Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2022., 09:32   #61861
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Za dizlo ne kužim nikakvu razliku između slovenskog, rvackog i talijanskog. Auto ide isto...

Cijene su u manjim mjestima 2,03 € po po litri, grad 2,10 €, a autoput 2,50€.

Lijepo sam točio negdje između Pise iz Montecatinija pa opet tamo negdje u brdima oko Bolonje prije izlaska na autoput.
Dizlo i prst u uvo.
Osjetio bi razliku da staviš čisto suncokretovo ulje nutra, al vrijeme isplativosti tih eksperimenata je iza nas

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Laguna Seca cabrio (sa plavom kožom) prvi vlasnik je živio na Kajzerici, nakon razvoda ga je mislim odmah prodao liku iz Dugava, ne znam gdje je kasnije završio, u Sloboštini ga baš nisam viđao (tamo samo viđam žutog mustanga i odnedavno Maseratija, wtf...)

Dok me prvi vlasnik vozio u tom autu, 2006. (ide vrijeme...) znam da sam bio u šoku kako nas apsolutno svi gledaju, mi spušteni krov, dva balavca (ok on par godina stariji, ali opet ispod 30 tad)... prokomentiram mu to, a on samo kaže "u ovom autu, bi ti i pop dao "... ne znam zašto bih htio da mi pop išta da, ali OK

Ali tad sam iskusio koliko je grozno voziti se na zadnjem sicu cabria... jednom prilikom me vozio doma, ali je bio sa ženom, pa sam morao sjediti iza... na 50kmh mi je već smetao vjetar, a kad je potegnuo cestom prema rotoru (smjer jug), nakon semafora na Selskoj, mislio sam da će mi glavu otpuhati
Heh, tko zna koliko je popova, ouvaj, ženski izgubilo gaće u tom autu. Mene te fore "gore bez", cabrio, ne zanimaju. Šiber i cabrio

Mislio sam inače da će biti većih problema oko znatiželjnika, ali zasad minimalno. Valjda zato jer napravim vrlo malo kilometara u urbanim sredinama.
Doduše, u planinama ima ljudi koji valjda misle da dolazim sa 150km/h kad čuju airbox, najčešće su to neke sredovječne biciklistice. Gaće im padnu, al od straha
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 10:07   #61862
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Coupe.

lijepa kolica, i svaka čast na diy! dal je auto imalo prikladan za daily?
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 11:20   #61863
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor mitja Pregled postova
lijepa kolica, i svaka čast na diy! dal je auto imalo prikladan za daily?
Ovisi koliko godina imaš (čitaj koliko te leđa muče), dal ti se teško sjest u auto... npr sad sam uzeo Giuliu i rekoh frendovima "morat ću zbog auta smršavit ", ali takav legendarni auto se danas, 20 godina nakon što je napravljen, ne bi smio voziti kao daily... čak i da ti nije preskupo stalno ga reparirat i restaurirat, preskupo... joy drive only bi to trebalo biti.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 11:50   #61864
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Onda, hoćete uzeti koji auto na poticaje? Gledam ponudu PHEV-a i zaključujem da veliki broj modela imaju najskuplji proizvođači (Sv. Trojstvo, Volvo i Porsche) gdje tih 40k poticaja ne znači ništa.
Bijah u Renou da upitam šta oni imaju. Nemaju ništa. Jedini PHEV koji su imali (Captur) su prestali proizvoditi jer 'nije opravdao očekivanja' i prebacivanje pogona struja/ICE baš nije ferceralo kako treba.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 12:05   #61865
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Raspitaj se za 508 PHEV, vidjam jednog cesto na uticnici (mora puniti svaki dan). Auto izgleda solidno i ocito se covjeku toliko svidja da se smuca svaki dan do punjaca.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 12:13   #61866
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor mitja Pregled postova
lijepa kolica, i svaka čast na diy! dal je auto imalo prikladan za daily?
Vrlo prikladan pod uvjetom da ne staviš poput mene jednomaseni zamašnjak nutra. To mi je ubilo auto za moje pojmove, zato će letiti van.

Pogotovo kad je auto na tvorničkim selenima, možeš ga voziti i po grabama u ZG bez problema. Vrlo komforan auto s tvrđom suspenzijom.

Doduše, klasificirao bih ga prije kao GT, ne kao sportski coupe, zbog težine (1520kg) i zbog prilično dugih brzina (2. skoro 110km/h).

Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
ali takav legendarni auto se danas, 20 godina nakon što je napravljen, ne bi smio voziti kao daily...
Takve aute treba upravo što više voziti, stavovi poput tvojeg stavljaju aute pod ključ u kojekakve kolekcije i dižu im cijene u stratosferu, te sve manje "realnih entuzijasta" dobivaju priliku voziti nešto.

Osim toga, ekipa koja ima stariji "vikend auto" se nikad ne usudi otići bilo gdje na par dana s njim jer nema pojma dal će mehanički izdržati.

Svog ne vozim kao pravi daily, ali bome kad je lijepo vrijeme idem do posla u rošadi tri auta koja spadaju u kategoriju "ne smiju voziti ko daily".

Jedino kad ih svjesno ne vozim je po posoljenoj cesti, za to imam drugi E46
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 12:14   #61867
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Predo bas danas papire u Reno za Twingača, naravno da je auto poskupio između moja dva izleta do salona.
Puna cijena sa srednjom opremom, dodatnim setom felgi i par gluposti je 228 hiljada....bog te ****

Plan je pričekat Twinga, prodat onda Insigniju i uzet Cupru opet jer me onda nece bit briga dal troši 10 ili 20 za tih 200km mjesečno kaj cu napravit s velkim autom.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 12:29   #61868
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Onda, hoćete uzeti koji auto na poticaje? Gledam ponudu PHEV-a i zaključujem da veliki broj modela imaju najskuplji proizvođači (Sv. Trojstvo, Volvo i Porsche) gdje tih 40k poticaja ne znači ništa.
Bijah u Renou da upitam šta oni imaju. Nemaju ništa. Jedini PHEV koji su imali (Captur) su prestali proizvoditi jer 'nije opravdao očekivanja' i prebacivanje pogona struja/ICE baš nije ferceralo kako treba.
pogledaj mitsubishi outlander phev, jeftiniji je od konkurencije, a generalno nije los i nudi dobru opremu...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 12:40   #61869
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Predo bas danas papire u Reno za Twingača, naravno da je auto poskupio između moja dva izleta do salona.
Puna cijena sa srednjom opremom, dodatnim setom felgi i par gluposti je 228 hiljada....bog te ****

Plan je pričekat Twinga, prodat onda Insigniju i uzet Cupru opet jer me onda nece bit briga dal troši 10 ili 20 za tih 200km mjesečno kaj cu napravit s velkim autom.
A mogao si se voziti kao covjek u Cupri za tih 228000+trosak struje

Mene je bas to kokosarenje salona odvatilo od te price, neke modele su dignuli za iznos poticaja, a neke i vise cak. Nekako imam dojam da je to balon kao s APNom.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 14:01   #61870
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Vrlo prikladan pod uvjetom da ne staviš poput mene jednomaseni zamašnjak nutra. To mi je ubilo auto za moje pojmove, zato će letiti van.

Pogotovo kad je auto na tvorničkim selenima, možeš ga voziti i po grabama u ZG bez problema. Vrlo komforan auto s tvrđom suspenzijom.

Doduše, klasificirao bih ga prije kao GT, ne kao sportski coupe, zbog težine (1520kg) i zbog prilično dugih brzina (2. skoro 110km/h).



Takve aute treba upravo što više voziti, stavovi poput tvojeg stavljaju aute pod ključ u kojekakve kolekcije i dižu im cijene u stratosferu, te sve manje "realnih entuzijasta" dobivaju priliku voziti nešto.

Osim toga, ekipa koja ima stariji "vikend auto" se nikad ne usudi otići bilo gdje na par dana s njim jer nema pojma dal će mehanički izdržati.

Svog ne vozim kao pravi daily, ali bome kad je lijepo vrijeme idem do posla u rošadi tri auta koja spadaju u kategoriju "ne smiju voziti ko daily".

Jedino kad ih svjesno ne vozim je po posoljenoj cesti, za to imam drugi E46
Super je kad imaš 3 odlična auta, pa ih rotiraš meni bi služio kao weekend getaway car. Iskreno očekivao sam od svoje Giulije da će bit i weekend getaway i daily, i iako je auto fantastičan, nije ni odličan daily, ni odličan weekend auto... za gušt auto mu fali puno više feeling na volanu (iako ja jesam uzeo neresponzivne gume, PS5, svjesno, ali opet i auto je tu jako kriv).

Da imam E46 M3 (bilo kakav), svaki drugi vikend bi ga vozio, dok bi između 1.11. i 1.4. bio konzerviran negdje. I usudio bih ga se voziti jer ne bi on predugo stajao, naravno da bi tu i tamo i nešto po ZG-u odradio s njim, ali to nije daily auto.. daily je onaj s kojim ideš po klince u vrtić, u shopping, tegliš ležaljke iz Bauhausa (skoro nemoguće u Giuliji, ali jedva nekako uspio)...

To što ga ti provozaš na kavu na drugi kraj grada nije klasični daily
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 14:19   #61871
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ma kakva kava
Auto se ne pali ak se ne misli voziti kak spada.
Dođem na posao, pauza za ručak je vožnja po okolnim vinskim bregima dostojna zamjena za hranu, nakon posla još jedna duplo duža. Nema labavo.

Ležaljke mi nisu ni na kraju pameti, puno ljepša pozicija za uživanciju je u zicu iza volana i sijaset zavoja na cesti ispred mene.

Malo sam vudren na tu stranu, kaj moreš.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 14:30   #61872
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ma kakva kava
Auto se ne pali ak se ne misli voziti kak spada.
Dođem na posao, pauza za ručak je vožnja po okolnim vinskim bregima dostojna zamjena za hranu, nakon posla još jedna duplo duža. Nema labavo.

Ležaljke mi nisu ni na kraju pameti, puno ljepša pozicija za uživanciju je u zicu iza volana i sijaset zavoja na cesti ispred mene.

Malo sam vudren na tu stranu, kaj moreš.
Ležaljke su za terasu, ak uspiješ tamo sparkat E46, svaka čast

E lako kad ti imaš oko posla vinske brege i ceste, onda bi i meni bio daily. Ali za ZG sigurno nije.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 14:45   #61873
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
A mogao si se voziti kao covjek u Cupri za tih 228000+trosak struje

Mene je bas to kokosarenje salona odvatilo od te price, neke modele su dignuli za iznos poticaja, a neke i vise cak. Nekako imam dojam da je to balon kao s APNom.
Bilo je drugih razloga zakaj je Cupra morala letit, al slazem se.
Ovo je vise do tvornice, ali da.....nisam siguran ni da je ovo zadnja cijena.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 16:15   #61874
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Vrlo prikladan pod uvjetom da ne staviš poput mene jednomaseni zamašnjak nutra. To mi je ubilo auto za moje pojmove, zato će letiti van.
super! vjerojatno ni ti tvrđi nosači motora ne pomažu baš, ali ako je količina napora prihvatljiva, dobro je.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Takve aute treba upravo što više voziti
svakako! samo se treba potrudit nalazit prilike za vozanje. i najbolji auto je otužan dok stojiš na zelenom valu.
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 16:37   #61875
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Pežo ne dolazi u obzir. Izvana izgledaju odlično, ali unutarnja ergonomija je kao da ju je radio neki retard - volan ne možeš dignuti, ventilacijom upravljaš putem toucha, ako bočne otvore za zrak okreneš full lijevo/desno, oni ne pušu prema bočnom staklu nego zaustavljaju protok zraka,...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 16:52   #61876
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pežo ne dolazi u obzir. Izvana izgledaju odlično, ali unutarnja ergonomija je kao da ju je radio neki retard - volan ne možeš dignuti, ventilacijom upravljaš putem toucha, ako bočne otvore za zrak okreneš full lijevo/desno, oni ne pušu prema bočnom staklu nego zaustavljaju protok zraka,...
O da, to s otvorimo za zrak je grozno. Ne znam kakva si imao iskustva s elektronikom, ali recimo blind spot, pa čak i parking senzori imaju bugova, i još gore, JAKO kasne... znači blindspot na 508-ici (2019.) nije pokazivao kad je netko u mrtvom kutu, nego kad me prošao, ako taj auto ubrzava tj prestiže me.

Slično i parking senzori, prođem prepreku (stupić) i on odjednom poludi i vrišti kao da sam praktički pred sudarom, izađem van, nema ničeg, samo stupić stoji, relativno daleko s lijeve strane i već sam ga odavno prošao.

Očito su imali stare zalihe 386 SX 25Mhz koje su trebali negdje ugradit...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 21:02   #61877
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Onda, hoćete uzeti koji auto na poticaje? Gledam ponudu PHEV-a i zaključujem da veliki broj modela imaju najskuplji proizvođači (Sv. Trojstvo, Volvo i Porsche) gdje tih 40k poticaja ne znači ništa.
Bijah u Renou da upitam šta oni imaju. Nemaju ništa. Jedini PHEV koji su imali (Captur) su prestali proizvoditi jer 'nije opravdao očekivanja' i prebacivanje pogona struja/ICE baš nije ferceralo kako treba.
Ja predao papire za EV6, na kraju uzeo plavu, iako sam slinio za onom mat sivom...

Ali ajde, ako prođe natječaj, svejedno prst u uho i pjevat

1 2 3 4
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 23:54   #61878
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
@Igorr čestitam, auto izgleda top. Nadam se da ćeš dobit potporu.
Gledao sam ga i ja, ali ipak odlučio ostat još na klasičnom motoru.

Inače da napravim update vezan za svoj , 4000km su iza mene
Ovo je pisalo nakon što sam se vratio s godišnjeg


Lepo lepo, nek pije on kad već ne pijem ja
Nažalost nisam stigao (sjetio se, točnije) napravit fotosešon, ali bude krajem srpnja kad idem na druga dva tjedna godišnjeg a (ako tko što treba iz DE, može mi se javit, pa ako mogu pomoći...rado)

Evo jedna kad sam ga preuzeo, ništ posebno



Auto ide nebitno imao pun gepek, pun auto il' bio sam. Isprobao ga po zavojima slavonskih brežuljaka, milina za vozit.
Prevezao i 300kg težak kameni roštilj , amortizeri samo malo legli kad ga je utovario.
Iznenadio sam se koliko su dobra sjedala i koliko auto može bit komforan u Comfort modu, bez problema odvezao 600km u komadu.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 07:28   #61879
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Fino pije bog i bogme. Mislio sam da će manje cugati na otvorenoj cesti.

Baš sam obračao pozornost na roadtripu kaj talijani voze. Gotovo da nema strujića kao ni chargera za iste.

Vidio sam na cesti možda 2-3 tesle ali zato ima jako puno toyota hibrida.

Večinom se voze Fiati i to pande Ima jako jako puno PUG suvova.

Na žalost sreo sam samo jednog ferkana i to je još bio sparkiran.

20220617-122919794-i-OS

Od ostalih "super carova" nula lamboa ali zato masratija i porševa koliko hoćeš.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 08:59   #61880
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Autodileri su totalno prolupali. U RI, lokalni Renault diler prodaje 2g. i 13k km starog Captura PHEV za 220k kn. Novi je koštao 230k kn prije te 2g.
Ono što je zanimljivo je da za 3k € više možete kupiti novog novcatog hibrida sa full opremom i boji po vašoj želji. Koja bi budala išla kupovati polovnjaka za toliku malu razliku?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 09:13   #61881
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Onaj koji nezeli cekati 5-6 mjeseci za novi .

Klasika, love dok mogu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 10:18   #61882
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
@Igorr čestitam, auto izgleda top. Nadam se da ćeš dobit potporu.
Gledao sam ga i ja, ali ipak odlučio ostat još na klasičnom motoru.
Ma i ja se nećkao do zadnjeg trena, ali nakon testiranja nekoliko EV-a, stvarno me duša boli kad sjednem u svoj ICE

Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Inače da napravim update vezan za svoj , 4000km su iza mene
Ovo je pisalo nakon što sam se vratio s godišnjeg...
Leonče 2.0 benzinac? Fina kola!

Jedino brate, stvarno ti cucla ko veliki, moguće da imaš malo težu nogu

Ja sam na Insigniji (turbo benzinac od 200ks) na 8.3 l/100 prosjek na njenih skoro 50k km, nekih 50% auto put (većina vremena tempomat stavljen na 150), 30% grad i 20% otvorene međugradske ceste.
Doduše kod mene je kosilica 1.6 a ne 2.0

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Autodileri su totalno prolupali. U RI, lokalni Renault diler prodaje 2g. i 13k km starog Captura PHEV za 220k kn. Novi je koštao 230k kn prije te 2g.
Ono što je zanimljivo je da za 3k € više možete kupiti novog novcatog hibrida sa full opremom i boji po vašoj želji. Koja bi budala išla kupovati polovnjaka za toliku malu razliku?
A vjerojatno se tih 220k može spustiti na bar 205-210k, pa ti je onda to 30-35k jeftinije od novog, i ne čekaš ga upitan broj mjeseci.

IMO i dalje traže previše ali nekom možda uleti dobro, tko će ga znat.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 10:22   #61883
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Onda, hoćete uzeti koji auto na poticaje? Gledam ponudu PHEV-a i zaključujem da veliki broj modela imaju najskuplji proizvođači (Sv. Trojstvo, Volvo i Porsche) gdje tih 40k poticaja ne znači ništa.
Bijah u Renou da upitam šta oni imaju. Nemaju ništa. Jedini PHEV koji su imali (Captur) su prestali proizvoditi jer 'nije opravdao očekivanja' i prebacivanje pogona struja/ICE baš nije ferceralo kako treba.

A Formentor?
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 10:50   #61884
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
VW grupa mi ne 'leži'. Formentor ima ventilaciju na touch, a Jura se žalio na nelogičan položaj ESP dugmeta. Da ne govorimo da je cijena u razini 300k+ kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 10:57   #61885
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Automobili

Ovo kupovanje auta me podsjeća na onog lika s teme o mobitelima koji je tražio čudesa

Čuj nelogičan smještaj ESP tipke. Nije da ćeš ić voziti krugove po Grobniku pa će ti gašenje ESP-a donijeti bolje vrijeme.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 11:42   #61886
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Ti Jurini "testovi" nisu testovi vec reklame. A kako bi ispalo da su mrvicu objektivni onda ubace uvijek takve "prigovore", smjestaj tipaka, boja konca i sl.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 11:46   #61887
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Onda mi jedino još pada na pamet Kia XCeed u tom segmentu.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 11:47   #61888
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Ti Jurini "testovi" nisu testovi vec reklame. A kako bi ispalo da su mrvicu objektivni onda ubace uvijek takve "prigovore", smjestaj tipaka, boja konca i sl.
VW grupaciju (osim izgleda Skode koja je postala preuspjesna) opcenito ne smiju kritizirati. Zamisli da ti kao auto novinaru vise ne daju VW, Seat, Skodu, Audi na "test".

To mi se uvijek gadilo, cak i Carwow... sere na Kiji za probleme koje ima i Golf, ali tamo ih ne spomene.
Ili se buni i zivcira kako Skoda tuli kad je kljjc unutra, a vrata otvorena i radi drame od toga, a istu stvar radi i Golf i vjerojatno svi VW, auti ali on to prezentira kao da je samo Skoda.



Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 13:15   #61889
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Ti YouTube testovi ti jedino mogu pomoći da dobiješ inicijalni dojam o autu. Za sve ostalo moraš sjest u njega i vidjeti jel ti paše ili ne. Svaki ima nekakve gluposti, neka dobra rješenja i na kraju se sve svodi na koje si kompromise spreman pristati. Na kraju dana, na svaki od njih ćeš se naviknuti nakon mjesec dana kad te prođe početna euforija i kad ti postane ono što mu je i primarna namjena…prijevozno sredstvo.
Entuzijasti su druga skupina za koje to ne vrijedi, ali koliko je ih je uopće danas kad ti za raditi nešto na modernom autu treba IT faks, a ne strojarstvo
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2022., 13:30   #61890
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Iz vw-a su sigurno Šebalju i ekipi prigovorili nakon tesla Pola 1.0 s 3 cilindra cijene skoro 210k kn, a koji je i dalje imao ručnu klimu. Nakon tog nisam vidio više da pišu za vw cijenu testnog, nego već od.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na