Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2022., 21:53   #60361
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Pa dovoljno je pogledat kakva sranja budu s plastičnim poklopcima ventila. Pucaju samo tako i rade sranja ljudima, di neće plastični karter.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2022., 22:30   #60362
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
A tek klapne usisa i generalno usisne grane...
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2022., 23:47   #60363
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
I'll just leave this here.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 01:28   #60364
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ne može plastika kvalitetno mijenjati metal u takvim upotrebama, to je najobičnija glupost. Pogotovo kad se plastike takvim upotrebama približavaju temperaturama stakljenja i ciklički se stalno uništavaju lanci same strukture što dugoročno slabi materijal još više. Metal takve probleme nema u takvim slučajevima, rezerve u čvrstoći u rastezljivosti ima i više nego dovoljno pa ne gubi dugoročno na svojstvima kao plastika. Plus, metal je neosjetljiv na takav utjecaj kisika, raznih otapala, UV zračenja i drugih atmosferskih uvjeta.

Plastika može kvalitetno mijenjati metal u raznim primjenama, ali kao karter motora sigurno ne može dugoročno pružiti ista svojstva kao što može standardna konstrukcija.

To se namjerno tako projektira da u 80-90% slučajeva izdrži dok ne prođe tih 3, 4, 5 godina garancije u kojim bi mogli mijenjati, a onda se ti frigaj sam i kupuj rezervni dio poslije umjesto da je od početka napravljeno kvalitetno da traje 20 godina ako treba. Planned obsolescence na jednoj novoj razini, ništa drugo.

Ako se dobro sjećam zadnji postovi mede su prije bili kako hibridi imaju nekakve posebne sustave kočenja koji su 10x skuplji nego standardni dok u realnosti takvi auti prelaze nazad na doboše jer nemaju potrebe za diskovima za kočenje

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 20.03.2022. u 09:11.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 09:09   #60365
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Dr. sc.

Ovakvih ko u priči ima...

https://streamable.com/5g47s7


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 09:56   #60366
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Dr. sc.

Ovakvih ko u priči ima...

https://streamable.com/5g47s7


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jucer neki lik prosao na crveno lijevo, krizanje Heinzlove i Vukovarske, znaci ne bas malo... jer ga je neki drugi lik ganjao (pjesice)... valjda se posvadjali na semaforu...

Cudi me da se ovi nisu.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 10:42   #60367
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Dr. sc.

Ovakvih ko u priči ima...

https://streamable.com/5g47s7


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na toj lokaciji kronično fali podvodžnjak ispod pruge na vodovodnu i kružni tok. Svakog dana u godini je tu takav krkljanac da boli glava.

A ovom konju iz fabije treba uzeti vozačku i lupiti kaznu.

p.s tvoja snimka? mogu sherati dalje?


Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Cudi me da se ovi nisu.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Daleko je prvi semafor na selskoj.

Pežo 308 hibrrid 265k kn. Potrošnja u gradu 5,5-7,5. Na testu 9 litara. Na autoputu 7-8 litara pri 130kmh. FML nije meni jasno kako je to ekonomično i eko.

https://youtu.be/smk0zmZzEbc?t=109

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 20.03.2022. u 11:15.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 11:29   #60368
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Nije moja snimka. Meni došlo na WhatsApp.

Ta Lokacija je užasna, ali svako križanje u špici je katastrofa. Ali neki ljudi zbilja nisu normalni...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 11:32   #60369
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Hibridi su "Eko" samo na testnim ciklusima... cista prevara. Njemacka planira uvesti nadzor potrosnje hibrida i "poticati" ili porezno ih olaksavati samo kad se voze pretezno na struju.

A ako ga koristis pretezno na struju, baterija ce umrijeti kroz 5 god jer svaki dan kad vozis treba jedan puni ciklus.

Uz to se placa puno odrzavanje ICE motora i dodatno odrzavanje hibridnog sklopa.

Ne znam tko bi si to priustio za svoje novce.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 12:16   #60370
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Toyote znam da trose manje sa 1.8 atmo motorima. To mi se cini kao ok prica. Ovo s PUGom bas i ne.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2022., 16:40   #60371
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Hibridi su "Eko" samo na testnim ciklusima... cista prevara. Njemacka planira uvesti nadzor potrosnje hibrida i "poticati" ili porezno ih olaksavati samo kad se voze pretezno na struju.

A ako ga koristis pretezno na struju, baterija ce umrijeti kroz 5 god jer svaki dan kad vozis treba jedan puni ciklus.

Uz to se placa puno odrzavanje ICE motora i dodatno odrzavanje hibridnog sklopa.

Ne znam tko bi si to priustio za svoje novce.

Trpati sve hibride u isti kos nema smisla.
I daleko su od prevare.

Plugin hibrid je zgodno za nekoga tko ga moze punit doma prek noci a range mu je dovoljan za posao i nazad, al osobno ja to ne volim. Obican hibrid je puno manje zajebancije od plugina (po svemu) i ne ovisis o punionici.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 16:48   #60372
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pogledaj sliku koju sam stavio, rucica koje dolaze, na njih sam dodao jos jednu deblju podlosku, tako dobivas bolje zatezanje. Navodim ako si neces isto uzimati od bicikla. Uglavnom taj sustav dijelova je u bicikl bransi. Tu deblju sam dobio iz Marko projekt servisa kad sam isao po rucice. Ne svidja mi se aluminijska navoj standardna kapica, vremenom ce se sfusati i nece vise dobro zatezati. Sad, za dvije, tri, ne znam vremena, ovisi koliko budes skidao.

...

Ove mi se cine solidne i ne djeluju mi kao da ce olabavit




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 17:09   #60373
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Toyota Yaris hibrid od frenda oko 5l kaze, ne sjecam se tocno al tako nesto je spominjao.

Fiat 500 hibrid sam vozio par dana i to je isto bilo ispod 5l. Baterija na njemu se praznila do kraja i punila svakih valjda 10min. Stisnes gas na uzbrdici na 20sec i bok.

Bas da bude riknula baterija nakon dve godine takve upotrebe i ne vjerujem. Yaris vidim daje 10godina garu na istu. Vjerojatno imaju neka sitna slova ali za ugrubo racunicu nije tolko bitno.

Dakle, nek ne-hibrid trosi 2 litre vise, to je na godisnju potrosnju od 10kkm 2600kn ustede. U 10 godina 26kkn. Nekak sumnjam da bu nova baterija isla za tu lovu. Tak da neki moj zakljucak bi bio: ekoloskije je, financijski isplativije i ne bas. Pogotovo ovo kaj CK kaze, tu jos ima "jedan" sustav ekstra za odrzavati.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 17:54   #60374
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nije to isto kao i na mobitelima, baterije u takvim sustavima koji se često pune i prazne imaju drugačiju kemiju koja daje više ciklusa i plus, to se radi tako da korisnik možda vidi da ide baterija od 0-100% ali u realnosti je to softwerski podešeno da je tih 0% i 100% zapravo 15% i 85% tako da baterija nikad nije skroz prazna i skroz puna jer upravo ta dva područja od 15% napunjenosti uzrokuju i više od 50% oštećenja baterije u ciklusu rada. Nije to baterija koja će biti gotova nakon 800-1000 ciklusa rada kao u mobitelima.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 18:39   #60375
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Bas da bude riknula baterija nakon dve godine takve upotrebe i ne vjerujem. Yaris vidim daje 10godina garu na istu. Vjerojatno imaju neka sitna slova ali za ugrubo racunicu nije tolko bitno.
Prius C, grad, kreni-stani, 6.5 litara time da sam imao valjda 200kg opreme i alata u njemu.

Imamo 1500+ komada u floti.
Prvih 250 komada su iz 2014. i niti jednom nije kepala baterija.
Opcenito s hibridnim pogonom nismo imali problema a te aute ekipa vozi ko da ih je ukrala.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 19:01   #60376
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Ajmo proci plugin hybride na ploci:

> Europljanin se prosjecno dnevno preveze 40 km
> 40 km je otprilike domet plugin hybrida na trzistu danas

Dakle, u nekom srednjem slucaju imamo 1 ciklus dnevno, u pocetku kad je baterija 100% zdrava.

Glavni faktori koji utjecu na gubitak kapaciteta baterija:

- broj ciklusa
- u kojem podrucju napunjenosti se ciklusi dogadjaju
- vrijeme tj. starost
- vanjski uvjeti (temperatura)
- brzina punjenja


Kao sto je napomenuo Exomaniac, vecina OEMova sakriva gornji i donji buffer, tj. baterija od 16 kWh ce imati otprilike 13 kWh korisnog kapaciteta (ajmo reci 10 - 90%).

NMC ce u tom rezimu izgurati bez problema 1000-2000 ciklusa prije nego padne na 80%.
Prius s prapotopnom (ali robusnom!) kemijom ne bi tu ubrajao. Isto kao ni LFP.


Kad padne na 80%, gubitak kapaciteta ce biti ubrzan jer ce se svaki dan trositi >1 ciklus. Dodati jos prirodno starenje, ovisno o napunjenosti.
Ako svaki dan punim PHEV na uticnici, baterija ce biti konstantno na visokom SoC jer se zelim sutradan prevesti tih 40 km.


Previse je tu faktora za znacajno suziti rezultat, ali 1000 ciklusa x 40 km = najmanje 40.000 km ciste elektricne voznje prije nego zdravlje baterije bude oprezno naruseno.

Za usporedbu - BEV ce za tih 40 km dnevno moci raditi u puno povoljnijem SoC podrucju, uz vece zalihe energije... tu se za istu kemiju komotno moze baratati s 400.000 km

IMHO najveci benefit PHEV je psiholoske prirode (strah od prazne baterije usred pripizdine). Tehnoloski je to najgore od oba svijeta. Placam dva pogonska sklopa inicijalno i kroz life cycle, slepam cijelo vrijeme nepotrebnih ili 200 kg ICE ili BEV opreme. Kompleksnost (vise stvari se moze pokvariti).

Edukativan je primjer Norveske gdje se prodaja PHEV potpuno urusila.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 20.03.2022. u 19:08.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 19:20   #60377
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Ove mi se cine solidne i ne djeluju mi kao da ce olabavit
Ma da, iste su kao i moje, tvoje su samo u istome tonu, te imaju naljepnice na polovima. Ali aluminijska kapica/navoj je vrlo osrednja. Probaj jako zategnuti, do, recimo, razine kad rukom imas teskocu zaklopiti. Dobit ces efekt povratka. Jasno, nema potrebe toliko zatezati, ali kad bude duze na klemi, ti ce se se navoji potrositi i onda rucica ostaje jedina tocka skidanja. S imbusom, kao sad kako sam napravio, to se ne moze vise desiti, jer imas dodatnu zastitu.

Vidjet ces vremenom, pa lako nadogradis kasnije.


Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Tak da neki moj zakljucak bi bio: ekoloskije je, financijski isplativije i ne bas.
EV prica je ekoloska, samo od trenutka, kad primis kljuceve svoga vozila i pocnes ga voziti. Nista prije preuzimanja, nema veze s ekologijom, a resursi potrebni da se realizira, pocevsi od baterija, vode, premasuju i najvece SUV-e.

Pogledajte kako izgledaju zone gdje se rudari "bijelo ulje" koje parametar se (po regulama) zadaje udaljenosti od najblizeg ljudskog zivota. Kakve efekte ima na okolis. Kakvu zastitu imaju sretnici koji rade, te kakve odstete dobivaju, je mnogi su preminuli, prije nego su dozivjeli naknadu. Odnosno njihove obitelji, u zemljama, gdje se postavljaju predsjednici na brzo biranje telefona.

Kad sam davno 90-tih (mlado i naivno) obilazio Green Peace u njihovoj centrali, jos tada, kad su imali prvi pokusaj EV-a, baziran na Renolu Twingou,
doslo je do prijepora, cak i medju njima o dobroiti EV-a. Jer aktivisti s terena su dobro znali kako izgleda prica s mineralima i energetskim zlatima, te su znali nesto vise.

Tada je predavac rekao nesto, pitajuci sve prisutne, vjerujem da sam spomenuo u temi s plinom - Znate li koje je najcisce vozilo? Vecina je rekla EV/Hibridi/... a on je rekao - Vozila koju su vec realiziran, vozila koja vec postoje! Eko prica u nesavrsenom svijetu (svaka solucija, otvara i nove probleme) je puno bliza prenamjeni postojecih. Samo resursi vode, neusporedivi su potraznjom.

Tako da danas, nije neobicno sresti cak i najzelenijeg ekstremista, koji su protiv EV-a. No, kao i u svakoj tehnologiji, usli smo u zenit eskploatacije, trenutak kad se dogovoreni planovi pocinju ostvarivati, popratne industrije pratiti, te sad imamo slusati samo idealne projekcije.

EMF je prica za sebe. To ce biti interesantan eksperiment, o kojem cemo vise znati za desetak godina. Da ne bude zabune, nema idealnog odgovora. Samo, potrosaci bi svakako vise trebali znati prije kupovine, osim, za sada, samo prednosti.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 19:20   #60378
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Bas da bude riknula baterija nakon dve godine takve upotrebe i ne vjerujem. Yaris vidim daje 10godina garu na istu. Vjerojatno imaju neka sitna slova ali za ugrubo racunicu nije tolko bitno.
Imam Toyotu, ali ne hibrid, do sad apsolutno sve bez ikakvog problema i bez ikakvog pitanja mijenjali pod garanciju,, čak radio kojem je nacikla tipka i drzac za naočale koji se nakrivio, što bi mogli okarakterizirat kao neispravnu upotrebu, i to cak nakon isteka osnovne garancije. Doduse dosta kvarova je bilo sto nisam očekivao od toyote(puno više nego fokus) ali su barem sve riješili, sa fokusom je bilo natjeravanja, i na kraju zamjenjeno u neovlaštenom
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 19:55   #60379
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Pa koliko vi često mijenjate te akumulatore da vam trebaju brze kleme takve? Ili nosite akumulator sa sobom doma da netko ne ukrade auto?
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 20:09   #60380
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Automobili

Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Tak da neki moj zakljucak bi bio: ekoloskije je, financijski isplativije i ne bas. Pogotovo ovo kaj CK kaze, tu jos ima "jedan" sustav ekstra za odrzavati.

Ovisi kakva ti je racunica, mogu se kladit da za vecinom gradsku voznju (primrna namjena hibrida jelte) nakon ugrubo 100k dodjes na nulu sa startnom cijenom vs ice model. Odnosno puno prije ak stavis na ice automatik koji hibrid po defaultu ima pa da budu side by side oba.
A taj jedan extra sustav kod toyote ima 10 godina garancije a uz to nema pol drugih djelova koje ima ice pa sad vagni.


Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Ajmo proci plugin hybride na ploci:

> Europljanin se prosjecno dnevno preveze 40 km
> 40 km je otprilike domet plugin hybrida na trzistu danas

I gotova ploca jer mi zivimo u hr , a kao sto rekoh plugin hibrid je imho najveca glupost koju mozes uzet kad biras hibrid.
Zapravo mild hibrid je pobjednik gluposti, plugin bi ipak stavio na drugo mjesto.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 20:33   #60381
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Zapravo mild hibrid je pobjednik gluposti, plugin bi ipak stavio na drugo mjesto.
Zašto bi mild bio glupost? Sustav pomaže automobilu da se pokrene s mrtve točke gdje zapravo najviše goriva popije (i jasno kod ubrzanja).

Meni je od svih tih mild inbrida fora onaj suzuki sx4 s-cross inbrid S-CROSS 1,4 HYBRID 48V 129hp 162,132.23 HRK

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 20.03.2022. u 20:51.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 21:56   #60382
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Ovako, uskoro ću prodavati auto i htio bih zadržati registarske pločice (nisu custom ). Znam da se pločice čuvaju 90 dana, a "novi" auto mi je registiran, pa me zanima koja je procedura za to? Odjaviti na STP i zatražiti izdavanje nove prometne? Ili je to moguće samo kod produljenja tehničkog.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 23:09   #60383
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Zašto bi mild bio glupost? Sustav pomaže automobilu da se pokrene s mrtve točke gdje zapravo najviše goriva popije (i jasno kod ubrzanja).

Meni je od svih tih mild inbrida fora onaj suzuki sx4 s-cross inbrid S-CROSS 1,4 HYBRID 48V 129hp 162,132.23 HRK

Nadji molim te isti model nekog auta sa i bez milda.
Onda stavi cijene i potrosnju pa ces vidjet koliko to nema smisla.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 23:26   #60384
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Mislim da buljo ovdje ima pravo. Baš ti mild hibridi kod Suzukija su nabili cijenu 20+ tisuća kuna, a nisam siguran da su išta (osim na papiru) snizili potrošnju.

Od svih tih hibrida, taj najmanje ima smisla (gledajući rezultate u eksploataciji). Toyotin hibrid može dosta raditi na bateriju (pogotovo sa 2.0 motorom koji ima veću bateriju), plug-in hibridi imaju smisla kod dnevnih gradskih vožnji, full EV vozila imaju barem neki veći domet pa ajde.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2022., 23:44   #60385
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Meni je od svih tih mild inbrida fora onaj suzuki sx4 s-cross inbrid S-CROSS 1,4 HYBRID 48V 129hp 162,132.23 HRK
Imam S-Cross 2017, 1.0 turbo sa 55kkm na cajgeru. 90% vožnje centar Zagreba. avg na tih 55kkm je 7.5l, zadnji tank gdje je 100% grad sa zimskim mi je 8.8l, avg brzina mi je 19kmh

Ja sam ga platio 132kkn onda, pa sada vidi koliko bi trebao proći da se isplati preči na taj mild hibrid

EDIT:

Ljeti, kada sam svaki vikend Sveta Nedelja mi potrosnja padne na tipa 7.5..
Otvorena cesta, more mi je oko 7l
zgmmax je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2022., 07:45   #60386
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ti slabi hibridi nisu napravljeni radi smanjenja potrošnje, nego eko normi i tih co2 "bodova".
Tak da ta vožnja/ubrzanje na pogon alternatora je smijeh
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2022., 09:10   #60387
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Dr. sc.

Ovakvih ko u priči ima...

https://streamable.com/5g47s7


Sent from my iPhone using Tapatalk
zbog ovakvih treba imat pištolj u autu.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Flatline je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2022., 09:27   #60388
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Tek onda bi bilo "zanimljivo".
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2022., 09:42   #60389
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Nadji molim te isti model nekog auta sa i bez milda.
Onda stavi cijene i potrosnju pa ces vidjet koliko to nema smisla.
Ne postoji vulgaris 1.4 turbak u ponudi. Daj ti usporedbu corolle s 1.8 atmo https://www.suzuki.hr/wp-content/upl...03/S-Cross.pdf



Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Mislim da buljo ovdje ima pravo. Baš ti mild hibridi kod Suzukija su nabili cijenu 20+ tisuća kuna, a nisam siguran da su išta (osim na papiru) snizili potrošnju.

Od svih tih hibrida, taj najmanje ima smisla (gledajući rezultate u eksploataciji). Toyotin hibrid može dosta raditi na bateriju (pogotovo sa 2.0 motorom koji ima veću bateriju), plug-in hibridi imaju smisla kod dnevnih gradskih vožnji, full EV vozila imaju barem neki veći domet pa ajde.
Po testovima suzuki i ne troši nekaj puno. https://www.ultimatespecs.com/car-sp...rt-Hybrid.html

Toyota 2.0 je 204 k kn što je porpilična razlika od suzukija. Razlika u potrošnji je valjda litra i nekaj u AVG. https://www.toyotaadria.com/hr/pdf/c...ibrid_1802.pdf



Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Imam S-Cross 2017, 1.0 turbo sa 55kkm na cajgeru. 90% vožnje centar Zagreba. avg na tih 55kkm je 7.5l, zadnji tank gdje je 100% grad sa zimskim mi je 8.8l, avg brzina mi je 19kmh

Ja sam ga platio 132kkn onda, pa sada vidi koliko bi trebao proći da se isplati preči na taj mild hibrid

EDIT:

Ljeti, kada sam svaki vikend Sveta Nedelja mi potrosnja padne na tipa 7.5..
Otvorena cesta, more mi je oko 7l
Nije li taj 1.0 malo malecki i slabašan za takav auto? IMHO je...
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2022., 09:56   #60390
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ne postoji vulgaris 1.4 turbak u ponudi. Daj ti usporedbu corolle s 1.8 atmo https://www.suzuki.hr/wp-content/upl...03/S-Cross.pdf
Ne mora nužno bit turbak, samo da je isti model a različita mehanizacija.


Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Po testovima suzuki i ne troši nekaj puno. https://www.ultimatespecs.com/car-sp...rt-Hybrid.html
Testovi i papir nisu mjerodavni, RL je mjerodavan.

Nekakav AVR je oko 7L.
https://www.spritmonitor.de/en/overv...=2&powerunit=2

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Toyota 2.0 je 204 k kn što je porpilična razlika od suzukija. Razlika u potrošnji je valjda litra i nekaj u AVG. https://www.toyotaadria.com/hr/pdf/c...ibrid_1802.pdf
1.8 je više usporediv od 2.0 i po snazi i po cijeni.
2.0 ima veću bateriju pa je zato Vuco dao taj za primjer.

A kad smo kod RL potrošnje 1.8.
5L
https://www.spritmonitor.de/en/overv...25&powerunit=2

2.0 punih pola litre više odnosno 5,5L (za 60ks više)
https://www.spritmonitor.de/en/overv...90&powerunit=2

S tim da je to AVR, bilo bi lijepo da se da izvuč samo gradska vožnja jer bi brojke bile još niže.

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Nije li taj 1.0 malo malecki i slabašan za takav auto? IMHO je...
111 turbo konja na nekih 1100 kg nije slabašno. To je bolji power to weight ratio od tvojeg
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na