Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2016., 07:39   #61
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
https://www.humblebundle.com/monthly

Evo najjeftinija opcija za nabaviti ovu igru. Pa tko oće nek izvoli
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2016., 10:19   #62
El Putin
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2
Pozz svima! Evo opis našeg servera, gotovo stalno pola servera puno, nema lagga

Name of the server: EU /CRO New start 4.02.2016 all x3 taming x5
IP: 5.62.121.160:27015
Slots: 20
Mods: Valhalla, Stairs Mod with Rounded Walls v.4.2, Better Beacons
Rates: Mating/Hatching/Breeding x3, Dino damage x2, Taming speed x5, Resources health x2, XP x3, Harvesting x4, Resource respawn x2.5, Regrowth x0.1, Lay egg interval x5, Short Nights (3x speed), Difficulty offset x6
PVP/PVE: PVP
Raiding: Yes, but declaration of war is needed first
Server will not wipe, only dino wipe in case of mod modification
All new players are welcome to grab a member of the admin team for their starter pack and dinosaur (quetz lvl75) to help getting started.
Building on large number of metal spawn is forbbiden.
All who are interested are welcome to ask me anything extra via steam chat: El Putin
El Putin je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2016., 18:45   #63
El Putin
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2
Mala promjena-svi smo se prebacili na novi server sa puno boljim hostom, sve ostalo isto samo jos bolje bilo je prije nesto malo lagga a sad radi glatko bez problema

Name of the server: SLAVIC TRIBES

Slots: 50

Mods: Valhalla, Stairs Mod with Rounded Walls v.4.2, Better Beacons, No Collision Mod, Recycler Mod

Rates: Mating/Hatching/Breeding x3, Dino damage x2, Taming speed x5, Resources health x2, XP x3, Harvesting x4, Resource respawn x2.5, Regrowth x0.1, Lay egg interval x5, Short Nights (3x speed), Difficulty offset x6

PVP/PVE: PVP, friendly fire on

Raiding: Yes, but declaration of war is needed first

Server will not wipe, only dino wipe in case of mod modification
All new players are welcome to grab a member of the admin team for their starter pack and dinosaur (quetz lvl75) to help getting started.
Building on large number of metal spawn is forbbiden.
All who are interested are welcome to ask me anything extra via steam chat: El Putin
El Putin je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2016., 12:19   #64
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
kanta je stara, za novu se nema...moran se pomirit s tin sta imam....dakle...ova igra meni neide
malo san gugla i ovo je uglavnom sve šta san uspija nac;
-USEALLAVAILABLECORES -sm4 -d3d10 -nomansky -lowmemory
to se doda u lunch i kao pomaže da dobije koji frame..(not sure)

Dal postoji neki file koji se da editirat ili išta slično da bi se dobilo bar mrvicu na performansama ?
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 11:00   #65
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
kanta je stara, za novu se nema...moran se pomirit s tin sta imam....dakle...ova igra meni neide
malo san gugla i ovo je uglavnom sve šta san uspija nac;
-USEALLAVAILABLECORES -sm4 -d3d10 -nomansky -lowmemory
to se doda u lunch i kao pomaže da dobije koji frame..(not sure)

Dal postoji neki file koji se da editirat ili išta slično da bi se dobilo bar mrvicu na performansama ?
Uglavnom ne.

Ako si ovo probao i nije ti pomoglo onda jedino još možeš je smanjit resolution scale do kraja, ali tad će ti igra izgledat tako da neće izgledat.

Komp ti je jednostavno preslab.

Probao sam igrati ARK na Q6600 sa R9 390 i GTX970 čisto iz zajebancije i taj proc ne može potjerati te grafe da rade ni na 50% svojih mogućnosti.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 14:33   #66
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
da....tako san i mislija...vec duze vrime je zelim igrat al neide.
Malo je jesam igra čisto da se ufuram u mehaniku i opaka je navlaka dok kreneš napredovat ali igra izgleda ko ps2 igra dok staviš sve na low i jednostavno nema gušta...več dugo nisan igra igru sa ugašenim sjenama i moran rec da je očajno lol

S druge strane čini se da su se developeri 100% koncentrirali na dodavanje sadrzaja i trenutno ignoriraju optimizaciju performansi no valjda dođe i taj dan...gta5 npr radi bez trzanja i pritom izgleda ko igra iz ovog stolječa
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2016., 16:03   #67
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
S druge strane čini se da su se developeri 100% koncentrirali na dodavanje sadrzaja i trenutno ignoriraju optimizaciju performansi no valjda dođe i taj dan.
Ne čini ti se...tako i je.

Već su nekoliko puta napisali da prvo planiraju sve ubacit u igru pa onda ide balansiranje i optimizacija prije izlaska igre jer bi inače morali sve više puta optimizirat.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2016., 21:24   #68
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Instalirao sam igru, i šta sad?

Čini mi se da ću morati pogledat neki tutorial na jubitou, jer nekuzim ku*ca.

PS 33% popusta na steamu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2016., 15:30   #69
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
kupio i ja igru kad je vec bio popust
...novi komp ce doc....jednom
Ova nova spravica (Bola) je prezakon...u čas posla skupiš vojsku Dilua i onda u lov na velke zločeste Rexove
Isto tako, prije bi se mučija sa Pterodaktilima jer odlete ko raketa cim 1 strelu ispališ u njih...nočna mora za pripitomljavanje..
Raptori i oni sabljozubi su sad pis of kejk jer ih je lako onesposobit i prije bi stalno umira od njih jer dođu ko formula 1 i izgrizu te dok se ne okreneš...prezakon spravica
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2016., 13:33   #70
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
243 napokon out !

Current Version: v243.0
- New Creature: Titanosaurus!
- New Item: Gas Mask!
- New Item: Herbivore "TastyCakes"
- New Item: Chain Bola Ammo for Ballista Turret!
- New Structure: Retractable Rope Ladders!
- New Structure: Tree Sap Taps!
- New Structures: Wood and Metal Tree Platforms!
- New Mechanic: Custom Tripwire Alarm Notifications via SurviveTheArk.com (E-mail and Forum). Optionally Tribes can post to arbritrary URL, if they have a custom system! Now if someone's raiding your base, you can get on top of it!
- Biome Update: Snow Extension & New Redwood Forests (this is a major environmental overhaul!)
- Ruins
- GroundClutter effect extended 50% further and +20% more GPU efficiency
- Approximate +5% GPU performance improvement related to more efficient foliage culling
- Approximate +10% Server CPU gains related to more network multi-threading
- Added option to disable Inventory Sounds. Yeah
- Balled Doed's are no longer invincible to Tamed Dino melee attacks -- now just very, very resistant to them.
- Magnfiying Glass now displays creature Torpor stats (on Wild creatures too).
- Tribe Alliances now disabled in Offline Raid mode (too complex to determine if anyone in an Alliance is around), C4/Traps can no longer be placed near Offline-Raid Protected Structures, and Offline-Raid mode now forces all Structures to be Lockable so that players can "Lock" Crop Plots to prevent their turrets from being disabled.
- New Server Option: "?PreventTribeAlliances=true" to prevent tribe alliances
- Engagement with Wild Naturally-Fleeing & Small creatures (tiny bugs etc) no longer trigger combat music
- Tamed Dinos that are following a submerged allied Target will not attempt to float to the surface of the water, but rather will attempt to stay at the depth of their allied Target. (helpful when deliberately going deep-diving your tamed land Dinos). However, Dinos that are capable of suffocating will try to surface if they are out of Oxygen regardless!
- Vaults can no longer be dropped onto saddle platforms
- Transfer-All/Drop-All methods now only drop/transfer what is currently disabled in the inventory, respecting any filters/folders you may have active (so for example, if you're within a folder, it will only transfer those items, or if you have a text filter active, etc).
- Fixed an issue where pillars were not being calculated correctly as foundations when building pillars downwards
- Massive +33% rendering gains with any translucent rendering (particles, greenhouse windows, etc). Yay for eliminating unnecessary SceneColor resolves!
- Game.INI values to scale the the 5 kinds of XP earned: Generic (automatic over time), Crafting, Harvesting, Killing, and SpecialEvents: "KillXPMultiplier","HarvestXPMultiplier","CraftXPMultiplier","GenericXPMultiplier","SpecialXPMultiplier" (all 1.0 by default)
- Tamed & Wild Gigas Damage reduced by 50%, Wild Giga HP reduced by 40%, Tamed Giga Run Speed reduced by 30%, Tamed Giga HP reduced by 25%, Giga Stamina Increased by 30%. Tamed Gigas now require/consume 50% less food for subsistence.
- Tamed Ptero Damage reduced by 30%
- Fixed a rare PhysX crash that would bring down servers on occasion. Seemingly free of any more PhysX-crashes now!
- Fixed bug where Wild Giganotosaurus and other dinos would not respawn properly until the server was relaunched.
- Added two additional levels to gain, for Players and Dinos
- Server Note: To allow your Server's Titanosaurs to be permanently tamed (namely allow them to be Fed), launch your server with this commandline option: ?AllowRaidDinoFeeding=true
However, note that TheIsland currently only spawns 3 Titanosaurs whatsoever, so 3 Tamed ones would ultimately block any more Wild ones from spawning.

http://steamcommunity.com/app/346110...0338683545822/
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2016., 15:11   #71
Tazmaniac37
Registered User
Moj komp
 
Tazmaniac37's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Ivanec
Postovi: 57
Je l` se to samo meni čini ili su pirane s ovim zadnjim patchem postale još agresivnije?
Do sad sam uvijek gledao kako se Spinosaur hrani njima i divio kako mu ništa ne mogu, a sad su ga rastrgale u par sekundi.
Tazmaniac37 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2016., 15:59   #72
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
ma vjerovatno nisu...pretpostavljam da je spino bija mal level a pirana dosta + puno veci level..isto tako san puno puta vidija kako one male lude papige srede spina ili rexa...dok se ovi okrene i namjesti ovi ga izrašetaju ko sito

btw, dodajte ovo ShowFloatingDamageText=true u GameUserSettings i imacete prikaz dps-a. Dok to nisan stavija nisan ni zna da karno i rex imaju tako mal dps...sad me puno manje strah ić na njih sa medom (sedlo za medu i spam desni klik...pada sve osin gige i alfa rexa)
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2016., 19:43   #73
RobertCrni
Registered User
 
RobertCrni's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Rijeka, Croatia
Postovi: 40
Poz,
trebam pomoć ako netko zna, naime, već mjesecima igram Ark u single playeru, došao do 86 levela i iz nekog razloga (ne znam kojega), pokrenem tribe manager i nakon nekog vremena ga uklonim. Poslije toga sve mi životinje postanu crvene kao da su u drugom trajbu i sad nemam pojma kako da ih povratim, pa ako netko zna način da to vratim bio bi mu zahvalan
__________________
Snaga rata, beskrajna zarada.
RobertCrni je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2016., 17:59   #74
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2016., 15:08   #75
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Igra u early accessu vec vise od godinu dana, a izasao je expansion za 20€
http://store.steampowered.com/app/512540/

HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2016., 16:03   #76
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
yep, steam forum je pun "zadovoljnih mušterija"
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 11:56   #77
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Igra još netko standardnu verziju ARK igre? Može preporuka najboljeg PVE server-a ako netko zna neki dobar? Možda bi odigrao malo
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2016., 17:02   #78
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
PvE nebi znao. Igram na sluzbenom pvp 109. Najjači tribe su uredno i moderatori. Tako da se redovno čisti ostatak nekih pilara i toga + drze pod nadzorom ove nadobudne sto zlostavljaju nove igrace.
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2017., 19:04   #79
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
RC today ! Napokon beta

http://steamcommunity.com/app/346110...2492170007705/

Cijena sa 13€ na 70
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 16:47   #80
marijo84
Premium
Moj komp
 
marijo84's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Opuzen
Postovi: 39
70€ mislěm ipak poprilično skupo
__________________
Svi Hrvatine a svaki skače ka klokan čim čuje Cecu il neki hit turbo folka...
marijo84 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 21:22   #81
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
za indie igru....prilično...ni neki AAA naslovi ne koštaju toliko...

Sad za steam summer sale je bila 13 evra a prije toga je jedno kratko vrime koštala samo 9€

Zadnje izmijenjeno od: alen.s. 08.07.2017. u 00:16.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 20:16   #82
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2017., 08:30   #83
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
S obzirom da danas igra izlazi. Da li planirate ostati na "legacy" serverima ili krecete iznova?
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na