Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2009., 21:45   #31
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Sprženo po čemu?
Pa ne vidiš da sam stavio 2 screenshota, 1 sa novom, a 1 sa starom. Naravno da radi
maX je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 15:57   #32
Eborg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Postovi: 10
Ne znam, nekako mi puno oksidacije na ovim čipovima. :s
Eborg je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 16:06   #33
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Eborg Pregled postova
Ne znam, nekako mi puno oksidacije na ovim čipovima. :s
ma pitajboga sa cim to max fotka.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 16:35   #34
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Nokia N82 @ 5MP, ali mi blic ne radi
maX je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 16:51   #35
Eborg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Postovi: 10
Kako je protekla instalacija? Plug&play ili si morao flashati BIOS?

Imaš li link tog sellera da vidim robu?
Eborg je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2009., 19:29   #36
Eborg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Postovi: 10
BTW, je li ovo nova ili polovna grafička?
Eborg je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 22:47   #37
MaliZeleni
Registered User
 
MaliZeleni's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Europe
Postovi: 6
Citiraj:
Autor mariposa_cro Pregled postova
Riješeno i to sa garancijom!
Inače ako netko ima problema sa tom serijom Acera nek se slobodno javi meni na private!
5520G, ne da se upaliti, upravo posalo broj moba na PM, hitno nazovi da donesem laptop na popravak.
MaliZeleni je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 15:59   #38
2Crazy
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb, Trnsko
Postovi: 31
pozdrav
imam problem sa acer 5520g , baca mi crni ekran. moze prijedlog kome da se bratim ili kaj da napravim ili bilo sto? da znam da je graficka kupio bi reko e-baya ali nisam siguran
2Crazy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 16:21   #39
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Probaj spojiti na vanjski monitor pomoću VGA kabla. Ako budeš imao slike na tom vanjskom monitoru onda ti je crko ekran ili kabel od ekranan ili osvjetljenje ekrana, a ako ne budeš imao slike onda je grafa ili matična, u svakom slučaju zajeb
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2010., 18:30   #40
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Hmmm, problem sa crnim ekranom i kod mene

Tj. tocnije s pozadniskim osvjetljenjem. Dok nije na punjacu mi se svako malo ugasi ekran. Tocnije sadrzaj ekrana je jos jedva vidljiv, pa pretpostavljam da je rijec o pozadinskom osvjetljenju. Kad se ugasi, pritiskom na Fn+F6 (sto inace pali/gasi ekran) se opet upali ali nakon par sekundi opet kmica. Inace radi se o 6930G.

Imam garanciju jos skoro 2 god, al mi laptop treba skoro svaki dan pa mi se bas ne nosi na servis.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 11:42   #41
bosko buha
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: camp
Postovi: 15
evo ja sam narucio grafu i neradi ili je maticna ili mi je bananu uvalio
bosko buha je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 12:39   #42
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Moj bio na reklamaciji, kao sto sam i sumnjao otisli kontakti. Rijeseno unutar garancije
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 15:49   #43
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
Eto, javio mi se čovjek preko newsa i rekao da može popraviti laptop za 100 eura. Poslao sam mu laptop i jučer navečer me zvao da je zamijenio čip koji je trebalo zamijeniti i uspješno je upalio laptop. Rekao mi je da cijela serija ovih laptopa dolazi sa serijskom greškom (5520 i 7520) i da neki odapnu prije, a neki kasnije...

Sad kroz vikend će ga ostavit na testiranju, a u ponedjeljak mi ga šalje natrag.
Pišem ovo zato da svi koji imaju isti problem kao ja znaju na čemu su...
točno to, vrisnuo mu je kontroler kad se restarta u nedogled, cijena je takva kakva je i manje je od cijene mbo. Grafike od Acera moraju biti sa njegovim bios-om inače ne rade iako su ispravne zato ne kupujete za ebay-a free grafulje jer nećete ih moć koristiti u aceru. Održavajet lap čistim od prašine, barem se na aceru to laganini održava, promijenite paste na procu, grafulji i kontroleru, poskidajete stare termalpad spužvice jer rade sranja kad se osuše. Paste staviti samo "kap" i to je dovoljno
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 16:16   #44
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor MMI Pregled postova
...promijenite paste na procu, grafulji i kontroleru, poskidajete stare termalpad spužvice jer rade sranja kad se osuše. Paste staviti samo "kap" i to je dovoljno
Moze malo poblize objasnit boldano? Pastu na kontroleru?

Dali znas da micanjem zvake (iliti po tvom "termalpad spuzvice") nemas vise dodira heatsink-a sa memorijom. Zato ne preporucat krivo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2010., 16:54   #45
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Moze malo poblize objasnit boldano? Pastu na kontroleru?

Dali znas da micanjem zvake (iliti po tvom "termalpad spuzvice") nemas vise dodira heatsink-a sa memorijom. Zato ne preporucat krivo.
ima, svaki je heatpajp složen tako da nasjeda na "jezgru" bez obzira na "visinu" na matičnoj ploči. I ja sam se plašio to napraviti, onda sam makuo "žvaku" nanio pastu, prišarafio, odmah odšarafio i lijepo se vidjelo da se pasta razmazala i sad ću ti reć. U pitanju je bio forcebook iz hgspota ili ti ga Clevo, svugdje žvake poljepljene, lap za 3 minute u leru postigne temperaturu da vent vrti i zviždi na maximumu a iznutra šiklja vreli zrak. Grafulja ati 1600. Pred likom sve to počupam, počistim staru skorjelu pastu i nanesem novu. vent se palio samo inicijalno kod paljenja laptopa i recimo svakih 10-ak minuta po par sekundi da istjera topli zrak. Najveći problem je što termalne spužvice nemaš gdje kupiti, čak ih ni sevis nema (senso) i svi rade na isti način
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2010., 13:54   #46
boscha
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: u ng
Postovi: 6
Citiraj:
Autor maX Pregled postova
Već mi stiže sa eBaya jedna 8600M GS... Al pitanje je kad bude to došlo i dal nebudem imal isti problem kao i onaj koji prodaje ovu 8600M GT (potrebu za flashanjem jel).

Tako da, isprobal budem još zamijenit memoriju i hard, a ako bude ista stvar onda ide na procjenu i prodaju po dijelovima...
molim te za pomoc imam acer aspire 7520 i upali mi se laptop a na monitoru mrak
i u servisu mi kazu da je maticna otisla sad me zanimam kako si8 ti rjesio problem ??
i jel bi mi mogo dat broj od toga covjeka koji ti je mjenjo čip ?
boscha je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 16:54   #47
marcony
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Klc
Postovi: 86
Izgleda da ima više acerovih modela sa problemom "crnog ekrana", a i beskonačnog restartanja. Imao sam oba problema sa svojim acerom 5520g i uspio sam ih djelomično riješiti uz pomoć ovog videa: http://www.youtube.com/watch?v=cBy7rOiQw18

Dakle, lik pregrijava nvidiin chipset sa lemilicom na vrući zrak i ponovno dobije sliku.
Ja sam pregrijavao sa fenom za kosu 1-2 min. i dobio sam sliku. Ali kažem; uspio sam djelomično riješiti problem jer mi se nakon nekog vremena opet pojavi crni ekran. Zatim ponovim postupak sa fenom i slika je opet u redu.
Sa fenom se ne postigne dovoljno visoka temperatura kao sa lemilicom pa je možda u tome problem, ali nemam trenutno takvu lemilicu.

Ako ima neko savjet kako konačno riješiti problem, slobodno napiše.
marcony je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 17:31   #48
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Evo, moj i nakon reklamacije poceo opet zayebavat. Opet odnio na reklamaciju i kad je stigao laptop doma cim sam ga upalio odma se poceo gasit. Znaci nisu rijesili nista. Ovaj put sam osobno posjetio servis da mi objasne u cem je problem jer nema smisla nosti svaki tjedan tamo laptop. Rekli su mi da ocito greska u proizvodnji i da ce mi narucit novi ekran ovaj put. Proslo je vec vise od tri tjedna od kad sam tam bil i jucer sam ih zval u cem je problem, tj. zasto me ne zovu da donesem laptop da se to sredi. Lik mi je rekel da nemogu nabavit takvi ekran da ce me sljedeci tjedan nazvat sta cemo rijesit. Ako nece nabavit novi ekran, dobivam drugi laptop istih ili slicnih performansi.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 05:49   #49
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor marcony Pregled postova
Izgleda da ima više acerovih modela sa problemom "crnog ekrana", a i beskonačnog restartanja. Imao sam oba problema sa svojim acerom 5520g i uspio sam ih djelomično riješiti uz pomoć ovog videa: http://www.youtube.com/watch?v=cBy7rOiQw18

Dakle, lik pregrijava nvidiin chipset sa lemilicom na vrući zrak i ponovno dobije sliku.
Ja sam pregrijavao sa fenom za kosu 1-2 min. i dobio sam sliku. Ali kažem; uspio sam djelomično riješiti problem jer mi se nakon nekog vremena opet pojavi crni ekran. Zatim ponovim postupak sa fenom i slika je opet u redu.
Sa fenom se ne postigne dovoljno visoka temperatura kao sa lemilicom pa je možda u tome problem, ali nemam trenutno takvu lemilicu.

Ako ima neko savjet kako konačno riješiti problem, slobodno napiše.
Imaš veliku temu o tome (ima nešto o rerni u imenu tipa 'komponente u rerni'), ali se sve svodi na to da imaš 2 rješenja:
1. grij fenom za skidanje boje
2. stavi ploču u pećnicu

Oba postupka su detaljno opisana u toj temi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 09:11   #50
Toncek
member
 
Toncek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 758
Pogledaj moju temu na problemi/hardware, uspio sam ga upaliti bez pecnice
Toncek je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 01:55   #51
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
eto malo da osvjezim staru temu

iso sam nadogradit memoriju na Acer aspire 5520 ( ne 5520G ),i standard nakon proucavanja po netu sto se dogodilo, naisao sam da sam valjda zbrkal Bios chip. ok , tako je i bilo., jer nakon tog " crnog ekrana " ., i na slijepo metanja nove bios verzije, lap je proradil. ali naiso sam na drugi problem. crni ekran je skroz dok ne ude u win., onda se pojavi display i normalno se sve moze radit..

probal sam razne verzije biosa iz win metnut preko ove., ali i dalje nemam slike dok se skroz ne dignu win.

problem mi je u tome, sto onda neznam na " slijepo " podesit vise mb na grafickoj ...

ima netko dobar bios flash ? koji ce radit, ili da ga instaliram s fn+esc ., ili iz Win ?

p.s. glupo mi ga je slat na servis, kad ce mi naplatit to isto da mi oni naprave, jer u 90% slucajeva i oni samo fleshaju bios , a bios chip inace kosta novi 100kn samo treba imat sav alat za mjenjanje... a nemam onaj vruci fen itd..
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2011., 02:46   #52
hellbani
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 108
ili ako ima netko isti model 5520 , da mi kaze tocno koliko puta i di trebam dotaknut na tastaturi...

recimo F2 je za ulazak u bios ., nakon toga ., koliko puta stralica lijevo ili desno.,dolje ili gore, enter stisnut ? , promjenit na max memorije na grafiku ., i redosljed strelica., da izadem i spremim postavke biosa ? ... bio bi jako zahvalan
hellbani je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2014., 15:30   #53
djontra
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Servis - zamjena grafičke na laptopu Acer Aspire 5552G

Pozdrav,

Simptomi: BSOD. Nakon n puta paljenja i gašenja, laptop se upali i sve radi.
Ostalo: spajanje na vanjski ekran bezuspješno; laptop otvoren i otprašen; HDD/RAM nisu provjeravani jer očito sve funkcionira, kad hoće.

Dijagnoza: neispravna grafička na matičnoj. Samo kontakti i/ili grafički čip.

Garancija je istekla. Pošto tražim koliko-toliko trajno rješenje, odlučio sam dati na servis u http://www.zagit.hr/. Eto malo info za raju: šalju na servis u Mađarskoj, što traje nešto duže, ali je kvalitetnije od ostalih servisa u ZG (MR servis, Zel Cos), jer ne rade samo nanovo lemljenje kontakata, već mijenjaju čitav grafički čip. Garancija nakon toga: 6 mj.

Zanimaju me iskustva sa njihovim servisom tog tipa. Ako su za isti model laptopa, tim bolje.

Hvala!
djontra je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2014., 21:55   #54
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Jesu ti rekli cijenu tog zahvata?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 09:41   #55
djontra
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Jesu ti rekli cijenu tog zahvata?
Navodno 970 kn, ako je uključena zamjena čipa, ne samo rebowling.

Zadnje izmijenjeno od: djontra. 09.10.2014. u 10:53.
djontra je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2014., 22:24   #56
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
a zašto ne kupujete ati 3470/3650, em manje troši struje em se manje grije em ne crkava a i paše u svaki acer tih godišta sa mxm II grafuljama
MMI je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na