Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2017., 11:00   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
mikrotik virtual repeater (virtual ap + virtual client)

širim mrežu i dižem hotspot za van, i sad sam zapeo.
na glavnom mikrotik routeru sam dignuo hotspot server i dodao interface (virtual ap). kad se laptopom nakačim na njega, stvar radi. sve 5.

repeater mi je rb433 sa 2 kartice, prva je nakačena na gateway, station-bridge mode na moju zaštićenu (privatnu) mrežu. onda sam dignuo virtual interface koji se treba spojit na hotspot wifi, i tu stvar umre.
čitao sam da virtual interface ne može biti station, nego samo station-wds. OK, na glavnom ap-u sam na virtual ap-u upalio wds, ali i dalje se virtual client neće spojit, neznam dali moram samo u opciji tog interface-a upalit wds, prebacit na station-wds, ili dignuti kompletno novi wds interface?

radim nešto krivo? trebam li upalit wds na master interface-u? ili napravit virtualni wds, i ako da - koji mu je master interface?

dignuo sam i virtual AP na rb433 kao AP, i to uredno radi, bacio sam oba virtualna interface-a u novi bridge jer je potpuno drugi subnet, ali niš od toga jer nemam vezu između gateway-a i repeatera po hotspot interface-ima.

ovo je sa rb433


ne kužim...
jp_rv je online   Reply With Quote
Staro 27.04.2017., 13:49   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Dakle imaš gl. mikrotik + rb433 sa 2 kartice.
A da složiš na rb433:
- jedna wifi kartica u Client za link prema gl. mikrotiku
- na drugoj kartici hotspot server ... virtual ap ...

Trebalo bi da radi na isti način kao na gl. mikrotiku
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2017., 15:17   #3
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
i know, zato sam sad i stao sa svime. point je da imam kompletnu konfiguraciju hotspota na gatewayu, skupa sa custom html-om. nadao sam se da će biti brže samo rješit repeater nego prebacit sve na drugi rb.

ako mi to gubljenje vremena donese ma 5 eura od naplate hotspota, isplatit će se
jp_rv je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na