Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2016., 15:57   #1
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
INFOBIP

dobio sam poziv za interview,
pa me zanima da li netko od forumaša
radi u dotičnoj firmi ?

kakva su iskustva i sl. jer što sam našao
po forumima sve je staro prije par godina

hvala
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 16:38   #2
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Red, rad i disciplina, i oooooogromno znanje...
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2016., 22:17   #3
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
za koji intervju? telefonski, s psihologom, šefom?
koji odjel?
ako su financije, računovodstvo, marketing i sl. plaće su loše, početna 4000 za VSS

za tehnička zanimanja ne znam.

P.S. e da, i ako prođeš sve te intervjue ideš 2 tjedna na obuku u vodnjan.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2016., 11:13   #4
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
ako je intervju vezan za neki IT oglas bjež od toga.....uglavnom sve ono na forum.hr je točno kaj su pisali......
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 17:32   #5
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Prije mog odlaska na intervju takodjer sam listao i čitao različite komentare o Infobipu, uglavnom negativne pa sam čak se doveo u razmišljanje da i ne odem na njega.

Ispalo je da je sve to bilo pretjerivanje, da skratim priču...sve ovisi o vama samima.
Kako je kolega ranije naveo, red rad disciplina i znanje - to vam jamči uspjeh i daljne razvijanje što Infobip omogućava i nagradjuje.
Ako su vam te karakteristike slabije strana...i dalje možete raditi u Infobipu samo je pitanje koliko dugo ćete sami izdržati zbog stagniranja koje ne vodi nigdje.

U potrazi za poslom primanja imaju veliku ulogu, Infobip je velik i ima mnogo odjela kao što je drugi kolega naveo, svaki odjel ima svoju poslovnu politiku i prema tome visinu početne plaće.

P.S. Obuka u Vodnjanu može trajati i duže od 2 tjenda
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 22:58   #6
Deda Mraz
Registered User
Moj komp
 
Deda Mraz's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
Bok bok.
Radio sam 3 godine u Infobipu u supportu i mogu reći da se stvarno naradiš, ali stekneš masu znanja, fer su i korektni po pitanju svega i uvijek ti izlaze u susret što god ti treba. Pratio sam hatepostove na raznoraznim forumima, i začudo svi hatepostovi su od ljudi koji nisu završili akademiju ili su otišli iz firme u roku par mjeseci. Čudno je kako nitko od zaposlenika ne hejta. Da se meni nije pružila bolja prilika, i dalje bi radio u Infobipu. Jedni su od rijetkih koji ti danas daju ugovor na neodređeno u roku manjem od 2 godine.
Ako mene pitaš - go for it!
__________________
O.o
Deda Mraz je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 15:06   #7
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
radilo se o poslu za SUPPORT, a da to me i bunilo jer vidim da dosta njih odustane jer je BZVZ , drugi pljulju tu akademiju i sl.
čekam sada da vidim šta će biti dalje sa tom obukom u vodnjanu i sl.
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 15:07   #8
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
uglavnom hvala svima na odgovoru
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2016., 16:32   #9
Deda Mraz
Registered User
Moj komp
 
Deda Mraz's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
Citiraj:
Autor vcendaki Pregled postova
radilo se o poslu za SUPPORT, a da to me i bunilo jer vidim da dosta njih odustane jer je BZVZ , drugi pljulju tu akademiju i sl.
čekam sada da vidim šta će biti dalje sa tom obukom u vodnjanu i sl.
Support ti je po meni osobno najbolji odjel u koji možeš otići jer je ekipa fenomenalna. Ako se trudiš i radiš bez da previše pametuješ bez osnova i konstruktivnih prijedloga, napredovati ćeš brzo. Koliko čujem uskoro stižu i nova povećanja plaća, tako da go for it!
Najbitnije ti je da se trgaš u samom startu i da iskočiš iznad ostalih, u pozitivnom smislu.
__________________
O.o

Zadnje izmijenjeno od: Deda Mraz. 12.05.2016. u 16:38.
Deda Mraz je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2016., 02:57   #10
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Moje iskustvo sa njima je katastrofalno, totalni diletantizam i neprofesionalizam...

Naime, pred nekih 5-6 godina sam se javio kod njih preko preporuke kolegice iz IBMa... Dosao do Pule, obavio razgovor sa Englezom koji im je (ili je bio) clan advisory boarda (IIRC)... Englez me preporucio ekipi u Zagreb i tamo sam dosao na razgovor sa bratom od Kutica (osnivaca), popricali malo o mom iskustvu i sto bih ja radio, itd... Na kraju pricao sa nekim tipom koji je vodio prodaju i ponudili mi posao za, pazi sad - 4500kn netto... Koja smijurija... I oso ja proslavit sa curom, kad me zovu sutra i vele - ipak smo odlucili da necemo zaposljavati 4, nego samo 2 covjeka i na zalost nismo se odlucili za vas...

Dakle - dosao na razgovor po vrhunskoj preporuci, odradio intervjue sa glavesinama u firmi, potrosio brdo love na gorivo (Pula, Zagreb, itd), dobio ponudu za posao za jad i cemer od 4500kn i onda su oducili da me nece zaposlit dan nakon sto su rekli da hoce... Totalno neprofesionalno...

Sto je najgore, kolege koji su sa njima suradjivali (business2business) su mi potvrdili isto to...


BTW., 4000kn za VSS je presmijesno... Ali dok god ljudi prihvacaju da ih se tako ponizava, nece biti vecih placa...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2016., 04:32   #11
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Uopce ne sumnjam da ti se to dogodilo, i razmisljao bih isto kao i ti da sam dozivio takvu situaciju

Medjutim to je bilo prije 5-6 godina, malo je rec da se situacija promijenila - takve stvari se ne dogadjaju vise, imamo poprilicno veliku kadrovsku koja se brine da je sve po PSu.

Nazalost (na srecu) firma eksplozivno raste i stvari se mijenjaju jako cesto, a komentari bilo negativni ili pozitivni na forumima ostaju zauvijek i ne predstavljaju adekvatnu sliku firme trenutno.

Ono sto se uglavnom svi slazu (i pozitivni i negativni komentari)

- Puno se radi, puno je promjena i zahtjeva konstantno prilagodjavanje
- Upravo zbog toga jer se puno radi i puno je promjena - puno se uci kroz rad

Rekao bih da doslovce sve ostalo (placa, zadovoljstvo, osjecaj ispunjenosti itd.) ovisi iskljucivo o vama.
Cijeni se samoinicijativnost, proaktivnost, poboljsaj/unaprijedi neki poslovni proces firme, uzmi neki projekat sa strane, pokazi neki value koji dajes firmi.

Kada pokazes nesto konkretno, kada postanes nezamijenjiv onda ti se otvaraju sva vrata firme. Nazalost, mnogi to ne shvacaju, nisu navikli na takav nacin rada pa odu prerano iz firme frustrirani kako nisu dobili zasluzenu povisicu ili zasluzeno promaknuce - a pametniji su i imaju bolji papir od šefa
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 21:31   #12
mzdjelar7
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
zzz

Zadnje izmijenjeno od: mzdjelar7. 20.07.2016. u 12:13.
mzdjelar7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 00:20   #13
Hedy Lamarr
Registered User
 
Hedy Lamarr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Pozdrav,

zanima me također iskustvo onih koji rade na poziciji core operations engineera. Također je dogovoren telefonski razgovor pa me zanima što slijedi nakon toga (neka testiranja i sl.) te kakvi su uvijeti po pitanju plaće, samog posla - koliko je zanimljiv i pruža li mogućnosti za učenjem i napredovanjem? Vidim da se ovdje jako hvali support pa ne znam da li to spada u isti odjel jer imaju i core support technician - koja je razlika (i nadam se da nije u zadovoljstvu poslom i okruženjem koja ste ovdje pohvalili)
Hedy Lamarr je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 16:29   #14
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Radi li netko ovdje u infobipu odjel Development? Vidim da traze ljude, pa razmisljam se javiti...Ako ima tko iskustva kako je tamo sto se tice uvjeta i napretka?
M4rk0 je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 16:51   #15
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor M4rk0 Pregled postova
Radi li netko ovdje u infobipu odjel Development? Vidim da traze ljude, pa razmisljam se javiti...Ako ima tko iskustva kako je tamo sto se tice uvjeta i napretka?
Uvjeti: hmmm...sto tocno te zanima? Ugl dobijes masinu na kojoj ces raditi, hrpu kolega s kojima ces raditi
Napredak karijere, usavršavanje: itekako postoji mogucnost ali naravno ovisi o tebi i tvom znanju/zalaganju.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 17:04   #16
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Uvjeti: hmmm...sto tocno te zanima? Ugl dobijes masinu na kojoj ces raditi, hrpu kolega s kojima ces raditi
Napredak karijere, usavršavanje: itekako postoji mogucnost ali naravno ovisi o tebi i tvom znanju/zalaganju.
Mislio sam jel netko stalno nad tobom, jel pritisak na poslu ili je opustena situacija. Oko napredka da li su "strogi" tipa da ocekuju da radis ko robot ili postoji mogucnost za neki napredak cim mozes samostalno raditi i pokazujes volju za poboljsanje.

Ne znam jel ima neke razlike izmedu ureda u Vodnjan i Zagreb...
M4rk0 je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 17:12   #17
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Mislim da je firma jednostavno prevelika za imaš ful opuštenu situaciju. Ipak kad je više ljudi, mora postojati nekakav red i plan.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 17:27   #18
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor M4rk0 Pregled postova
Mislio sam jel netko stalno nad tobom, jel pritisak na poslu ili je opustena situacija. Oko napredka da li su "strogi" tipa da ocekuju da radis ko robot ili postoji mogucnost za neki napredak cim mozes samostalno raditi i pokazujes volju za poboljsanje.

Ne znam jel ima neke razlike izmedu ureda u Vodnjan i Zagreb...
Nitko neće stajati iznad tebe s bičem i stvarati ti pritisak Radis ono sto je u skladu s tvojim mogucnostima, kako nadogradjujes znanje tako i sam prelazis raditi zahtjevnije taskove, rjesavanjem slozenijih taskova pokazujes da si zreo za napredak...sasvim normalan proces.

Vodnjan ili Zagreb, opet ovisi sta vise volis....Ljeto i blizinu mora, malo selo (Vodnjan u kojem je smjesten kampus) ili mrvu veci grad (Pula) ili se vidis u velikom Zagrebu
Developeri su i u Rijeci
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 17:42   #19
M4rk0
DragonBall Z Fan
Moj komp
 
M4rk0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,234
@mitra
Pretpostavljam da radis onda u Dev odjelu u Rijeci. Zadovoljan si sa firmom? Duze si vec tamo ili?
M4rk0 je online   Reply With Quote
Staro 05.12.2017., 18:03   #20
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Nisam u Devsima ali radim svakodnevno s njima 3,5 godine već. Kad sam krenuo raditi bilo mi je bitno samo da sam zaposlen i da stječem znanje/iskustvo te se nisam opterećivao tadašnjim uvjetima rada u firmi koji nisu bili najidealniji.
Od tada se je dosta toga promijenilo, firma raste te se sada dosta pažnje posvecuje prema zaposlenicima = uvjeti rada su sada super i što je još dobro...konstantno se poboljšavaju...maltene kao da radiš u državnoj firmi haha :P
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na