Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.10.2006., 17:47   #1
new.one
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: zg
Postovi: 39
torrent postavke

koristim µTorrent. moze li mi netko reci koje su najbolje postavke za njega. inace imam start paket adsl. za file koji sam skinuo download speed avg. mi je bio oko 40 kB/s a up oko 6. dal je to normalno
new.one je offline  
Staro 21.10.2006., 18:12   #2
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Stavi port 49152.
Ovisi o torrentu, speed ako je dobar torrent bi ti trebao biti oko 90-100kb/s.
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2006., 22:00   #3
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Samo port stavi na neki između 49152 i 65535 te upload ograniči na 6-12 kB/s.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 22.10.2006., 01:16   #4
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
Zašto port treba staviti između tih brojeva? Meni radi normalno na 2xxxx portu.
Crais je offline  
Staro 22.10.2006., 01:38   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Zato što ima trackera kod kojih su ostali portovi na black listi pa torrenti ne rade...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 24.10.2006., 02:41   #6
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
EDIT: našao sam odgovor na svoje pitanje....

Laku noc
Foxman je offline  
Staro 24.10.2006., 18:47   #7
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
Možda glupa pitanja ali sad prvi put koristim torrent

s mininove skinem torrent file i onda u uTorrentu stavin add torrent i onda ok

počne kao skidanje ali svi torrenti mi se uopće ne skidaju nego samo stoje na nuli i ona strelica na početku je crvena????

zašto ne radi???
probao sam i torrente s 90% seedova i 10% leecha ali isto ne radi
možda ga nešto blokira???

edit
btw brzina je 100 Mbit/sec (studentski dom)
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go

Zadnje izmijenjeno od: Big Guy. 24.10.2006. u 19:55.
Big Guy je offline  
Staro 25.10.2006., 04:03   #8
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
...te upload ograniči na 6-12 kB/s.
Do 20 kB/s nema nikakvog utjecaja na dl brzinu. Jedino ako želiš leechati trebaš spuštati brzinu uploada tako nisko.

New.one, što se tiče tvoje brzine, ovisi o puno toga - o torrent trackeru, o broju seedera itd. Često se na raznim public trackerima ne ostvaruju optimalne brzine. Ja na gotovo nikad nemam ispod 100 na private trackerima, eventualno ako sam među prva tri leecha mi padne, budući da se skida od tako malog broja ljudi.

@Big Guy: U kojem studentskom domu ima 100Mb/sec? Odoh se na drugi studij upisat, pa vam dolazim : hello2 :
gorluk je offline  
Staro 25.10.2006., 19:27   #9
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@goruk

Stjepan Radić (dom na savi), a morala bi biti takva brzina i u ostalim domovima (u svakoj sobi)

za sada sam odjednom skidao najbrže oko 5.5 MB/sec (15 downloada odjednom) - sada su stranice prespore
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline  
Staro 25.10.2006., 19:50   #10
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
DČesto se na raznim public trackerima ne ostvaruju optimalne brzine. Ja na gotovo nikad nemam ispod 100 na private trackerima, eventualno ako sam među prva tri leecha mi padne, budući da se skida od tako malog broja ljudi.
kako doci do private trackera??
spawn je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2006., 21:42   #11
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
kako doci do private trackera??
Lako. Prvo je pitanje koji tracker želiš, odnosno koje sadržaje. "Private tracker" nije nešto što je samo po sebi najbolje za svakog - npr. private tracker namijenjen isključivo audio aplikacijama ne znači ništa nekom tko želi skidati holivudske blockbustere, i onda mu je bolji public tracker tipa TPB i sl.

Najbolji private trackeri su usko specijalizirani za određeni sadržaj - tako imaš trackere za hip-hop, alternativnu glazbu, grafičke / 3D aplikacije i knjige, japanske filmove, anime, stripove, animirane filmove, eksperimentalne filmove, dokumentarce, serije. Normalno, postoji i nekoliko "general" private trackera tipa Demonoid, Torrent Leech itd., na kojima se nalaze miješani sadržaji.

Prednost takvih specijaliziranih trackera je količina određenog sadržaja, dosta inače rijetkih fajlova, te super brzine koje se ostvaruju (uglavnom gotovo jednake maksimalnoj brzini).

Što se tiče tvog pitanja, ovisi na koji tracker se želiš registrirati. Neki private trackeri imaju otvorene registracije, neki otvaraju registracije samo između drugog i trećeg u mjesecu, za neke je potrebna pozivnica odnosno invitation, a z neke pak potpuno individualizirana registracija (direktna korespondencija s administratorima, odgovaranje na različita pitanja od opće kulture do upućenosti u temu kojom se tracker bavi), nekad trebaš i pokazati account s drugih private trackera kako bi se vidjelo koliki ti je ratio i kakav si korisnik, da li uploadaš originalne sadržaje itd...

Za početak, saznaj koji tracker te zanima, onda provjeri koji su uvjeti registracije, pa ako ti treba pozivnica pokušaj doći do nje. To možeš ili preko poznanika, ili preko raznih foruma ili pak preko IRC-a. Neki private trackeri imaju svoje kanale na IRC-u, pa možeš preko njih...uglavnom, treba biti snalažljiv.

Jednom kad upadneš na neke od takvih trackera, bit će ti lakše dolaziti i do drugih, budući da dosta korisnika visi po različitim trackerima (na jednom skidaju filmove, na drugom muziku, trećem aplikacije itd.), pa ćeš lakše dolaziti do pozivnica.

Samo moram te upozoriti kako su SVI privatni trackeri ratio based, odnosno trebaš držati određeni odnos između skinutog i uploadanog (omjer opet ovisi o trackeru, ali na svima uglavnom na početku trebaš imati barem 0.5, pa kako ti količina ostvarenog prometa raste, tako se i povećava ratio). Poanta private trackera je da nisu za leechere.
gorluk je offline  
Staro 25.10.2006., 21:47   #12
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
I naravno sve sto skidate je legalno, i lijepo i fino.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline  
Staro 26.10.2006., 06:10   #13
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
I naravno sve sto skidate je legalno, i lijepo i fino.
Bas tako.

@gorluk

Dobro si to opisao hvala ,ali mislim da to nije za PUBLIC na ovom forumu. Bolje izbrisi da te ne "uhvate" sankcije. A i OT je. Mogao si na PM a i ja sam malo kriv sto sam zadao "intrigantno" pitanje

@new.one

Ako te to tjesi,meni je jednom islo na 75 ali samo jednom. Inace nema sanse vise od 40,prosjek je 15-20
spawn je offline  
Staro 26.10.2006., 07:12   #14
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Da, rasprave o torrentima uvijek krenu u krivom smjeru, kada tad. Close.
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na