Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2015., 20:53   #4771
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Mislim da se radilo o nekih 15-18W cijelo vrijeme, bio upaljen ili u standby. Nije nešto strašno, ali za današnje TV stand-by standarde je daleko previše.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 21:25   #4772
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Mislim da se radilo o nekih 15-18W cijelo vrijeme, bio upaljen ili u standby. Nije nešto strašno, ali za današnje TV stand-by standarde je daleko previše.
Nisam nisam to znao, a zamisli to x2 plus još PAP uređaj i router
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2015., 22:33   #4773
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
@FitzTN Pa piše ti na AC adapteru(ako nema onda ima na ruteru ) napon i struja i kad to pomnožiš dobijes potrosnju.
Simple as that.

Nema tu "mislim"
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2015., 22:34   #4774
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
A dobro risiver ko risiver kažem ja ih imam dva, a reko mi je tehničar kad je bio da će doć neki novi pa će mijenjat to sve, nadam se da će s tim i routere onda da neki normalniji malo dođu mislim bar da mogu hendlat normalno voip da mi maknu ovaj PAP koji mi troši još extra struje i grijalica je i to dobra grijalica.


A i čudna mi je linija nekako kad sugovornik priča ako mu upadnem u riječ njegov glas se utiša i to mi ide na živce, na b.netu, iskonu, t-comu mi se to nije dešavalo, već sam imao intervencija u vezi voip-a nije im baš nešto.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 10.08.2015. u 18:09.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2015., 09:51   #4775
Kublach
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Po riječima tehničara uopće nemam uvjete za vDSL jer sam udaljen od centrale 1900mšto i odgovara onome što se da naći na netu. Sada sam potpisao novi ugovor na 24 mjeseca i zovu me da će mi dostaviti vDSL modem :S

U ugovoru sam tražio brzinu 24/1, min. 16,8/0,7 iako imam manji DL, al prva manja brzina ima max upload samo 0,768 (min 0,538) pa sam se barem za upload htio osigurati.

Uptime: 1 day, 19:11:35
DSL Type: G.992.5 annex B
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.568 / 16.662
Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]: 588,97 / 35,32
Output Power (Up/Down) [dBm]: 13,5 / 18,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 19,0 / 26,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 9,0 / 9,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 11 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 2 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 93 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 733.528
CRC Errors (Up/Down): 0 / 583
HEC Errors (Up/Down): 0 / 446
24/1 je VDSL brzina i imati ćeš VDSL

Na ADSL2+ 24/1 je teoretska brzina a praktično ne ide iznad 21 mbps



Citiraj:
Autor viper Pregled postova
@FitzTN Pa piše ti na AC adapteru(ako nema onda ima na ruteru ) napon i struja i kad to pomnožiš dobijes potrosnju.
Simple as that.

Nema tu "mislim"
To što piše na adapteru ne znači da i vuče toliko u svakom modu rada. Ja u kompu imam napajanje od kilovata pa ne trošim kilovat cijelo vrijeme...

Jedini pravi način za mjerenje je ubaciti u seriju ampermetar ili wattmetar

Kublach je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2015., 09:54   #4776
Kublach
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
---
Kublach je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2015., 11:25   #4777
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Citiraj:
Autor Kublach Pregled postova
24/1 je VDSL brzina i imati ćeš VDSL

Na ADSL2+ 24/1 je teoretska brzina a praktično ne ide iznad 21 mbps
Tako je, pustili su oni najveću brzinu i to na vDSL-u, samo šta stvar nije bila baš stabilna i veza je pucala (bilo je 24/1 pušteno). Nekako se to "samo" (ili su oni) poštelalo na manju brzinu i sad imam 17/1 (+TV nekih 3-4, ali kako je receiver gotovo stalno upaljen, to ne brojim) i to je stabilno već par dana, veza traje 24h bez pucanja. Stara brzina na aDSLu je bila 10.5/1 + TV.

Prešao s 3u1 na 2u1 (int+tv) s novim ugovorom, nisam morao platiti naknadu za taj prelazak i ja zadovoljan (jedini minus je što su ukinuli ORF na IPTV-u). Samo me strah dana kad VIP preuzme .
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2015., 11:38   #4778
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Tako je, pustili su oni najveću brzinu i to na vDSL-u, samo šta stvar nije bila baš stabilna i veza je pucala (bilo je 24/1 pušteno). Nekako se to "samo" (ili su oni) poštelalo na manju brzinu i sad imam 17/1 (+TV nekih 3-4, ali kako je receiver gotovo stalno upaljen, to ne brojim) i to je stabilno već par dana, veza traje 24h bez pucanja. Stara brzina na aDSLu je bila 10.5/1 + TV.

Prešao s 3u1 na 2u1 (int+tv) s novim ugovorom, nisam morao platiti naknadu za taj prelazak i ja zadovoljan (jedini minus je što su ukinuli ORF na IPTV-u). Samo me strah dana kad VIP preuzme .
Već je preuzeo. Sada postoje samo VIP i Tcom. Ja prelazim na iskon zbog amisove tromosti glede uvođenja optike u mom kvartu (što sam i dao na znanje i to nebrojeno puta). I već me zvali iz vipa neki dan, te ovaj popust te onaj, ali uz sve to opet su puno skuplji od iskona (tcoma). Baš kao i kod ponude mobitela. Tako da baj baj vip amis štogod ste već....O cijenama mobitela da ne pričamo..
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2015., 14:19   #4779
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Meni su isto poceli problemi swlanom i internetom, ugovor mi istice druge godine, optike nema pa cu i ja vjerojatno cao pepi , uspjeli su i amis sj...
  Reply With Quote
Staro 17.08.2015., 10:09   #4780
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Zovem ove iz amisa i sad kao mogu imat vdsl a kad sam trazila tesni period 2 puta su me odkantali, navodno bnet daje najbolje brzine , nemam pojma mozda predjem kod njih
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2015., 11:38   #4781
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Evo podataka o liniji

Uptime: 10 days, 13:35:09
DSL Type: ITU-T G.993.2 Annex B (VDSL2)
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.199 / 21.282
Data Transferred (Sent/Received) [B/B]: 0 / 0
Output Power (Up/Down) [dBm]: 7,9 / 18,6
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 19,0 / 37,7
SN Margin (Up/Down) [dB]: 6,9 / 7,8
System Vendor ID (Local/Remote): TMMB / ----
Chipset Vendor ID (Local/Remote): BDCM / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 19 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 30 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): -
Error Seconds (Local/Remote): 16.924 / 0
FEC Errors (Up/Down): 20 / 14.207.684
CRC Errors (Up/Down): 0 / 58.268
HEC Errors (Up/Down): 0 / 0
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2015., 14:48   #4782
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
ljudovi, kako ste zadovoljni amisom?

planiram uzet samo internet pa bih volio cuti dojmove.

podrucje grada na kojem je prikljucak je zagreb, kajzerica.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2015., 16:19   #4783
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Za internet samo pohvale, kako i nebi kad ti je brzina skoro pa 100/100 Mbps
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2015., 23:15   #4784
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
ljudovi, kako ste zadovoljni amisom?

planiram uzet samo internet pa bih volio cuti dojmove.

podrucje grada na kojem je prikljucak je zagreb, kajzerica.
Amis je odlican, nema problema s njima, ali nazalost kupljeni su od VIPa. Sad ovisi o VIP-u koliko brzo ce unistiti uslugu, ja bi rekao ako potpises ugovor na dvije godine bar ces godinu dana biti miran.

Ovo je inace VIP, korisnik je 100m od centrale, po noci brzina ne moze preci 10Mbita download, dok je upload koliko treba i biti.
Oni su definirali brzine od 5Mbita do 40Mbita, tako da se ne moze ni zaliti.



Isto kako im je prije 1.5 godine na poslovnoj optici bila zagusena veza do CIX-a, od 14:00-17:00 brzina bi bila oko 3-5mbita. Pobijedili su T-com u amaterizmu
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 20.08.2015. u 23:47.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 10:05   #4785
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
ok, hvala na info momci
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 11:08   #4786
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Za internet samo pohvale, kako i nebi kad ti je brzina skoro pa 100/100 Mbps
kolko placas samo tu brzinu
  Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 11:50   #4787
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Stari sam dugogodisnji korisnik, sad na optici i po starom ugovoru placam 152 kn, ali imam ugovoren paket 2u1 (internet+telefon) brzine 20/10 Mbps, oni su svim korisnicima na optici pustili brzinu 100/100 Mbps na godinu dana.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 12:02   #4788
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Stari sam dugogodisnji korisnik, sad na optici i po starom ugovoru placam 152 kn, ali imam ugovoren paket 2u1 (internet+telefon) brzine 20/10 Mbps, oni su svim korisnicima na optici pustili brzinu 100/100 Mbps na godinu dana.
Da kod mene nema šanse da dobijem optiku, sad placam za 3 u 1 preko 300 kn a imam jedva 14 mbita, tako da oticu cu drugdje, jel zna netko koje su posljedice prijevremenog prekidanja ugovora s Amisom, hvala!
  Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 13:28   #4789
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Evo testić na optici, down je smanjen jer su 2 risivera uključena i ovaj usrani pap uređaj koji ždere isto megabit (možda i više malo) kolko sam skužio smeće prokleto i još mi i struje dodatno sisa skupa sa routerom.



Sa netom sam zadovoljan zasad kolko imam pola godine već, kvaliteta slike im je i dalje užas na iptv-u kao i softver na albisima također sam sa telefonom imao problem šumovi razorazni dugo su mi to riješavali i sad sa ovim PAP uređajem je riješeno bar što se tiče šumova, ali i dalje primjećujem probleme neke kad sugovornik priča i ja uletim recimo mu u riječ njega mi na slušalici utiša to mi se na b.netu nikad nije dešavalo, a da ne govorim kvaliteta slike kolko je bolja na b.netu nego kod amisa. No kod mene je bilo problema sa štekanjem slike na b.netu koje nisu mogli riješit tako da sam bio prisiljen radi toga otić i zajebo se kad sam uzeo iptv od amis-a, mislio sam ono optika pa nebi smijelo bit loše a nisam imao kod kog pogledat primjer da se sam uvjerim, kad ono stream isti za sve, banana. Pa kombiniram sad neke stvari malo istražujem šta mi je najbolje napravit možda neki satelit uzet ili neki stream box pa na taj način riješit, a možda u međuvremenu neko čudo se kod amisa desi pa se to sve popravi, vidit ćemo.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 23.08.2015. u 13:42.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 13:45   #4790
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Da kod mene nema šanse da dobijem optiku, sad placam za 3 u 1 preko 300 kn a imam jedva 14 mbita, tako da oticu cu drugdje, jel zna netko koje su posljedice prijevremenog prekidanja ugovora s Amisom, hvala!
Prenosim sa Amisovih stranica "Cesta pitanja":


20.Ranije bih prekinuo ugovor potpisan na određeno vrijeme?
Moguće je raskinuti ugovor prije isteka ugovorne obveze, uz plaćanje svih mjesečnih naknada za ostatak razdoblja obveznog trajanja ugovora ili naknadu u visini popusta za proizvode i usluge koje je ste ostvarili, ukoliko je plaćanje te naknade povoljnije za Vas (ukoliko samim Pretplatničkim ugovorom nije određeno drugačije). Okvirni iznos penalizacije možete dobiti pozivom u INFO službu na besplatni broj 0800 50 10 ili slanjem upita elektroničkom poštom na info@amis.hr. Više o raskidu usluge pogledajte na http://www.amis.hr/lluprijava/opci_uvjeti_text.php
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 13:46   #4791
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Prenosim sa Amisovih stranica "Cesta pitanja":


20.Ranije bih prekinuo ugovor potpisan na određeno vrijeme?
Moguće je raskinuti ugovor prije isteka ugovorne obveze, uz plaćanje svih mjesečnih naknada za ostatak razdoblja obveznog trajanja ugovora ili naknadu u visini popusta za proizvode i usluge koje je ste ostvarili, ukoliko je plaćanje te naknade povoljnije za Vas (ukoliko samim Pretplatničkim ugovorom nije određeno drugačije). Okvirni iznos penalizacije možete dobiti pozivom u INFO službu na besplatni broj 0800 50 10 ili slanjem upita elektroničkom poštom na info@amis.hr. Više o raskidu usluge pogledajte na http://www.amis.hr/lluprijava/opci_uvjeti_text.php
Da koma pricekat cu ipak jos imam 8 mjeseci haha
  Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 18:12   #4792
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Molim mišljenje uvaženih eksperata...

Dakle ovakva je situacija...
Kod Amisa sam od samog njihovog početka obzirom da živim u okolici Velike Gorice i njihova usluga mi je bila od početka dostupna, a ja sam gledao kako da brže-bolje zbrišem što dalje od HT-a.

Imam 3 u jedan paket, nisam već odavno pod ugovorom, a sad se neke stvari mijenjaju. VDSL nisam mogao dobiti, parica mi je u banani, daleko sam od centrale, D/L mi je ispod 11 Mb/s.

Saznao sam da je HT postavio nedavno novu centralu u mojoj blizini, razvukao optiku itd.

Mene sad zanima kako stvari stoje, gledano s tehničke i pravne strane. Ima li Amis mogućnosti, odnosno pravo, zatražiti da se mene prebaci na novu centralu? Dali Amis ima pravu zakupa, obzirom da je infrastruktura HT-ova?

Sudeći po postovima na ovom podforumu, rekao bih da ovdje ima ljudi koji su bliski Amisu i kuže se dosta u ovu problematiku pa se nadam da bih mogao dobiti kakav pametan savjet.

Stvar je u tome da sam generalno zadovoljan Amisom kao providerom i definitivno mi se ne prelazi k nekom drugom, a pogotovo HT-u, ali ako će biti velika razlika u kvaliteti veze biti ću stavljen na kušnju
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2015., 22:52   #4793
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
A sta mislis od koga Amis sad zakupljuje tvoju liniju, pa od HT-a.
Zovi sluzbu za korisnike Amisa pa ih tiskaj.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 23:30   #4794
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
A sta mislis od koga Amis sad zakupljuje tvoju liniju, pa od HT-a.
Zovi sluzbu za korisnike Amisa pa ih tiskaj.
Ne mislim, znam...
Ali ono što ne znam, a ne znam ni što da mislim, je to dali je HT dužan omogućiti zakup linija u novim centralama koje je sam napravio i u njegovom su vlasništvu. I zato sam i postavio pitanje ovdje, da dobijem nekakve relevantne informacije (argumente) prije nego što pokušam "natjerati" providera da mi omogući pristup kvalitetnijoj liniji.
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 14:41   #4795
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Koji mrtvi Amis...oprao sam ih zbog optike koje nema kod mene i drugi me dan zovu iz VIPa da mogu oni isto tu optiku bla bla ali skupooo. Reko aha evo već preuzelo....

Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 15:17   #4796
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Po kojoj je cijeni vip nudio optiku i za koje brzine? Cisto da znam usporediti koliko ce biti skuplji.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 15:30   #4797
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Pretpostavljam da je to ova ponuda:
http://www.vipnet.hr/sve-u-paketu

Ocito nas sa Amis-VIP-om ceka zanimljiva jesen ili eventualno pocetak sljedece godine.

Zadnje izmijenjeno od: Cilim. 31.08.2015. u 15:46.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 16:09   #4798
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Pretpostavljam da je to ova ponuda:
http://www.vipnet.hr/sve-u-paketu

Ocito nas sa Amis-VIP-om ceka zanimljiva jesen ili eventualno pocetak sljedece godine.
Već smo zaključili da nije pametno info uzimati s neta jel puno se toga nudi individualno korisnicima ili po zgradama. Konkretno kod nas Iskon nudi 80/40 (testirano 76/38) plus telefon za 160 kn što je super ponuda. I to samo za naše 2 zgrade. Tijekom trajanja cijelog ugovora (2g.) S druge strane VIP uleće sa svojim uobičajenim spinovima i traži za nazivnih 120/? 360 kn s tim da prvih 6 mj besplatno plus 15 kn (sic!) manje na računu za mob. I opet me dođe 100kn skuplje mjesečno!

eto....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 16:46   #4799
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ma to je OK, ali i Amis je znao imati takvih induvidualnih izleta prema korisnicima i nuditi razlicite ponude starim korisnicima prilikom produzavanja ugovora.
U ovom slucaju Bono na temelju induvidualnih ponuda VIP-a nemoze usporedjivati koliko ce cijene ici gore.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2015., 15:08   #4800
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Nikad nista Amis nije nudio starim korisnicima, samo novima duplo jeftinije akcije, @ja sam kod njih jos dok nisu opce imali iptv i cekala dok se sve sredilo, da bi me 2 puta odloptali za testni vdsl u gajnicama i sad zovem sad se moze al treba doplatit 20 kn za17 mb itd do 50 kn valjda za50 kao, naravno danecu uzet, kad znam ko je sve dobio testni i tu su se razbacivali brzinam, izdurat cu josdo kraja ugovora i zdravo.jedino sam prosleg se sjetila kad mi je zavrsio ugovor napravit novi pa mi je bilo nesto jeftinije, inace trebali su cuvat stare musterije ovako staces!!
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na