Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2002., 13:53   #1
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
senzori..pasta...p3 secc2

Danas sam uspio razmontirat moj p3 600 (boxed secc2) te sam zamijenio tvorničku pastu sa artic silver II. Radio sam sve po uputama sa sajta.. znači sloj debljine lista papira (malo više) stavit na procesor i također pastu utrljat plastičnom kesom u mikro pukotine na hladnjaku (koji je u mom slučaju pun tih pukotina) te sam začudo procesor opet uspio sastavit!
Ja inače imam tri prijavljena senzopra u mbm 5... prije razmontiravanja i stavljanja nove paste senzori su prikazivali temperaturu 47/28/71 u idle radu i nakon 45 minuta stability testa 49/37/74 .. ova srednja najniža je
temperatura iz BIOSA. Zaključio sam (tako su mi i drugi rekli) da je prva stvarna temperatura procesora, drugu prijavljuje temp. sonda od matične (koja je lagano ugurana blizu jezgre procesora i naslonjena na pasivni hladnjak), a treća-- ko zna?!

Nakon što sam razmontirao i opet sastavio, stavio novu pastu, temperature bez opterećenja su 53-56 (mijenja se svako malo)/27/71, a nakon 45 minuta iscrpnog stability testa 55/35/73!!!
Možda sam oštetio kakav senzor?! Ima ko kakvu ideju?
Procesor je p3 600 Mhz- 6x100 clockan na 6x112.

puno hvala na strpljenju i bilo kakvim objašnjenjima.
Red_Baron je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2002., 17:03   #2
animal
Registered User
 
animal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zgb
Postovi: 43
ma ja sam imao istih problema sa svojim procom pIII450 ,isti vrag mije mbm5 javljao meni ti je temp skakala i do 110°c!!!
i sve je radilo super do jednog dana kada je samo prestao raditi
:-)

vjeruj samo ovome iz biosa ovo ostalo laze ili pretjeruje.
__________________
hardcore 4 life
animal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2002., 03:58   #3
RLData
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Lightbulb

Imam PIII 500MHz clockan na 560MHz, dobro znani Katmai. Rastavljao i sastavljao sam ga barem 100 puta, nikad niti najmanjeg problema, čak se lakše vadi od nekih socket A i 370 procesora. Sto se tiče temperature, probaj malo podignuti ili spustiti senzor (pipac pokraj slot1 utora). Meni je temp 23/28/34, prva je temp. napajanja, druga je temp. ploče, a treća je procesora, mjereno je sa "SPEEDFAN"om. Naravno, po ljeti je malo više 32/37/42-44. Inace stavio sam neku jeftikaner pastu od 5 kuna iz Chipoteke.
Baš sam se za prvi put
__________________
“Slava je perverzija onog ljudskog instinkta koji traži pažnju i osjećaj vrijednosti”.
Pozdrav,

Soffoklo
RLData je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na