Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2012., 16:21   #1621
tincha95
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Žabnik
Postovi: 120
Question

Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
Hvala ti na osvrtu onda ne mjenjam. Moja slušalica je tiša, al ja sv čujem bez problema tako, a i drugi mene čist ok čuju


Ja sam također s 3gs-a na sonic došao, samo prati korake u 1 i 2 postu i nećeš imati nikakvih problema siguran sam.
ma netreba meni to... znam da ak cu pratit te postove da ce sve biti ok... meni treba objasnit sta tocno znaci ROOT i zasto bi trebo stavit custom rom! sve mi je to novo... kako ga overclockati... i ostala sranja... posto sam neupucen u to... jer velim sa iOS-a na android... trebat ce mi dosta vremena bez vase pomoci da ja to pohvatam
tincha95 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2012., 16:29   #1622
goranszd
Registered User
Moj komp
 
goranszd's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 185
stigao je u tele 2 u bijeloj boji
goranszd je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2012., 21:29   #1623
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 991
Citiraj:
Autor tincha95 Pregled postova
ma netreba meni to... znam da ak cu pratit te postove da ce sve biti ok... meni treba objasnit sta tocno znaci ROOT i zasto bi trebo stavit custom rom! sve mi je to novo... kako ga overclockati... i ostala sranja... posto sam neupucen u to... jer velim sa iOS-a na android... trebat ce mi dosta vremena bez vase pomoci da ja to pohvatam
Custom rom - rom napravljen od strane zajednice, nije službeni, obično je stabilniji i bolje radi, prerađen i prilagođen, nekad imaju bugove, nekad su višestruko brži od običnih.
Root su ti admin prava na mobitelu, tj. dobiješ prava da možeš raditi što očeš na njemu nisi ograničen.
Granaciju vratiš tako da vratiš stock rom u roku keks
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 02:34   #1624
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
http://www.htcmania.com/showthread.php?t=331052

Na HTC Mania-i se pojavila nova verzija recovery-a, 5.0.2.7, stavio sam je no izgleda ima neki bug, kada u njoj idem na opciju wipe cache i potvrdim, izbaci mi error da ne moze naci path do sd-ext particije... sa 5.0.2.6 recovery-em mi se to nikad nije dogodilo... btw. imam ext particiju na sd kartici da ne bi doslo do neke zabune oko toga zasto se dogadja taj error
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 02:56   #1625
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
Custom rom - rom napravljen od strane zajednice, nije službeni, obično je stabilniji i bolje radi, prerađen i prilagođen, nekad imaju bugove, nekad su višestruko brži od običnih.
Root su ti admin prava na mobitelu, tj. dobiješ prava da možeš raditi što očeš na njemu nisi ograničen.
Granaciju vratiš tako da vratiš stock rom u roku keks
Custom ROM-ovi znaju biti brži, modificirani izgledom i aplikacijama, neki znaju omogućiti bolje 3D performanse, neki znaju omogućiti OC mogućnosti, neki da baterija duže traje i slično. No neki (zapravo ih ima dosta) custom ROM-ovi ne rade kako trebaju - bilo da nisu stabilni, bilo da neke funkcije nisu moguće (tipa FM radio) ili da nisu stabilni (restart uređaja, force close aplikacija etc.).

Root nije ništa posebno toliko potrebno (administracijske ovlasti mijenjanja i pristupa podacima na računalu), ali neke aplikacije zahtijevaju da je uređaj root-an. I radi tih aplikacija je potreban root.

Na Androidu nema ništa slično JB-u niti se nešto slično radi (jer JB je radi aplikacija koje se plaćaju). Aplikacije se mogu naći na različite načine - preko Marketa ili jednostavnih downloadanjem sa raznih site-ova na internetu. Nešto tipa kak se nalaze aplikacije i igrice za komp. Samo što ovdje imaš jedan fajl (*.apk ekstenzija najčešće, neke systemske aplikacije se nekada moraju staviti preko recovery-a).

Unlock mobitela na sve kartice se najčešće rješava kodovima koji se kupe na netu. Neki i drugačije (tipa kao stariji mobovi).

Recovery je skup alata, neovisan o operativnom sustavu (Android OS-u). Preko njega se mogu instalirati ROM-ovi, aplikacije (u ZIP formatu posebno napravljenje za recovery), raditi backup ROM-ova i vraćanje bekapiranih ROMova. Uz neke dodatne opcije (format pojedinih particija na mobitelu i slično). Jer Android je koncipiran da se ima određena količina memorije ugrađene u mobitel koja se onda djeli na nekoliko particija - system, data, boot, recovery, cache etc. System particija je ona particija gdje je ROM, data je za aplikacije i podatke, boot je za boot komande, recovery kad zagusti ili mijenjanje ROM-ova, cache je cache. To je neovisno o SD kartici i slično.

IMHO, način rada je na Androidu naprema iOS-u totalno drugačije. Android je više kao računalo (imaš program tipa windows exploer s kojim možeš raditi foldere, copy, paste, delete i slično; prebacivanje fajlova/slika/videa je moguće sa drag and drop ili copy/paste metodom bez dodatnih aplikacija na kompu) dok iOS zahtjeva više neke stvari i programe koji rade na principu sinkronizacije i sličnih. Zaobilazi mnoge stvari koje Android/PC radi direktno. Nekome to paše, nekome ne - najčešće ovisi o osobi koliko se može drugačijem načinu prilagoditi i jasno - koji je OS prvi koristio.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 13:08   #1626
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Na Androidu nema ništa slično JB-u niti se nešto slično radi (jer JB je radi aplikacija koje se plaćaju).
nebih se bas slozio sa ovim

jailbreak je najslicniji root pristupu kod androida. dapace jailbrak mi sluzi puno vise za stvari koje nemogu dobiti defoltno sa sustavom tipa sbsettings drugacije ikone itd nego za "free aplikacije"
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 14:13   #1627
tincha95
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Žabnik
Postovi: 120
vuco i sipe puno vam hvala na pomoci... eh sad... jel bi mi mogao ko reci... koji room je najstabilniji?! da se ne crasha... treba mi rom za dulje trajanje baterije i stabilnost... netrebam OC(overclock) to mi je nepotrebno... sta bi mi vi preporucili za ovaj mob'?? trenutno imam sve defaultno na njemu al sam stavio Go Launcher EX i neke male sitnice sa marketa... nov sam na androidu.. vise se kuzim u iOS ;D pa bi molio da imate strpljenja samnom btw zakon ekipa ste spremna za pomoci
tincha95 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 18:32   #1628
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Citiraj:
Autor tincha95 Pregled postova
vuco i sipe puno vam hvala na pomoci... eh sad... jel bi mi mogao ko reci... koji room je najstabilniji?! da se ne crasha... treba mi rom za dulje trajanje baterije i stabilnost... netrebam OC(overclock) to mi je nepotrebno... sta bi mi vi preporucili za ovaj mob'?? trenutno imam sve defaultno na njemu al sam stavio Go Launcher EX i neke male sitnice sa marketa... nov sam na androidu.. vise se kuzim u iOS ;D pa bi molio da imate strpljenja samnom btw zakon ekipa ste spremna za pomoci
Po meni je najstabilniji cm7,od benrua,ja ga imam duže vrijeme,i nikad mi nije zakazao,ako nemaš oc na mobu,onda nemoj baš ni tražiti dugo trajanje baterije,jel samim smanjivanjem procesora produžuješ i bateriju,to ti je sve malo komplicirano.Ja ovo pričam u svoje ime,najbolje ti je da malo pratiš forum,čitaš,jel ne možeš riješiti sve za jedan dan.
A naravno tu su codiac,keioffice koji če ti dati odlične savjete što se tiče tog moba,kao i meni na početku.Morat češ ih ubiti pitanjima.
Stavi neki stock rom,čisti,mislim da je od keiofficea kineski,što je on modao jako dobar.
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 19:30   #1629
lpekas
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Drnis
Postovi: 1
pozz Codiac,vidm da imas iskustva sa tim mobitelia pa ukratko mislimm se što kupiti..huawei sonic il xperia x8??? ja bih odmah sad uzeo huawei al posto sam tek cuo za ovu tvrtku nisam 100% siguran..sto mi preporucujes?
lpekas je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 19:31   #1630
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,186
Huawei all the way.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2012., 19:48   #1631
tincha95
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Žabnik
Postovi: 120
Citiraj:
Autor dulesbj Pregled postova
Po meni je najstabilniji cm7,od benrua,ja ga imam duže vrijeme,i nikad mi nije zakazao,ako nemaš oc na mobu,onda nemoj baš ni tražiti dugo trajanje baterije,jel samim smanjivanjem procesora produžuješ i bateriju,to ti je sve malo komplicirano.Ja ovo pričam u svoje ime,najbolje ti je da malo pratiš forum,čitaš,jel ne možeš riješiti sve za jedan dan.
A naravno tu su codiac,keioffice koji če ti dati odlične savjete što se tiče tog moba,kao i meni na početku.Morat češ ih ubiti pitanjima.
Stavi neki stock rom,čisti,mislim da je od keiofficea kineski,što je on modao jako dobar.
ovak.. novo pitanje za tebe daj ip od tog cm7 od benrua sta ti imas
i drugo... sta tocno znasi STOCK rom... i koje sve vrste romova postoje... znam da postoje od zadkyna i taj benruov al neznam razlike... velim nov sam na androidu
tincha95 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 20:02   #1632
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,186
Stock rom je onaj software koji je došao kad si kupio mobitel u dučanu.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 20:06   #1633
tincha95
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Žabnik
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Stock rom je onaj software koji je došao kad si kupio mobitel u dučanu.

zahvaljujem.. gore se spominjao STOCK rom od kineza.. jel bi mogo link dobit od ta dva roma.. dakle od kineza i ovaj cm7 od bernura sta dulesbj koristi i nije ga iznevjerio
tincha95 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 20:10   #1634
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Citiraj:
Autor tincha95 Pregled postova
ovak.. novo pitanje za tebe daj ip od tog cm7 od benrua sta ti imas
i drugo... sta tocno znasi STOCK rom... i koje sve vrste romova postoje... znam da postoje od zadkyna i taj benruov al neznam razlike... velim nov sam na androidu
Stock rom ti je njegov originalni rom,koji je prepravljen,ali je baziran na originalu,a CM ti je rom koji ima milion opcija,po meni je najbrži,drugačije ti je sučelje,na njemu imaš najviše mogućnosti,jedino se kod njega spominje tiša slušalica u razgovoru.Gle probaj obadva,pa češ vidjeti,za ovaj keioffocev rom ti ne znam link,imaš ga tu negdje naprijed u postu,a za benrua cm7 ti evo link:

http://translate.googleusercontent.c...aCICGP-jX4YHiA


Probaj i stock i cm,evo linka gdje su ti svi romovi,pa malo čitaj.
link:
http://translate.google.com/translat...p%3Ft%3D305430

za ovaj drugi link klikni gore poveznicu da te vrati na romove,nisam gledao,pa sam ti stavio krivo,ali skužit češ.

Zadnje izmijenjeno od: dulesbj. 09.02.2012. u 20:22.
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 21:04   #1635
maxtormaster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 165
pozdrav narode evo opet jedno pitanje s nogu

kako na huaweiu (ako je moguce) da bacam ikone od programa kao u jedan folder ? jel mi treba custom rom ili mogu sa ovim tzv defaultnim sto je dosao s tele 2 ili mi je potrebna samo neka aplikacija
maxtormaster je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 21:35   #1636
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor maxtormaster Pregled postova
pozdrav narode evo opet jedno pitanje s nogu

kako na huaweiu (ako je moguce) da bacam ikone od programa kao u jedan folder ? jel mi treba custom rom ili mogu sa ovim tzv defaultnim sto je dosao s tele 2 ili mi je potrebna samo neka aplikacija
Ne treba ti custom rom, dovoljan ce ti biti neki od custom launchera, iskreno mozda se to moze i sa stock launcherom, ali nisam ga nikad koristio dovoljno dugo da bih to probao

btw. vidim da nitko nije napisao sto je launcher za novoga korisnika foruma, pa evo ukratko, launcher ti je program preko kojega pokreces sve ostale programe, ima ih relativno dosta, no najpoznatiji bi bili LauncherPro, Go Launcher, ADW Launcher, Zeam Launcher... Imas cak i launchera koji imitiraju iOS sucelje, kao i iOS skinove za launchere koji podrzavaju skinove, tu ti najveci izbor nude ADW Launcher i Go Launcher... sad ja osobno koristim LauncherPro jer mi nekako najbrze radi, no to je mozda i subjektivno jer sam navikao na njega buduci da sam ga stavio odmah cim sam kupio mob...

Citiraj:
Autor tincha95 Pregled postova
zahvaljujem.. gore se spominjao STOCK rom od kineza.. jel bi mogo link dobit od ta dva roma.. dakle od kineza i ovaj cm7 od bernura sta dulesbj koristi i nije ga iznevjerio
Sto se tice custom romova, u ovom quote-u imas opisano kako instalirati tzv. kineski rom, ja se na kraju uvijek vracam tom romu, a probao sam vjerojatno sve romove koji postoje za ovaj mob

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ma imao sam ja taj ROM već gore. Samo ne znam jel radio bez da se naprave dodatne particije i swap (EDIT: NE TREBA). Moral bum probati, kak god. Backup svojeg ROM-a imam, tako da u roku 5 min sve vratim na staro

Uglavnom, tko želi probati taj Kineski ROM neka skine ROM sa linka koji je dao KeiOffice u postu #452 :
http://www.4shared.com/file/LfTVAJ2N/1111-2_1_.html

Google Apps se nalaze na sljedećem linku:
Link na Google Apps

Instalirate preko recovery-a (update from ZIP)

Google market nađite sami ili skinite sa sljedećeg linka gdje se nalaze također i ZIP fajlovi svih programa koji dolaze sa originalnim Huawei U8650 ROM-om:
Huawei stock ROM apps

Te aplikacije su preuzete sa HTCMania foruma ( LINK ). Uploadao sam ih sve skupa da se ne morate registrirati bez veze na forum. Iskreno ne znam hoće li raditi na svim ROM-ovima. Kod instalacije ih raspakirajte (jer unutra ima txt fajl, nekoliko zipova [to su originalne Huawei aplikacije] te je apk kod marketa), te onda svaki zip posebno preko recovery-a staviti (nakon svakoga je dobro restartati recovery).

Također instalirate preko recovery-a osim zadnjeg apk fajla, to je market. Njega sa file managerom nekim instalirajte ili preko neke aplikacije za instaliranje apk-ova.

Ukoliko zelis brzinu u igrama a spreman si napraviti kompromis oko kvalitete zvuka prilikom razgovora, svakako probaj cyanogen mod rom, tu ti je moja preporuka Benru-ov rom, ima nekoliko verzija Cyan moda koji rade sa mobom, no njegov je nekako najkompletniji, iako na svakom Cyanogen romu i dalje problem ostaje relativno tih zvuk u slusalici moba (s time bih jos i mogao zivjeti, sugovornici se cuju no primjetno je tise u usporedbi sa custom romovima koji su bazirani na stock romovima), no veliki je problem (barem meni, dulesbj ocito moze zivjeti sa njime hehe ) tih zvuk mikrofona tj. tebe ce sugovornici jako lose cuti...

___________________________________________________________________________

EDIT: Vec par dana nikako da uhvatim vremena da uploadam ovo, naime radi se beta verziji Cyanogen Moda 9 tj. ICS-a, doduse za C8650, no moze se instalirati na nas mob i bootati, naravno ne moze se i koristiti jer je C8650 CDMA mobitel, tako da se phone aplikacija rusi stalno i mob ne moze uhvatiti signal... no ono sto je bitno, barem po meni, radi se o ICS-u, i mob ga dize i radi u njemu, tako da eto mislim da postoji realna sansa / nada da se kroz neko vrijeme pojavi ICS ili CM9 rom i za nas mob !!!!

http://www.mediafire.com/?gac1516bc4y78rg

Evo pa ako je netko znatizeljan i zeli ga puknuti na mob cisto iz znatizelje, dignuo sam rom na mediafire, ja sam ga sa kineskog servera skidao nekih 7-8 sati

Zadnje izmijenjeno od: KeiOffice. 09.02.2012. u 22:37.
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 22:41   #1637
dulesbj
Registered User
 
dulesbj's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 210
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Ne treba ti custom rom, dovoljan ce ti biti neki od custom launchera, iskreno mozda se to moze i sa stock launcherom, ali nisam ga nikad koristio dovoljno dugo da bih to probao

btw. vidim da nitko nije napisao sto je launcher za novoga korisnika foruma, pa evo ukratko, launcher ti je program preko kojega pokreces sve ostale programe, ima ih relativno dosta, no najpoznatiji bi bili LauncherPro, Go Launcher, ADW Launcher, Zeam Launcher... Imas cak i launchera koji imitiraju iOS sucelje, kao i iOS skinove za launchere koji podrzavaju skinove, tu ti najveci izbor nude ADW Launcher i Go Launcher... sad ja osobno koristim LauncherPro jer mi nekako najbrze radi, no to je mozda i subjektivno jer sam navikao na njega buduci da sam ga stavio odmah cim sam kupio mob...



Sto se tice custom romova, u ovom quote-u imas opisano kako instalirati tzv. kineski rom, ja se na kraju uvijek vracam tom romu, a probao sam vjerojatno sve romove koji postoje za ovaj mob




Ukoliko zelis brzinu u igrama a spreman si napraviti kompromis oko kvalitete zvuka prilikom razgovora, svakako probaj cyanogen mod rom, tu ti je moja preporuka Benru-ov rom, ima nekoliko verzija Cyan moda koji rade sa mobom, no njegov je nekako najkompletniji, iako na svakom Cyanogen romu i dalje problem ostaje relativno tih zvuk u slusalici moba (s time bih jos i mogao zivjeti, sugovornici se cuju no primjetno je tise u usporedbi sa custom romovima koji su bazirani na stock romovima), no veliki je problem (barem meni, dulesbj ocito moze zivjeti sa njime hehe ) tih zvuk mikrofona tj. tebe ce sugovornici jako lose cuti...
Vidiš,ja nemam sa tim problem,da me loše čuju,nego mi je samo tiša slušalica,ja slabije čujem-nevjerojatno!!
E,ona opciju u build.pro,ako se sječaš-dualmic=false.To je za isključivanje mikrofona,vele da naš mob ima nekakvu rupicu kraj kamere,a ima,možda bi to tebi pomoglo,ali ne vjerujem.
Ja sam do sad probao 10 romova,ali ja ne mogu bez render efekata,black liste,ono cm sučelje,ja poludim sa onom bijelom bojom na stock romu.
E da ovo za launcher pro,nisi pogriješio,NEMA bržeg launchera od njega,svi se mogu sakriti za njim,još jedino kad bi lupili update za njega.

Zadnje izmijenjeno od: dulesbj. 09.02.2012. u 22:48.
dulesbj je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2012., 23:22   #1638
KeiOffice
JDM
Moj komp
 
KeiOffice's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Dublin
Postovi: 182
Citiraj:
Autor dulesbj Pregled postova
Vidiš,ja nemam sa tim problem,da me loše čuju,nego mi je samo tiša slušalica,ja slabije čujem-nevjerojatno!!
E,ona opciju u build.pro,ako se sječaš-dualmic=false.To je za isključivanje mikrofona,vele da naš mob ima nekakvu rupicu kraj kamere,a ima,možda bi to tebi pomoglo,ali ne vjerujem.
Ja sam do sad probao 10 romova,ali ja ne mogu bez render efekata,black liste,ono cm sučelje,ja poludim sa onom bijelom bojom na stock romu.
Ma ja sam taj dualmic stavljao na ovog kineza i na njemu se primjeti razlika, npr ako ga stavim na true, mikrofon kupi sve zive zvukove iz okoline, tako da i nije bas prakticno za razgovore, al na cyanu nisam primjetio nikakvu razliku bez obzira dali dualmic stavio na true ili false...

jbg... meni stvarno nije problem zvuk u slusalici, tisi je, ali nije neupotrebljiv, ali ne da mi se derat na mob kad pricam da bi me druga strana cula, i to opet prilicno lose...
KeiOffice je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 13:10   #1639
maxtormaster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 165
[QUOTE=KeiOffice;2097087]Ne treba ti custom rom, dovoljan ce ti biti neki od custom launchera, iskreno mozda se to moze i sa stock launcherom, ali nisam ga nikad koristio dovoljno dugo da bih to probao

btw. vidim da nitko nije napisao sto je launcher za novoga korisnika foruma, pa evo ukratko, launcher ti je program preko kojega pokreces sve ostale programe, ima ih relativno dosta, no najpoznatiji bi bili LauncherPro, Go Launcher, ADW Launcher, Zeam Launcher... Imas cak i launchera koji imitiraju iOS sucelje, kao i iOS skinove za launchere koji podrzavaju skinove, tu ti najveci izbor nude ADW Launcher i Go Launcher... sad ja osobno koristim LauncherPro jer mi nekako najbrze radi, no to je mozda i subjektivno jer sam navikao na njega buduci da sam ga stavio odmah cim sam kupio mob...



stavio sam pro launcher i mogu reci da mob puno brze radi , ali jos uvijek ne kontam kako slagati u foldere programe
maxtormaster je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 13:19   #1640
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Pa što nije da napraviš folder i odvučeš ikonice u njega ? Ili ti misliš napraviti foldere u onome application gridu (gdje je popis svih aplikacija) ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 14:14   #1641
spudmonster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 24
Micro SD

Da li neko ima iskustva sa Garmin micro SD karticama (instalirana navigacija) za ovaj nas uredjaj? Naletio sam na jednu od 16GB pa me zanima da li je isplativo....
spudmonster je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 14:14   #1642
tincha95
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Žabnik
Postovi: 120
Citiraj:
Autor KeiOffice Pregled postova
Ne treba ti custom rom, dovoljan ce ti biti neki od custom launchera, iskreno mozda se to moze i sa stock launcherom, ali nisam ga nikad koristio dovoljno dugo da bih to probao ...
nazalost... necu jos instalirat rom i rootat mobitel... jer neznam jos prakticki nista.. osim objasnjenje pojmova... neznam kak ta instalacija prek "recoverya" i zip fajlova... neko bi mi moro prek teamspeaka ili skypa to objasnjavati kad bi ja to radio... jer sam cisti englez kad se nadjem na novom podrucju ( pa ak bude ko imo vremena nek me doda na skype: martin_oletic

Zadnje izmijenjeno od: nino. 10.02.2012. u 14:35.
tincha95 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 15:11   #1643
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor tincha95 Pregled postova
nazalost... necu jos instalirat rom i rootat mobitel... jer neznam jos prakticki nista.. osim objasnjenje pojmova... neznam kak ta instalacija prek "recoverya" i zip fajlova... neko bi mi moro prek teamspeaka ili skypa to objasnjavati kad bi ja to radio... jer sam cisti englez kad se nadjem na novom podrucju ( pa ak bude ko imo vremena nek me doda na skype: martin_oletic
Ne budi lijen i pročitaj u par dana cijeli topic. Imaš slike kako izgleda clockwork recovery, kako se po njemu kreće (koje tipke) i što trebaš sve raditi u njemu.
Izgleda kao DOS program na kompjuteru , a takve su mu i funckije. Osnovno i rudimentarno, ali funkcionalno.

Inače, ne možeš ti sebi doma zazipati fajl pa ga preko Recovery-a instalirati. Već to treba biti napravljeno u skripti. To rade ljudi koji to znaju, mi ostali samo skinemo tu ZIP datoteku, prebacimo je na SD karticu i instaliramo preko recovery-a.
Ista stvar i sa ROM-ovima. Skineš najčešće fajl u ZIP formatu koji staviš na SD karticu i instaliraš preko "install from zip" opcije.
Rijetki su ROM-ovi koji dolaze u obliku direktorija naziva npr.
"2012-01-28.15.05.06" (datum i vrijeme u pravilu kad se napravio backup)

To je isto lagano za instalirati. Staviš taj direktorij na SD karticu u folder clockworkmod\backup\
I odabereš opciju backup and restore > restore i odabereš taj folder.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 16:12   #1644
Buraz20
Premium
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 131
Ispricavam se na noobovskom pitanju unaprijed, ali instalirao sam zadkyn rom 1.5 i izgubio 3g tj. bez wifija ne mogu na net, da li netko zna kako rjesiti problem, vratio sam na stock rom i tamo isto ne mogu dobiti 3g, ukljucen je data enabled i data always on, hvala unaprijed
Buraz20 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 16:17   #1645
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Jesu ti APN-ovi od Tele2 dodani ? Pogledaj si tamo di uključuješ data promet, imaš stavku APN.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 16:27   #1646
Buraz20
Premium
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 131
puno hvala na brzom odgovoru, to je bio problem, trebam koristiti wap.tele2.hr zar ne?
Buraz20 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 16:36   #1647
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Instaliraj si aplikaciju "APN backup and restore", raspakiraj ovaj RAR fajl na SD karticu (da bude folder "sd card\ApnBackupRestore\Tele2 APNs.xml" ) i u programu stisni restore APNs.

Tele2 APN-ovi
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 18:03   #1648
maxtormaster
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: osijek
Postovi: 165
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Pa što nije da napraviš folder i odvučeš ikonice u njega ? Ili ti misliš napraviti foldere u onome application gridu (gdje je popis svih aplikacija) ?

pa jesam ali ne vidi se sta je unutra tj koje aplikacije
maxtormaster je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 19:17   #1649
tincha95
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Žabnik
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ne budi lijen i pročitaj u par dana cijeli topic. Imaš slike kako izgleda clockwork recovery, kako se po njemu kreće (koje tipke) i što trebaš sve raditi u njemu.
Izgleda kao DOS program na kompjuteru , a takve su mu i funckije. Osnovno i rudimentarno, ali funkcionalno.

Inače, ne možeš ti sebi doma zazipati fajl pa ga preko Recovery-a instalirati. Već to treba biti napravljeno u skripti. To rade ljudi koji to znaju, mi ostali samo skinemo tu ZIP datoteku, prebacimo je na SD karticu i instaliramo preko recovery-a.
Ista stvar i sa ROM-ovima. Skineš najčešće fajl u ZIP formatu koji staviš na SD karticu i instaliraš preko "install from zip" opcije.
Rijetki su ROM-ovi koji dolaze u obliku direktorija naziva npr.
"2012-01-28.15.05.06" (datum i vrijeme u pravilu kad se napravio backup)

To je isto lagano za instalirati. Staviš taj direktorij na SD karticu u folder clockworkmod\backup\
I odabereš opciju backup and restore > restore i odabereš taj folder.
ok ... nisam bio siguran sta je recovery... al ak izgleda kao DOS vjerojatno ce onda biti lagano btw vuco nisam lijen samo se ne volim upustati slobodne ruke u nepoznate vode... ipak cu sad malo procitati i vjerojatno vec do danas navecer rootat i stavit kineski stock rom!
tincha95 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2012., 20:06   #1650
hooch
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: oroslavje
Postovi: 185
Citiraj:
Autor Buraz20 Pregled postova
puno hvala na brzom odgovoru, to je bio problem, trebam koristiti wap.tele2.hr zar ne?
ovdje imas postavke za apn http://www.tele2.hr/podrska-korisnic...ucne-postavke/
odaberi prijenos podataka i model mobitela...

makar nije los ni ovaj nacin od Vuce... nisam znao za to...
__________________

hooch je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na