Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2022., 18:50   #42691
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Green_FanBoy Pregled postova
Hvala , gledao sam Forekastera, ali nisam imao blage kaj iza stavit s njime. Nisam uspio zaključiti dal je Forekaster "agresivnija" guma od Rekona ili ne? Zbilja je te ško sa slika s weba procijeniti. Pogotovo zbunjuje masa, jer je Forekaster lakši od Rekona. Najviše mi se nekao dopao Ardent race za otraga. Rekon race i Ikon sam odmah izbacio jer ću na tome izginuti (vozim šumu i staze tek nekih pola godine) . Bike je RM Element C50 2018.
Ljudi voze Forekaster i nazad, ja sam osobno probao, ali zaključio mi je to too much za ovo što ja vozim jer je sporo kotrljajuća guma i kao takvu je mogu istrpit naprijed jer mi taj grip znači dosta pogotovo na spustu, ali nazad biram bržu gumu. Ardent Race ti je kao zadnja odličan, ljudi ga koriste i naprijed, osobno nisam koristio pa ne znam. Rekon Race isto odličan, samo kažen za te "Race" modele uzmi u obzir da su baš gume za Race Lakše su od istoimenih non-Race modela, samim tim su brže jer dolaze sa manjim ripnama, ja ih koristim tu i tamo i uglavnom ih spržin u 1000-2000 km, s tim kad ih odvozim do 2000 to je skoro slick i ne preporučam to pogotovo ne u zimskoj sezoni Naravno pričam o zadnjoj, na prednjoj će trajat duže i ima smisla naprijed Race model kome takav combo nudi dovoljno gripa

Što se zadnje tiče od ovih non-race ako bi išao poredat od "traktorskije" prema bržima onda bi to, od ovih koje sam vozio bilo ovako nekako; Forekaster - Ardent - Rekon - Ikon. Naprijed Forekaster ili Ardent Race, Ikon možda, ali na specifičnin stazama jer ne prolazi ko all-rounder, bar po mom sudu.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 19:53   #42692
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 155
gdje u Zg najbolje odvest bicikl na servis? Preskacu mi nize brzine pri malo jacem bicikliranju i zamijenio bi komplet pakni uz nastimavanje kocnica, ne znam jel bi to uslo u veliki servis i koja je cijena otprilike?
__________________
Respect the Raise...!
definho je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 07:25   #42693
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Sve zavisi koja je pogonska grupa, koje su kočnice itd.
Ako brzine rade dobro, ali preskače pod opterećenjem minimalno nova kazeta/lanac, s ostatkom si na minimalno 500kn, a možda i dosta više.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2022., 20:53   #42694
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Napokon nakon dugo vrimena jedna poštena vožnja s Levom. Ima sam razne eskapade dok ga nisam složija do kraja ali vridilo je. Na kraju je dosta djelova novo (vilica, motor, baterija, dropper, kočnice, volan, kazeta, lanac, shifter.

Danas sam napravija 64km sa 1000m nadmorske, prosječna brzina 24km/h i kući stigao sa 4% baterije Kombinacija eco i trail moda uz mrvicu turba tu i tamo.

Moram priznati da sam se pošteno umorija i tko god kaže da je ebike penzija nema pojma o čemu govori. Da, teoretski se možeš voziti ležerno i manje se umarati ali ako voziš kako spada ganjaš je uzbrdo kao i običnu biciklu samo što ideš 2-4x brže pa se puno više možeš i spuštati u istom vremenu.

Moram priznati da ću teško ići nazad na običan bajk.

__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2022., 23:21   #42695
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Da.
Kad se strujic tako angazirano tera i ganja, onda i potrosni dijelovi naocigled nestaju - gume, pakne, rotori, kazeta, lanac.
Ja to prijevremno oderem i na svom Jekyllu, tako da E bajku necu ni razmisljati
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2022., 23:34   #42696
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Pa ne trošiš ništa više pakne uzbrdo, jedino nizbrdo ali i to je upitno osim činjenice da se više voziš pa naravno da više trošiš pakne ali opet, pitanje je koliko je to u iznosu.
Što se tiče ovih ostalih dijelova, ne bih rekao jer sa ebikeom manje šaltas i ako dobro izabereš raspon koristiš sredinu kazete uglavnom pa čuvaš lanac.

Meni je sad i žao što sam uzeo 12s Shimano jer nisam oduševljen mijenjanjem, GX Eagle mi radi puno bolje, a raspon 10-51 je kompletno nepotreban na ebikeu.

Skroz dovoljno bi bilo 11-36 u 10s koji bolje šalta, manje visi, lakši je i košta dijelić 12s kompleta, a ne treba ništa lakši prijenos s prednjim 36t lančanikom.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 07:44   #42697
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Napokon nakon dugo vrimena jedna poštena vožnja s Levom. Ima sam razne eskapade dok ga nisam složija do kraja ali vridilo je. Na kraju je dosta djelova novo (vilica, motor, baterija, dropper, kočnice, volan, kazeta, lanac, shifter.

Danas sam napravija 64km sa 1000m nadmorske, prosječna brzina 24km/h i kući stigao sa 4% baterije Kombinacija eco i trail moda uz mrvicu turba tu i tamo.

Moram priznati da sam se pošteno umorija i tko god kaže da je ebike penzija nema pojma o čemu govori. Da, teoretski se možeš voziti ležerno i manje se umarati ali ako voziš kako spada ganjaš je uzbrdo kao i običnu biciklu samo što ideš 2-4x brže pa se puno više možeš i spuštati u istom vremenu.

Moram priznati da ću teško ići nazad na običan bajk.

E o tome se radi, samo što je skuplje održavanje i sama bicikla . Doslovce žder pogonske komponenta al... Ja isto vozim e-cubea hardtail ima probleme s leđima pa eto ja laganica i ludnica. Ima isti na njuški E-bike Cube Reaction Race za 18000 i mislim da je full ok cijena. Da se on još fino upgradat.









Zadnje izmijenjeno od: rokonja. 31.01.2022. u 07:46. Razlog: ubacivanje slike
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 07:56   #42698
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Haha, koje su to bolesne cijene. Ovaj Levo me ispao malo više od toga.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 08:34   #42699
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Haha, koje su to bolesne cijene. Ovaj Levo me ispao malo više od toga.

Pa na koju foru? To je tipa ono "strpljen spašen". Ja sam prošle godine kupio 2 prva lančanika i nedavno došla, a opet mogo sam dat duplo više love pa nebi čekao. Ja sam s svojim u 1g. i 2mj. prošao 5500km, sad bi trebao neke gume al... bit će, pa kazeta i lanac...
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 09:19   #42700
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ekipa, treba mi pomoć.

Bicikl je ovaj :

https://www.bike.hr/capriolo-bicikl-...arancasta.html

Treba mi dječja sjedalica, u moru informacija sam se pogubio.

Pokušao bi izbječ nosač tereta, (ako ga uopće mogu montirat na tu biciklu) , i uzet sjedalicu za koju ne treba nosač tereta. Ako može preporuka neke takve sjedalice a da paše na moj bic?
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 11:11   #42701
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Napokon nakon dugo vrimena jedna poštena vožnja s Levom. Ima sam razne eskapade dok ga nisam složija do kraja ali vridilo je. Na kraju je dosta djelova novo (vilica, motor, baterija, dropper, kočnice, volan, kazeta, lanac, shifter.

Danas sam napravija 64km sa 1000m nadmorske, prosječna brzina 24km/h i kući stigao sa 4% baterije Kombinacija eco i trail moda uz mrvicu turba tu i tamo.

Moram priznati da sam se pošteno umorija i tko god kaže da je ebike penzija nema pojma o čemu govori. Da, teoretski se možeš voziti ležerno i manje se umarati ali ako voziš kako spada ganjaš je uzbrdo kao i običnu biciklu samo što ideš 2-4x brže pa se puno više možeš i spuštati u istom vremenu.

Moram priznati da ću teško ići nazad na običan bajk.

vjerujem, ali mene osobno ne privlači pomisao da skakučem sa biciklom od 25+ kg

a i sam servis za e-bajkove nije naš prejeftin.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 12:19   #42702
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Meni je sad i žao što sam uzeo 12s Shimano jer nisam oduševljen mijenjanjem, GX Eagle mi radi puno bolje, a raspon 10-51 je kompletno nepotreban na ebikeu.

Skroz dovoljno bi bilo 11-36 u 10s koji bolje šalta, manje visi, lakši je i košta dijelić 12s kompleta, a ne treba ništa lakši prijenos s prednjim 36t lančanikom.
zašto ne skineš lanac, kazetu i mjenjače? jebo ebajk ako uz bateriju još moraš i pedalirati. jesi ga kupio da on vozi tebe ili ti njega?
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 12:30   #42703
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ekipa, treba mi pomoć.

Bicikl je ovaj :

https://www.bike.hr/capriolo-bicikl-...arancasta.html

Treba mi dječja sjedalica, u moru informacija sam se pogubio.

Pokušao bi izbječ nosač tereta, (ako ga uopće mogu montirat na tu biciklu) , i uzet sjedalicu za koju ne treba nosač tereta. Ako može preporuka neke takve sjedalice a da paše na moj bic?
Koliko ti je dijete staro ?

Imaš one kaj se nosač stisne na ovu cijev kroz koju ide sjedalo. Ništa drugo ne treba:
https://www.ekupi.hr/hr/Sport/Bicikl.../p/EK000250095

Ovaj piše da ima nagib da si dijete može odspavati , ali cilj mi je bio da vidiš ovaj dio koji ide na okvir bicikla. Lagano se makne sjedalica. Moj nikada nije zaspao na biciklu, pa ne znam. Imaš ih za par sto kuna, nosivost je do 20 ili malo više kila - znači klinci do 3-4 godine.

Mala djeca vole biti na onim nosačima koji stave dijete ispred tebe, više uživaju - https://kidsrideshotgun.eu/
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 12:40   #42704
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Meni je sad i žao što sam uzeo 12s Shimano jer nisam oduševljen mijenjanjem, GX Eagle mi radi puno bolje, a raspon 10-51 je kompletno nepotreban na ebikeu.

Skroz dovoljno bi bilo 11-36 u 10s koji bolje šalta, manje visi, lakši je i košta dijelić 12s kompleta, a ne treba ništa lakši prijenos s prednjim 36t lančanikom.
Ja imam u 11-36 u 9s. Stariji bajk. Gledao ove kineske mid drive Bafang da uzmem. Imaju 36T, 44T, 46T, 48T, 52T.
Razmišljam ili 36T, ili 44T. Gume su 37-622. Nekako naginjem prema 36T, ali bojim se da veći dio kasete neću koristiti budući da je 90% vožnje po ravnom i asfaltiranom. Ne znam koji bi bio "top speed" uz neko normalno pedaliranje na 36T



Ima netko da je mijenjao one inserte s navojem na koje se šrafi nosač za bocu? Potrgan mi je jedan. Ne znam kako se taj insert zove. Samo je "uprešan" u ramu. Ako je netko nabaljavo, kako se to točno zove i gdje mogu kupiti?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 13:36   #42705
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ekipa, treba mi pomoć.

Bicikl je ovaj :

https://www.bike.hr/capriolo-bicikl-...arancasta.html

Treba mi dječja sjedalica, u moru informacija sam se pogubio.

Pokušao bi izbječ nosač tereta, (ako ga uopće mogu montirat na tu biciklu) , i uzet sjedalicu za koju ne treba nosač tereta. Ako može preporuka neke takve sjedalice a da paše na moj bic?
Na to ti ide bilo koja sjedalica koja ima kopčanje na sam bajk, nemaš potrebe za nosač. Štoviše, mislim da ima onda veću i nosivost ako ide samo na ramu.
Ja sam uzeo ovakvu sličnu - https://markoprojekt.com/sjedalica-h...riationdetail0

Uzmi takvu neku bez razmišljanja. Ja vozim dijete u tome čim je prohodalo i čim je moglo samo sjediti (cca 14mj).
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 15:42   #42706
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ekipa, treba mi pomoć.

Bicikl je ovaj :

https://www.bike.hr/capriolo-bicikl-...arancasta.html

Treba mi dječja sjedalica, u moru informacija sam se pogubio.

Pokušao bi izbječ nosač tereta, (ako ga uopće mogu montirat na tu biciklu) , i uzet sjedalicu za koju ne treba nosač tereta. Ako može preporuka neke takve sjedalice a da paše na moj bic?
Ovo ja planiram uzeti:
https://www.thule.com/hr-hr/child-bi...ini-_-12080115

Ima kolega i prezadovoljan je, svakako je dijete puno angažiranije kad sjedi naprijed i "sudjeluje" u vožnji
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 20:58   #42707
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Svi općenito prepučuju što prije prijeći na zadnje sjedalice. Navodno je sigurnija i bolje je za dijete da ako može odmah sjeda iza. Pošto nećeš korpu, uzmi bilo koju da se montira na šipku ispod sica.

Ja imam Belleli od 300kn, prešla čudesa. Čak mi je sin na početku i pao dok je bio u njoj, nije dobio ni ogrebotinu. Jednostavno se veže preko glave i uz kacigu, dijete je sigurno.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 21:42   #42708
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Citiraj:
Autor Deekay Pregled postova
Ja imam Belleli od 300kn, prešla čudesa. Čak mi je sin na početku i pao dok je bio u njoj....


Pao ili ispao? Kazu da je najbitnije nauciti pravilno pasti pa nek se celici od malena?
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2022., 23:41   #42709
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Ma puka slučajnost. Stojali smo na mjestu, dolje bilo malo klisko i od težine se samo tlo izgubilo pod nama.

Ja se nešto okrenuo na jednu stranu, on malo na drugi i eto. Sekunda je dovoljna, na kraju dobro prošli.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2022., 12:38   #42710
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ovo ja planiram uzeti:
https://www.thule.com/hr-hr/child-bi...ini-_-12080115

Ima kolega i prezadovoljan je, svakako je dijete puno angažiranije kad sjedi naprijed i "sudjeluje" u vožnji
Uzmi od iza sjedalicu, lakše, sigurnije. A i duže se može voziti u njoj nego naprijed.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2022., 14:29   #42711
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ekipa, treba mi pomoć.

Bicikl je ovaj :

https://www.bike.hr/capriolo-bicikl-...arancasta.html

Treba mi dječja sjedalica, u moru informacija sam se pogubio.

Pokušao bi izbječ nosač tereta, (ako ga uopće mogu montirat na tu biciklu) , i uzet sjedalicu za koju ne treba nosač tereta. Ako može preporuka neke takve sjedalice a da paše na moj bic?
Ja sam sa kcerkom koristio oba tipa sjedalica, i ovu od naprijed i ovu od iza.
Ono sto ti mogu reci, da je meni osobno ova naprijed bila bolja. Puno sam bio stabilniji na biciklu, i lakse sam komunicirao sa kcerkom tokom voznje. Njoj je isto bilo zanimljivije jer moze gledati ravno ispred sebe. Dosta cesto mi je znala zaspati tokom voznje, pa je lakse joj bilo i pridrzati glavu kada prelazim preko neravnina. Mana je jedino da ovisi o geometriji tvog bicikla, ako si jako nagnut prema volanu, mogla bi ti smetati sjedalica. Meni je polozaj voznje takav da sam malo uspravnije sjedio, pa mi nije smetala.
Ova od iza mi je bila dosta nepretna, jer nekako je bio osjecaj da je bicikl van tezista i dosta se osjeti u zavojima. Naravno u njoj je vec kcer bila i veca, pa je i to razlog. I ono sto je mene najvise smetalo, pogotovo kod mojeg modela koji se kopcao na sic stangu, je to sto sam svojim petama kod bicikliranja zapinjao njoj za vrhove cipela, jer se sjedalica nije dala pomaknuti vise prema iza. Tome sam jedino doskocio tako da sam sao na pedale sredinom stopala, cak vise prema peti, i naravno tako je uzas za voziti. Pretpostavljam da ove sjedalice koje se stavljaju na straznji nosac, da se one mogu pomaknuti vise prema iza, pa nema tih problema.
I jos jedna razlika, ove od naprijed su deklarirane na 15kg, a ove od iza na 21kg, tako da si gledaj i na tezinu djeteta.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2022., 04:25   #42712
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Da.
Kad se strujic tako angazirano tera i ganja, onda i potrosni dijelovi naocigled nestaju - gume, pakne, rotori, kazeta, lanac.
Ja to prijevremno oderem i na svom Jekyllu, tako da E bajku necu ni razmisljati
Al' je zato super zabavno Uz isti napor ides puno brze, dalje i na uspone na koje bi inace umro. A onda te to sve zajedno motivira da ides jos dalje, na jos teze uspone... Barem su potrosni dijelovi za bajk povoljni i lako dustupni danas, pogotovo za eMTB
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 12:18   #42713
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
U lidlu opet stalak za bajk, 230kn kome treba.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 12:05   #42714
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
dućan, trail do 28k bajk s linka da, ne ?
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 12:18   #42715
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Ovo je xc bike a ne trail za početak

A i odgovor je općenito ne jer je precijenjen i inače.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 12:21   #42716
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
Ovo je xc bike a ne trail za početak
iskreno te dvije kategorije stalno miješam nekad mi zbog položaja
shocka i geometrije djeluje kao xc, trail i obrnuto.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 12:54   #42717
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Za trail bikeove nisam sad u nekim super saznanjima ali pretpostavljam da se s nekom klasikom ala giant trance, orbea occam, specialized stumpjumper, marin rift zone i slično ne može puno pogriješiti.

Meni se osobno sviđa recimo ovo ako treba xl:
https://ciklo-centar.hr/artikl/super...mtb-bicikl-ras
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 13:22   #42718
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
iskreno te dvije kategorije stalno miješam nekad mi zbog položaja
shocka i geometrije djeluje kao xc, trail i obrnuto.
Položaj shocka nema utjecaj. Geometrija da. Ovo je bliže XC-u nego trail-u. Po geometriji i hodu.

Ima 100mm hoda iza, 120mm napred. 12,5kg težak što je super. Mimo kotača, ne vidim nešto što je teži deal brejker. Jel se može nešto za 23k dobiti bolje ? Oprema vjerojatno može, težina vjerojatno ne.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 13:35   #42719
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Ups.. Nisam ni gledao cijenu, mislio sam da je 28k kako je rekao.. Onda je već malo bolje ali opet, pitanje je koji je plan korištenja.
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 20:16   #42720
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
Pozdrav,

Kupio bih si neki E-Bajk. Pucam na Bosch sistem. Instalirao bih chip koji miče blokadu od 25km/h, ima ih po 150-200€.

Zanima me da li je to ikako moguće odraditi a da sve ostane po zakonu.
Nije mi problem platiti policu osiguranja za bicikl i eventualno registraciju svake godine, samo me zanima da postoji protokol za odraditi tu papirologiju?

Navodno, kada se otključa preko 25kmh vozilo više nije bicikl nego se klasificira pod motor. Da li je tu onda potrebna i homologacija, ugradnja žmigavaca, stop svijetla, retrovizora, ...?

Osiguranje i registraciju nije problem platiti. Morao bih ju platiti i da vozim motor/auto, a bajk mi je opet jeftiniji. Ali mi se s homologacijama i ostalim neda zaje...., rađe kupim motor pa se vozim.

BTW živim i radim u Francuskoj i bajk bih koristio tamo, pa ako netko zna konkretno za FR bio bih zahvalan.
Yoman je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na