Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2008., 00:20   #31
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
nije bas istina, ovo je OT al mislim potreban

prije 5-6-7 godina vise se ni ne sjecam sam kupio samsung 765mb za 1400kn koji je bio neki best buy po meni u datom trenutku, pristojna slika a relativno malo para.
Sve je to bilo ljepo sjajno i bajno jedino sto to nije bio flat monitor (sto sam znao), a kao takvog ga nije ni bilo moguce savrseno podesit da mu slika daje kvadar, uvjek je negdje bilo izoblicenja. U isto vrijeme jedan sony g200 je kostao nekih malo preko 3000kn, a g400 4*00kn, a tu uracunajte sad jos i inflaciju.

I sta sad takvom jednom monitoru vrijedi sto prikazuje boje bolje nego neki tn lcd kad je na tom lcd-u slika ostrija. monitori tog cjenovnog razreda nikad nisu niti ce ikad biti namjenjeni zahtjevnijim korisnicima. S tim da se nebi dao kladit da prikazuje boje bolje, moze ih prikazat vise, ali cisto sumnjam da su preciznije.

I danas kao i nekad je vrijedilo da ako hoces bolji monitor s kvalitetnijom slikom whatsoever jednostavno moras izdvojit neku vecu svotu novca i kraj price.

Antrax ima pravo, u to vrijeme (a i do "nedavno" recimo 3-4g) najjeftiniji monitor koji je nešto valja je bio Samsung 957(9)NF koji je košta 3000-4000kn ovisno o godini, trgovini itd..

Ovi modeli oko 1500-2500 su uglavnom bili šrotex i bez trinitron cijevi koja je jedina valjala u vrijeme CRT-ova (i njene izvedenice tipa diamondron itd..).

Današnji LCD monitor za 1000-2000kn su skroz ok te daju sliku dosta veće površine i rezolucije nego CRT-i prije mirovine.

Svi zaboravljaju da je na tim CRT-ovima kvaliteta slike bila lošija nego na današnjim budget LCD-ima, počevši od rezolucije/dijagonale, oštrine, osvjetljenja, geometrije itd.

Naravno da će proizvođači imati ovakav dijapazon proizvoda, jer da nude IPS i xVA matrice u modelima od 1000-1500kn, tko bi kupova modele od 3000+ kn?

TV je druga stvar jer TV služi gledanju iz različitih pozicija u sobi, te TN matrice tu ne dolaze u obzir.

Ljudi zaboravljaju kako glavni cilj proizvođača opreme nije da stvore idiličan svijet di će svi imati 30" modele za 500 kn
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 00:21   #32
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
ja baš imam sad 765mb i mogu reći da je dotični sa mog stola uspio otjerat lcd 20"asusa pw201 dakle jedan od najboljih lcd-a trenutno na tržištu. Klonirao sam sliku na oba monitora i prednost asusa je naravno oštrina slike ali zato je 765 pokazao zube u prikazu boja (na lcdu su jednostavno presvijetle i preblještave što je posebno vidljivo na raznim šarenim internet stranicama) prikaz crne boje: http://img210.imageshack.us/my.php?i...rtvslcdah8.jpg
dakle nebi se složio sa tvrdnjom da su trinitron cijevi jedino kaj je valjalo u to vrijeme a očit primjer je ovaj 765 koji je u siječnju 2003 koštao oko 1100kn( inače u oštrini slike dere razvikani 959nf očuvan primjerak kojeg također posjedujem)

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 05.06.2008. u 00:39.
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2008., 01:11   #33
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
ja baš imam sad 765mb i mogu reći da je dotični sa mog stola uspio otjerat lcd 20"asusa pw201 dakle jedan od najboljih lcd-a trenutno na tržištu. Klonirao sam sliku na oba monitora i prednost asusa je naravno oštrina slike ali zato je 765 pokazao zube u prikazu boja (na lcdu su jednostavno presvijetle i preblještave što je posebno vidljivo na raznim šarenim internet stranicama) prikaz crne boje: http://img210.imageshack.us/my.php?i...rtvslcdah8.jpg
dakle nebi se složio sa tvrdnjom da su trinitron cijevi jedino kaj je valjalo u to vrijeme a očit primjer je ovaj 765 koji je u siječnju 2003 koštao oko 1100kn( inače u oštrini slike dere razvikani 959nf očuvan primjerak kojeg također posjedujem)
2008 buljis u CRT. I jos tvrdis kak je to super. Mislim da bi trebao izac van sa onim koj ima q6600 i 14'' nokiu. Pogledaj na OC djelu foruma, svidili bi se jedan drugom sigurno . Sa tobom uopče se ne isplati ulazit u raspravu.

Citiraj:
Autor Vasili Pregled postova
Na TN-u je slika iz kreveta bila toliko zamračena da je svaki film izgledao ko loš divx. Toga na ostalim matricama NEMA, kao da gledaš u televizor.
.
A jel ti palo na pamet da ne gledaju svi iz kreveta filmove? Za filmove iz kreveta imam plazmu...

Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
placebo efekt, lol, pa vidi se iz aviona koja je matrica u pitanju

doduse ako niste navikli na nesto bolje tn monitor se lako moze pokazat kao vise nego zadovoljavajuci!

al evo vam monitora klase 2232bw (njegov nesto stariji brat) kraj monitora s ne tn matricom, razlike mislim da ce biti prilicno uocljive

c/p s drugog topica:
1 slika: nista specijalno, direktni prikaz monitora (objektiv fotica je bio u razini nesto ispod centra monitora i tocno izmedu, primjetite promjene boja na samyju)


2 slika: pogled s boka - najveca boljka tn tehnologije


3 slika: pogled blago odozdo, za one koji gledaju filmove iz kreveta


4 slika: pogled odozgora - ovdje tn ima najmanjih problema, imho primjereno za urede da eventualno netko tko vam stoji iza leda i vidi nesto dok pokazujete


p.s. isprika na losijim slikama, nije mi se dalo baktat s fotoaparatom
I ja mogu svasta napravit sa fotičem. Ovo su gluposti.

Cestitam dobitnicima mjesta na ignore listi !
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 07:53   #34
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
A jel ti palo na pamet da ne gledaju svi iz kreveta filmove? Za filmove iz kreveta imam plazmu...
A jel je tebi palo na pamet da nemaju svi plazme
To je navedeno kao jedna od prednosti. Ne služi to samo za ''filmove iz kreveta'', već ima i drugih namjena. Npr. znamo se nekad okupit i nas 6 gledat fotke ili nekakve ponude po internetu, sad si zamisli kak bi bilo onima sa strane.

Bolje dokaži da ti realnije i toplije boje isto nisu važne, možda i za to imaš plazmu

Uostalom, prepiremo se oko gluposti. TN matrica nije loša, ako ju gledaš okomito, znam da je bila čak i bolja za igre zbog bržeg odaziva (ne znam kak je to danas). Ali ne možeš ljudima govorit da se razlika između PVA i TN matrice ne vidi kad je očigledna. Kolko sad nekome znače te boje i kut, u to se ne bi štel mešat.

Zadnje izmijenjeno od: Vasili. 05.06.2008. u 10:53.
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 00:40   #35
Boogie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo-Mostar-Bugojno
Postovi: 227
Drugovi, evo stigao SM2232BW i odusevljen sam njime, nego interesuje me zasto nije moguce postaviti automatske postavke, non stop mi izbacuje "Auto adjustement not available".
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	konfa.JPG‎
Views:	193
Size:	74.1 kB
ID:	8640  
Boogie je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 00:50   #36
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Boogie Pregled postova
Drugovi, evo stigao SM2232BW i odusevljen sam njime, nego interesuje me zasto nije moguce postaviti automatske postavke, non stop mi izbacuje "Auto adjustement not available".
Auto adjustment ti je kad je prikopčan preko analognog ulaza te onda služi za optimizaciju oštrine i geometrije tj položaja.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 00:58   #37
Boogie
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo-Mostar-Bugojno
Postovi: 227
Tako znaci.

Hvala.

PS: kako saznati koji je panel u SM2232BW?

Zadnje izmijenjeno od: Boogie. 11.06.2008. u 11:43.
Boogie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na