Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2015., 14:55   #2911
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
30tak dana.

Btw, zakonski rok za ukljucenje usluge ti je 45 dana
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 15:06   #2912
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
zna netko supervisor pass za P-2601HN-F3 router?

probao sam ovo gore no ne prolazi

Citiraj:
Koliko dugo ste cekali od podnosenja zahtjeva do dostavljanja opreme i aktivacije iste?
trebalo im je cca 25 dana.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 15:07   #2913
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
A koliko ranije se može otkazati ugovor bez penala? Negdje sam čuo da se može otkazati 30 dana prije isteka ugovora.....Jel to točno?
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 15:09   #2914
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
to i mene zanima. uzeo sam net na 3 mj bez ugovora i pokazalo se da to ne radi kako treba jer sam dosta daleko od centrale. ide max 6 mbita sto mi je malo pa se razmisljam prebaciti na bnet pred istek, ili cak ranije.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 15:50   #2915
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
zna netko supervisor pass za P-2601HN-F3 router?

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=268101

Ako ne uspijes probaj sljedece:

Iscupaj zicu iz njega, napravi hard reset sa gumbom iza tako da ga stisnes dok je upaljen i drzi jedno 1-2min dok se ne izresetira kompletno.

Nakon toga vidi dali pod Maintenance tab imas Configuration menu i skini Backup Configuration na komp pa cemo dalje...

Ako nemas Configuration menu vidi dali imas mozda User Account menu pa provjeri iz ove teme:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=264835

dali mozes kreirati usera sa admin ovlastima po onim uputama.

Uglavnom treba ti configuration-backupsettings.conf datoteka pa da vidimo sta ima u njoj.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 19:29   #2916
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Ja ću sebi uzeti 50/10 mbit, pa ako ide ispod 30/10 mbit, imam pravni razlog za maknuti se od njih. 30+ mi odgoovara.

Sam u pravu?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2015., 20:17   #2917
smash3r
Premium
 
smash3r's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: 220 km/h a mozda i malo brze,cekam novi auto
Postovi: 180
oko 2 dana
__________________
smash3r je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 11:38   #2918
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
ok, probat cu danas ako cu stic.

Citiraj:
Ako ne uspijes probaj sljedece:

Iscupaj zicu iz njega, napravi hard reset sa gumbom iza tako da ga stisnes dok je upaljen i drzi jedno 1-2min dok se ne izresetira kompletno.

Nakon toga vidi dali pod Maintenance tab imas Configuration menu i skini Backup Configuration na komp pa cemo dalje...
probao jos prekjucer, ali nista se nije novo pojavilo u meniju

Citiraj:
Ako nemas Configuration menu vidi dali imas mozda User Account menu pa provjeri iz ove teme:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=264835

dali mozes kreirati usera sa admin ovlastima po onim uputama.

imam "user account" ali tamo se samo nalazi administrator selektiran. ne mogu odabrati niti vidjeti nekog drugog usera :/
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 23:59   #2919
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Od kada je ovaj novi web i ovo ovdje izgleda da sam u narančastoj zoni napokon, iako na Telekomu imam već VDSL od tamo negdje početkom godine.
  Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 12:26   #2920
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor athmo Pregled postova
Od kada je ovaj novi web i ovo ovdje izgleda da sam u narančastoj zoni napokon, iako na Telekomu imam već VDSL od tamo negdje početkom godine.
Jucer se nesto promjenilo, ja sam bio u bijeloj i od jucer u narancastoj. Upravo su mi za iste (identicne) novce ponudili 20/2Mbita.

P.s. http://www.mobil.hr/novosti/operater...hrvatskoj-7076
mann je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 12:31   #2921
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Novi web mi nije baš sjeo. Više nema posebne stranice za paket, detaljnijeg opisa što je uključeno.
Nisu posebno označene zone, za provjeru po broju se mora unijeti adresa a ne jedno ili drugo. Ako se unese Rijeka više nije dovoljno pritisnuti enter već s padajućeg popisa odabrati Rijeka između "Babina Rijeka, Prijeka, Rijeka Koprivnička".
Za potencijalne korisnike je veoma zbunjujuće, nisu označene zone i više ne postoji narančasta ili bijela zona, drugačiji nazivi paketa.
Sada je isti naziv paketa "Duo Hit" tek unosom adrese se cijena poveća ovisno o zoni.
Tako ako unesem adresu koja je bivša bijela zona paketi poskupe 10-30kn uz iste nazive bez ikakvog obrazloženja, opisa.

Potencijalni klijent tako može biti zbunjen jer hoće Duo Hit 20 koji košta 180kn te ne razumije zašto mu odjednom piše 10 ili 30kn veća cijena.

Primjer: Plitvička ulica 1 vs Plitvička ulica 3;


//kontejner centrala Zamet-Braće Bačić gdje HT koliko znam ni ne spaja vdsl ni nema vdsl karticu.

Na prvoj stranici je prekrižena cijena i stavljena akcijska, mora biti navedeno da je akcijska cijena samo 6 mjeseci.

Ne postoji poveznica do detaljnog cjenika kao prije u pdf obliku.

Ono što me i dalje smeta te ne vidim nikakav smisao takve odredbe Iskona jest što postojeći korisnici bez televizije u slučaju da žele televiziju moraju potpisati novi ugovor na 24 mjeseca ili će platiti 300kn za uključenje tv paketa.

Zašto? Dostava stb-a košta 20kn preko Overseasa.

Zašto korisnik ne može probno za 1. mjesec uzeti Iskon TV, vidjeti hoće li mu se svidjeti sadržaj programa, imaju li sportski programi prijenos stranog nogometa, lige prvaka, košarke, formule i slično. Može li se njihov tv uređaj spojiti bežično kao što to podržava OptiTV i njihov Ruckus...
Kakav je stb i slično. Nazvao sam Iskon i pitao za probni period na što mi je rečeno da odem do nekog susjeda pogledati što sve ima i kakvi su programi.
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 12:53   #2922
haliya
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Novi web mi nije baš sjeo. Više nema posebne stranice za paket, detaljnijeg opisa što je uključeno.
Nisu posebno označene zone, za provjeru po broju se mora unijeti adresa a ne jedno ili drugo. Ako se unese Rijeka više nije dovoljno pritisnuti enter već s padajućeg popisa odabrati Rijeka između "Babina Rijeka, Prijeka, Rijeka Koprivnička".
Za potencijalne korisnike je veoma zbunjujuće, nisu označene zone i više ne postoji narančasta ili bijela zona, drugačiji nazivi paketa.
Sada je isti naziv paketa "Duo Hit" tek unosom adrese se cijena poveća ovisno o zoni.
Tako ako unesem adresu koja je bivša bijela zona paketi poskupe 10-30kn uz iste nazive bez ikakvog obrazloženja, opisa.

Potencijalni klijent tako može biti zbunjen jer hoće Duo Hit 20 koji košta 180kn te ne razumije zašto mu odjednom piše 10 ili 30kn veća cijena.

Primjer: Plitvička ulica 1 vs Plitvička ulica 3;


//kontejner centrala Zamet-Braće Bačić gdje HT koliko znam ni ne spaja vdsl ni nema vdsl karticu.

Na prvoj stranici je prekrižena cijena i stavljena akcijska, mora biti navedeno da je akcijska cijena samo 6 mjeseci.

Ne postoji poveznica do detaljnog cjenika kao prije u pdf obliku.

Ono što me i dalje smeta te ne vidim nikakav smisao takve odredbe Iskona jest što postojeći korisnici bez televizije u slučaju da žele televiziju moraju potpisati novi ugovor na 24 mjeseca ili će platiti 300kn za uključenje tv paketa.

Zašto? Dostava stb-a košta 20kn preko Overseasa.

Zašto korisnik ne može probno za 1. mjesec uzeti Iskon TV, vidjeti hoće li mu se svidjeti sadržaj programa, imaju li sportski programi prijenos stranog nogometa, lige prvaka, košarke, formule i slično. Može li se njihov tv uređaj spojiti bežično kao što to podržava OptiTV i njihov Ruckus...
Kakav je stb i slično. Nazvao sam Iskon i pitao za probni period na što mi je rečeno da odem do nekog susjeda pogledati što sve ima i kakvi su programi.
Iskon STB nema wireless podršku ... imaju Motorolu i Vestel.
haliya je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 14:20   #2923
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
imam "user account" ali tamo se samo nalazi administrator selektiran. ne mogu odabrati niti vidjeti nekog drugog usera :/
Pa daj sliku da vidimo sta imas, procitaj ponovo upute kako dodati admin usera.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 20:35   #2924
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
evo link na slike sucelja od rutera

nisam stigao poigrat se preko winscp-a.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 22:08   #2925
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
@čuks, probaj ono od silver-a no taj router po nekom slabom iskustvu nije baš nešto. Puno bolji je sx763 ili noviji vdsl zyxel.

Koji antistručnjaci su radili novi web iskona, to je prestrašno.
Netko je u izradi predvidio da se provjera može obaviti unosom broja telefona ili adrese.
Konkretno ide
http://www.iskon.hr/webservices/avai.../phone-address sa requestom prefiks=051&broj_telefona=123456 koji uredno prolazi (bez unosa adrese) i ispravan je response u ponudi paketa.
Međutim kasnijom intervencijom i pogreškom završnog dizajna mora se unijeti i adresa.

Da ne govorim da moram listati gradove kod unosa "RIJEKA"


Sve su to neke početne greške koje jedan HT ni u snu ne bi napravio.

Uredio sam vlastiti edit stranice koji sada ide automatski pri otvaranjem da popravim sve njihove greške.


I što, iskonov stb baš mora biti spojen fizički u router?
Njuškao sam po zyxelu, ima popis stb-a koji su kao "dozvoljeni", nisam previše istraživao kako je ograničen na fizičko spajanje no nitko nije uspješno spojio stb bežično?
__________________
.
Ag008 je online   Reply With Quote
Staro 30.09.2015., 23:02   #2926
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Imam jedan sx763 na openwrt-u. Ako ga prebacim na annex b hoce li automatski povuc pristupne podatke za adsl?