Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2002., 01:01   #31
Doctor Ice
Registered User
 
Doctor Ice's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Konjscina
Postovi: 21
Citiraj:
Originally posted by z3D
a sta ces takav ti je svijet dandanas, svi oce samo rezultate......e da, kako si napravio blokove?
Pomalo, pomalo, kroz raspravice cete polako saznati jos dosta informacija
Doctor Ice je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2002., 05:25   #32
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Doktore se razme da bus za mene napravil jedan komplet pa ak bu dobar onda cemo dalje trgovat(you know what I mean)

Stay frezze!!!:confused:
marac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2002., 11:20   #33
Marjan
Premium
 
Marjan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 44
[QUOTE]Originally posted by Doctor Ice

I da ne zaboravim, hedgehog za athlone je planul, ostal je jedan za potrebe mojih testova, slikanja ili za uzorak ak bu trebalo ponovit kakvu serijicu


Za koliko si proda te hedgehog i možeš li staviti temp. konfiguracije koju sad imaš? Očeš li ulaziti u proizvodnju hedgehog ili nekih drugih blokova. Pitam te to jer me zanima kopnja dotičnog bloka (ako je ona moguća).
Marjan je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2002., 12:32   #34
mateo
zanimanje-pijani geolog
 
mateo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
da,oš ti to prodavat or what??:confused:
__________________
[Athlon 850@1020]
[Epox 8kta3]
[Gainward gf2 mx]:clap:
[384 mb ram pc-133]
[Maxtor 20gb]
[LG 24/10/40]
[cd sony 52x]
.....Dinamo je prvi,komp dobro,ja sretan.....





mateo je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2002., 14:02   #35
Doctor Ice
Registered User
 
Doctor Ice's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Konjscina
Postovi: 21
Smile

Pa kad bi se skupilo 5, 6 ljudi koji bi ih kupili onda bi mogel napraviti. Raditi jedan po jedan je totalna zguba

Kaj se tice temperatura koje postize hedgehog, uskoro ce izaci neki test gdje ce biti usporedjen s air coolerom sigurno, a mozda i s nekim drugim blokom. Uglavnom biti cete obavjesteni na vrijeme.
Doctor Ice je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2002., 17:07   #36
mateo
zanimanje-pijani geolog
 
mateo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
kolko bi tražio za hedgehoga?
__________________
[Athlon 850@1020]
[Epox 8kta3]
[Gainward gf2 mx]:clap:
[384 mb ram pc-133]
[Maxtor 20gb]
[LG 24/10/40]
[cd sony 52x]
.....Dinamo je prvi,komp dobro,ja sretan.....





mateo je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2002., 18:20   #37
Marjan
Premium
 
Marjan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 44
Ako je cijena realna onda možeš računati na mene. Nego reci mi od kojeg je materijala hedgehog( znam da su saće bakrene ali u čemu se one nalaze):confused:
I napravi te testove šta prije tako da se možemo dogovoriti oko proizvodnje. Reci mi koji ti hladnjak preporučaš i koju pumpu (koliko litara):burn: Dali bi moga napraviti vodeno za napajanje i koliko bi tražia para za to( reci bar otprilke da znam žicati mater, čaču, babu i dr.)
Marjan je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2002., 18:24   #38
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Ja kupujem kad budeš napravio za P4!!
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2002., 23:56   #39
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
cyber kaj ti nije draze sam slagati modove?
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 10:32   #40
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Kad se tiće vodenog hlađenja draže mi je kupiti sve gotovo nego da ja čačkam i da na kraju ostanem bez svega ako mi se izlije!
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2002., 13:44   #41
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
pa zato ga istestiras dobra 2 dana i bok! nema se kaj izlit ako sve napravis kako treba i ako ga istestiras.
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 17:17   #42
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by cyberphere
Kad se tiće vodenog hlađenja draže mi je kupiti sve gotovo nego da ja čačkam i da na kraju ostanem bez svega ako mi se izlije!
niti meni...a i zahtjeva dosta vremena za sva ta prckanja...a i mrzim onaj filling kad zabrijem da cu nes moci napraviti pa neuspije i sad moram slozit cijeli komp natrag....ufffff
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 18:04   #43
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Doctor ICE, blokovi su ti ZAKON. Prvi put kad sam ih vidio, mislio sam da su napravljeni u nekoj visokoserijskoj proizvodnji u Taiwanu, zaista odlično izgledaju. A vjerovatno i hlade. Zanima me ko prvo, od čega je ona gornja površina, prozirna? I ima li pada u performansama budući da nije od nekog materijala koji bolje provodi toplinu, pa da se i na taj način hladi, tj. da se toplina seli sa bloka na unutrašnjost kućišta?
Znam da je to gotovo neznatno, ali svejedno mislim da bi bilo bolje da je i gornja površina od bakra. Naravno onda više nebi bilo tako estetski primamljivo.
A sada ono sto svi pitaju :
Jasno je svima da se ti blokovi ne isplate proizvoditi 1 kom na tjedan dana, šteta uopće mašine na kojoj to radiš, ali nekakva okvirna cijena bi bila svima zanimljiva.
Recimo probaj izračunat kolko bi bilo da se skupi nas recimo 5ero, ili čak 10, pa zbroji materijal, zbroji kolko te košta rad na mašini, zbroji kolko bi ti bilo realno da zaradiš na tome, pomnoži sve sa dva (šalim se, ovo zadnje NEMOJ), podijeli sa brojem blokova i Buuuum... evo cijene. Apsolutna pogreška je prihvatljiva u granicama +- 100kn, barem meni
BTW, na polugodištu sam nažico 5 iz fizike, u pri-mat gimn.
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2002., 06:45   #44
Doctor Ice
Registered User
 
Doctor Ice's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Konjscina
Postovi: 21
Da probam odgovoriti svima skupa.

Kad bi se recimo radila 10 kom CPU hedgehoga cijena bi bila 400 kn. To bi bilo OK.
Puno je tu posla. No cemo vidit.
Vjerojatno cu uskoro pocet radit na P4 blokovima. Interesa ima, a izgleda da se vise griju od athlona

Kaj se tice pumpe, trebela bi biti sto veceg omjera protok/snaga. No kvaliteta je takodjer bitna. Mozda napravim neki tekst o tome nekom prilikom

Radiajtor sa sto vise rebra, znaci kad se zbroji sto vece ukupne povrsine. Postavljanje ventilatora na njega je takodjer bitno, nije ga dobro samo zasarafit ne njega. Po meni su najbolji auto killeri za grijanje kabine. Jedino je problem pronaci odgovarajuci. I ak je rabljeni treba ga dobro ocistiti. Iznutra i izvana. U obzir dolaze jedino s bakrenim ili messinganim cjevima, aluminij ne. Jer nije dobro mjesati razlicite metale u vodenom sustavu zbog galvanske korozije (messing i bakar idu skupa).

I jos malo o hedgehogu.
Njegova kontaktna povrsina bakar/voda je 20-30 % veca od labyrntha, koji pak ima 20-30 % vecu kontaktnu povrsinu od nekog prosjecnog bloka s busenim kanalima, za istu velicinu bakrenog komada. Znaci kod hedgehoga je sve skupa smjesteno u manji volumen bakra. Za provodjenje topline kroz bakar to znaci krace puteve, a to opet rezultira manjim temperatrnim razlikama iliti vecom efikasnoscu bloka. Tu je i faktor otpora bloka strujanju vode, i uvjetima strujanja u bloku, sto vise mijesanja, skretanja, znaci turbulencije, to bolja izmjena topline. Hedgehog je dobar i s vrlo malim protocima, bas zato jer je efikasan

Gornja strana je pleksiglas, prvenstvano zbog estetike i u slucaju hedgehoga nema toplinskog znacaja. A oni koji u to ne vjeruju, pa su pristalice "klasicnih" blokova. ili za one koji sumnjaju u Doctora Ica, za njih cu uskoro imati jedno vrlo neugodno iznenadjenje :clap:

I sorry ak nekom nisam odgovoril na mail, malo sam u guzvi, no nadam se da cu svima odgovoriti. A tehnicke detalje bolje da prodiskutiramo ovak prek foruma da mogu sudjelovati svi zainteresirani
Doctor Ice je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2002., 23:29   #45
Marjan
Premium
 
Marjan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 44
Evo ljudi napokon smo saznali cijenu (sad ćekamo testove). Pa mogli bi se već polako dogovoriti ko je za i koliko nas je?
Dr. ICE reci mi koliko bi tebi trebalo da nabaviš materijal i uđeš u proizvodnju blokova kada bi nas bilo recimo 10.
Marjan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na