Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2016., 10:50   #4741
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
http://www.ictbusiness.info/telekomu...-brzi-internet

e ovo se čeka zvuči puno lakša ugradnja nego standard optika
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 11:05   #4742
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
http://www.ictbusiness.info/telekomu...-brzi-internet

e ovo se čeka zvuči puno lakša ugradnja nego standard optika
Vectoring ima nedostatak sto do razvnode kutije moze biti, iz tehnickih razloga, samo jedan ISP vlasnik linija. Tek 'last mile' (od razv. kutije do korisnika) mogu kupiti/iznajmiti i drugi ISP-ovi.

Znaci da bi opet moga diktirati cijene (ili cak ograniciti brzinu/kolicinu korisnika) onaj ISP koji je vlasnik vodova do kutije.

(ovo sam jucer cuo na radiu, nisam jos provjerio druge izvore, ali ne vidim razloga da lazu )
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2016., 10:38   #4743
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Pa ako HAKOM se ne bi odazvao na to nekom regulativom da ISP vlasnik optike mora omogučiti maksimalne brzine drugim ISP ovima kojima iznajmljuje infrastrukturu. U protivnom bi imali opet monopol HT-a. Naplati vise a daj manje.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 19:05   #4744
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Ja konstatno s njima imam problema,em mi brzina nije po paketu em ping visok em "niska propusnost parice" danas prijavio kvar boze ih sacuvaj je brate da su jeftini ali su katastrofa
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 19:59   #4745
turista
Premium
Moj komp
 
turista's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: čakovec
Postovi: 205
Ista stvar u Čk. Bar 5 puta dođe do prekida od cca 1 min.
turista je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 21:29   #4746
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Nama doma ugovor istekao 1.1.2016.; nitko nije zvao niti slao ponude za produljenje. Zvao sam ih u 2 navrata u nadi da ce nam za produljenje ugovora ponudit neke pogodnosti sto se tice brzine neta ili smanjenja troskova i sl. za telefon i internet, bili su u mogucnosti samo iscitati paket sa weba.
Iako smo godinama kod Optime bez ikakvih problema, prelazimo na Iskon, 4 -> 10Mb za 40ak kn manje za telefon i internet...4Mb je polako premalo za surf na 2-3 kompa
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 03:03   #4747
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Pa provjeri samo dal si bitstream ili ull korisnik. I meni je isto bilo i kad sam zvao i to pitao skontao sam da mogu imati 10mbit za 165kn umjesto dosadašnjih 215 ako se ne varam. 20mbit u optimi ti je 10kn gore
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2016., 00:22   #4748
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Kao sto sam rekao 2 put sam zvao...max brzina 10Mb iako mi je propusnost 18Mb i duo paket za 215 kn vs Iskonovih 165 s nekim popustom
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2016., 23:01   #4749
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Optima ne pruža mogućnost prebacivanja routera u Bridge mod? Zvao večeras i izvjesni Blaž kaže da Optima ne pruža takve usluge?? Nije mu baš niti bilo jasno čemu to služi ali je odlučno rekao da to Optima ne pruža. Čudno mi je to pošto i HT i VIP normalno omogućuju rad routera u tom modu. Baš čudno...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2016., 23:07   #4750
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Pa ne pruža kao "uslugu" jer to možeš sam sam napraviti bez ikakvih komplikacija u Iskon/HT stilu. Dobiješ napismeno username/password kojeg oni, doduše, ACS-om pošalju u modem, ali ni na koji način te ne sprječavaju da odeš u modem i prebaciš s NAT na bridge.
franzD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2016., 23:50   #4751
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
ma kako molim te? imam "user" ulaz, a ne admin. Kako da to onda napravim? Pola funkcija ne vidim na uređaju, u pitanju je Innbox V51.
Svaki novi router koji ima VOIP (svi koje sam do sad vidio od providera) ti ne dozvoljava mijenjanje načina spajanja. Ako i uspiješ, ACS će ti to shebati nazad na profilno. Zato ih baš i moraš zvati, da u ACS-u to podese i uploadaju postavke na router.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 00:10   #4752
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Ajde ti lijepo opet sutra nazovi i reci da to želiš i odradit će ti se.

Nažalost ne možeš sam to jer(kao što si i primjetio) nemaš admin podatke.

PS agent se tako zvao ili si napisao bzvz Blaž?
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 00:19   #4753
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ajd ovako, napravi mu hard reset 30/30/30 no iskopcaj liniju naravno prvo...

Kada to obavis probaj sa:

Citiraj:
poweruser/poweruser
ili

Citiraj:
admin/2Qk5pTPeWdbm9Mq
Ako udjes super, sve se da iskonfigurirati a ni ACS nece biti uopce potreban tako da nece nista ni povuci nazad.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 08:33   #4754
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
ma kako molim te? imam "user" ulaz, a ne admin. Kako da to onda napravim? Pola funkcija ne vidim na uređaju, u pitanju je Innbox V51.
Nisi napisao u originalnom postu kojeg imaš, a svi Optimini ruteri koji su meni prošli kroz ruke tijekom godina (Huawei, Sagemcom, ZTE, D-link, TP-link), osim tog Innboxa i starog Tilgina, mogu se bez ikakvih komplikacija konfigurirati. Kod Tilgina oni to odrađivali na zahtjev.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 08:37   #4755
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Ajde ti lijepo opet sutra nazovi i reci da to želiš i odradit će ti se.

Nažalost ne možeš sam to jer(kao što si i primjetio) nemaš admin podatke.

PS agent se tako zvao ili si napisao bzvz Blaž?
da, rekao je da se zove Blaž. Ok, probat ću opet danas pa ću vidjeti jel to mogu.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ajd ovako, napravi mu hard reset 30/30/30 no iskopcaj liniju naravno prvo...

Kada to obavis probaj sa:



ili



Ako udjes super, sve se da iskonfigurirati a ni ACS nece biti uopce potreban tako da nece nista ni povuci nazad.
Thnx, pokušat ću i to.


Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Nisi napisao u originalnom postu kojeg imaš, a svi Optimini ruteri koji su meni prošli kroz ruke tijekom godina (Huawei, Sagemcom, ZTE, D-link, TP-link), osim tog Innboxa i starog Tilgina, mogu se bez ikakvih komplikacija konfigurirati. Kod Tilgina oni to odrađivali na zahtjev.

Ma svi routeri koji imaju VOIP nemaju admin pristup zbog username-a i passowrda za telefoniju. Prije sam imao ZTE onaj H110 i kod njega sam dobio admin pristup. Kod ovih novih, iz gore navedenog razloga to ne daju. Pokušat ću kako kolege savjetuju, moguće da Blaž nije upoznat sa svim mogućnostima koje pružaju korisnicima.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 08:47   #4756
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Nemaju admin pristupa zbog telefonije.
Ako ga iskonfiguriraš po svom i od*ebeš ACS neće ti raditi telefon(ako ti ide preko VoIP-a)

Tilgin i prve Iskre su se mogli iskonfigurirati jer nije radio VoIP, sada je to druga stvar.
Samo ti nazovi SZK. Također ako želiš port forward i sl.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 09:18   #4757
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Nemaju admin pristupa zbog telefonije.
Ako ga iskonfiguriraš po svom i od*ebeš ACS neće ti raditi telefon(ako ti ide preko VoIP-a)
Nemora biti, ACS je jedno a VoIP je drugo. Ako se moze logirati gore kako sam napisao onda se mogu i VoIP postavke prepisati kao i kod Iskona ili T-coma.

Za pocetak valja vidjeti dali se moze logirati bilo kako drugacije osim user/user i sta onda tamo ima i kako to izgleda sa drugim ulazom.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 09:22   #4758
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
U ovom slučaju VoIP podaci se vuku preko ACS-a, zato prilikom prvog paljenja modema Iskra odlazi 3 puta u reset zbog svakog PVC-a na ACS-u (pa tako i 0/100 VoIP-a

Ima milijun mogućnosti sa admin podacima, sve se može što god HW dozvoljava, ali kažem samo će si napraviti problem zbog telefonije.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 10:45   #4759
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ma svi routeri koji imaju VOIP nemaju admin pristup zbog username-a i passowrda za telefoniju.
To znam, ali nisam znao da Optima nešto masovno koristi VOIP. Je li to reselling ili baš na njihovoj centrali? Na LLU i dalje većinom voze POTS, čak i za nove priključke.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 10:52   #4760
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Na bitstreamu(T-Comova centrala) su svi novi na VoIP-u
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2016., 18:58   #4761
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
To znam, ali nisam znao da Optima nešto masovno koristi VOIP. Je li to reselling ili baš na njihovoj centrali? Na LLU i dalje većinom voze POTS, čak i za nove priključke.
vdsl preko tcoma. 20/1
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 01:22   #4762
Logicus
Premium
Moj komp
 
Logicus's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Ne živim
Postovi: 139
Ukoliko ubrzavate paket, a već ste postojeći korisnici, ja sam otkad su na tržištu, pripremite se na čekanje od kojih mjesec ipo, možda i dva. Ja sam 11.1 tražia O2 paket od 30 Mb, 12.1 potpisa ugovor, evo dana današnjega 29.2.2016. nemam pojma kad će doć.

Strašni su, služba za korisnike im nije 0, nego -13, ka i centar u Splitu koji mi je od kuće 200 metara. Nakon šta sam 7 puta zva, nisu ništa znali, ni telefonska služba, ni ovi na fejsu, govoreći da će zvat, da će me spojit s višim instancama, seru govna koja ne može niko pojist.

Niko pojma nema o svom poslu, uhljebi obični. Podrška im je efikasna isto koda sam zva gradski vodovod za istu stvar. Ne samo služba za korisnike, već i centar taj u Splitu. Otiša sam osobno u ured, pohvalia ih, reka u čemu je problem.

Ova je ka zvala nadležne livo desno, al nemože ih dobit, da će se javit tokom dana, najkasnije kroz jutro u ponediljak (danas, u petak sam bia). Opet ništa. Ja još govorim ''Nemojte mi govorit da će me iko zvat jer neće ka ni dosad, recite u čemu je stvar, pa u kojoj firmi vi radite?''. Oće oće, zvat će... Hahaha

Smiješno, stvarno smiješno.

Probat ću prekinit ugovor, čisto zato jer im 10 godina uredno plaćam račune, ispravljam njihove greške, itd. A oni nisu u stanju u misec ipo dana dat modem i pustit VDSL. Smećari. Lipo je ovako, 4 kompjutera i mobiteli na 10 Mb (pardon, 9.48 max na speedtestu ), al koga briga

Lakrdija obična.
__________________
MPS
Logicus je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 08:35   #4763
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
ako ti nisu odradili ugovor u roku nekih 45 dana (ako se dobro sjećam), nisi dužan ništa više s njima napraviti. Pošalji im mail na podrska@optima.hr, prigovor@optima.hr. Lijepo napiši kad si sklopio ugovor i koji je danas dan i ako ti ne rješe to u roku 72 sata da ćeš potpisati ugovor s drugim ISP-om. I to je to. Vjeruj, javit će ti se odmah i riješiti sve što tebaju.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 16:19   #4764
Logicus
Premium
Moj komp
 
Logicus's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Ne živim
Postovi: 139
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
ako ti nisu odradili ugovor u roku nekih 45 dana (ako se dobro sjećam), nisi dužan ništa više s njima napraviti. Pošalji im mail na podrska@optima.hr, prigovor@optima.hr. Lijepo napiši kad si sklopio ugovor i koji je danas dan i ako ti ne rješe to u roku 72 sata da ćeš potpisati ugovor s drugim ISP-om. I to je to. Vjeruj, javit će ti se odmah i riješiti sve što tebaju.
Mislia sam stvarno preć na druge, al jel se isplati onda opet čekat ko zna koliko još? Evo baš ću im poslat na oba maila, pa da vidimo što će bit. Al stvarno ću otkazat, neće me niko pravit budalom, svaki sam račun u ovih 10 godina platio čim sam ga dobio, čak i one koje nisam trebao, tipa kad su ona promotivna sniženja slali mjesec više, pa bez isprike i napomenenabijali kasnije račune da se kompenziraju:

Hvala na odgovoru
__________________
MPS
Logicus je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 13:43   #4765
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
i koji je score? Optima ili neki drugi?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2016., 19:56   #4766
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor Logicus Pregled postova
Ukoliko ubrzavate paket, a već ste postojeći korisnici, ja sam otkad su na tržištu, pripremite se na čekanje od kojih mjesec ipo, možda i dva. Ja sam 11.1 tražia O2 paket od 30 Mb, 12.1 potpisa ugovor, evo dana današnjega 29.2.2016. nemam pojma kad će doć.

Strašni su, služba za korisnike im nije 0, nego -13, ka i centar u Splitu koji mi je od kuće 200 metara. Nakon šta sam 7 puta zva, nisu ništa znali, ni telefonska služba, ni ovi na fejsu, govoreći da će zvat, da će me spojit s višim instancama, seru govna koja ne može niko pojist.

Niko pojma nema o svom poslu, uhljebi obični. Podrška im je efikasna isto koda sam zva gradski vodovod za istu stvar. Ne samo služba za korisnike, već i centar taj u Splitu. Otiša sam osobno u ured, pohvalia ih, reka u čemu je problem.

Ova je ka zvala nadležne livo desno, al nemože ih dobit, da će se javit tokom dana, najkasnije kroz jutro u ponediljak (danas, u petak sam bia). Opet ništa. Ja još govorim ''Nemojte mi govorit da će me iko zvat jer neće ka ni dosad, recite u čemu je stvar, pa u kojoj firmi vi radite?''. Oće oće, zvat će... Hahaha

Smiješno, stvarno smiješno.

Probat ću prekinit ugovor, čisto zato jer im 10 godina uredno plaćam račune, ispravljam njihove greške, itd. A oni nisu u stanju u misec ipo dana dat modem i pustit VDSL. Smećari. Lipo je ovako, 4 kompjutera i mobiteli na 10 Mb (pardon, 9.48 max na speedtestu ), al koga briga

Lakrdija obična.
Zatražio sam 04.03.2016. povečanje brzine sa 10 mbps na 20 mbps .
Danas 09.03.2016. brzina mi je povečana na 16.75 mbps .

Čekao sam 3 radna dana i dobio sam brži paket .
Nisam baš oduševljen sa izmjerenom brzinom , ali nazvati ću ih kroz dan ili dva da to malo poprave .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 07:34   #4767
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Jesi uopće dobio novi vdsl router?
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 15:08   #4768
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Jesi uopće dobio novi vdsl router?
Nisam dobio novi ruter , rok je 30 dana da ga isporuče .


Tako piše u ugovoru .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 17:42   #4769
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Da li je to2 20mbit na adsl ili vdsl
ULL naravno
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2016., 19:56   #4770
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Nisam dobio novi ruter , rok je 30 dana da ga isporuče .


Tako piše u ugovoru .
Naravno da onda ni ne možeš imati više od 16mbita kad još nisi na VDSLU.
ojpi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na