Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2018., 12:17   #4171
apolo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: senj
Postovi: 10
Ok! A kojim kablom to spajam?Dali s ovog snopa sto se vidi na slici ili neki drugi?
apolo je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2018., 12:36   #4172
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Napajanje kartice, obavezno spojiti kabel s napajanja.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2018., 12:44   #4173
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Izgleda da njegova ima 8 pin + 6 pin tako da nije neophodno da oba spoji, dovoljno je samo 8 pin i radit će

Ali najbolje spojiti oba kad već samo 1 karticu ima pa nije problem oko konektora
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2018., 15:16   #4174
apolo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: senj
Postovi: 10
Upravo tako ima 8 pin +6 pin. E sad 8 je spojeno ali neznam sta ide u drugih šest i koji kabel? Evo slika iz drugog kuta...

apolo je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2018., 15:18   #4175
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vidiš da ti se ti 8 pin sastoje od 2 fragmenta 6+2, dakle odvojiti iz drugog i zabiti 6 pin
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 08:41   #4176
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 10:55   #4177
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Da nisu malo zakasnili, obzirom na trenutno stanje popularnih kriptovaluta?
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 11:07   #4178
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Kartice imaju naziv "Phantom Gaming" a stavili ih u sektor "Mining"
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2018., 21:34   #4179
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2018., 01:18   #4180
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
hahahah kakav shitshow

btw. hladnjak izgleda kao da se kamion moze naprakirati izmedju finova
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2018., 00:42   #4181
Filip98
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
ako bude dobra cijena nema se sta zalit cak i da stane kamion
Filip98 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 00:58   #4182
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tu je glavno pitanje hoće li imati 3 god. garancije kao praktično svaki amd vendor kod nas (osim power colora)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 10:23   #4183
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 11:39   #4184
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Ovo je pravi rebrandeon ��
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 12:51   #4185
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Druga reciklaža... očito ostalo čipova, a majning fever jenjava pa treba prodati.
Bome još godinu dve ovako i GPU divizija ode u krasni qrac.

Fascinantno, kad su Faildozer i ostale termoelekroizvedenice bile odron, grafičke su bile on par sa eNdivijom. Sad CPU front rigejna slavu od pred 12-14 godina, a GPU divizija svira qrcu i može eNdiviji dunut pod prozor.

Sve jasno, ovako malo OPG poduzeće kako tako konkurira velikim kompanijama i tjera neke da odjedno stave 2 glave više pod kapu u consumer dijelu i odjednom se počnu brinuti za korisnike.

Ali svejedno, GPU luta. I luta jako.



Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 13:13   #4186
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Katastrofa.. Ne kužim koji je smisao ovog. Ko da mojeg Puga 207 rebrandaju 207X i prodaju isto ili čak skuplje.. Jbg, očito će moj freesync monitor duže vrijeme biti bez kompatibilnog AMD druga... Ili da raspizdim pa kupim 1080 i onda me neće hebat tearing.....
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 13:28   #4187
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa u svakom slučaju nažalost je tako. Ako oćeš iole slične performanse kao na sad već 2 godine staroj GTX 1070, moraš uzet Vegu koja dođe kao jača GTX1080

Stvarno loše. Jer će sad nVidia otići malo gore sa cijenama.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 13:56   #4188
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pa u svakom slučaju nažalost je tako. Ako oćeš iole slične performanse kao na sad već 2 godine staroj GTX 1070, moraš uzet Vegu koja dođe kao jača GTX1080

Stvarno loše. Jer će sad nVidia otići malo gore sa cijenama.

Sent from Mobara
I valjda troši ko dvije 1080..
Jbt, 2 godine, da se čovjek zamisli... A trebali bi se u AMD-u malo zamisliti....
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 14:00   #4189
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A da, 2 godine. nVidia ne rusha kad nema ni potrebe. Da sad izbace Pascal refreš, opet bi bilo bolje od svega kaj AMD ima. To je problem.
Eto, mining posustao, a za gejmere opet ne valja

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 14:22   #4190
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Druga reciklaža... očito ostalo čipova, a majning fever jenjava pa treba prodati.
Bome još godinu dve ovako i GPU divizija ode u krasni qrac.

Sent from Mobara
bit ce dobar navi(pogotovo ako DSBR zaživi), bila bi i vega da je hbm2 isao po prvotnim spec kakve je trebao imati.

jedini bas ono direktan zajeb amda kod vege je taj sto im DSBR na kraju ne funkcionira
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 14:28   #4191
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zbog Vege, Navi im je biti ili ne biti. Sa Ryzenom ispalo dobro, vidjeti ćemo kako će biti sa Navigatorom.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 20:43   #4192
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Imali smo raspravu o toj vijesti, samo jbga na vega temi.

Čak poslovno gpu divizija ne stoji loše, marketshare im je najbolji što su imali u preko nekoliko godina (naravno zbog mininga), ali je ovako žalosno u ostalom (starost arhitekture, high end, dostupnost, cijene). Jednostavno se znalo da za ovu godinu nemaju ništa novo, šta god nvidia izbaci na ljeto pojest će ih.

Nije mi jasno koji kuki nisu izbacili vege sa manje CU. Znam da jebe mem kontroler odnosno da je hbm2 skup, al znam i da su prizvođači memorije rekli da 4gb hbm2 ima na lopate još prošle godine. Kom su to štancali i za što? Dakle ne moraju ići na 8gb, ako je nvidia mogla isfurati 3gb ddr5, valjda bi i oni mogli 4gb hbm2 ne mainstreamušama.
Nebi oni s tim bog zna što profitirali, ali sigurno nebi bili na gubitku, mogli su s tim malo zabavit mase do navija.

Što se tiče navija - nisam siguran. Za ryzen sam bio siguran da će biti pogodak i veliki hit, za navi to ne mogu reći, ne znam što da mislim, ali gpu divizija ima težeg konkurenta. Točnije ne vjerujem u njihov high end, u mainstreamušama vjerujem mogu napraviti barem solidan, ako ne odličan posao.

Nego kad smo kod toga, ima nešto na temu navija -

AMD Navi Mainstream GPU Rumored to Have GTX 1080 Class Performance – Nextgen Architecture is The “Zen” of GPU
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 21:21   #4193
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Nije mi jasno koji kuki nisu izbacili vege sa manje CU. Znam da jebe mem kontroler odnosno da je hbm2 skup, al znam i da su prizvođači memorije rekli da 4gb hbm2 ima na lopate još prošle godine. Kom su to štancali i za što? Dakle ne moraju ići na 8gb, ako je nvidia mogla isfurati 3gb ddr5, valjda bi i oni mogli 4gb hbm2 ne mainstreamušama.
Nebi oni s tim bog zna što profitirali, ali sigurno nebi bili na gubitku, mogli su s tim malo zabavit mase do navija.
pitanje kolko su imali proizv.kapaciteta....nastancali su oni mase velkih vegi samo se nisu vidjele na normalnom trzistu, sto zbog rudarenja sto zbog apple-a.

manje vege su vjerojatno onda odlucili stancati samo za intel
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 21:37   #4194
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vjerojatno. Na proizvodni kapacitet su utjecale i polarisice koje su isto vjv masovno štancali. Mada mislim da u teoriji još nije kasno, mining posustaje, dolaze novi ASIC, stignu oni do ljeta-jeseni smrljati nešto radi gamera... Navi u teoriji može doći već u Q1 2019, ali poznavajući AMD ništa od toga do ljeta... Dakle stignu i male vege provesti solidan period na tržištu. Osim ako nvidia ne pomete sa nečim pa odluče da se ni ne zajebavaju s tim, no nvidia uvijek izigrava ciciju na mainstreamu pa će možda i imati prostora.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 21:53   #4195
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Nažalost, nVidiju ne **be 5% da li AMD ima išta ili ništa, a taman da RTG prek noći ponovi situaciju kakvu je ATi imal prije desetak godina s HD 3800 - HD 5800 serijom, nVidia samo treba malo razvodniti Voltu i to je to.

Bilo bi lijepo da AMD trenutno može parirati nVidiji kao što je slučaj s Intelom u pogledu Ryzen modela, ali da se to desi nVidia bi trebala ili gadno zajebati ili par godina stajati na mjestu.

Neću ni spominjati custom-made (ASUS i Sapphire) Vege koje su se čekale ko ozebli sunce - i evo dan-danas ih nema, a recenziralo ih je "dvoje ljudi na Internetima".
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 22:16   #4196
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
nvidia i amd su nebo i zemlja, ono da se amd nažili ko blesav i napravi kao "wow" gpu imam filing da nvidia moze samo posegnut u ladicu s nacrtima i otic tsmc-u, rec im stancaj - ovo je novi geforce, konkurencija novom amdu.

kad i ako amd odluci pretociti osjetniji dio resursa u rtg da razdvoji data center gpu od gaming gpu mozemo pricati o konkurenciji, ono di je amd stvarno dobar kod gpu su new funky tech, samo jbg developeri igara bas ne implementiraju.


Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova

Neću ni spominjati custom-made (ASUS i Sapphire) Vege koje su se čekale ko ozebli sunce - i evo dan-danas ih nema, a recenziralo ih je "dvoje ljudi na Internetima".
ma dobro to je zbog rudarenja
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 22:23   #4197
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ma jasno je sve. Strašno (u pozitivnom smislu) je koje nofce nVidia vuče (samo) iz autoindustrije, do te mjere da im samo taj prihod komotno financira sve kaj im padne na pamet.

Ne znam di je AMD tokom zadnjih godina krivo skrenul s Radeon divizijom, ali trenutna nVidia situacija (a izgleda da su svi prihvatili GPP) zasjenuje i Intelovu CPU dominaciju.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 08:35   #4198
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
nvidia i amd su nebo i zemlja, ono da se amd nažili ko blesav i napravi kao "wow" gpu imam filing da nvidia moze samo posegnut u ladicu s nacrtima i otic tsmc-u, rec im stancaj - ovo je novi geforce, konkurencija novom amdu.

kad i ako amd odluci pretociti osjetniji dio resursa u rtg da razdvoji data center gpu od gaming gpu mozemo pricati o konkurenciji, ono di je amd stvarno dobar kod gpu su new funky tech, samo jbg developeri igara bas ne implementiraju.




ma dobro to je zbog rudarenja
Vjerojatno imaju. Ali čemu adute ispucavati na slabe karte.
Bolje dati malo bolje od Pascala i popikat neke pizdarijice unutra od đenjuin tehnolodži i vozi miško. A kad Navi dođe i bude recimo hvale vrijedan, onda ovo iz ladice i idemo

Doduše, tako smo mislili za Intel pa to nije baš ispalo kako su se svi nadali.
Ali dobro, budemo vidjeli što se kuha.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 10:04   #4199
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mnogo je različitija situacija nego sa intelom. CPU više ne možeš drastično dići niti IPC (amd je digao drastično zato što se zapustio godinama), niti clock, niti možeš divljat s brojem jezgri

Grafe s druge strane mogu još jako napredovati, nvidia ima love ko blata, te se IMO ne vode tj. ne razmišljaju o AMD-u jer bi još više zabušavali. Da se vode nebi morali izbaciti Titan Xp, gtx 1080Ti itd.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2018., 11:18   #4200
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
jedini hit nvidiji u zadnjih xy godina bi mogao biti ovaj intel+amd nuc i tu bi nvidija mogla popušiti osjetniji dio tržišta.
amd bi trebao razmiljati na nacin da napadaju tamo gdje imaju šanse, u gpu high endu trenutno nemaju, ali kombinacija zen+vega(nesto kao intel nuc) je way to go. Imaju dobar cpu koji moze biti izrazito štedljiv i imaju vegu koja je na nizim taktovima isto jako stedljiva.
znaci neka kombinacija r5 2600 + baby vega + hbm....da pocnu pakirati za gamerske laptope bilo bi veselje.

moguce da u amd-u trenutno holdaju odnosno da preko intela pokusavaju malo razbiti "mindshare", pa onda da napadnu to tržište sa zen2+vega(eventualno navi)
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 13.04.2018. u 11:30.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na