Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2022., 20:33   #60991
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nisam imao auto na sebe 5 godina. Bio sam uvjeren da kod kupnje police u nekom osiguranju, mogu vidjeti u nekom zajedničkom registru kad sam imao policu i bonus.
No banana.

Traži kopaj gdje sam imao polici prije 5 godina, traži njenu kopiju da bi u drugoj kući uplatio novu.

Inače, mislio sam i da ovi brzi online servisi za police kao kompare imaju najjeftinije opcije.

No uživo u poslovnici u kojoj sam bio prvi put, u lipu isto ko i kompare.
Inače sve iste opcije, Uniqa 970kn, Croatia 1470kn.
Strašno.

Probaj na Laqo.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2022., 21:27   #60992
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ma ne želim više niti čuti za bilo kakva interneCka rješenja. Samo uživo. Btw, riješio sam
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 00:26   #60993
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Cekaj, vodik smo vec probali .
Ma pusti vodik. Kupi kefira ili cokolade za 65 kn,

odigraj za MX-a, pa da se i on u Tesli vrati doma.

Da spasimo sto prije planet





...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 02:01   #60994
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
gdje bi se mogla kupiti cerada za auto po narudzbi koja se moze vezati za kotace u slucaju vjetra?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 06:58   #60995
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Čisti dokaz gluposti oko vodika je slučaj Gumpert.

Čovjek ima nekoliko funkcionalnih prototipova ELEKTRIČNIH auta u koji ulijeva mješavinu 40% vode i 60% metanola (da skoro pola goriva je čista voda)

Tri minuta točenja je dovoljno za 800km.

Inače čovjek je "otac" Quattro pogona, radio u Audiju.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 07:15   #60996
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Izgleda da ni Toyota više nije toliko pouzdana kao nekad
https://www.index.hr/auto/clanak/ada...e/2359472.aspx
Iz kojeg razloga tocno? Zbog toga sto im acu okepa ako automobili stoje koji tjedan bez paljenja? Drama iz nicega.

“ Kao i godinu prije najčešći kvarovi su bili na akumulatoru, i to s udjelom od čak 46.2 % od 3.49 milijuna detektiranih kvarova. Lagani rast broja kvarova na akumulatorima objašnjava se pandemijom, odnosno činjenicom da je više automobila tijekom lockdowna stajalo duže vrijeme što može biti poražavajuće za električne uređaje.”
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 07:33   #60997
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Svaki automobil na vodikove celije je... pazi sad... elektricni (mind blown).


Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Iz kojeg razloga tocno? Zbog toga sto im acu okepa ako automobili stoje koji tjedan bez paljenja? Drama iz nicega.

“ Kao i godinu prije najčešći kvarovi su bili na akumulatoru, i to s udjelom od čak 46.2 % od 3.49 milijuna detektiranih kvarova. Lagani rast broja kvarova na akumulatorima objašnjava se pandemijom, odnosno činjenicom da je više automobila tijekom lockdowna stajalo duže vrijeme što može biti poražavajuće za električne uređaje.”
Bas, to je vise studija (ne)pouzdanosti marki akumulatora. S time da ne mozes ni same akumulatore kriviti jer svaki auto ima drugaciji "idle drain". To ti je onako...studija za generiranje klikova ;-)

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ma pusti vodik. Kupi kefira ili cokolade za 65 kn,

odigraj za MX-a, pa da se i on u Tesli vrati doma.

Da spasimo sto prije planet





...
Volkene, da li je slika iz rudnika uhvacena tvojim Fairphoneom ili su ti je poslala djeca cvjeca iz Riyada?

... znas kakvi smo mi iz Dubrave, samo Brand je bitan i onda se lijepe lazni spojleri, auspusi i naljepnice. Naravno uz sto veci lik modnog kreatora na trenirci.

MXova i moja Tesla voze na LFP baterije gdje N predstavlja udjel Nikla.

Budi drug i posudi jedan krug na tvoj NMC celijama pogonjenom romobilu do Konzuma, da okusimo taj dasak luksuza kao sto su Domacice i Nikal pod guzom.

MX i ja cemo stajati zagrljeni na guvernalu kao Rose i Jack na Titaniku, dok srljamo u propast pod kormilom kapetana Muska.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 09:04   #60998
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Svaki automobil na vodikove celije je... pazi sad... elektricni (mind blown).


propa.
Moraš pojasniti da nebi neko mislio da ide samo na vodu ccc..
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 16:03   #60999
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
MXova i moja Tesla voze na LFP baterije gdje N predstavlja udjel Nikla. MX i ja cemo stajati zagrljeni na guvernalu kao Rose i Jack na Titaniku, dok srljamo u propast pod kormilom kapetana Muska.
Ma, slika je kasnosatna dosjetka starog uzorka. Nazalost, Musk i ekipa nisu zauzeli recentnu "cobalt-free" poziciju, zbog brige za okolis, vec zbog jedne od tuzbi za stradavanje djece, ili dozivotne invaliditete, a krunska je Tuzba iz 2019.

Jasno, ona je kamencic u moru, za sve ostale zrtve. Zanimljivo da moram arhivski stavljati, jer Apple, Tesla i ostatak tuzenih, svog prijtelja Borgoogle mole da ju zgura, sto je dalje od pronalazaka.

Ako imas probavu citati opis ostecenja, smrti, tragedije koju donosi zeleni napredak, zapitaj se cijoj bi djeci to pozelio? Posebno ako nisu imali srecu da prezive, te koliko ekonomski, navedene kompanije cijene njihove oci, udove i ostatak anatomije. A od njhove tragedije kotrlja se vecina modela na cesti.

To je napredak, a posao ostaje po starom, za neku novu djecu, neke nove robove, samo na drugim destinacijama. Inace po broju ubijene djece, po svim konvencijama postojecim, to bi bio ratni zlocin ili gore, no, ako su kamere i reflektori medija odmaknuti, onda ona ostaju tek inovatori i vizionari. Jos kad ti filantropi doniraju medijske kuce, gdje ces vece srece.

Utopija.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 18:57   #61000
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Moraš pojasniti da nebi neko mislio da ide samo na vodu ccc..
Oprosti kolega, nekad nije jasno da li je komentar sarkastican ili ozbiljan.

Na temu vodika, iznenađujuće dobar video od LTT ekipe. činjeničan, sažet, argumentiran, pogled s obje strane. Jedino bi ih ispravio u tome da je Mirai lakši od *svih* baterijskih auta. S 2000 kg među donjim 30. percentilom električara:




Link jer ne radi embedder: https://www.youtube.com/watch?v=pNgZ6xL_An4

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
_SNIP_
Svako izrabljivanje djece je tragedija. LFP je korak u pravom smjeru i svi OEMovi razvijaju u smjeru kemija siromašnih niklom. Uglavnom iz sebičnih razloga, iz kojih svi mogu izvući korist. Tzv. win-win.

S obzirom da od tužbe nije ništa bilo, dozvolit ću si ostati djelomično skeptičan o krivici. Svatko je kriv dok mu se ne dokaže suprotno.

Ne znači da nema izrabljivanja djece u Kongu, ali sigurno postoje sljedivi i provjereni izvori nikla. Industrijska revolucija je dokaz da su strojevi i mehanizacija učinkovitiji i na kraju ekonomičniji od kopanja rukama.

Kao društvo nemamo izbora nego razvijati se u smjeru održivosti (pogodi koja je alternativa). Ne možemo se ni lagati da iza nafte i auspuha ostaje trag peludi, tratinčica i mane s neba.

Idealan auto je onaj koji se ni ne proizvede ili onaj koji se ne vozi.
Daleko najbolja nuspojava nepoznate bolesti kineskog podrijekla je da se sad odjednom mnogi poslovi mogu odraditi na daljinu. To nam možda kupi još koju godinu za prilagodbu.

Do tad, na romobil i po Milku ;-) .
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2022., 20:51   #61001
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
CK, jesi li uopce provrtio dvije stranice tuzbe? Ili je fact checker aplikacija ponudila najbolji odgovor?

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
S obzirom da od tužbe nije ništa bilo, dozvolit ću si ostati djelomično skeptičan o krivici. Svatko je kriv dok mu se ne dokaže suprotno.
Pa niti od jedne tuzbe nece biti ista, to nitko ne ocekuje. Jos od vremena dok su izolirane podzemne nuklearne eksplozije radili za laksi put do nafte, preslo se preko mora leseva.

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Ne znači da nema izrabljivanja djece u Kongu, ali sigurno postoje sljedivi i provjereni izvori nikla.
Bit cu ti zahvalan za poveznicu na takav izvor?

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Industrijska revolucija je dokaz da su strojevi i mehanizacija učinkovitiji i na kraju ekonomičniji od kopanja rukama.
Samo kad cijena nije problem, dotle ce uvijek netko biti do brade uronjen u blatu za dobrobit zelenog napretka.

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Idealan auto je onaj koji se ni ne proizvede ili onaj koji se ne vozi.
Idealan je auto onaj za kojeg su resursi vec potroseni odavno. Te koji se moze prenamijeniti, u koji god najbolje dostupni nacin.

Ali EV u masovnoj upotrebi, u globalnom smislu mreze, koja ce biti dostatna, nema veze s icim odrzivom. Osim ako EV nece postati sami sebi svrha.

Zeleni su vec dvadesetak godina to ustvrdili. I to isti koju su EV/Hibride dizali u nebesa. Naravno, zeleni koji se stvarno bave zelenim, ne oni koji su na Soros/Bill&Melinda popisu donacija.

Nemam savrsenog odgovora jer ga nema. Trenutno izgleda zanimljiv kompromis u smislu standardizacije, najava modela za +30.000$ koja se bazira na :

1) Lightyear One

2) Lightyear One Performance Testing

jednostavnost, ali uz navode koje treba jos dokazati.

N a d o p u n a

Omeo me telefon, pa nisam zavrsio upis. Evo jednog ispod cekica, jednostavno prikazanog, iz postene startne pozicije tvorca uratka : EV-WSTP & ADE



...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 28.04.2022. u 21:31. Razlog: dopuna amandmana, na iso normu....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 09:18   #61002
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Da li postoji nekakva tehnologija za recikliranje baterija iz EV-a? Ako nema, imam feeling da će baterije postati ono što su danas gume - brda u nekoj pustinjskoj vuko**bini.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 09:20   #61003
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova

Dobar video.

Pošto si energetičar s fera možeš li izračunati koliko solarnih farmi, vjetrenjača ili u najboljem slučaju NE treba da bi u ovom trenutku zamijeniti ICE sa EV?

I koliko je to realno? Znamo da se te stvari ne događaju brzo, a EU ima nadobudne planove sa zabranama (to najbolje znaju) prodaje ICE.

Možeš uzeti samo primjer DE pošto vjerujem zavod za statistiku ima broj vozila i avg broj km dnevno pa usporediš koliko energije treba zato.

S kolegom (doktorat na prometu ima čoek koji nije kupljen ) sam računao okvirno da bi trebali još jednu NE Krško za RH da u ovom trenutku svi pređemo na EV. To je za RH nedostižno. Nemamo znanja, novaca niti tehnologije za napraviti NE. DE ima sve navedeno ali opet vjerujem ne ide preko noći, a pogotovo ne NE s obzirom na pritisak "zelenih" kojima NE nije prihvaljtiva.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 09:28   #61004
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Hamm, say no more

Potrebe nisu tako velike.
Europljani dnevno voze ca. 40 km, a EV trose oko 180 Wh / km.

Dakle, dnevno treba oko 6 kWh po autu.

Ne znam koliko je auta u HR, ali ajmo računati na bazi 1.000.000 komada.

Dnevno bi trebalo namiriti oko 6 GWh energije. Zvuci kao astronomska cifra, ali...

to je konstantna snaga od 250 MW x 24h (racunamo dnevne prosjeke)

Hrvatska mreža ima instaliranu snagu od ca. 4000 MW.

Ispada povecanje kapaciteta od 6% u idealnom slucaju.

Ako ubacimo 30% gubitke mreze i nepredvidljivost obnovljivih, mozemo zaokruziti na 10% povecanje proizvodnje za svakih *milijun* el. automobila u HR.

Nuklearka je izrazito skupa, a i punionice su potrosac gdje se lako moze izvesti load management, tako da bi mogli jeftino ubaciti vjetra ili sunca. Regulacije jos uvijek imamo dovoljno preko HE.

Jos jedan reaktor je poprilicno tocan odgovor. Nazalost necemo je izgraditi nikad (iako je sve bilo pripremljeno za jos jednu u Privlaci?).
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 29.04.2022. u 09:34.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 09:34   #61005
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Daj se izmaknite u neku drugu temu, tipa LJES i sl.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 10:18   #61006
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Da si pravi doao bi sa škodom na žderonje, a ne tu reda radio.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 10:38   #61007
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Guštam si da ću ići i onda završim kao kontakt tak da niš od mene :/
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 11:07   #61008
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Auf Šteta. Dolazi još jedna superbica na obd eleven otključavanje fičura.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 12:31   #61009
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Tko ima obd? Da se zabilježim. Naravno, plaćam ćevose i kredit.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 12:47   #61010
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Auf Šteta. Dolazi još jedna superbica na obd eleven otključavanje fičura.
Kupio si na kraju?

A ništa, sad nabijaj cijenu za otključavanja. Izvlači se na rusku invaziju.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 13:47   #61011
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Tko ima obd? Da se zabilježim. Naravno, plaćam ćevose i kredit.
Ja.

Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Kupio si na kraju?

A ništa, sad nabijaj cijenu za otključavanja. Izvlači se na rusku invaziju.
Kupio sam! Ha gle treba se device isplatiti. 50kn po fičuru i ide to.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 17:21   #61012
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Tuzno, informatićari sa pcekspert foruma koriste automatizirani alat za kodiranje koji jos uz to naplacuje kredite za fičre. Da ste pravi 133t h4x0ri sami bi si polemili jedan OBD kabel i koristili krekirani vcds pa kopali po modulima ko pravi muži sa nekim hex editorom. Eh, kuda ide ovaj forum...
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 17:25   #61013
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Ili samo kupiti Car scanner pro sa kojim se isto može otključati gro stvari na VW grupi. Npr ViM i hill assist na škodilaku O, nema plaćanja za fičre.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 18:18   #61014
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Preporuke za VCDS OBD module s Alije, puno muzevniji alat neko ove Bluetooth 1-click igracke .
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 20:17   #61015
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Bolje naplatim korisniku vrijeme koje bih inace potrosio na trazenje hex vrijednosti i kemijanja, spojim ovo, poklikam i bok. Haslfree Proslo je vrijeme kemijanja i sl, nemam vremena za to.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2022., 20:28   #61016
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Ma i u ovome možeš korak po korak sve ručno kao i u VCDS-u. Ali što bi kad već imaš gotove skripte.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2022., 08:34   #61017
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da li postoji nekakva tehnologija za recikliranje baterija iz EV-a? Ako nema, imam feeling da će baterije postati ono što su danas gume - brda u nekoj pustinjskoj vuko**bini.
Gume se recikliraju sasvim normalno i jednostavno. I to ne samo na papiru i u teoriji nego u praksi i masovno. Bavim se time već 10-ak godina. Oko 100tona dnevno recikliramo, s konstantnom tendencijom povecanja.
To što Kuvajt te ne radi, ne znači da se ne može...
__________________
Franf je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2022., 16:42   #61018
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Sad bez zezanja i iz iskustva: Napravite backup i drzite VCDS pri ruci. Ovakve 1-click igracke znaju napraviti toliki cirkus da ce vas glava zaboliti. I sam koristim BimmerCode za svog BMW-a, ali su na laptopu uvijek Rheingold i Esys. Iza Carly kodera sam vec nekoliko puta cistio nered, a par puta nisam nista mogao jer se modul jednostavno nije vise javljao iza tog 1-click kodiranja. Dakle, ako nemate nekoga u blizini tko vam moze to popraviti na brzinu, spremite se da pjesacite neko vrijeme
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2022., 22:34   #61019
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
MadBoy junace,
/cut/
...
Tnx na linkovima. Svejedno ne vidim nikakve čudne stvari ili kojekakve "teorije zavjere". EU nema dovoljno zaliha nafte i plina i svim silama ga nastoji izbaciti iz upotrebe. Srećom se to sve može zamaskirati u brigu o okolišu i ekologiji, a u pozadini je stvarna potreba da se EU osamostali u proizvodnji energije. A EU ne nema (dovoljno) nafte, samo sunce, vjetar, vodu i nuklearke. Sad se mogu dobiti ogromne potpore za poboljšanje izolacije u zgradama/kućama, za solarne elektrane na poslovnim objektima i naravno za kupnju električnih automobila. S jedne strane namjerno poskupljuju plin, s druge strane daju potpore da se poboljša izolacija da računi ostanu isti.
Ako se ništa ne promijeni, ako EU ne postane energetski samostalna, svaki put kad se netko u Rusiji ustane na krivu nogu, nama će skočiti cijena goriva za duplo.
Još sam čitao da su električni automobili napad na mobilnost građana, da nam onemogućavaju duža putovanja. Kao da cijena goriva od 14 kn ne radi upravo to. Možemo jedino pozvati Venezuelu da uđe u EU, tamo postaviti svog nekog i uzimati naftu od tamo .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2022., 06:49   #61020
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Dakle, ako nemate nekoga u blizini tko vam moze to popraviti na brzinu, spremite se da pjesacite neko vrijeme
Realno može li ti netko pomoći osim ovlaštenog servisa? Što ćeš naravno platiti neku pošteniju cifru (pretpostavljam).

Iako svjestan sam rizika i nije mi baš milo igrati se sa svojim autom ili nečijim tuđim. Napravim backup i upozorim da može doći do problema tj. do brickanja.


Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Preporuke za VCDS OBD module s Alije, puno muzevniji alat neko ove Bluetooth 1-click igracke .
Ono kada tesla driveri pričaju o muževnosti.
Hamm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na