Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2020., 11:42   #14551
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
Društvo kupujem 50 inčaru pa me zanima ima li što bolje na tržištu od:
https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/.../p/EK000231211
za 3000kn?
Isplati li se ići na veći budget? TV bi služio isključivo za TV, Plex i YT...
Ja imam dva doma, doduše 7402, dakle siva verzija, ne ova bijela.
Nemam neke velike primjedbe, mislim da za tu lovu nećeš nać puno bolju televiziju.
Model je iz 2019. tako da zanemari ovo šta je netko gore pisao.
Imaš i nekog našeg lika Tech Watcher Youtube kanal koji baš često uspoređuje modele iz tog cjenovnog ranga, pa možeš bacit oko.

P.S. U Sante ti do 31.05. 5 godina jamstva na Samsung TV, pa uzmi i to u obzir.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2020., 20:42   #14552
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Što se Hisensa tiče, koristio bih ga jedino uz media player jer su smart funkcije prilično loše u odnosu na konkurenciju, npr. Plex uopće ne radi kako treba jer službeno nije podržan.
Otkud ti da plex ne radi?
Munjara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.05.2020., 23:51   #14553
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Plex nikad i na nicemu ne radi kako treba... Ni na LG WebOS-u ni Android TV-u ni na Firesticku... Svaki put kad ga upalim vodim bitke sa njim za rijetke stvari kojih nema na streaming servisima...
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 00:16   #14554
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor deny Pregled postova
ipak je 60hz. naručen pa ćemo saznat vridili čemu
Steta. U7A je bio 100/120Hz, valjda jer su ga reklamirali kao tekmu za svjetsko prvenstvo

Javi dojmove, trebo bi bit sasvim OK TV, a za tu lovu i vrhunski.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 03:24   #14555
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Plex nikad i na nicemu ne radi kako treba... Ni na LG WebOS-u ni Android TV-u ni na Firesticku... Svaki put kad ga upalim vodim bitke sa njim za rijetke stvari kojih nema na streaming servisima...
na hisensu i vidi 2.5 radio bez greške, na philipsu andoidu radi bez greške.

Problemi naravno nastaju ako je prevelik video i/ili opterecena/spora veza.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 08:23   #14556
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Android često ima problem sa full hd materijalom preko LANa iako ovaj ima tek 10mbs. O 4K neću ni počinjat. Totalni poluproizvod.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 08:31   #14557
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Na firesticku ga koristim nekoliko mjeseci jer ne mogu drukcije gledati filmove s kompa (castanje nije tako savrseno, hdmi prekratak). Nisam primjetio problem s fhd i 4k materijalom, stream je bez kompresije, a firestick i pc su zicom spojeni u ruter.

Ponekad ima taj jedan problem kad ne zeli otvoriti film i baci nekakvu gresku i trazi restart servera... Ali onda pokrenem neki drugi film, pa se vratim na prvi. Nisam skuzio sto ga jebe
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 11:49   #14558
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Plex nikad i na nicemu ne radi kako treba... Ni na LG WebOS-u ni Android TV-u ni na Firesticku... Svaki put kad ga upalim vodim bitke sa njim za rijetke stvari kojih nema na streaming servisima...
Vidiš, meni Plex radi ko beba i na Telki i na Shieldu.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 12:16   #14559
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Na firesticku ga koristim nekoliko mjeseci jer ne mogu drukcije gledati filmove s kompa (castanje nije tako savrseno, hdmi prekratak). Nisam primjetio problem s fhd i 4k materijalom, stream je bez kompresije, a firestick i pc su zicom spojeni u ruter.

Ponekad ima taj jedan problem kad ne zeli otvoriti film i baci nekakvu gresku i trazi restart servera... Ali onda pokrenem neki drugi film, pa se vratim na prvi. Nisam skuzio sto ga jebe
ja ne mogu to probati jer nema od koga posuditi Fire da probam. no probao sam stream na 3 boxca i nijedan ne radi glatko kao što je nekad radio WD ili neki drugi Linux media player koji ima oho-ho manje RAMa
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 12:21   #14560
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Stvarno se ne mogu pozaliti na brzinu, sve uredno radi, premotavanje, buffering, navigiranje. Samo taj error nekad iskoci, al mogao bi uzeti screenshot pa bacim jednom u firestick temu (ili plex ako je imamo)... U planu mi je bio duzi hdmi kabel ali sad nekako vise i ne razmisljam o njemu.

EDIT: nisu kod mene ne znam kakvi bitrateovi, recimo od 3 do 25 Mbps... Ne sjećam se da sam vidio više od toga, gledam pretežno fhd materijal.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 10.05.2020. u 12:27.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2020., 12:22   #14561
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
Android često ima problem sa full hd materijalom preko LANa iako ovaj ima tek 10mbs. O 4K neću ni počinjat. Totalni poluproizvod.
Neznam koliko je tebi često ali kod kod mene su na C7 I Androidu i na svakoj televiziji na ovoj planeti problemi isti...do problema dolazi jedino kada bitrate pređe bandwidth LANa. Tu govorimo o težim 4k filmovima. Sa full HD problema nikakvih niti na plexu niti na serviiu.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 12:31   #14562
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Na LGu se moram sign-upat a na Firesticku i Androidu se ne smim Signupat, Na LGu se cesto nece da se upali aplikacija kad nema interneta, bez obzira sto gledam lokalno, na Firesticku recommended skoro uvik piše no access to server al kad udjes u library ima sve, samo sto moraš scrollat do onog sta gledas i sjetit se sam na kojoj si epizodi sta. Na Android TV-u ne reproducira AC3 zvuk, na drugima radi. Titlovi su imali Č Ć pa su prestali imat, plugini za scrapping titlova su prestali radit cisto why not....
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 15:30   #14563
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Vidiš, meni Plex radi ko beba i na Telki i na Shieldu.
meni takodjer, stovise imam server koji opsluzuje 25+ klijenata što firestickova, što appleTVa, što MiBoxeva...
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 16:26   #14564
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Vidiš, meni Plex radi ko beba i na Telki i na Shieldu.
Takoder tj na lgu. Svi formati i rezolucihe. Nikada greske.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2020., 23:01   #14565
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Takoder tj na lgu. Svi formati i rezolucihe. Nikada greske.
True!

iako koristim shield 98% vremena
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 23:53   #14566
martyzd
Registered User
 
martyzd's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 56
Momci pozdrav. Treba mi pomoc, pa mi slobodno preporucite best buy TV 55 incha do nekih 600€ ili 4500kn.

Sutra se kupuje, a izbora je previse za nas laike. TV ce sluzit za najosnovnije potrebe, dakle, ne treba za gaming.

Hvala unaprijed 👍

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
martyzd je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 08:40   #14567
željkozg
Banned
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: croatia
Postovi: 105
Citiraj:
Autor martyzd Pregled postova
Momci pozdrav. Treba mi pomoc, pa mi slobodno preporucite best buy TV 55 incha do nekih 600€ ili 4500kn.

Sutra se kupuje, a izbora je previse za nas laike. TV ce sluzit za najosnovnije potrebe, dakle, ne treba za gaming.

Hvala unaprijed 👍

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Ovdje imaš..


https://www.elipso.hr/audio__video/t...IPS-55PUS7304/


https://edigital.hr/led-televizori/p...m_medium=click


https://www.elipso.hr/audio__video/t...ava.net_cjenik


https://www.sancta-domenica.hr/led-t...m_medium=click
željkozg je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 23:38   #14568
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Otkud ti da plex ne radi?
Nisam rekao da ne radi, nego da ne radi dobro. Ima dosta pritužbi na plex forumu i na redditu oko Hisense aplikacije, ali Plex ignorira upite jer Plex nije službeno podržan na Hisense TV-ima nego su ga ovi ubacili preko smart tv alliance platforme.

Jedino što je službeno podržano su Android, WebOS, Tizen, Fire TV i Roku TV.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Opcija 4) 12kn yt premium kad se preplatis kao indijac. Onak, 1 kava mjesecno ako iole imas potrebu i zelju za jutubom.
Na kraju sam odabrao opciju 4 hvala na savjetu. Tunnelbear i eto ga, obiteljski paket (5 accountova) za nekih 18 kn.
--------------------------------

Uzeo na kraju na akciji 55RU8002, planirao sam ići na 7402 ali sam u Sancta Domenici pogledao malo kako to izgleda uživo, i iako 7402 izgleda odlično za te pare, Q60R i RU8002 su izgledali još bolje. Nakon par dana proučavanja foruma i sl. na kraju se odlučio za 55 inčni RU8002, ima ga na akciji u Elipsu za 4199, činilo mi se dobrom kupnjom.

P.S. ako netko treba Sony KDL-40BX440 i Mi Box S, nek se javi
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2020., 12:28   #14569
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Stvarno se ne mogu pozaliti na brzinu, sve uredno radi, premotavanje, buffering, navigiranje. Samo taj error nekad iskoci, al mogao bi uzeti screenshot pa bacim jednom u firestick temu (ili plex ako je imamo)... U planu mi je bio duzi hdmi kabel ali sad nekako vise i ne razmisljam o njemu.

EDIT: nisu kod mene ne znam kakvi bitrateovi, recimo od 3 do 25 Mbps... Ne sjećam se da sam vidio više od toga, gledam pretežno fhd materijal.
Kod mene na androidu (Sony tv) Plex radi bez greske. Takodjer vecinom gledam FHD materijal ali i s 4k nije bilo nikakvih problema,
doduse sve je radilo odlicno dok mi Hdd na kojem je bilo 90% librarya nije krepa, no to je vec za drugu temu
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 10:22   #14570
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor amerix Pregled postova
UE55RU8002UXXH Samsung
Nikako philips i te điđe miđe
He stručnjaka, stvarno bi trebalo malo pooštriti pristup komentarima. Svega ima. Di su sada pametnjakovići koji kenjaju po Željku a na ovakve šute, a i Admini bi mogli malo pojasniti komentiranje i upiranje prstima u određene stvari te reklamiranje na ovakav način. Kada recimo Želja preporuči Philips onda se pola topica digne a čovjek ne pljuje po drugim brendovima nego preporučava svoj najmiliji (iz njemu poznatih razloga) a dok se drugima dopušta trolanje, pljuvanje, lažno navođenje i u konačnici namjerno štetno navođenje drugih i manje informiranih korisnika foruma. Jedno je prporučiti proizvod a drugo je proglašavati nešto nevaljalim ili neupotrebljivim a naročito kada to radi pekar iz Špičkovine i predstavlja se kao eminentni stručnjak. Ovakvi komentari dovode do nepotrebnih rasprava i svađa a to nije poanta, poanta je informiranje i svetovanje a ne laganje, izmišljanje i pljuvanje po nečemu što nije tvoj osobni izbor, a naročito kada se to radi na način da svjesno provociraš druge i namjerno provociraš svađu.

Zadnje izmijenjeno od: Prki. 14.05.2020. u 10:47.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2020., 20:21   #14571
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Stat ce na ovom Prkijevom postu, čikam idužeg uvaženog kolegu samo jedan post nevezan za lcd, lockam temu i ide na trajnu samoizolaciju.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 09:24   #14572
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor martyzd Pregled postova
Momci pozdrav. Treba mi pomoc, pa mi slobodno preporucite best buy TV 55 incha do nekih 600€ ili 4500kn.

Sutra se kupuje, a izbora je previse za nas laike. TV ce sluzit za najosnovnije potrebe, dakle, ne treba za gaming.

Hvala unaprijed ��

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

I sta si uzeo na kraju

@xulos a OLED
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 09:56   #14573
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Da li itko konta kako ugasiti tipkovnicu na ekranu na Philipsu. Znači kada recimo ukucavam search u IPTV i on mi otvori padajući meni i ne mogu preći u njega jel mi je tipkovnica nakon kucanja još na ekranu a ako potvrdim s enter povuče mi prvi izbor u tom padajućem meniu. Rješenje bi bilo da se makne tipkovnica nekako nakon ukucavanja i da mogu s strelicama kroz meni. Daljinski je onaj osnovni bez tipkovnice.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 10:36   #14574
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Da li itko konta kako ugasiti tipkovnicu na ekranu na Philipsu. Znači kada recimo ukucavam search u IPTV i on mi otvori padajući meni i ne mogu preći u njega jel mi je tipkovnica nakon kucanja još na ekranu a ako potvrdim s enter povuče mi prvi izbor u tom padajućem meniu. Rješenje bi bilo da se makne tipkovnica nekako nakon ukucavanja i da mogu s strelicama kroz meni. Daljinski je onaj osnovni bez tipkovnice.
Jesi probao back tipku?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 10:49   #14575
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Jel imate iskustva s Samsung UE55RU8002 UHD, PS5 se bliži a ja sam na 32"fhd samsungu jel ova 55" nekakav best buy do 4500kn vidim na akcijama zna bit oko 4k kuna
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 11:16   #14576
theo
Premium
 
theo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Jel imate iskustva s Samsung UE55RU8002 UHD, PS5 se bliži a ja sam na 32"fhd samsungu jel ova 55" nekakav best buy do 4500kn vidim na akcijama zna bit oko 4k kuna
Ja sam ga kupio prije 2 mjeseca, odličan TV za moje potrebe, za gaming pogotovo.
theo je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 11:17   #14577
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Jesi probao back tipku?
Bravo majstore, a sve sam istipkao osim najlogičnijeg
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 13:21   #14578
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Moj kratki osvrt na LG 65UM7100. Koristim ga od 11. mjeseca prošle godine i nisam mu našao manu. Mnogi se nebi složili ali meni je tv super. A da, ima jednu manu a to je 65". Više ne kupujem tako male televizore.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 14:05   #14579
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Nebitno tko bi se složio ili ne, ako tebi TV paše to je to.
Ti veliki IPS ekrani su odlični za jako svijetle prostore i dobro podnose gledanje pod kutom, dok ih za gledanje po noći ili sa vrlo malo svjetla nikad ne bih uzeo zbog katastrofalnog kontrasta.


Opet, to nekom smeta više, nekom manje, nekom uopće ne itd.
Samo treba znat kako će se TV ponašat uz navike gledanja koje imaš, to je najveći problem. I sam sam nedavno kupovao TV pa proučio masu reviewa i foruma, dva su osnovna problema ja bih rekao.


Prvi je da masa ljudi očekuje da će za par sto eura dobit kvalitetu prikaza OLED-a


Drugi je da ne znaju osnovne stvari, tipa razliku između IPS/VA, razliku između Android TV-a i TV-a sa npr. Web OS-om i sl. Onda ih nakon kupnje neke stvari udare u glavu pa slijedi plakanje, vraćanje TV-a itd.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 14:37   #14580
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
samsung ue50ru7402, imam problem s memoriranjem kanala. nakon kaj skenira kanale na treci kanal stavi i rtl i novu. znaci u popisu kanala mi ide 1. hrt1, 2. hrt2, 3 .rtl, 3. nova, 4. dvbt2 info....
kad prebacim na treci stavi mi rtl, kad sam na drugom kanalu i listam kanale prema gore dodje na treci, otvori rtl, i vise ne mogu listati kanale prema gore, mogu jedino prema dolje. ak sam na cetvrtom kanalu i listam dolje, otvori treci na kojem je nova i vise ne mogu listati dolje nego samo prema gore. nekoliko puta skenirao kanale, svaki put isto. probao zamijeniti kanale, al ne pomaze, uvijek imam dva treca.

poslao upit servisu, pa cekam da se jave
jel zna netko kaj bi moglo biti, googlam al nis ne nalazim.
okarm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na