Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2019., 07:54   #44341
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Opel i identitet
Nestalo ga je sa zadnjim rednim sestakom
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 08:25   #44342
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Updaetali su gmaps i vidio da su stavili pozicije od kamera unutra.
Koliko sam skuzio ikonica kamere se pojavi samo ako postoji kamera na izabranoj ruti.

To je feature kojega su najavili pocetkom godine. Jos sta su rekli da ce staviti je i znakove ogranicenja.

Preuzete su pozicije iz wazea tako da upozorava i za kutiju tam kod rudesa/vrbana i na krugama.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2019., 08:42   #44343
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Mislim da su puni pogodak hibridi, pogotovo za budućnost. Porsche 918, La Ferrari i sl... zašto ne uzeti "najbolje" iz oba svijeta? Ili nešto normalnije : https://www.index.hr/auto/clanak/aud...u/2087244.aspx

Osobno su mi električni auti fora za isključivo po gradu na posao i šoping, čak i za poslovne ljude koji dosta putuju pa eto da se uštedi na putnim troškovima ali za iole kakav gušt to mora ići na fosil. Dok ne izume nešto treće što će biti bolje od navedenog.

Ali ruku na srce, iduće godine ću uzimati novi auto i ne pada mi na pamet uzimati dizel pošto dosta putujem po EU a i planiram imati auto barem 10 godina, nekako mi se čini da neće baš biti dozvoljeni u svim gradovima, tako da ide benzinjara, naravno min 200ks, to je prvo što gledam.
P.S. i da, ovaj downsizing je čista katastrofa, skidam kapu švabama što se odupiru koliko toliko, možda još koja iznimka. Dođe mi da si kupim neki stari auto sa 2.0 16v motorom samo da ga imam da ne zaboravim osjećaj kada ga zavrtiš u crveno.

Zadnje izmijenjeno od: burmuz. 23.05.2019. u 09:03.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 09:03   #44344
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova


Predobro! i ACCORDing (kad je već auto forum ) to https://www.zero2turbo.com/2019/05/b...r-zetsche.html to je on u reklami!

Kažu "BMW has jumped on this opportunity with a brilliant ad featuring the man himself and their BMW i8 Roadster. ".
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 09:07   #44345
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Polako, ali sigurno Opel gubi identitet.
Neka izgubi hrđu umjesto identiteta, onda će biti auto...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 09:09   #44346
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Mislim da su puni pogodak hibridi, pogotovo za budućnost. Porsche 918, La Ferrari i sl... zašto ne uzeti "najbolje" iz oba svijeta? Ili nešto normalnije : https://www.index.hr/auto/clanak/aud...u/2087244.aspx

Osobno su mi električni auti fora za isključivo po gradu na posao i šoping, čak i za poslovne ljude koji dosta putuju pa eto da se uštedi na putnim troškovima ali za iole kakav gušt to mora ići na fosil. Dok ne izume nešto treće što će biti bolje od navedenog.
Kako piše u članku, taj Q5 će koštati 14.700€ (kod nas će to narasti na barem 16.000€) više u odnosu na normalnu verziju. Kada će netko izrefundirati tih 14.700/16.000 € kroz vožnju? Prije će se auto raspasti nego što će taj iznos biti izrefundiran.

Ako ćeš puno putovati, onda bi ti plinjara bila isplatljivija od benze. Pogotovo ako uzmeš neki model kojemu su plin tvornički ugradili.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 09:11   #44347
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Predobro! i ACCORDing (kad je već auto forum ) to https://www.zero2turbo.com/2019/05/b...r-zetsche.html to je on u reklami!

Kažu "BMW has jumped on this opportunity with a brilliant ad featuring the man himself and their BMW i8 Roadster. ".
Naravno da nije on

Samo lik koji izgleda slicno. Al fora reklama
nub je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 09:16   #44348
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Električni auti neće nikada u potpunosti izbaciti iz upotrebe vozila sa motorom sa unutrašnjim izgaranjem. Jednako tako nijedan sustav grijanja nije u potpunosti izbacio kruta goriva. Još uvijek imam kamin u kući i stvarno mi je dobro došao pri nestancima struje po zimi.
Ne pišem o standardnim autima, koje velik broj nas vozi, nego o radnim/vojnim vozilima.
Igrom slučaja sam prije više od 20 godina saznao koliko troši jedan ruski vojni kamion. Vozač je rekao da troši 100 litara na 100 kilometara. Na moje pitanje "Čega?", odgovor je bio "Bilo čega.".
Znači, sipaj gotovo bilo šta zapaljivo i on ide.
To nikad neće biti moguće sa električnim vozilima. Struja ne leži uokolo. Zapaljivih tekućina ima posvuda.
Spomenuti kamion su jednom vozili na rakiju, iz zaj**ncije. Čisto da vide jel ide i išao je.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 09:59   #44349
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Naravno da nije on

Samo lik koji izgleda slicno. Al fora reklama
A ne znam. Jako mu je slican. A i morao je u mirovinu da dodje mladji, koji ce gurati strujiće. Mozda im je s ovime htio pokazati da i on voli elektricne aute
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 10:18   #44350
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Prvo, hibrid je u reklami. Drugo, morao bi bit kompletno lud da napravi reklamu s jednim od najvećih konkurenata

Nije više ceo, ali je i dalje Mercedesov čovjek, čak štoviše, 2021 će preuzet ulogu predsjednika nadzornog odbora. https://media.daimler.com/marsMediaS...l?oid=41363518

Nadam se da se šališ
nub je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.05.2019., 10:27   #44351
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Updaetali su gmaps i vidio da su stavili pozicije od kamera unutra.
Koliko sam skuzio ikonica kamere se pojavi samo ako postoji kamera na izabranoj ruti.

To je feature kojega su najavili pocetkom godine. Jos sta su rekli da ce staviti je i znakove ogranicenja.

Preuzete su pozicije iz wazea tako da upozorava i za kutiju tam kod rudesa/vrbana i na krugama.
Hvala na info. Neka dodaju još i mjesta policije uz ovo što si naveo i GG, vraćam se na Gmaps koji sa AA radi besprijekorno.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 10:27   #44352
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Prvo, hibrid je u reklami. Drugo, morao bi bit kompletno lud da napravi reklamu s jednim od najvećih konkurenata

Nije više ceo, ali je i dalje Mercedesov čovjek, čak štoviše, 2021 će preuzet ulogu predsjednika nadzornog odbora. https://media.daimler.com/marsMediaS...l?oid=41363518

Nadam se da se šališ
A onda nije ako ostaje u Daimleru. Ma citao sam nesto da su ga prisili u mirovinu zbog orjentacije na elektricne aute. Pa sam pomislio da postoji sansa da im se isao osvetiti.

Ali ako se nije skroz razisao s njima onda nema sanse da je on.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 10:31   #44353
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ja nema šanse s tim jednim autom, ako uračunam i drugi, onda možda. U svakom slučaju pomalo je navlakuša jer se reklamira kao 400kn, ali tko se dosta vozi možda i uspije toliko potrošiti. Ali si vezan za crodux. Još nešto, popust se ne kombinira s drugim akcijama, npr. tko ima HAK karticu koja isto nosi neki sitni popust na croduxu.
U startu su mi u među ponudama s compare Croatia bili najskuplji, ako se uračuna 400 kn naoko ispadaju najpovoljniji, ali ne baš puno jer je teško potrošiti tih 400.


Koliko to radite godišnje kilometara kada nemožete potrošiti popust na taj način? Dal vam se uopće isplati posjedovati auto s obzirom na redovne servise i zamjenu guma?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 10:37   #44354
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Pa ako ja dobro računam trebaš natočiti 1330 litara goriva u godinu dana da potrošiš taj popust. Ili u mom slučaju trenutne potrošnje preko 25000 km godišnje, ne rade svi takvu kilometražu
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 11:19   #44355
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
A onda nije ako ostaje u Daimleru. Ma citao sam nesto da su ga prisili u mirovinu zbog orjentacije na elektricne aute. Pa sam pomislio da postoji sansa da im se isao osvetiti.



Ali ako se nije skroz razisao s njima onda nema sanse da je on.
To naravno nije on

https://www.bmwblog.com/2019/05/22/b...n-a-funny-way/
stops je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 12:56   #44356
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Updaetali su gmaps i vidio da su stavili pozicije od kamera unutra.
Koliko sam skuzio ikonica kamere se pojavi samo ako postoji kamera na izabranoj ruti.

To je feature kojega su najavili pocetkom godine. Jos sta su rekli da ce staviti je i znakove ogranicenja.

Preuzete su pozicije iz wazea tako da upozorava i za kutiju tam kod rudesa/vrbana i na krugama.
Da, to sam primjetio....
Na žalost nema sve kamere (waze ih isto nema sve)
Najbolji program za to je za sada My patrol
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 13:05   #44357
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Koliko to radite godišnje kilometara kada nemožete potrošiti popust na taj način? Dal vam se uopće isplati posjedovati auto s obzirom na redovne servise i zamjenu guma?
Ne treba generalizirati
S gledišta nekoga tko živi u npr. Zg i može svaki dan ići na posao tramvajem financijski se ne isplati imati auto.
Ali ako je u pitanju selendra i nema opcije javnog prijevoza onda nema izbora i auto se mora imati.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 13:35   #44358
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Koliko to radite godišnje kilometara kada nemožete potrošiti popust na taj način? Dal vam se uopće isplati posjedovati auto s obzirom na redovne servise i zamjenu guma?
Ja sam taman negdje na granici sa 13tkm 90% gradske voznje.

Danas je luksuz vrijeme, a sa autom ga dosta usparas.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 13:39   #44359
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kad sam kupovao osiguranje, Croatia je od konkurencije svake godine bila osjetno skuplja od tih mizernih 400kn.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 13:51   #44360
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Koliko to radite godišnje kilometara kada nemožete potrošiti popust na taj način? Dal vam se uopće isplati posjedovati auto s obzirom na redovne servise i zamjenu guma?
Auto je luksuz i trosak kojeg sam si priustio radi povecane komocije zivljenja. Ne vidim nijedan moguci scenario da bi mi se auto "isplatio" ili (daj boze) donosio lovu. Sve dok imam para da ga odrzavam, sjedat cu u njega sa smjeskom
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 13:54   #44361
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
@icy

Da, kada je kasko u pitanju. Tu su razlike debelo veće od tih 400kn. Osnovno osiguranje se svima vrti oko sličnih cifri.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 13:56   #44362
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 573
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sve dok imam para da ga odrzavam, sjedat cu u njega sa smjeskom
koji auto voziš?
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 14:10   #44363
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
koji auto voziš?
Znacka auta nije razlog mog osmijeha, budimo iskreni
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 17:15   #44364
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
koji auto voziš?

bit ce Dacia neka kad nece priznat
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 17:26   #44365
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Jos gore, Pezo
Mislio sam da me zaj jer sam vec pisao sto vozim itd...

Edit:
@bertone a vidim netko je napravio domaci uradak Bela strela, nema sta
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 23.05.2019. u 17:49.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 17:34   #44366
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jos gore, Pezo
Mislio sam da me zaj jer sam vec pisao sto vozim itd...
Ma ljudi ti imaju danas pamćenje od 10 do max 14 dana tako da teško da se mogu sjetiti onog tvog "bijelog" auta

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 23.05.2019. u 17:40.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 17:45   #44367
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Mjeseča karta za bus 1600 kn cca, auto 600-700 kn goriva, još kad se uzme u obzir ostale stvari koje su prednost ak imaš auto.

U velikim gradovima busevi i tramvaji idu često, ali ako se živi na selu blizu nekog malog gradića od desetak tisuća ljudi tam bus ide 4 puta dnevno onda je auto skoro pa jedini izbor
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 20:54   #44368
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Mjeseča karta za bus 1600 kn cca, auto 600-700 kn goriva, još kad se uzme u obzir ostale stvari koje su prednost ak imaš auto.

U velikim gradovima busevi i tramvaji idu često, ali ako se živi na selu blizu nekog malog gradića od desetak tisuća ljudi tam bus ide 4 puta dnevno onda je auto skoro pa jedini izbor
*3 puta


U gradu sam isto koristio javni prijevoz, komodnije je. No na selu ni blizu necemu sto se moze nazvat "javni prijevoz" :/
Da bar imaju medugradski vlakovi (na podrucju dalmacije), pa bi s autom/biciklom do vlaka i onda peglaj dalje. Ovako preostaje citav put vozit autom.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 21:28   #44369
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Napravio sam servis auta, i napravio izmjenu ulja u automatskom mjenjaču, riječ je o Aisin TF80SC getribi.
Zaboravio sam mehaničaru reći da mi ostavi deci-dva starog ulja da ga poslikam pa da vidite kak to izgleda.
Uglavnom, novo ulje je prozirno crveno, kaže mehaničar da staro ne liči na to
Mijenjam to ulje svakih 70 000km
Uglavnom, u Volvo servisu su mi prije stavljali JWS3309 specifikaciju ulja, ja sam sad nabavio ulje sa specifikacijom JWS3324 jer upravo to Volvo preporuča u zadnje vrijeme, to ulje je novije i navodno bolje

Sad sam se baš provozao da vidim da li ima neke razlike
Ono što sam odmah primjetio je da je auto startniji, mjenjač brže prenese snagu i brže mijenja brzine, ni prije mi ništa nije trzalo tako da je to ostalo nepromijenjeno
Potrošnja u gradskoj vožnji je pala, ne znam još točno za koliko jer se nisam dugo vozio
Potrošnja na 130km/h je pala prosječno pola litre, sa 5.8-6.0 na 5.4-5.5 L

Za sve vas koji imate TF80SC mjenjač, samo rokajte JWS3324 ulje ja sam nabavio Febi 29934
I da, preporuča se isprati mjenjač sa 12 litara ulja, jedino tako pumpa izbaci svo staro ulje van.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 23:45   #44370
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Novo ulje u mjenjacu smanjilo potrosnju vozila? Hmm, a da nije placebo u pitanju pa da je olaksala noga malo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na