

Ja jedva čekam da DCM kabelska mreža počne sa njihovim pristupom netu preko kabel-modema(1Mbit), žena mi je rekla da bi cijena bilia oko 350kn mjesečno bez limita downloada 24sata dnevno, čak bi se mogli i modemi unajmit i nema nikakvog prčkanja po štekerima kao kod dsla i isdn-a i byby HT veza bi bila preko direktnog satelitskog linka(full duplex).
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2002., 13:02   #4
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
erm... satelitski link...

stvar je ok za surfanje i nista drugo, ping je ocajan jer signal ide do satelita u zemljinoj orbiti i nazad, dakle za nekakve interaktivne programe tipa telnet/ssh je totalno neupotrebljivo. isto tak za online igre. jedino kaj mozes surfat i downloadat velke fajlove, a to kolki bandwidth dobis ovisi o zagusenosti.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2002., 16:05   #5
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Ma Je*** sve to, i ISDN i CABLE i DSL! Samo da nasi ISPovci pojeftine cijene bar za obican modem, tj stave fiksnu mjesecnu pretplatu neovisno o provedenom vremenu na internetu! (znam, HT-u se to ne bi svidalo )
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2002., 17:49   #6
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by dpajur
erm... satelitski link...

stvar je ok za surfanje i nista drugo, ping je ocajan jer signal ide do satelita u zemljinoj orbiti i nazad, dakle za nekakve interaktivne programe tipa telnet/ssh je totalno neupotrebljivo. isto tak za online igre. jedino kaj mozes surfat i downloadat velke fajlove, a to kolki bandwidth dobis ovisi o zagusenosti.
za sugavih 80-ak kuna mjesecno zajamcenih minimalno 250 kbs mi se necini jako lose............
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2002., 00:03   #7
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Ma najbolje je nabavit stalnu vezu na 2 Mbita Zna li tko kad će se više cable pojavit u Hrvatkoj? (prava) kabelska tv je tu već neko vrijeme. Bilo bi dobro kad bi se netko sjetio dat koncesiju za internet HEPu, oni već imaju gotovu infrastrukturu, čuo sam da neka firma tipa HEP u njemačkoj daje neograničeni pristup na 2 Mbita za otprilike 180 kn mjesečno.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2002., 08:51   #8
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by sholky
Ma najbolje je nabavit stalnu vezu na 2 Mbita Zna li tko kad će se više cable pojavit u Hrvatkoj? (prava) kabelska tv je tu već neko vrijeme. Bilo bi dobro kad bi se netko sjetio dat koncesiju za internet HEPu, oni već imaju gotovu infrastrukturu, čuo sam da neka firma tipa HEP u njemačkoj daje neograničeni pristup na 2 Mbita za otprilike 180 kn mjesečno.
ma taj internet preko struje je meni totalno sumljiv........
ja nebi komp ustekao na 220V osim tamo gdje treba
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2002., 08:57   #9
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Citiraj:
Originally posted by dpajur
erm... satelitski link...

stvar je ok za surfanje i nista drugo, ping je ocajan jer signal ide do satelita u zemljinoj orbiti i nazad, dakle za nekakve interaktivne programe tipa telnet/ssh je totalno neupotrebljivo. isto tak za online igre. jedino kaj mozes surfat i downloadat velke fajlove, a to kolki bandwidth dobis ovisi o zagusenosti.
Ne ne, to nema veze s vezom.
45Mb(konstantno u oba smjera) link(uplink i downlink)-direktna satelitska veza po anteni(ne znam koliko će ih imat)
Ovo o čemu ti pričaš je samo downlink preko obične antene s teoretskim maksimumom od 2Mbit(moš mislit), a za uplink trebaš imat drugu vezu s internetom npr. modem.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2002., 09:42   #10
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by dr.z
Ne ne, to nema veze s vezom.
45Mb(konstantno u oba smjera) link(uplink i downlink)-direktna satelitska veza po anteni(ne znam koliko će ih imat)
Ovo o čemu ti pričaš je samo downlink preko obične antene s teoretskim maksimumom od 2Mbit(moš mislit), a za uplink trebaš imat drugu vezu s internetom npr. modem.
To o cemu ti pricas je kod nas. U nekim europskim drzavama (mislim da je tu i Austrija) se moze uzeti satelitska veza koja ima i upload i download. Nemam pojma koliko to kosta i kolika je brzina upload, ali bojim se da si to mogu priustiti samo firme koje, iz nekog razloga, ne zele zicanu vezu.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2002., 11:19   #11
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by gpremec
To o cemu ti pricas je kod nas. U nekim europskim drzavama (mislim da je tu i Austrija) se moze uzeti satelitska veza koja ima i upload i download. Nemam pojma koliko to kosta i kolika je brzina upload, ali bojim se da si to mogu priustiti samo firme koje, iz nekog razloga, ne zele zicanu vezu.
s obzirom na hmm, bandwithe koji imaju sateliti vjerovatno i nije prekupo, vjerovatno i jeftinije nego zakup T1 ili slicnoga kod HTa
ok, malo editiranja
gledam neka kanadska firma daje 400/128 satelitsku vezu za $149.95 mjesecno........antena kosta oko 1200$ (sve je u kanadskim dolarima)......
po onome sto pise to su stvarne brzine prijenosa jer u tablici stoji da se 1 mb skine za 2,5 sekunde...........
i nije tako strasno, ako si kanadanin
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2002., 12:39   #12
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by dr.z


Ne ne, to nema veze s vezom.
45Mb(konstantno u oba smjera) link(uplink i downlink)-direktna satelitska veza po anteni(ne znam koliko će ih imat)
Ovo o čemu ti pričaš je samo downlink preko obične antene s teoretskim maksimumom od 2Mbit(moš mislit), a za uplink trebaš imat drugu vezu s internetom npr. modem.
dvosmjerni satelitski link isto tak salje signal satelitu u orbiti i prima ga nazad sa satelita u orbiti.

ping na isdn-u, adsl-u, cable modemu i slicnim zemaljskim digitalnim vezama je tipicno ispod 100ms.

ping na dial-up analognoj telefonskoj vezi je obicno 200-300ms.

a ping na satelitskoj vezi je iznad 1000ms.

brzina kojom putuje elektromagnetski signal je priblizno 300000m/s. geostacionarni sateliti u orbiti su tipicno udaljeni nekih 35000 km.

onda racunas, signal od tebe do satelita, signal od satelita do servera, signal od servera do satelita, signal od satelita do tebe. 35000km x4 ! plus routeri izmedju... mozes dobit orgoman bandwith, ali ping je katastrofa. u svakom slucaju nije za nikakvo igranje ili bilo kakve interaktivne aplikacije, jedino kaj mozes s tim je surfat i downloadat velke fajlove. sto vecina i radi, skida iso-e, filmove i slicno, pa se tih 45mbit/s tak lagano rastopi da cesto dobis brzine manje od 56k modema...
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2002., 16:03   #13
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by dpajur


dvosmjerni satelitski link isto tak salje signal satelitu u orbiti i prima ga nazad sa satelita u orbiti.

ping na isdn-u, adsl-u, cable modemu i slicnim zemaljskim digitalnim vezama je tipicno ispod 100ms.

ping na dial-up analognoj telefonskoj vezi je obicno 200-300ms.

a ping na satelitskoj vezi je iznad 1000ms.

brzina kojom putuje elektromagnetski signal je priblizno 300000m/s. geostacionarni sateliti u orbiti su tipicno udaljeni nekih 35000 km.

onda racunas, signal od tebe do satelita, signal od satelita do servera, signal od servera do satelita, signal od satelita do tebe. 35000km x4 ! plus routeri izmedju... mozes dobit orgoman bandwith, ali ping je katastrofa. u svakom slucaju nije za nikakvo igranje ili bilo kakve interaktivne aplikacije, jedino kaj mozes s tim je surfat i downloadat velke fajlove. sto vecina i radi, skida iso-e, filmove i slicno, pa se tih 45mbit/s tak lagano rastopi da cesto dobis brzine manje od 56k modema...
neznam o cem ti pricas.....pa ti sateliti imaju bandwithe mjeriv u TBima.......drugo je kad se isp spaja preko 45mbs sat. linka.....ali onda taj isti isp ni nidaje svojim korisnicima velike brzine........
dosta ljudi se s satelitskim netom zajebalo jer su isli na one spike bez pretplate ili preko nekih divljih firmi koje zalupe samo neki sitni bandwithe pa nije ni cudo sto su im se brzine smanjivale do ocaja......
tko ide direktno preko astre nikada nema problema.......frend ima sat. net i nikada mu brzina neide ispod 300 kbs.......osim ako su serveri u kurcu....opet, za zakve ims GB prostora kod njih pa boli te kurac koliko ce se skidati posto nemoras biti na netu za to vrijeme
kad skida ono sto je u boxu skida mu vise od mb/s
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2002., 08:43   #14
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Citiraj:
Originally posted by gpremec
To o cemu ti pricas je kod nas. U nekim europskim drzavama (mislim da je tu i Austrija) se moze uzeti satelitska veza koja ima i upload i download. Nemam pojma koliko to kosta i kolika je brzina upload, ali bojim se da si to mogu priustiti samo firme koje, iz nekog razloga, ne zele zicanu vezu.

Tebi svaka druga riječ dokazuje da si kreten.
Idiote, ako se može u Austriji zašto se nebi moglo i kod nas?
Pa govorimo o satelitima, misliš da je kut između €U i Hr toliko velik da se nebi moglo uspješno izvesti ili da američka firma nema dovoljno para da to izvede(a to nisu velike pare) ili misliš da se u Hr to ne može?
Govorim o ISPu, a ne Janku z Donje Bistre koji je prodao kravu i sad oće internet, a nema ni telefon.




Meni se 35kkm čini puuuunnnno, ma gotovo sam siguran da je manje.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2002., 09:14   #15
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by dr.z
Tebi svaka druga riječ dokazuje da si kreten.
Idiote, ako se može u Austriji zašto se nebi moglo i kod nas?
Pa govorimo o satelitima, misliš da je kut između €U i Hr toliko velik da se nebi moglo uspješno izvesti ili da američka firma nema dovoljno para da to izvede(a to nisu velike pare) ili misliš da se u Hr to ne može?
Govorim o ISPu, a ne Janku z Donje Bistre koji je prodao kravu i sad oće internet, a nema ni telefon.

Meni se 35kkm čini puuuunnnno, ma gotovo sam siguran da je manje.
Svinjo jedna blesava prljava idiotska kretenska, pushi guzicu, jedi govna i sranja, depilirana pederchino.

Tako, sad kada smo to (barem djelomicno) sredili, mogu i odgovoriti na tvoja, pomalo neozbiljna razmisljanja. Nije problem da se to ne moze napraviti iz Hrvatske, vec tu uslugu u hrvata nitko ne nudi. A ti ako si frajer, odi u Austriju i uzmi si cijelu opremu i tamosnju preplatu pa unesi to u Hrvatsku. Kao prvo, ISP kod kojeg to uzmes iznajmit ce ti opremu i doci doma (u Austriji) postaviti. Ako ti fino to postave u Austriji (u Hrvatskoj sigurno nece), a ti to fino spakiras i odneses si doma u hrv, doticni ISP ce preko Interpola izdati tjeralicu za tobom zbog kradje skupe opreme. Da ne kazem da bi tu opremu bez dokaza o vlasnistvo malo teze (legalno) iznio iz Austrije i (legano) unio u Hrvatsku.

Pa ti budi frajer i jaaaaaaaaaaako pametan.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2002., 12:52   #16
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Svinjo jedna blesava prljava idiotska kretenska, pushi guzicu, jedi govna i sranja, depilirana pederchino.

Tako, sad kada smo to (barem djelomicno) sredili, mogu i odgovoriti na tvoja, pomalo neozbiljna razmisljanja. Nije problem da se to ne moze napraviti iz Hrvatske, vec tu uslugu u hrvata nitko ne nudi. A ti ako si frajer, odi u Austriju i uzmi si cijelu opremu i tamosnju preplatu pa unesi to u Hrvatsku. Kao prvo, ISP kod kojeg to uzmes iznajmit ce ti opremu i doci doma (u Austriji) postaviti. Ako ti fino to postave u Austriji (u Hrvatskoj sigurno nece), a ti to fino spakiras i odneses si doma u hrv, doticni ISP ce preko Interpola izdati tjeralicu za tobom zbog kradje skupe opreme. Da ne kazem da bi tu opremu bez dokaza o vlasnistvo malo teze (legalno) iznio iz Austrije i (legano) unio u Hrvatsku.

Pa ti budi frajer i jaaaaaaaaaaako pametan.
pa oprema se kupii.........ona kanadska firma cije sam cijene prije spominjao cijeni pakete za kucnu upotrebu na oko 1200 kanadskih $............naravno nude i s njihovom opremom i onda su cijene kao one sto sam spomenio gore........normalno da neces opremu kupiti u kanadi ali ako nude oni nude i europski ISPovi
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2002., 15:21   #17
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by greg SE
pa oprema se kupii.........ona kanadska firma cije sam cijene prije spominjao cijeni pakete za kucnu upotrebu na oko 1200 kanadskih $............naravno nude i s njihovom opremom i onda su cijene kao one sto sam spomenio gore........normalno da neces opremu kupiti u kanadi ali ako nude oni nude i europski ISPovi
hm, bas me zanima koliko kosta jedan prosjecan satelitski odasiljac... mislim da je tu i pitanje dozvole posjedovanja i koristenja istog...

Bojim se da odasiljac nije niti priblizno jeftin, tako da bi racunica vjerovatno brzo pokazala da je jeftinije uzeti 2Mb stalnu vezu.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2002., 16:25   #18
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by gpremec
hm, bas me zanima koliko kosta jedan prosjecan satelitski odasiljac... mislim da je tu i pitanje dozvole posjedovanja i koristenja istog...

Bojim se da odasiljac nije niti priblizno jeftin, tako da bi racunica vjerovatno brzo pokazala da je jeftinije uzeti 2Mb stalnu vezu.
pa jel ti citas sta ljudi pisu ikada - rekoh 1200 kanadskih dolara......
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2002., 21:49   #19
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by greg SE
pa jel ti citas sta ljudi pisu ikada - rekoh 1200 kanadskih dolara......
Tih 1200 u kanadi, jel to kad kupis kao ti sam ili od ISPa?

Ako i je 1200 u kadadi, koliko je to kod nas? I dali si siguran da bi ti se to isplatilo? Za takav proizvod treba imati i odobrenje od ministarstva i sve takve papire koji kostaju gro novaca.

Stvar bas i nije tako jednostavna kako ste si zamislili, drustvo. A i ne radi tak dobro kak se prica. Da taj satelitski link radi kak treba, pola ekipe PCEa bi to vec imalo doma.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2002., 22:49   #20
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Tih 1200 u kanadi, jel to kad kupis kao ti sam ili od ISPa?

Ako i je 1200 u kadadi, koliko je to kod nas? I dali si siguran da bi ti se to isplatilo? Za takav proizvod treba imati i odobrenje od ministarstva i sve takve papire koji kostaju gro novaca.

Stvar bas i nije tako jednostavna kako ste si zamislili, drustvo. A i ne radi tak dobro kak se prica. Da taj satelitski link radi kak treba, pola ekipe PCEa bi to vec imalo doma.
ko djete si....sve nacrtat i jos onda ponovit par puta
eto taj kanadski isp daje dvije opcije - bez kupovine opreme koristeci njihovu ali si onda obvezan biti neko vrijeme kod njih (ko kad uzmes mob na pretplatu s popustom) iili 2. da kupis vlastitu opremu pa nisi obvezan nikom nista.....
sva papirologija ide isp-u a ne tebi.......
kakva odobrenja, pa neces kupiti vlastiti satelit pa da moras dobiti odobrenje od 300 organizacija
jednostavno kao fizicka osoba ides se pretplatiti kod isp-a za internet.nacin na koji taj internet dolazi do tebe je potpuno nevazna stvar..........
uostalom, bilo je ono u njemackoj da ce zabite dijelove s siromasnijim stanovnistvom koje niti ima telefona niti su interesantni isp.ovima vlada darovati s kompletima za sat. internet.sta mislis da je ta sirotinja onda placala masne svote i godinama se povlacila po raznoraznim uredima da dobije dozvolu..........a cijena kompleta sigurno nije tako visoka jer inace njemacka koja je u blagoj recesiji (bez obzira na simbol blagostanja koji kod nas uziva) nebi bacala pare na neke koji nedaju 1000 Dm poreza godisnje
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2002., 23:44   #21
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Eto covjek postavi normalno pitanje a onda se ljudi ovdje pokolju. Naime nistam pitao nesto u stilu prijenos preko laserski navodjenog procesora koji direktno prenosi podatke u mozdani korteks prijemnika signala nego nesto sto postoji u HR.
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2002., 00:12   #22
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by schofter
Eto covjek postavi normalno pitanje a onda se ljudi ovdje pokolju. Naime nistam pitao nesto u stilu prijenos preko laserski navodjenog procesora koji direktno prenosi podatke u mozdani korteks prijemnika signala nego nesto sto postoji u HR.
ma stvar je u tome sto premec ide po ono "ako ja jos nisam nabavio isdn nemozete ni vi gamadi nabaviti satelit majkicu vam jebem"...........
naravo, on bi na orginalna mjesta stavio *****
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2002., 01:38   #23
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by greg SE
ma stvar je u tome sto premec ide po ono "ako ja jos nisam nabavio isdn nemozete ni vi gamadi nabaviti satelit majkicu vam jebem"...........
naravo, on bi na orginalna mjesta stavio *****
kome ja branim da si uzme satelitsku? kome?
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2002., 10:30   #24
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by gpremec
kome ja branim da si uzme satelitsku? kome?
premec, nevriji ti se izvlaciti....svejedno nisi ti kriv, sve je to podsvjesno
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2002., 15:46   #25
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Citiraj:
Originally posted by gpremec
...pushi guzicu...
Baš me zanima kako bi ovo izgledalo...onako, sa anatomskog aspekta?
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2002., 15:50   #26
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Citiraj:
Originally posted by schofter
Eto covjek postavi normalno pitanje a onda se ljudi ovdje pokolju. Naime nistam pitao nesto u stilu prijenos preko laserski navodjenog procesora koji direktno prenosi podatke u mozdani korteks prijemnika signala nego nesto sto postoji u HR.
U rvackoj imaš samo šrot tehnologije u najgoroj izvedbi po naravno odvratnim cijenama. Uživaj.
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2002., 20:01   #27
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by Aeron


Baš me zanima kako bi ovo izgledalo...onako, sa anatomskog aspekta?
Daj ti reci...
Ono iz vlastitiog iskustva...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2002., 12:16   #28
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Svinjo jedna blesava prljava idiotska kretenska, pushi guzicu, jedi govna i sranja, depilirana pederchino.

Tako, sad kada smo to (barem djelomicno) sredili, mogu i odgovoriti na tvoja, pomalo neozbiljna razmisljanja. Nije problem da se to ne moze napraviti iz Hrvatske, vec tu uslugu u hrvata nitko ne nudi. A ti ako si frajer, odi u Austriju i uzmi si cijelu opremu i tamosnju preplatu pa unesi to u Hrvatsku. Kao prvo, ISP kod kojeg to uzmes iznajmit ce ti opremu i doci doma (u Austriji) postaviti. Ako ti fino to postave u Austriji (u Hrvatskoj sigurno nece), a ti to fino spakiras i odneses si doma u hrv, doticni ISP ce preko Interpola izdati tjeralicu za tobom zbog kradje skupe opreme. Da ne kazem da bi tu opremu bez dokaza o vlasnistvo malo teze (legalno) iznio iz Austrije i (legano) unio u Hrvatsku.

Pa ti budi frajer i jaaaaaaaaaaako pametan.
Isprika za one ovrede, sori stvarno se lako naživciram.

Opet nisi skužio ne namjeravam ja kupit satelitsku i .......,
to namjerava firma koja drži kabelsku mrežu DCM, to je američka firma i ona bi s time postala ISP.
Tako bi se izbjegao HT i plaćanje kabela i sl. , ta firma ima svoju vlastitu optičku mrežu preko koje bi trebala davati usluge ISP-a(opet ni kuna ne ide HTu).
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2002., 12:33   #29
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Dajte da vidim ako sam shvatio općenito priznatu interpretaciju zadanog topica....

Jebo pas mater mrklu svima koji kurčev satelit/ADSL/wtf ja znam/ti neznaš/koji kurac/ svima/znaš ti ko sam ja/ /ma nemaš ti pojma......

Dakle savršeno normalan odziv na zadanu temu


P.S. Samo me čudi kaj Greg nije prvi počeo pizditi :clap:
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2002., 15:55   #30
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Paske

P.S. Samo me čudi kaj Greg nije prvi počeo pizditi :clap:
ma taj dan sam bio na necemu za smirenje........a kasnije nisam bio u toku rasprave
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na