Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2016., 17:25   #4861
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Nazalost tehnicar nista nece napraviti jer je izvod u banani i zracna mreza je.

Ma da 20Mbit a susjedi iza mene 10Mbit pa problemi slicni. A i cim tehnicar negoduje vec znam da nista od vdsl-a niti adsl od 20Mbit

Sent from my Lenovo A7020a40 using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2016., 20:40   #4862
Karlo2436
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zadar
Postovi: 19
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Nazalost tehnicar nista nece napraviti jer je izvod u banani i zracna mreza je.

Ma da 20Mbit a susjedi iza mene 10Mbit pa problemi slicni. A i cim tehnicar negoduje vec znam da nista od vdsl-a niti adsl od 20Mbit

Sent from my Lenovo A7020a40 using Tapatalk
Izgleda da se njima ne isplati ići u rekonstrukciju. To ti je i sam tehničar indirektno potvrdio. Parica ti ima max 12Mbs to ne zadovoljava ni minimalne uvjete za 20Mbs odnosno 14Mbs.Kad ti dođe tehničar u ponedjeljak probaj s njim iznaći neko riješenje koje će te barem malo zadovoljiti. Malo ga pritsni s pitanjima i budi uporan. Samo probaj ništa nemožeš izgubiti nego što već jesi.
Karlo2436 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 22:16   #4863
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Pozdrav kolege!

Imam pitanje o prijevremenom raskidu ugovorne obveze. Naime, do 9 mjesec iduće godine imam ugovornu obvezu s Optimom. Njihov sam korisnik godinama, i do sad je bilo problema s njihove strane (koje sam po HAKOM-u mogao iskoristiti za prekid pretplatničkog ugovora) ali sam ostao kod njih je je bilo tu i drugoh faktora (T-Com) radi kojih su ti problemi nastali. Nikad nisam radio frku jer sam vidio da nije sve do njih.

Sad, tu je kod mene postala dostupna optička veza, brutalne brzine po vrlo povoljnim cijenama.
Budući da imam još jedno vrijeme za plaćanje obveze, ima li načina kako da to raskinem na obostrano zadovoljstvo. Napominjem, nikakve poklone nisam dobivao za produljenje, samo je mislim prva 3 mjeseca bilo 50% popusta za mjesečni račun. Ima li tko informaciju da li se može npr, platiti 30-40% ostatka iznosa unaprijed kao penal ili zahtjevaju da se full sve plati? Ima li koja caka da se to obavi čim bezbolnije za moje financije?

Hvala!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 22:51   #4864
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Platis jos 3 mjeseca i onda stavis paricu u mirovanje no nisam siguran jel mirovanje 3 ili 6 mjeseci.

Drugo i malo pokvarenije rjesenje ali da se izvest. Vjerojatno imas nekog prijatelja u nekoj vukohebini gdje optima nema mogucnost prikljucivanja nikoga. Kolega te prijavi tamo pro forme i sa tom potvrdom o prebivalistu zatrazis preseljenje linije tamo jer si preselio, ako te u roku 30 dana ne prikljuce ide otkaz ugovora i ne mogu te teretiti za penale.

To sam ja izveo s t-com dok nije bilo 3G neta ovaj maxnetmini jel ? Takodjer @buljo je dobio isto raskid ugovora od t-com mislim radi ne preseljenja linije...

Odabir lokacije gdje ces "preseliti" je od krucijalne vaznosti tako da vrlo pametno i oprezno s tim odabirom idi ako ces tako jer npr.. 100m kabla je moguce provuc do neke kuce ali 1km nece ni jedan ISP vuc za bilo koga osim za poslovnog korisnika koji ce to i platiti.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 23:03   #4865
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Preporod od kako presao na vdsl. Maksimala 44/5, veca od ocekivanih 32/3.
Trenutna brzina taman po ugovoru 20/1.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 00:51   #4866
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
I ja sam se preporodio kad su me spojili u 2. mjesecu ove godine na VDSL...s 4 Mbps na 20. S time da je dostupnost brzine bila preko 68 Mbps up/dl...problem je što zasad samo poslovnim korisnicima daju 60 Mbps preko VDSL-a, no vjerujem da je pitanje vremena kada će to ponuditi i običnim smrtnicima.

U međuvremenu je došla optika
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 08:38   #4867
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Pozdrav kolege!

Imam pitanje o prijevremenom raskidu ugovorne obveze. Naime, do 9 mjesec iduće godine imam ugovornu obvezu s Optimom. Njihov sam korisnik godinama, i do sad je bilo problema s njihove strane (koje sam po HAKOM-u mogao iskoristiti za prekid pretplatničkog ugovora) ali sam ostao kod njih je je bilo tu i drugoh faktora (T-Com) radi kojih su ti problemi nastali. Nikad nisam radio frku jer sam vidio da nije sve do njih.

Sad, tu je kod mene postala dostupna optička veza, brutalne brzine po vrlo povoljnim cijenama.
Budući da imam još jedno vrijeme za plaćanje obveze, ima li načina kako da to raskinem na obostrano zadovoljstvo. Napominjem, nikakve poklone nisam dobivao za produljenje, samo je mislim prva 3 mjeseca bilo 50% popusta za mjesečni račun. Ima li tko informaciju da li se može npr, platiti 30-40% ostatka iznosa unaprijed kao penal ili zahtjevaju da se full sve plati? Ima li koja caka da se to obavi čim bezbolnije za moje financije?

Hvala!

Evo samo da javim, išao sam normalnim putem i poslao im upit. ljubazno im objasnio sve detalje i zamolio da vide što mogu učiniti na obostrano zadovoljstvo. Dobio sam odbijenicu da mogu platiti sve rate unaprijed i da mi ne žele izaći ususret s mojim zahtjevom.
Ispali su baš šupci jer sam tijekom ovih godina imao i problema sa linijom, pucanje veze, spore veze i svaki put sam zamoljen za razumijevanje i strpljenje. Nikad nisam dizao paniku i radio probleme i sad kad ja njih zamolim za razumijevanje onda dobijem odjeb. K tome sam tijekom ovih godina i jedno 10-ak korisnika doveo na njihovu mrežu, baš lijep način da se oduže. Mislim da ću sad davati kontra reklamu, pošto imam široki krug korisnika, imat će sigurno nekakav učinak

Sad, ako netko ima siguran info kako to staviti nakon par mjeseci u mirovanje tj kako najbolje proći, slobodno napišete ili javite na pm.

hvala!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 09:39   #4868
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Problem je sto kod ugovora na 24 mjeseca dobijes popust za prikljucak pa umjesto 1000 i nešto kuna ti prikljucak platis 1 kunu. I onda kod raskida ugovora vrijedi da korisnik plati iznos popusta koji je dobio ili broj preostalih mjesecnih rata, odnosno ono što je od to dvoje povoljnije.

Što mozes poduzeti:
1)platiti nekome da preuzme tvoj ugovor do kraja ugovorne obveze, npr. stavis u oglasnik da placas xxx kn onome tko tvoj ugovor koji traje jos 9mj preuzme na sebe.

2) traziti da ti se prikljucak prenese na drugu adresu(kao seliš se) i samo moras znati da na toj adresi koju prijavis oni nisu u mogucnosti pruziti uslugu i to je to, ugovor je raskinut. (Ovo je teoretski pa provjeri jos sva sitna slova u ugovoru i uvijetima koristenja)
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 09:49   #4869
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
zahvaljujem na odgovoru!

Stvar je u tome da sam kod njih već 5-6 godina i svaki put kad sam produživao ugovor sam to radio radi nove tarife tj nisu mi htjeli aktivirati nove brzine bez ugovora. Zadnji put sam produžio u 9/2015 i to zbog toga jer su nudili VDSL na 20 mbita za 229 kuna. Naravno nije bio novi priključak niti sam dobio kakav popust, samo sam dalje nastavio biti kod njih.

A ništa, očito moram ići na foru preseljenja jer čisto sumnjam da bi netko preuzeo moju obvezu za nekih 300 kn. još ću razmisliti o tome....
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 12:26   #4870
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
https://www.optima.hr/moja-optima/pr...efonske-linije - ovime dobijes 3 mj

mislim da ideju : imao sam problema pa ih nisam otkantao a sad mi ne zele pomoći premda nemaju za time nikakve obveze ne trebas ocekivati.
nema tu nikakve romantike izmedju korisnika i operatera a na kraju ionako zelis otici od njih...

edit: u pravu je ekipa za preseljenje
sto je ag naveo : hakom:
Imam ugovor s obveznim trajanjem, a selim se na drugu adresu. Što mogu učiniti?

Ukoliko selite na novu adresu možete od operatora zatražiti preseljenje priključka na tu novu adresu. Ako operator to može učiniti, Vi ćete biti spojeni i nastavit ćete koristiti usluge do isteka ugovora ili do trenutka kad ćete se odlučiti raskinuti ugovor unatoč naknadi za prijevremeni raskid. Ako operator nema tehničkih mogućnosti za preseljenje priključka na novu adresu, do raskida ugovora ne bi došlo Vašom krivnjom te biste u tom slučaju imali pravo na raskid ugovora bez naplate naknade. Činjenica opravdanog preseljenja priključka dokazuje se potvrdom o promjeni prebivališta/boravišta koju Vam može izdati nadležna policijska uprava.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 29.12.2016. u 23:06.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 12:28   #4871
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Zadnji put sam produžio u 9/2015 i to zbog toga jer su nudili VDSL na 20 mbita za 229 kuna.
Cekaj malo... pravilnik kaze da u slucaju raskida ugovora korisnik placa sve popuste/bonuse koje je ostvario ili preostale rate do kraja ugovorene obveze.

Ovisno sta je povoljnije za korisnika !

Ako si ti imao samo 3 mjeseca 50% i ako je tih 229kn bila redovita tarifa za ugovorenu obvezu od 2 godine onda bi u pravilu trebao platiti 343,50kn i slobodan si.

Ne mogu i nece oni tebi racunati "novi prikljucak" kada je on bio samo kod prvog ukljucenja usluga, mogu ti naplatiti samo naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje si ostvario, dakle tih 3 mjeseca 50%.

Obzirom da je privremeno iskljucenje moguce samo na 3 mjeseca plati tih 350kn i amen... sta ces placati full rate do 6-tog mjeseca.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 22:16   #4872
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Da, silver je u pravu.
Još je jednostavnije i besplatno ako imaš nekog prijatelja recimo u Velom Brgudu gdje je prvi stup telefona 1km, tamo prijaviš boravište (besplatno u mupu), obratiš se Optimi, navedeš da si se preselio, da ti realiziraju na novoj adresi priključak po istim uvjetima kao na starim ili želiš raskid ugovora bez naknade jer ti nisu u mogućnosti pružiti uslugu (prema navodu HAKOM-a u ČPP) te priloži potvrdu MUP-a.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 22:37   #4873
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Da, silver je u pravu.
A mozda i nisam

Ne, radi se o tome da neznam kako definirati tj. kako oni definiraju ovako poslozeni cjenik usluga, opcenito bilo koji ISP.

Njegov TO2 20Mbps 229kn uz UO 24mj.
Njegov TO2 20Mbps ???kn bez UO 24 mj.

Paket je stariji tako da ne znam cijenu bez UO i dali se i ta razlika obracunava uz onu povlasticu od 50% mjnkd prva 3mj ?

Korisnik placa sve popuste/bonuse.... e sad sta je sta i gdje spada ? Razlika cjene paketa bez UO + 50% popusta ili samo 50% popusta... ?

U tom slucaju to bi bilo ziher 30-40kn po mjesecu sto bi znacilo bar 8mj x 40kn = 320kn + 343,50kn = 663,50kn sto je opet povoljnije od 229 x 8mj = 1832kn.

Obje cifre su da se razumijemo pljacka kao i hakom koji je kakti to ukinio ali eto ostavio operaterima da mogu NABIT cijenu bez UO koliko zele tako da u slucaju raskida oni naplate jedan prikljucak ziher....
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2016., 23:06   #4874
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
A da zapocnes prijelaz na drugog operatera pa će te zvat iz optime i informirati te koliko moraš platiti. Lako odustanes od prelaska.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 15:30   #4875
Miran90
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1
Pozdrav ekipa,
Ovako na optimi sam 4 godine, trenutno imam njihov tplinkov router Td-w8951NB, danas mi je postar donio novi innbox innbox v45 router da si ga sam namjetsim i vratim im ovaj stari. E sad posto mi internet na ovom tplinkovom radi sasvim solidno a za ovaj innboxov vidim da se ljudi zale, moze li mi tko reci koja je razlika izmedji ta dva i jel mi se isplati ostavljati stari tplink i vratit im novi il bas moram postaviti novi? Hvala
Miran90 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 16:42   #4876