Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2021., 09:10   #58321
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ma vi dizel boyevi se rajcate na svaki decilitar koji uštedite, a za zamašnjak kog briga

Nego ajmo malo mjenjat teme.

Mene npr zanima dal ima ko il poznda da ima, modernog Jaguara, XF ili XE? Full jako me vuče XE, doduše imaju u ponudi samo čađavce... tak je i u Tomiću bilo, kažu da prodaju možda 2 il 3 benzinca serije 3 godišnje... nekak ne vjerujem da svi ti ljudi koji to kupe se voze na dugim rutama... ali nebitno sad, mogu ja i čađavca vozit, pa nije me majka u benzinu rodila.

Najviše me zanima / brine, priče o Jaguarovoj ne kvaliteti i ne pouzdanosti... naravno neću to imat kome prodat kad ću htjet prodavat, to mi je jasno, i cijene im dosta padaju, i to mi je jasno.
Zaboravi odmah. Frendova sestra kupila XF godišnjaka u Njemačkoj u auto kući, kao neće kupovati BMW/Audi/Mercedes konfekciju. Par mjeseci kasnije, pri 150+ na A1 samo čuju krš i lom ispod haube, motor se izgasio i ne može se više upaliti.

Odvučen u Benussi, dijagnosticirano da se neki dio u usisu (lopatice turba ako se dobro sjećam) odlomio i napravio kaos sve do dpf-a. Cijena popravka 100k kn, garancija se ne priznaje jer je kupljen u Njemačkoj (!?), auto kuća u Njemačkoj se pravi grbava (!?). U međuvremenu su dobili kao odobrenje pa snizili cijenu popravka na 70k kn. Sad je angažirala odvjetnike, a auto stoji na Jankomiru skoro godinu dana bez da se kraj sage nazire.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 09:24   #58322
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
To su swirl klapne i to nije nikakav specifičan kvar Jaguara. Događa se i na bemvejima i fijatima.
Zna se kad kupiš rabljenog s tim klapnama, da se to vadi van, imaš i setove sa čepovima za usisnu.

Ne kužim 100 000kn. Treba otvoriti motor, vidjet što se povinulo, ako je neisplativ popravak radi previše oštećenih dijelova, staviš drugi motor
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2021., 09:37   #58323
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Ne bi me iznenadilo kad bi Specijalna zavarivanja Čukman mogla pomoći u rješavanju problema, međutim kao što kaže kolega trebalo bi kompletno motor rastaviti. Pretpostavljam da je napravilo havariju ventila te oštetilo glavu motora, oštetilo klip i cilindar, a usput je fasovao EGR i tko zna još što... Ovlašteni servis nije ruta kojom treba rješavati taj problem, ponuda dovoljno govori u prilog, jer toliko košta cijeli novi agregat.

Eventualno nabaviti drugi motor alternativnim kanalima, kao što kaže kolega, što bi bio relativno lakši zadatak ako je 2.0 ecobust u odnosu na druge agregate, ali IMHO i takav je kod nas teško za naći... U svakom slučaju, kvar reda veličine barem 20-25k kn.
Mene je sport strojne obrada glave, zamjena ispušne bregaste, brušenja dosjeda ventila, honanje cilindra i novi klipni prstenovi za Citron 1.4 izašla oko 7,5k kn prije 3 godine, a to je bila (čini mi se) jako friendly cijena. Nabavio bi drugi agregat, ali pitao sam se da li bi naišao na isti problem da je gutao ulje preko defektne brtve pa sam rekao KGJ i uložio.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 17.12.2021. u 09:44.
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 09:56   #58324
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Nije se radilo o kavi nego o kupnji nečeg kaj je kod tebe 20 kn jeftinije, a za tih 20kn manje moram proć 70km

Je je 30kn * 4 kutije je 120kn.


Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ne znam kad si mi zadnji put pokazao potrošnju veću od 5L pa mi nije jasno kak je sad avr 5,2
Na swipeu kazaljki je 9,8 litara tak da ne seri. Samo si ljubomoran.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:05   #58325
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Zaboravi odmah. Frendova sestra kupila XF godišnjaka u Njemačkoj u auto kući, kao neće kupovati BMW/Audi/Mercedes konfekciju.
Kak su mi dobri ovakvi zaključci, križaj cijeli brend jer je eto "frendova seka" imala problema s autom.
100k kn je također komično...
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:23   #58326
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Da se nadovežem na havariju, od kolegice muž ima A8, kupljen novi, redovito servisiran u ovlaštenom. Išao ujutro na posao kad iz motora čuje neku bum, auto stane. Vučnom došao do ovlaštenog, nakon dan dva zovu da je motor gotov, da treba novi. 100000kn novi. Veli muž da on nije niš kriv, auto pod garancijom servisiran i normalno neće platiti. Kad je rekao da će angažirati odvjetnika onda su spustili cijenu na 50. Nije pristao, čeka da se riješi preko odvjetnika. Pričao s dečkima u servisu i vele da svako malo dođe A8 s istim problemom. Malo čudno ali ajde... Twist
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:34   #58327
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Koji motor je u pitanju?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:34   #58328
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Zaboravi odmah. Frendova sestra kupila XF godišnjaka u Njemačkoj u auto kući, kao neće kupovati BMW/Audi/Mercedes konfekciju. Par mjeseci kasnije, pri 150+ na A1 samo čuju krš i lom ispod haube, motor se izgasio i ne može se više upaliti.

Odvučen u Benussi, dijagnosticirano da se neki dio u usisu (lopatice turba ako se dobro sjećam) odlomio i napravio kaos sve do dpf-a. Cijena popravka 100k kn, garancija se ne priznaje jer je kupljen u Njemačkoj (!?), auto kuća u Njemačkoj se pravi grbava (!?). U međuvremenu su dobili kao odobrenje pa snizili cijenu popravka na 70k kn. Sad je angažirala odvjetnike, a auto stoji na Jankomiru skoro godinu dana bez da se kraj sage nazire.
Da, nije baš ohrabrujuće uz imidz kakav imaju... samo 3g garancije na novi isto nije ohrabrujuće.

Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Kak su mi dobri ovakvi zaključci, križaj cijeli brend jer je eto "frendova seka" imala problema s autom.
100k kn je također komično...
100k kn od ovlaštenog nije niš čudno, a zaključak je onakav kakav sam tražio, dal tko ima iskustva ili zna ljude. Nije to golf dizlo, pa da očekujem uzorak od 20 ljudi ovdje na forumu.

Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
Da se nadovežem na havariju, od kolegice muž ima A8, kupljen novi, redovito servisiran u ovlaštenom. Išao ujutro na posao kad iz motora čuje neku bum, auto stane. Vučnom došao do ovlaštenog, nakon dan dva zovu da je motor gotov, da treba novi. 100000kn novi. Veli muž da on nije niš kriv, auto pod garancijom servisiran i normalno neće platiti. Kad je rekao da će angažirati odvjetnika onda su spustili cijenu na 50. Nije pristao, čeka da se riješi preko odvjetnika. Pričao s dečkima u servisu i vele da svako malo dođe A8 s istim problemom. Malo čudno ali ajde... Twist
Bio je pod garancijom?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:42   #58329
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Koji motor je u pitanju?
A ne znam koji ali TDI. Garanciju ima ali sad ne znam dal je na motor ili koji dio motora. Samo velim, tak mi je kolegica pričala.
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:48   #58330
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova

Mene npr zanima dal ima ko il poznda da ima, modernog Jaguara, XF ili XE? Full jako me vuče XE, doduše imaju u ponudi samo čađavce... tak je i u Tomiću bilo, kažu da prodaju možda 2 il 3 benzinca serije 3 godišnje... nekak ne vjerujem da svi ti ljudi koji to kupe se voze na dugim rutama... ali nebitno sad, mogu ja i čađavca vozit, pa nije me majka u benzinu rodila.

Najviše me zanima / brine, priče o Jaguarovoj ne kvaliteti i ne pouzdanosti... naravno neću to imat kome prodat kad ću htjet prodavat, to mi je jasno, i cijene im dosta padaju, i to mi je jasno.
Kolega ga gledao, super izgleda, sve divno krasno, igrom slučaja od njegovog kuma prijatelj radi u ovlaštenom servisu (Benussi, Bekussi), rekao mu da uzme nešto drugo, jer da kvaliteta ne prati cijenu.
Čovjek na kraju uzeo Q5.


Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
Da se nadovežem na havariju, od kolegice muž ima A8, kupljen novi, redovito servisiran u ovlaštenom. Išao ujutro na posao kad iz motora čuje neku bum, auto stane. Vučnom došao do ovlaštenog, nakon dan dva zovu da je motor gotov, da treba novi. 100000kn novi. Veli muž da on nije niš kriv, auto pod garancijom servisiran i normalno neće platiti. Kad je rekao da će angažirati odvjetnika onda su spustili cijenu na 50. Nije pristao, čeka da se riješi preko odvjetnika. Pričao s dečkima u servisu i vele da svako malo dođe A8 s istim problemom. Malo čudno ali ajde... Twist

Prijatelj vozi Q7, motor promijenjen pod garancijom na 90 000 km.
Pitam ja wtf, što se desilo motoru, kaže mi da su mu u servisu komentirali da kod Q7 motori ili traju vječno, ili krepaju na 90-100 000 km.
Baš utješno kad kupiš auto od nekih 100+ tisuća eura
Colop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2021., 11:51   #58331
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
100k kn od ovlaštenog nije niš čudno, a zaključak je onakav kakav sam tražio, dal tko ima iskustva ili zna ljude. Nije to golf dizlo, pa da očekujem uzorak od 20 ljudi ovdje na forumu.
Ma i onako neš niš kupit, ko da ne znamo
Čim se po forumu raspituješ "jel se to kvari" i to za jednog Jaguara... Nisi ti klijentela za takav auto.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:55   #58332
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Kolega ga gledao, super izgleda, sve divno krasno, igrom slučaja od njegovog kuma prijatelj radi u ovlaštenom servisu (Benussi, Bekussi), rekao mu da uzme nešto drugo, jer da kvaliteta ne prati cijenu.
Čovjek na kraju uzeo Q5.
Niste baš ohrabrujući... ko da sam reko da Alfu gledam... a gledao bi Giuliju da nisu cijene toliko bezobrazne da je to jednostavno nemoguće.. 415k kuna za novu Alfu... pa di svijet ide.

Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Prijatelj vozi Q7, motor promijenjen pod garancijom na 90 000 km.
Pitam ja wtf, što se desilo motoru, kaže mi da su mu u servisu komentirali da kod Q7 motori ili traju vječno, ili krepaju na 90-100 000 km.
Baš utješno kad kupiš auto od nekih 100+ tisuća eura
Ako je sad dobio onaj koji je vječan odlično, ako je dobio onaj koji će mu opet riknut za 100k... jadan drugi vlasnik

Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Ma i onako neš niš kupit, ko da ne znamo
Čim se po forumu raspituješ "jel se to kvari" i to za jednog Jaguara... Nisi ti klijentela za takav auto.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 12:11   #58333
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Frend iz Siska ima XE dizel, sad vec 4 godine star. Zena mu ga ovih dana vozi vise nego on, ali su prezadovoljni autom. Ono malo sto sam sjedio u njemu, cini se dosta nice. Interijer nije nakaradan, sve zivo je digitalno (displayi jel) ali nemas osjecaj da su samo poljepili tablete po konzoli.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 12:25   #58334
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Frend iz Siska ima XE dizel, sad vec 4 godine star. Zena mu ga ovih dana vozi vise nego on, ali su prezadovoljni autom. Ono malo sto sam sjedio u njemu, cini se dosta nice. Interijer nije nakaradan, sve zivo je digitalno (displayi jel) ali nemas osjecaj da su samo poljepili tablete po konzoli.
Taj dio s dizajnom interijera, plus komfor, a sportska vožnja me i najviše privlači. Neki dan sam baš iz XE stavio fotku unutrašnjosti kao primjer moderne, a da nisu naljepljeni tableti ko u Tesli..

Ajde to mi je trebalo, da netko i neš lijepo kaže
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 12:31   #58335
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
A Infinity, nisu tak skupi, a Merc mehanika u njima?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 12:48   #58336
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
A Infinity, nisu tak skupi, a Merc mehanika u njima?
Nije mi nešto dizajn, a i više gledam stražnji pogon i vozačke aute... XE mi se tu nekak čini kao odlična kombinacija svega (osim kvalitete )

A i Infiniti se više ne prodaje kod nas.. "Na vašoj lokaciji nema novih vozila za prodaju. Ali ako ste već vlasnik, još uvijek možete pristupiti uslugama podrške održavanja i vlasništva kakvo se i očekuje od INFINITI-ja."
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 12:56   #58337
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Onda uzmes XE sa V6 i zabavi se.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 15:51   #58338
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Ne znam kako je sa autima, ali Jag i Range Rover dijele mehaniku i u vrhu su statistike kvarljivosti.

Bio sam svojevremeno gledao E-Pace koji mi se sviđa i izvana i iznutra, ali me odbila ta statistika i činjenica da servis ima samo u ZG. Jeftinije mi ga je odvesti u Kopar ili Trst na servis nego u ZG. A vjerojatno bi mi i ruke i dijelovi biti jeftiniji tamo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 17:05   #58339
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Kad se priča već o kvarovima...u firmi Octavia,motor mijenjan pod garancijom na 19 000km...
Karoq imamo sa mijenjanim motorom pod garancijom na 45 000km.

I imamo Iveco Daily kvačilo mijenjano na 24 000km...ali tu mislim da nije tvornička greška,već ima prevelik tovarni sanduk iza...a i mjenjač ima kratak hod pa često kolege hoće da krenu trećom jer profulaju brzinu.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 18:43   #58340
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Da ne pročitam ovo, mislio bi da motori nikad ne krepavaju. Jedino šta sam čuo je za 1.6dci u Espacu, zanimljivo baš u tom modelu, očito preopterečen. I to doslovce iz prve ruke, frend Radi u baotiću, a kolega se raspirivao za isti. Čak je našao jedan s garancijom i novim motorom. Na kraju je kupio opet zafiru, iako se radi dizajna zakurio za Espacea.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 20:25   #58341
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Kad se priča već o kvarovima...u firmi Octavia,motor mijenjan pod garancijom na 19 000km...
Karoq imamo sa mijenjanim motorom pod garancijom na 45 000km.

I imamo Iveco Daily kvačilo mijenjano na 24 000km...ali tu mislim da nije tvornička greška,već ima prevelik tovarni sanduk iza...a i mjenjač ima kratak hod pa često kolege hoće da krenu trećom jer profulaju brzinu.
Koje godiste su Octavia i Karoq? Sta je bio problem sa motorima?

U jednoj turi je VW imao problem u toku livenja bloka. Pijesak nije bio uredno izbacen iz odlivka pa je zavrsavao u sistemu za hladjenje.
Takodje su imali i problem sa silikatnim gelom, odnosno kesiom sa kuglicama koja se nalazila u ekspanzionoj posudi. Kesica je pucala po savu i kuglice au ispadale iz nje. Ovo je opet dovodilo do problema sa sistemom hladjenja motora.

U oba slucaja je mjenjan kompletan sistem hladjenja. Crijeva, radijator, pumpa, ispiranje bloka. Pod uslovom da prethodno nije doslo do pregrijavanja. Ako je bilo pregrijavanja onda je mjenjano sve, pod garancijom.

Masovna proizvodnja, pokusaji da se ustedi na mogucim i nemogucim mjestima... Dolazi do svakakvih problema, od kompleksnih, do krajnje banalnih.

Servisni intervali od 30000 km su posebna prica.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 17.12.2021. u 20:31.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 21:23   #58342
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Octavia kupljena početkom 2020,Karoq sredinom 2019...oboje dizeli,automatici.

Na Octaviji se jednostavno motor razletio..tokom vožnje samo zviznulo nešto,neki lom i to je to...dobila novi motor,što je točno uzrokovalo kvar,nisam pitao. Točnije nije ni onaj što ju vozi uopće pitao.

Karoq je se počeo pregrijavati,pa je bio u servisu...ništa nisu ustanovili.
I onda je počeo lupati jedan dan,tj čuo se zvuk lupanja iz motora, sljedeći dan u vožnji se ugasio,popalio sto grešaka i to je to.
Više se nije dao ni upaliti...znam da je ispalo da ima mikro pukotinu/pukotine na bloku,to su nam rekli da je uzrok pregrijavanja bio...a šta je prolupalo ne znam...znam da su nam odmah i ostala 4 Karoqa pregledavali...svi kupljeni zajedno,sve isto...
Više ne znam,jer nije me ni zanimalo baš.


Sveukupno ima 10-ak Octavia,5 Karoqa i 3 Kodiaka...

A inače,dosad se u firmi izmjenilo cca 30 Octavia ,nikad problema do ove godine. Prije su samo Octavie uzimali... obavezno karavane.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 21:48   #58343
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Na Octaviji se jednostavno motor razletio..tokom vožnje samo zviznulo nešto,neki lom i to je to...dobila novi motor,što je točno uzrokovalo kvar,nisam pitao. Točnije nije ni onaj što ju vozi uopće pitao.
Što mi ovo zvuči poznato.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 21:58   #58344
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kaj zelis reci da OPF imaju svi novi benzinci?
Ne.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 21:59   #58345
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Kaj se nitko ne sjeća ovog slučaja

Range Rover = Jaguar
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 22:06   #58346
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Što mi ovo zvuči poznato.
Kod nas se ne pita puno...jer ovi iz ureda voze službene aute i privatno...tenkiraju se na firmin račun...odbija im se sa plaće 1% mjesečno.

Mi poslovođe koji radimo "vani" smijemo putovati na posao i s posla firminim kombijima...koje firma tanka,tj imamo svoju pumpu.

Tako da šutiš i ne ispituješ puno kad nešto bude,da ne bude puno pitanja,potezanja krivnje i pitanja troškova. Ovako nam je dobro...pa se pravimo grbavi.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 22:32   #58347
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Kako ga je lipo sredia, a onda na kraju "sredia"...jbt skoro mi suza krenila...
Baš mi ga je istinski bilo žaa, a to se meni rijetko dogadja


Zadnje izmijenjeno od: webstartm. 17.12.2021. u 22:46.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 23:03   #58348
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Jedino slučaj da se razletio motor za kojeg ja znam je bilo na Vectri. Još početkom 2000.-ih, deda je vozio dva odojka za kolinje iz Zeline kad najednom čuje neko fučkanje, šištanje, zaglušujuće, gleda da nije avion kad odjednom bum, auto više ne ide, gleda iza njega, vidi curi ulje, šarafi, dijelovi mašine su na autoputu

Došli kod mehaničara, ništa, fali komad bloka, di je karter i cilindri može se staviti ruka, na autootpad i taman se razbio skoro isti auto ali je bio dobar motor. Stave novi motor unutra, idu na Aveniju Dubrovnik, auto ne ide, jedva 40, 50. Vrate se, i neki lokalni pijanac kaj se druži s mehaničarem veli mucavo "d-d-d-a-j skini a-a-a-uspuh"

Skinu oni auspuh, idu na cestu, auto leti, normalno 70-80, kako god hoćeš. Probaju kompresorom auspuh, ništa, to iz njega ne ide koliko dima iz cigarete , razrežu ga popola, to je bilo poput cigle unutra, čađa kao beton.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 23:04   #58349
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Stanky069 Pregled postova
Kod nas se ne pita puno...jer ovi iz ureda voze službene aute i privatno...tenkiraju se na firmin račun...odbija im se sa plaće 1% mjesečno.

Mi poslovođe koji radimo "vani" smijemo putovati na posao i s posla firminim kombijima...koje firma tanka,tj imamo svoju pumpu.

Tako da šutiš i ne ispituješ puno kad nešto bude,da ne bude puno pitanja,potezanja krivnje i pitanja troškova. Ovako nam je dobro...pa se pravimo grbavi.
Ciljao sam na problem sa autom, ne na (ne)zainteresovanost korisnika vozila.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 23:35   #58350
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ne.

Pa kak onda dodje na isto?

Da ne idem predaleko u detalje da gpf i dpf nemaju bez prevelikih slicnosti zbog same vrste cestica koje izlaze iz motora benzina i dizela…
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na