Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2017., 10:48   #21601
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
Film je imao isključivu svrhu mladim generacijama Britanaca objasniti da niti ovu bežaniju (brexit) od Nijemaca ne treba gledati kao poraz, te da će to u perspektivi biti dobar potez.

Baš kao i tada, Britanci skupljaju prnje i bježe glavom bez obzira. Posramljeni, vraćaju se u domovinu, shvaćaju da ih vlastiti ipak ne dočekuju kao kukavice. Svi znamo kako je tada priča završila, a sada film jasno evocira te uspomene (u trenucima kada se u Britaniji među mladima sve glasnije počelo pričati o svrsi bijega iz EU).

Jeftina propaganda, niti prvi niti zadnji takav film...
Film je zamišljen sredinom devedesetih, brexit teorije su proizašle od analitičara koji žive od pisanja gluposti

https://en.wikipedia.org/wiki/Dunkirk_(2017_film)

"Director Christopher Nolan conceived the film in the mid-1990s,[19] when he and producer Emma Thomas sailed across the English Channel, following the path of many small boats in the Dunkirk evacuation."
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 11:07   #21602
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
Film je imao isključivu svrhu mladim generacijama Britanaca objasniti...
:facepalm:
Našao si te blesave članke po internetu i sad ih ovdje prenosiš...
Je, evo mladi britanci odlaze u kino gledati taj film i prvo što im prolazi kroz glavu gledajući taj fim je - brexit.
Toliko je jasna poveznica između filma i brexita da je potrebno guglati i tražiti po netu da li je to propagadni film i što on zapravo propagira, čestitam, uspjeo si to izguglati.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 14:44   #21603
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Deco, vama niti žganci ne pomažu...
glista je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 14:54   #21604
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Super ti argument, lol. Si jel kad poštene bijele žgance zalivene domaćim vrhnjem, zagrijanim na prženom češnjaku na svinjskoj masti? E ti su dobri.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 15:00   #21605
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
Deco, vama niti žganci ne pomažu...
Pa činjenica je da se sramotiš.
Dunkirk se počeo snimati u svibnju 2016., a britanci su imali referendum o brexitu 23. lipnja 2016.
Citiraj:
Filming began in May 2016 in Dunkirk and ended that September in Los Angeles, when post-production began.
Tako da je ta blesava teorija već 100 puta ismijana na internetu.
A i ovo što je ranije Mladenxy napisao, kad je film uopće zamišljen...

Postoje pojedinci koj moraju u svemu tražiti teoriju zavjere i gurati politiku u ama baš svaki događaj, ali ne moraš nam te budalaštine servirati ovdje, pogotovo što se nisi ni najmanje informirao.
Ovo je običan povijesni film koji opisuje stvarne događaje i nema nikakve veze s bilo kakvom propagandom.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 15:25   #21606
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - filmčina, rekao bi čak da mi je ovo najbolji film koji je snimljen ove godine. Ne pada mi neki drugi trenutno na pamet. Svaka preporuka
Čak je i na Rottenu dobio 93%
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:22   #21607
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Pa činjenica je da se sramotiš.
Dunkirk se počeo snimati u svibnju 2016., a britanci su imali referendum o brexitu 23. lipnja 2016.


Tako da je ta blesava teorija već 100 puta ismijana na internetu.
A i ovo što je ranije Mladenxy napisao, kad je film uopće zamišljen...

Postoje pojedinci koj moraju u svemu tražiti teoriju zavjere i gurati politiku u ama baš svaki događaj, ali ne moraš nam te budalaštine servirati ovdje, pogotovo što se nisi ni najmanje informirao.
Ovo je običan povijesni film koji opisuje stvarne događaje i nema nikakve veze s bilo kakvom propagandom.
Stvarno me fascinira do koje granice se ide danas da bi se omalovažavao nečiji rad.
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Vidim isto je i na Rottenu

https://www.rottentomatoes.com/m/dunkirk_2017

Kritika 92% , publika 81%

Zanimljivo i ovdje isto
http://www.metacritic.com/movie/dunkirk

94% kritika, 8.4 publika

Ja npr. sam ga gledao dva puta, dajem mu 8/10 a nisam glasao nigdje
Sto ti znaš, vidiš da forumsko pučanstvo tvrdi drugačije. A nitko nije potrošio 20min da se malo informira o tom povijesnom događaju i koliko je film to prenio na platno.
Film nije flashy, pun CGI-a, blesavih dijaloga, itd
Pobogu, za one zračne borbe su koristili prave Spitfire, radili čistom nosače za Imax kamere, scena pada u vodu je snimljena sa pravim avionom i kamera se potopila, jer je avion potonuo puno brže nego su stigli skinuti kameru, pa su hitno avionom asa kamerom još potopljenom u vodi slali u specijalni studio za spašavanje mokrog filma...

Ima tih detalja masu, ali eto pce kritičari su svoje rekli
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
Film je imao isključivu svrhu mladim generacijama Britanaca objasniti da niti ovu bežaniju (brexit) od Nijemaca ne treba gledati kao poraz, te da će to u perspektivi biti dobar potez.

Baš kao i tada, Britanci skupljaju prnje i bježe glavom bez obzira. Posramljeni, vraćaju se u domovinu, shvaćaju da ih vlastiti ipak ne dočekuju kao kukavice. Svi znamo kako je tada priča završila, a sada film jasno evocira te uspomene (u trenucima kada se u Britaniji među mladima sve glasnije počelo pričati o svrsi bijega iz EU).

Jeftina propaganda, niti prvi niti zadnji takav film...
daj se ne sramoti ovakvim glupostima, to tvoje je propaganda a ne film koji je zamišljen davno davno, a da si malo pogledao koji interview itd bi ti bilo jasnije
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:28   #21608
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
meni je Dunkirk dobar bio, čak štoviše, čekam ga još doma u 4K pogledat

po vašim postovima, mislim da niste skroz skužili film na način koji je nolan htio

totalno je nezanimljiv ako očekujete nešto spektakularno, a ubiti je samo momenat, atmosfera, trenuci kroz koje su određeni ljudi prošli
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:37   #21609
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Stvarno me fascinira do koje granice se ide danas da bi se omalovažavao nečiji rad.Sto ti znaš, vidiš da forumsko pučanstvo tvrdi drugačije. A nitko nije potrošio 20min da se malo informira o tom povijesnom događaju i koliko je film to prenio na platno.
Film nije flashy, pun CGI-a, blesavih dijaloga, itd
Pobogu, za one zračne borbe su koristili prave Spitfire, radili čistom nosače za Imax kamere, scena pada u vodu je snimljena sa pravim avionom i kamera se potopila, jer je avion potonuo puno brže nego su stigli skinuti kameru, pa su hitno avionom asa kamerom još potopljenom u vodi slali u specijalni studio za spašavanje mokrog filma...

Ima tih detalja masu, ali eto pce kritičari su svoje rekli
daj se ne sramoti ovakvim glupostima, to tvoje je propaganda a ne film koji je zamišljen davno davno, a da si malo pogledao koji interview itd bi ti bilo jasnije
Pa čuj, što to meni kao gledaocu treba značit korištenje pravih aviona, custom nosača, spašavanje mokrog filma? Ja gledam film kao gotov proizvod, ako želim pogledati kako se snimao film, pronaći ću to na netu. I ja sam skroz dobro informiran o događaju pošto volim ratnu povjesnu tematiku tako da sam poprililčno načitan po pitanju toga. No ostavi i meni na pravo da mi se film svidi ili ne svidi. Meni je film lagano dosadan i nakon gledanja me ostavio skroz praznim. I kaj sad? Isto tako je zadnji SW TLJ meni odličan no vidim da isto tako masi ljudi nije. I opet dobro, kaj bi se živcirao zbog toga, nismo svi isti.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:38   #21610
glista
crni pas