Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2010., 14:14   #211
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Citiraj:
Autor klimama Pregled postova
U HG Spotu su miševi i tipkovnice izloženi, barem u ovome u Utrinama u Zagrebu, i može ih se pipkati do mile volje.
Danas sam bio u Osijeku u HG spotu i mishevi se ne mogu otvoriti, navodno direktiva iz Zagreba. Izgleda da su promijenili ime ali ne i način poslovanja. Još uvijek po balkanskom sistemu. Pa onda ti kupi nesto kod njih. Ne idem više tamo iz principa taman bili 50 % jeftiniji od ostalih.
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 18:48   #212
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor Prolega Pregled postova
Danas sam bio u Osijeku u HG spotu i mishevi se ne mogu otvoriti, navodno direktiva iz Zagreba. Izgleda da su promijenili ime ali ne i način poslovanja. Još uvijek po balkanskom sistemu. Pa onda ti kupi nesto kod njih. Ne idem više tamo iz principa taman bili 50 % jeftiniji od ostalih.
da li bi ti kupio mis koji je ispipavan od 100-injak ljudi? vjerojantno nemaju puno kupaca tih skupih miseva u Osijeku, pa im se niti ne isplati otvarati i izlagati tako skup mis. Ja ih razumijem totalno. S druge strane u Zagrebu ih prodaju puno vise nego u Osijeku pa otvore izlozbeni, da namame kupce. Otvoriti 1 mis na 150-200 prodanih nije problem, zadnjeg dajes jeftinije i svi sretni. Otvoriti 1 mis da ih se proda 3 kom, totalno neisplativo.

Moja preporuka za misa bi bila G500, odlican mis koji me odusevio nakon G9, G9x, G5, MX518, Lachesisa, Microsoftovog intelii explorera 3 itd...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2010., 18:59   #213
Shaka111
Premium
Moj komp
 
Shaka111's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 648
slazem se za g500,probao sam brdo miseva od mx518,g5 koji su jako slicni,do copperheada,deathaddera,lachesisa,g9x,g700...g500 po meni odnosi titulu najisplativijeg sto ergonomije sto perfomansama...
Shaka111 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 19:28   #214
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
takoder g500 evo 10 mjeseci bez problema radi ko urica.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:03   #215
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Isto imam G500 i takodjer preporuke za miš. Imao sam i MX 518 i Lachesisa. MX518 mi je dosta sličan po obliku s G500 a za Lachesisa mi je trebalo ipak malo navikavanja na oblik i mislim da ono što nudi ne opravdava tako veliku cijenu.
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:05   #216
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Sve ovisi koji ti pase u ruci. Nemogu ja tvrdit da je g9x najbolji zato jer meni pase ( ofc je najbolji haha ). al vise manje ak se trazi high end mis g500,g700,g9,g9x,mamba i sl svi spadaju u tu kategoriju. s niti jedni ako pase u ruku se nemoze fulat.a jbg. ne kaze se bzvz "kolko para tolko muzike"...
chare je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:48   #217
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
da li bi ti kupio mis koji je ispipavan od 100-injak ljudi? vjerojantno nemaju puno kupaca tih skupih miseva u Osijeku, pa im se niti ne isplati otvarati i izlagati tako skup mis. Ja ih razumijem totalno. S druge strane u Zagrebu ih prodaju puno vise nego u Osijeku pa otvore izlozbeni, da namame kupce. Otvoriti 1 mis na 150-200 prodanih nije problem, zadnjeg dajes jeftinije i svi sretni. Otvoriti 1 mis da ih se proda 3 kom, totalno neisplativo.

Moja preporuka za misa bi bila G500, odlican mis koji me odusevio nakon G9, G9x, G5, MX518, Lachesisa, Microsoftovog intelii explorera 3 itd...
Znači ako otvorim trgovinu cipelama, neću dati ljudima da isprobaju cipele jer su iz Osijeka i ne znam baš hoće li kupiti, nego ako hoće kupiti neka kupe u kutiji. OMG pa i jedna ozbiljnija firma, a HG spot se smatra ozbiljnom, trebali bi ići na ruku kupcu pa i u Zanzibaru ako misle nešto prodati. Takvim načinom rada neka, što se mene tiče, kupe prnje iz Osijeka i tornjaju se tamo odakle su došli. Takvi mi zbilja ne trebaju. A živo me zanima kako si ti kupio svoj miš, jesi li ga isprobao ili si samo vjerovao nekome na riječ kako je miš OK? Prema tome, ako razumiješ te "poslovnjake" razumi onda i krajnjeg korisnika.
Ne, ne bih kupio miš koji je ispipavalo 100 ljudi niti sam mislio da istoga prodaju. Neka to bude izložbeni primjerak, pa ako ga i ne mogu prodati u Osijeku, kako ti kažeš, sigurno će u Zagrebu. A danas ako misliš nešto zaraditi, moraš nešto i uložiti. Ja nisam tražio da mi upale HDD da vidim kako radi već da otvore hebenu kutiju da vidim kako miš leži u ruci, što je među najbitnijim elemntima prilikom kupnje. Osim toga ako i ima 100 ljudi koji bi ga ispipavali, tada bi ih bilo barem 10 koji biga kupili od tih 100 što znači da bi im se isplatilo...pa ne organiziraju se valjda busevi po školama da idu isprobavati GX9 ili bilo koji drugi?!

Zadnje izmijenjeno od: Prolega. 12.11.2010. u 21:55. Razlog: dodatak
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 22:43   #218
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
To je istina. Pa miš se stvarno mora probati kao i cipela, svatko ima drugačiju ruku i navike. Osim toga, postoji, barem što sam vidio od geniusa, microsofta i logitecha promo roba koja nema elektroničke dijelove ali mehanički su identični i njih sam uredno viđao po dućanima
tipa konikom/tehnomax. Pa valjda barem to mogu izmoliti nabavljače da im isporuče, to nemože koštat ništa, nema straha od krađe jer je zaključano za podnožje i beskorisno uporabno, a dosta pomogne čovjeku oko odluke.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 23:40   #219
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
cini mi se da vi objasnjavate znati da neka trgovina sa 10tak high end miseva treba imat i isto tolko izlozbenih primjeraka ? lol
chare je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 15:49   #220
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor chare Pregled postova
cini mi se da vi objasnjavate znati da neka trgovina sa 10tak high end miseva treba imat i isto tolko izlozbenih primjeraka ? lol
da.
gamerski misevi su specificni i ne sluze samo za micanje kursorom u OS-u.
a bome i kostaju. ako ce propast zbog 10ak izlozbenih primjeraka onda nek propadnu
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2010., 16:31   #221
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Slažem se, ako već držiš Bossov ili Armanijev parfem u kiosku, onda imaj i testere ili prodavaj novine i cigarete a ne parfeme. Nek izlože i omoguće probu ili nek ne prodaju. Problem je i u provedbi zakona u našoj državi, jer kako bi bilo da mu kupim miš i da mu vratim za pola sata s opravdanjem da mi se ne sviđa??? Možda bi im onda došlo iz guzice u glavu. Pardon na izrazu ali tako je. E to vani i itekako možeš. Kupiš artikl i ako ti se ne sviđa možeš vratiti. Ovdje kod nas je to samo slovo na papiru i hrpa mediokritetskih trgovina.
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 19:58   #222
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513