Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2022., 13:02   #811
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Danas instalirao Balance. Uživamo svi u kuci. Bas je zabavna kao i prvi puta kad sam ju probao prije gro godina.

https://www.myabandonware.com/game/ballance-dvz
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 17:29   #812
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Danas instalirao Balance. Uživamo svi u kuci. Bas je zabavna kao i prvi puta kad sam ju probao prije gro godina.

https://www.myabandonware.com/game/ballance-dvz
Ovo nisam igrao, ali sam igrao Kororinpu na Wii-u, koliko vidim skoro identična igra, samo je fora jer su u điru špigule i igraš sa wiimoteom tako da ga mrdaš. Baš jako zabavno.



A kad smo kod Wii-a, dobro da ga nisam prodao (imam launch model koji sam kupio odmah na dan izlaska, radi dan danas bez greške ), kad nam dođe nećakinja uživamo u Kirby-u i još ovako nekim super laganim igrama za klince.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2022., 21:59   #813
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Nedavno odigrao Half-Life, Half-Life: Opposing Force i Half-Life: Blue Shift.
A sad sam počeo igrati HALO serijal, odigrao Halo, trenutno na Halo 2
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2022., 17:43   #814
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ONeill Pregled postova
Nedavno odigrao Half-Life, Half-Life: Opposing Force i Half-Life: Blue Shift.
A sad sam počeo igrati HALO serijal, odigrao Halo, trenutno na Halo 2
Bolje ikad nego nikad

A sad lijepo odigraj Black Mesa Source, besplatnu verziju originalnog Half-Life ali u modernom HL2 Source engine-u sa svime što moderna platforma ima za ponuditi

(...)

Nego, nakon puno vremena odlučio sam ponovno odigrati igru Indiana Jones & The Infernal Machine. I dok danas izgleda nekako kockasto i primitivno, sjećam se tog trenutka kad sam po prvi put odigrao Demo verziju i odlučio da si apsolutno MORAM nabaviti full verziju, pa čak i ako me koštala 50-ak kuna


PS, imam i Demo verziju... Stoga, ako je netko želi neka mi slobodno pošalje PP, pa je negdje uploadiram

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 22.05.2022. u 23:10.
  Reply With Quote
Staro 27.05.2022., 16:06   #815
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Moje prve igre su bile na C64, ZX spectrumu i QL-u, te ponešto na Amigi 500.

Prva na PC-u je bila Test Drive. Ne znam što me toliko privuklo na toj igri jer danas izgleda katastrofa, a tako se i igra Bio je tu još uvijek igrivi Dangerous Dave, neigrivi Wings Of Fury, te Wolfenstein 3D kojeg sam prvi puta vidio na natjecanju iz programiranja koji se na 286-ici igrao u prozoru veličine poštanske marke Zbog njega se radio upgrade na 386DX.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 10:41   #816
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 13:45   #817
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova

Nego, nakon puno vremena odlučio sam ponovno odigrati igru Indiana Jones & The Infernal Machine. I dok danas izgleda nekako kockasto i primitivno, sjećam se tog trenutka kad sam po prvi put odigrao Demo verziju i odlučio da si apsolutno MORAM nabaviti full verziju, pa čak i ako me koštala 50-ak kuna
Zbog ovoga sam bio lud da nemam GPU sa 3D akceleracijom... i onda kad sam napokon odigrao, skupiš ključ i za tri minute ključanica, i čuješ frajera "there's a keyhole here, i just need the key..."... klikam ko lud, njemu je i dalje keyhole here, i ne sjeća se da je tri sekunde prije skupio key... već onda su me iritirale takve stvari
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 19:13   #818
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Amiga- tri igre kojih se prvo sjetim za "lokalni" multiplayer :Hired Guns, Supercars, Sensible Soccer....puno sati prohujalo
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 09:49   #819
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Prvi susret s mišom - Cannon Fodder.

Amiga - 1994.

Ujedno i najbolja igra koju sam igrao na Amigi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 15:36   #820
Ivic@
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Streets of Rage svi nastavci morao sam ju nabaviti za PS4 kad sam vidio da je Sega izdala kolekciju starih igara za PS4, a unutra SOR 1,2,3. naravno da sam i 4ku odmah preorderao
Ivic@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2022., 14:30   #821
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Amiga : Cannon Fodder, Prince of Persia, Eye Of Beholder 1,2 ...

C64 : D&D serial od Pool of Radiance, Buck Rogers ...

Avanture : Indiana jones, Beneeth A steel sky ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2022., 21:23   #822
Kate12
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Igrao sam Fallout cijelo svoje djetinjstvo b Sada tražim slične igrice B Sve što je games like fallout 2 ovdje već isprobao, zna li još netko?
Kate12 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 07:42   #823
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Been there done that.
Odustani
Ništa nije kao Fallout 2

PS
Wasteland 3 je neloša igra
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 12:39   #824
sfc_PsychQ
Retro hardware fan
Moj komp
 
sfc_PsychQ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: Osijek
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Amiga : Cannon Fodder, Prince of Persia, Eye Of Beholder 1,2 ...

Avanture : Indiana jones, Beneeth A steel sky ...
Ovo su klasici, samo ja sam ih igrao na Pc-u
Osim Beholdera na amigi 500


Uz ovo valja napomenuti: worms, lemmings, sim city 2000, civilisation 2, heroes of might and magic 2, monkey island 1&2, day of tentacle,panzer general...
sfc_PsychQ je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 14:33   #825
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor sfc_PsychQ Pregled postova
Ovo su klasici, samo ja sam ih igrao na Pc-u
Osim Beholdera na amigi 500


Uz ovo valja napomenuti: worms, lemmings, sim city 2000, civilisation 2, heroes of might and magic 2, monkey island 1&2, day of tentacle,panzer general...
Doom, Comander Keen, Jaz Jackrabbit, Mortal Kombat, One Must Fall, F1 GP, F1 GP2, Wolfenstein 3D, Dangerous Dave 2, Raptor, Tyrian, Full Throttle, Dune 2, Warcraft 2, C&C, RA, Space Quest 1-6, X-Com UFO, X-COM TFTD, Flashback, Another World, Lands Of Lore (da, league of legends nije prvi LOL :P )....ma mogu do sutra

Da da, DOS je bio krcat opakih igara.

A sa Amige mi je jedan od najdražih platformera ovaj sa avatara. Ruff'n Tumble.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 14:37   #826
sfc_PsychQ
Retro hardware fan
Moj komp
 
sfc_PsychQ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: Osijek
Postovi: 89
Generalno igre su bile bolje nego danas... ili sam ostario mozda
sfc_PsychQ je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 14:41   #827
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor sfc_PsychQ Pregled postova
Generalno igre su bile bolje nego danas... ili sam ostario mozda
Ostario si, sigurno.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 16:15   #828
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Sa sege, nintenda se ne sjecam.

Ali sa plejke 1,2 hmm:

Jackie chan stuntmaster, fight force 2, ace combat 1-3, dino crisis 1,2, spyro, crash, tekken 3, nfs underground 1,2, silent hill 1-4,
alone in the dark, jak and dexter, legacy of kain, age of empires, heroes 3, baldurs gate, drakengard, gundam mobile suit, ima ih previse 🤣
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 22:08   #829
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
Citiraj:
Autor sfc_PsychQ Pregled postova
Generalno igre su bile bolje nego danas... ili sam ostario mozda
oboje.
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2022., 08:37   #830
atjeroid
dežurno smetalo
Moj komp
 
atjeroid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 286
Sega Master System 2: Sonic 1, Sonic Chaos, Aladin (osobno bolja neg Nintendo verzija), Robocop vs Terminator, Batman returns (ove dvije zadnje teške do bola)

PC: Wolf 3d Shareware (znao sve tajne ), Doom Shareware, Prehistorik 1+2 (najbolja igra ikad, pogotovo kada igraš na normal i onda te ne pusti na zadnjih par nivoa ), Dangerous Dave 1+2, Crystal Caves, Balls of Steel (shareware, jedna ploča mi je bila dosta), Pro pinball srijal, Need for speed porshe.

Nadobudna budala imao Voodoo 3, a nisam ni kužil kaj je to. Prodal naravno.
atjeroid je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 16:01   #831
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Zbog ovoga sam bio lud da nemam GPU sa 3D akceleracijom... i onda kad sam napokon odigrao, skupiš ključ i za tri minute ključanica, i čuješ frajera "there's a keyhole here, i just need the key..."... klikam ko lud, njemu je i dalje keyhole here, i ne sjeća se da je tri sekunde prije skupio key... već onda su me iritirale takve stvari
Sorry, promaknuo mi je tvoj post

Potpuno te razumijem, dosta sam eksperimentirao sa grafičkim na Infernal Machine i ostao (neugodno) iznenađen nekim od lošijih/starijih modela. Možda baš zato što sam imao tu sreću da odrastam sa Voodoo2 12mb, koja je odradila Infernal Machine na 800x600 bez ikakve brige...

Ovo sa ključevima mi nije bio problem, igra je koristila isti "mehanizam", odnosno logiku kao i Tomb Raider III kojeg sam imao i igrao prethodno. Pa sam okvirno znao što mogu očekivati, jedino me nije išla borba sa rusima, pa sam "okidao" QuickSave svakih nekoliko sekundi ... da bih na kraju završio sa cheatovima

Još ih se sjećam, mislim da je F10 otvaralo konzolu, a kodovi su bili:
Talkit Marion On (God Mode)
Urgon Elsa (Sva oružja?)
Azerim Sophia (zaboravio funkciju)
Nub Willie (zaboravio funkciju)

By the way, fora da su kodovi bili nazvani po ženskim likovima iz igrica i filmova, nekako daje "priznanje" cijeloj franšizi.
  Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 13:00   #832
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Kodova se sjećam još iz nekog broja PCPlaya ili Hackera, ne znam koji je za šta ali znam da sam ih tamo pročitao prvi put. Vidiš, zanimljivo je da mi je Tomb Raider radila, odnosno The Lost Artefact ekspanzija, odnosno demo iste sa nekog PCPlay CD-a iz 2000. godine i radila je sasvim OK koliko se sjećam, a ovo ne bi pokrenuo nikako...

Ontopic, isto nešto što onda nisam imao pojma kako igrati, a kasnije se nikad nisam potrudio probati - Interstate 76. To je došlo sa mojim prvim PC-em i igra mi je djelovala vrh, ali je bila prekomplicirana za početnika poput mene
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 19:32   #833
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Kodova se sjećam još iz nekog broja PCPlaya ili Hackera, ne znam koji je za šta ali znam da sam ih tamo pročitao prvi put. Vidiš, zanimljivo je da mi je Tomb Raider radila, odnosno The Lost Artefact ekspanzija, odnosno demo iste sa nekog PCPlay CD-a iz 2000. godine i radila je sasvim OK koliko se sjećam, a ovo ne bi pokrenuo nikako...
Hmm, zanimljivo. Možda je TR3 imao bolju optimatizaciju?

Sa tom činjenicom da je Indy nešto noviji od TR3, demo je izašao tek u prosincu 1999. godine. Znam ovo pouzdano jer imam Hacker iz tog vremena (posebno Božićno izdanje, prosinac 1999.) gdje je Infernal Machine predstavljen u stilu "Napokon smo i to dočekali", obzirom da je igra jako dugo bila u produkciji.
  Reply With Quote
Staro 26.08.2022., 19:39   #834
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
Citiraj:
Autor ONeill Pregled postova
Nedavno odigrao Half-Life, Half-Life: Opposing Force i Half-Life: Blue Shift.
Pretprošle godine me oduševilo da je netko uspio portat na neko čudo Blue Shift na PS2, valjda je to verzija od dreamcasta koju su nekak spojili sa ps2 verzijom. Nažalost nema Opposing Forcea.
Par godina prije tog me nevjerojatno iznenadilo, još i više, da su isto tak moddali Tyrian (legendarni PC scrolling shooter iz 90ih) za ps2; nikad u životu ne bi pomislio da ću to tamo igrati. To mi je fenomenalno, da 20 godina od izlaska homebrew scena takve stvari radi.
Za obje stvari treba Free Mc Boot

Maštao sam si kolko bi cool bilo u takvom obliku na konzoli igrat Blood il Shadow Warrior, čak i Duke3d, jer onaj za ps1 je suxxao, loš framerate - možda bi ga ovi modderi mogli popravit i upgradeat.
Neke stare PC igre mi se neda buljit u monitor, rađe bi fino ležao i pred tvom to casually igrao.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2022., 20:54   #835
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,539
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Par godina prije tog me nevjerojatno iznenadilo, još i više, da su isto tak moddali Tyrian (legendarni PC scrolling shooter iz 90ih) za ps2
Tyrian je OK, ali ako nema Raptora...

Citiraj:
Za obje stvari treba Free Mc Boot
PS2 je jedina konzola koju sam ikada koristio, i to je bila sestrina, a meni samo za FF X.

Ali ovo je brutalno!

Citiraj:
Maštao sam si kolko bi cool bilo u takvom obliku na konzoli igrat Blood il Shadow Warrior, čak i Duke3d, jer onaj za ps1 je suxxao, loš framerate - možda bi ga ovi modderi mogli popravit i upgradeat.
Prije Doom, Đuka i ekipa su vec imali (los i ruzan, ali tada van pameti) vertical aim, ali da... Ima smisla to sto priicas, dobri covjece Miki9.

Free Mc Boot... Pa volim te! <3
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2022., 09:34   #836
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Tyrian je OK, ali ako nema Raptora...

PS2 je jedina konzola koju sam ikada koristio, i to je bila sestrina, a meni samo za FF X.

Ali ovo je brutalno!

Prije Doom, Đuka i ekipa su vec imali (los i ruzan, ali tada van pameti) vertical aim, ali da... Ima smisla to sto priicas, dobri covjece Miki9.

Free Mc Boot... Pa volim te! <3
Moj čovjek.
I meni je Raptor draži, ali obje igre su odlične.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2022., 12:13   #837
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
Nikad u životu nisam taj Raptor igrao, sad sam ga skinuo da malo isprobam; solidno manje više, dosta težak, no glazba u Tyrianu je 10x bolja, ovdje čini mi se ko da se vrti jedna pjesmica.
Razlika je 2-3 godine između te dvije igre a to je tad za tehnikalije hardwarea i programiranja bilo jako puno.

Sad sam malo gledao, genijalac koji je Blue Shift portao na ps2 upravo radi na Opposing Forceu, kao do kraja godine bi trebao objavit. Živi bili pa vidjeli !
Inače H.L. sam prvi put prešao na ps2, pa me zato vežu neke uspomene, ta verzija je iz 2001. stoga je i grafički bila nešto jača u modelima, nego original iz 98. na pcu.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2022., 00:53   #838
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 342
Podsjetila me tema u GOG-u na jednu vrh igru, šteta što nisam vidio kad se dijelila đ - Sanitarium. Kakva avantura, kakva atmosfera...
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2022., 08:15   #839
sfc_PsychQ
Retro hardware fan
Moj komp
 
sfc_PsychQ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: Osijek
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Nikad u životu nisam taj Raptor igrao, sad sam ga skinuo da malo isprobam; solidno manje više, dosta težak, no glazba u Tyrianu je 10x bolja, ovdje čini mi se ko da se vrti jedna pjesmica.
Razlika je 2-3 godine između te dvije igre a to je tad za tehnikalije hardwarea i programiranja bilo jako puno.
Kad smo več kod side shootera valja spomenuti i stargunner
sfc_PsychQ je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 13:35   #840
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
Raptor težak za popizdit, na rookie modu se mučim s prvom kampanjom heh. To je i dobro, malo izazova.

Sanitarium je odlična avantura, samo čekam da ju opet odigram, fkt bolesna i dobra atmosfera, no na listi su i mnoge druge koje nisam ni probao, ala Blade Runner.
Ne bi loše bilo ni provrtit opet Broken Sword 1 i 2... U procesu igranja su mi Final Famtasy 7 i 8, i Chrono Cross, uglavnom što stariji, vremena nikako naći za sve.
Nije dobro radit pauzu od godinu dvije jer pol toga zaboravim iz priče...
Miki9 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na