Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2007., 18:20   #31
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
zao mi je sto smo zaspamali ovu temu, ali nazalost to se uvijek desi kada se u rasparavu ukljuci netko kao thedman.

misli da je pokupio svu ***enu pamet svijeta i napravi screenshot da dokaze kvalitet prikaza (NEMA SE NAMJERU SVADJAT, EOD)




@micek_kc
mislim da si dobio dovoljno odgovora od clanova foruma koji su duze vremena tu i bave se time (vidjeli su vishe od jednog LCD TV-a/plazme)
stvar je jednostavna, TV (pa bio to CRT,LCD ili Plasma) nije napravljen za svakodnevni rad s racunalom.

p.s. @thedman
eto te u mom sigu
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 19:36   #32
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor thedman Pregled postova
čovjek napiše "nadam se da sam ovu prvu brojku dobro napisao"
i naravno ti se odmah javljaš sam pametnim opaskama
ako nisi vidio rekao je da od sada pišu u ovoj temi oni koji to stvarno jesu isprobali

a ne kako si ti napisao "imam dvojicu priojatelja"
uostalom super ste si priojatelji kad se tak dobro savjetujete pa moraju dva kupit da bi
kao skužili gle pa to ipak ne valja

a što se tiče mojeg savjeta za kupnju
da tako ja kupujem lcd i na njemu nikad ne štedim jel služi za moj gušt i opuštanje kad sam doma
i je istaina već sutra će doći novi modeli ali standardi!?!?!?
hoćeš reći da će možda biti kvalitetnije nešto do HD rezolucije????
naravno moguće ali kod nas nije ni zaživjela ova 720p za koju sam ja spreman
a moj lcd podržava i 1080p istina nativna reza mu je 768p ali razlika u slici
se ni neće toliko primjetiti

zato i ti razmisli prije nego nešto kažeš u što i nisi toliko upućen ili se barem tako ponašaš




e hvala kad mi to ti govoriš kao iskustan korisnik
nakon godina i godina iskustva odmah mi je lakše! NOT
ali hvala što si me prosvjetlio

idi si kupi lizu i uživaj u svom LCD-u.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2007., 20:05   #33
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
temu ste zaspamali vi koji pišete i pljujete ono što niste a očito i nećete koristiti
ali zato jedva čekate da možete pametovati i sprdavat se sa onima koji pokušavaju
čovjeka savjetovat da li se to isplati ili ne
zato i očito jeste na ovome forumu
što se mene tiče samo izvolite, evo za one koji još nisu vidjeli par fotki kako to lijepo izgleda
na rezi 1360x768 i to sa mog omiljenog sajta imageshack
__________________
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 20:21   #34
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor thedman Pregled postova
temu ste zaspamali vi koji pišete i pljujete ono što niste a očito i nećete koristiti
ali zato jedva čekate da možete pametovati i sprdavat se sa onima koji pokušavaju
čovjeka savjetovat da li se to isplati ili ne
zato i očito jeste na ovome forumu
što se mene tiče samo izvolite, evo za one koji još nisu vidjeli par fotki kako to lijepo izgleda
na rezi 1360x768 i to sa mog omiljenog sajta imageshack

ma sve je to lijepo i krasno i sam kažem da mi je bolje igrat na TV-u al bi uvijek rađe odabrao Della za rad u recimo Photoshopu,premieru itd.
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 04:21   #35
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
odlucio sam da kada cu ici u kupnju da cu prvo svrljati po ducanima i onda da mi daju da isprobam na grafi slicnoj mojoj kako to izgleda u radu sa slovima jer me to jedino zabrinjava...pa makar da ubodem neki 17" dell cisto da imam monitor za rad...bas sam sad "snimio" jedan na trznici

nista ljudi hvala na trudu jos cu javiti kako je zavrsilo...
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 08:59   #36
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Ili uzmi neki veci monitor pa ga koristi kao tv.
Pa to i ja kažem. Radije bi si uzeo neki 24'' monitor pa ga koristio kao komp+TV i još mi 4 soma ostane u džepu. Npr. Samsung 245B košta 4k kn, a dovoljno je velik da moš na njemu gledat i radit kaj oćeš bez obzira kaj ima TN matricu. Uostalom, bar je ga je Samsung složio, dok ti svi Samsungovi TV-ovi imaju A i C oznaku - S nisam na nijednom vidio.
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 16:11   #37
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Kod LCD TVa kao monitora, sve sto treba paziti je da podrzava 1:1 pixel maping pri nativnoj rezoluciji (sto je u vecini slucajeva 1366x768), inace dolazi do skaliranja slike, kao npr. na LCD monitorima koji se koriste na ne-nativnim rezama.
Na PCu se ta reza ne moze namjestiti (bar ne kroz contr.panel, bez Powerstripa i sl.), vec je najbliza 1360x768, sto daje po 3 pix. debele crne crte sa svake strane slike, a to je neprimjetno.

Kada se ovako namjesti slika, ne samo da je bolja od nekakve srednje klase monitora, nego se moze mjeriti s vrhunskima. U LCD TVe oko 8-10k kn, dijagonale 32-27" se ugradjuju vrhunski paneli (S-IPS), neki s wide gamut neonkama, motion kompenzatorima s kojima su pokreti fluidni kao na kakvom CRTu, a backlight bleeding nepostojeci. Svi bolji TV ima hrpu opcija i raznih color enhancera (nekima ce odgovarati, nekima ne, kakogod, opcija je tu pa si covjek sam moze odluciti), gamma settingsa, i dajem ruku u vatru da se s malo tweakanja moze podesiti slika po ukusu graficara, CADovaca ili gejmera, bolja od npr. Samsunga 226, Della 228 i sl.

Niza rezolucija moze biti nedostatak onima naviknutima na veci desktop prostor, no zato u igrama to moze biti i prednost, gdje niza reza dopusta visok AA bez nekog velikog gubljenja performansi.

A onda, preko 10k kn, se vec naziru full HD telke, sa 1920x1080 i 1:1 pixel mapingom, gdje navedene prednosti ostaju, a nedostatci nestaju u vidu magle.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 17:49   #38
thedman
User Registered
Moj komp
 
thedman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: europe
Postovi: 229
Citiraj:
Autor Lord_Calidor Pregled postova
Kod LCD TVa kao monitora, sve sto treba paziti je da podrzava 1:1 pixel maping pri nativnoj rezoluciji (sto je u vecini slucajeva 1366x768), inace dolazi do skaliranja slike, kao npr. na LCD monitorima koji se koriste na ne-nativnim rezama.
Na PCu se ta reza ne moze namjestiti (bar ne kroz contr.panel, bez Powerstripa i sl.), vec je najbliza 1360x768, sto daje po 3 pix. debele crne crte sa svake strane slike, a to je neprimjetno.

Kada se ovako namjesti slika, ne samo da je bolja od nekakve srednje klase monitora, nego se moze mjeriti s vrhunskima. U LCD TVe oko 8-10k kn, dijagonale 32-27" se ugradjuju vrhunski paneli (S-IPS), neki s wide gamut neonkama, motion kompenzatorima s kojima su pokreti fluidni kao na kakvom CRTu, a backlight bleeding nepostojeci. Svi bolji TV ima hrpu opcija i raznih color enhancera (nekima ce odgovarati, nekima ne, kakogod, opcija je tu pa si covjek sam moze odluciti), gamma settingsa, i dajem ruku u vatru da se s malo tweakanja moze podesiti slika po ukusu graficara, CADovaca ili gejmera, bolja od npr. Samsunga 226, Della 228 i sl.

Niza rezolucija moze biti nedostatak onima naviknutima na veci desktop prostor, no zato u igrama to moze biti i prednost, gdje niza reza dopusta visok AA bez nekog velikog gubljenja performansi.

A onda, preko 10k kn, se vec naziru full HD telke, sa 1920x1080 i 1:1 pixel mapingom, gdje navedene prednosti ostaju, a nedostatci nestaju u vidu magle.

svaka čast ovo sve što si napisao je točno
a ja to potvrđujem iz osobnog iskustva i to trenutnog
__________________
thedman je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 20:05   #39
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Pozdrav, imam GTS i u Nvidia panelu mi se reze mijenjaju od 800 x600 do 1280x1024, pa me zanima da li ce u mom slucaju slika biti razvucena jer ne mogu dobiti 1366x768 ili mogu spojiti TV kao monitor. Koliku ulogu igra razlika izmedju 32" i 26", tj hoce li na 26" bolje izgledati zbog omjera reze na povrsinu?
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2007., 21:28   #40
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
Uzmi si Panasonic 32" LCD TV koji ti dođe nekih 7200kn u VE-MILu i bit ćeš presretan. Model je "TV Panasonic TX-32LX70P, LCD, 82cm, HD Ready, 1366x768p, HDMI, Q-Link", ima ti 100HZ što je super za igre i TV. Za surfanje i slične stvari je fenomenalan, ima jako oštar prikaz slova, pogotovo ako radiš na VISTA operativnom sustavu. Ja sam na njemu pokušao raditi internet stranice i mogu ti reći da je ok ali ipak monitor je monitor. Ako nisi toliki entuzijast što se tiče detalja mislim da će ti ovo biti jako dobar izbor. Zašto baš hvalim panasonic? Pa eto zato jer između tri modela (Sony, Philips, Panasonic) koja su trenutno na tržištu za tu cijenu koju bi ti platio, Panasonic predstavlja najbolji izbor, a i osobno sam se uvjerio u kvalitetu prikaza između svih tri. Jedini nedostatak koji Panasonic ima je crna boja... da je malkoc crnija bila bi po mom mišljenju NAJ model za 32" inčne LCD TV. Philips ima problema sa artefaktima i to zna iritirati više nego nedostatak crne boje. NAdam se da sam ti pomogao...
Dadox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2007., 15:30   #41
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Da li se u ducanu isplati traziti da mi upale TV? Naime, cuo sam da proizvodjaci toleriraju neke mrtve pixele, pa da mi se ne bi desilo da dodjem doma, a ono tockica bode u oko.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 15:40   #42
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Kod tv ti je to drukcije sto se tice mrtvih pixela, tolerise se dosta vise nego kod monitora jer se gleda sa vece udaljenosti i manje smeta.
Ovaj Panasonic je ok. ali nije 100Hz.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 17:59   #43
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Nisam ni znao da i na LCD postoji 50, 100Hz. Gledao sam u Ve-Milu i zbilja ne pise da je 100 Hz. Ja si jos razmisljam da li uzeti 26" ili 32". Kako cu filmove i napete stvari gledati na projektoru, a daily TV program, surfanje i ine stvari na TV. Zanima me jel' 26" premali ekran za gledanje sa udaljenosti od 3.5 m?
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 18:18   #44
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Nije premali ali nije bas ni velik, bolje bi bilo 32" mada mislim da ti je bolje kupiti kvalitetni 26" nego (ispod)prosjecan 32" sta ces i tu ti je koliko para toliko muzike.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 18:25   #45
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor mirek Pregled postova
Zanima me jel' 26" premali ekran za gledanje sa udaljenosti od 3.5 m?
Definitivno.

Odi u Sony Centar u Avenue Mall, promo akcija je u tijeku i prodaju Sony 46V2000 (mid range HD-ready LCD) i sony hx1020 snimač (250gb, jubox... novi model) za smiješnih 9999kn.

edit: sad sam vidio da si iz bih,

nadji kupca za snimač (u regularnoj prodaji je oko 4000?), prodaj ga za 2000kn i za 8 kupis dobar 46" LCD

edit2 - link:

http://www.svijet-medija.hr/Article....=15058&sid=154
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 18:51   #46
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Ok, nego, mozemo li rezumirati ovaj thread i napisati best buy do 8000 kn za igranje, surfanje, DVD su: pa recimo 3,4 modela 32".
Izgleda da je LCD prevladao, bar kod vecine. Jedino model...
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 02:17   #47
Dadox
Premium
 
Dadox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Na moru
Postovi: 127
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Kod tv ti je to drukcije sto se tice mrtvih pixela, tolerise se dosta vise nego kod monitora jer se gleda sa vece udaljenosti i manje smeta.
Ovaj Panasonic je ok. ali nije 100Hz.
To ti znaš da nije 100Hz ili misliš da nije jer vemil nije napisao?.
Ako malo bolje pogledaš mislim da ćeš vidjeti da ipak i vemil kaže da je 100Hz...

ModelTX-32LX70P
EkranVisokorezolutni IPS Alpha LCD ekran
100 Hz Motion Picture PRO za tečno renderiranje slike u pokretu
Dijagonala: 82 cm
Rezolucija: 1.366 x 768 piksela
HD-Ready
Kut gledanja: 178 stupnjeva
3D upravljanje bojama
Kontrast: 8.500 : 1
Progresivno skeniranje
C.A.T.S. automatsko reguliranje kontrasta


Dadox je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 08:10   #48
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Definitivno.

Odi u Sony Centar u Avenue Mall, promo akcija je u tijeku i prodaju Sony 46V2000 (mid range HD-ready LCD) i sony hx1020 snimač (250gb, jubox... novi model) za smiješnih 9999kn.

edit: sad sam vidio da si iz bih,

nadji kupca za snimač (u regularnoj prodaji je oko 4000?), prodaj ga za 2000kn i za 8 kupis dobar 46" LCD

edit2 - link:

http://www.svijet-medija.hr/Article....=15058&sid=154
pa ovo je zbilja dobra ponuda! jako dobra... velika dijagonala i još snimač.
jel vrijedi kaj taj televizor?
vidim da mu je reza skromnija ali jel netko ima iskustva sa kvalitetom slike, kontrast, boje, crna i sl.? jer ovo je znatno isplativije nego dat 15- ili više za plazmu dijagonale 50" tih 10cm bi preživio ak je slika na ovom LCD dobra.

evo malo čeprkam po netu:


“The amount of fi ne detail and
sharpness the 46V2000
portrays is jaw-dropping”


sranje je kaj ima samo jedan HDMI i nema DVI (što je dosta veliki - ) ali ima integrirani DVB-T tuner što je ok

uostalom evo ljink http://www.homecinemachoice.com/cgi-...?reviewid=6995ako nekoga zanim review, idem još tražiti (sve više sam zainteresiran)

Zadnje izmijenjeno od: glista. 03.10.2007. u 08:39.
glista je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 08:19   #49
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Ipak sam pogrijesio na panasonic stranici kazu da je 100Hz. dok na netu to nigdje ne spominju, sto je malo cudno jer se svi vole tim hvaliti.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 09:05   #50