Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2007., 04:05   #1
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
Povrat robe

Znam da je vec bilo rasprava o tome ali zanima me koliko je kurvinski/izvedivo vracanje tehnicke robe kupljene dan prije koja nije otvarana, sa racunom naravno, jer znam da postoji nekakav period od 7 dana unutar kojeg se to smije uciniti.
Uzeo sam mreznu karticu za koju se ispostavilo da mi uopce nece biti potrebna pa bi je vratio u trgovinu...
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 10:52   #2
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Najjednostavnije moguce - nazoves trgovinu i pitas. Ako nista drugo, siguran sam da ce ti dati da zamjenis za nesto drugo.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2007., 13:47   #3
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Ja u linksu kupio wifi karticu pokazalo se da ce mi trebati i za laptop, otisao sljedeci dan, morao sam je ostaviti na servisu da oni provjere dali radi kartica i dali sam vreatio sve sta je doslu u paketu.
Dan poslije dosao i podigao novce.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 22:48   #4
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 893
na kraju sam mogo samo zamjenit... a eto
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2007., 22:56   #5
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Po zakonu, za ispravan proizvod ti ne trebaju vratit novce.
Druga je stvar ako su oni voljni, pa ti vrate novce, pogotovo ako je proizvod ne otvaran.

No, u drugu ruku, ako kupiš proizvod, i on je neispravan, imaš ga pravo vratiti i tražit povrat novca, ili zamjenu za ISTI NOVI, ili neki drugi proizvod u istom cijenovnom rangu.

Znači, povrat sredstava je po zakonu ostvariv samo ako je kupljeni proizvod neispravan. Što je opet smiješno, jer ako imaš neotpakiran proizvod, i trgovina ti ne želi vratit novac koji si platio (recimo unutar 8dana - napominjem, po zakonu ti ne treba vratiti, to je njihova dobra volja ako vrate), ti možeš otvoriti robu, pokvariti je na način da se ne vidi da je fizički oštećena, i donjeti je u trgovinu i tvrditi da je roba kupljena neispravna. U tom slučaju možeš tražiti svoje novce, i po zakonu ti moraju vratiti novac ako ti to tražiš pošto je proizvod neispravan.

Zato, pametne trgovine, radije vrate novac, ako je roba zapakirana, jer zaista nema smisla da ti krajnji korisnik ide pokvarit proizvod za koji ćeš TI kao TRGOVAC (obrtnik, whatever), morati plaćati troškove reklamacija, itd...

Osobno, kupio samo slušalice Sennheiser CX300 otpakirao ih savršeno, probao, nisu mi odgovarale, zapakirao original, i tražio povrat novca u TechnoMaxu u KingCrossu.

Bilo je ***ade, itd... Pravio sam se glup i dosadan, da mi moraju vratit novac, da je to moje pravo potrošača (iako nije, jer je proizvod ispravan) i nakon par dana gnjavaže, dobio sam novac nazad. Al kažem, nisu mi ga trebali vratiti, ali zaista je smješno da ja sad recimo odnesem slušalice doma, otvorim ih, skurim ih, i vratim da slušalice ne rade uopće (jer sam ih skurio) i onda da tražim povrat novca, u kojem slučaju mi MORAJU vratiti (na moj zahtjev - ukoliko inzistiram) novac, jer je kupljeni proizvod neispravan.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na