Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2008., 01:03   #1
SatrianiVz
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 8
Buffalo WHR-G54S German to English??

Danas uzeo ovar Router/AP, kad ono web management na njemackom!! i vec sam izludjen od isprobavanja svega i svacega i nikako ga prebacit na eng...

ono kaj sam probal je sa stranice http://www.buffalotech.com/support/downloads/ firmware

http://www.buffalotech.com/support/g...US_eng_bcm.zip

koji kolko vidim bi trebao biti na eng ?!? vjerojatno...

e sad dok se ulogiram u web management idem na update firmware, browsam .enc file (unutra u zip-u je WHR-G54S_1.40_1.09_US_eng_bcm.enc file) pokrenem flashanje i dobim poruku...

Ungültige Firmware, Neustart wird durchgeführt!

Geschätzte Zeit bis zum Neustart ca. 80 s. Bitte warten...

Um nach dem Aktualisieren der Software mit der Konfiguration fortzufahren,


Alle Browser-Fenster schließen.
Überprüfen Sie, ob die Verbindung zwischen dem Computer und dem Router wiederhergestellt wurde.
Browser erneut öffnen und mit Konfigurationsprogramm der AirStation verbinden.
Weitere Informationen hierzu im Benutzerhandbuch.


kvragu i njemacki koji ne razmem, al sam preko google translatora uspio prevesti da veli Invalid Firmware...

i tak vec par sati pokusavam - i nejde i nejde...

je neko imal takvu situaciju ili ima kakav hint o cemu bi se radilo i kak to rjesiti?

Thnx
SatrianiVz je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 13:17   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Probaj ovaj:
WHR-G54S_1.40
To je normal tj. nije zipan, možeš direkt učitat. Pazi da ne zaglupiš uređaj.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2008., 16:44   #3
SatrianiVz
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 8
Ista stvar... isti error... jos uvjek sve na njemackom...

a probal sam skinut za razlicite regije i kolko skuzil nema neke razlike - vecina ih je ista (za usa sam primjetil da u imenu ima dodatak US)

al sa svima sve isto...

u kojem smislu mislis "Pazi da ne zaglupiš uređaj." ?

thnx
SatrianiVz je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 17:08   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Ovo šta sam ti dao je sa drugog site - a (u odnosu na link iz tvog 1. posta), http://www.buffalo-technology.com
Rađe izaberi eng / eu verziju ako negdje drugo nađeš (US ima 11 WiFi kanala mada nevjerujem da su se išli zezat s tim).
Opaska da paziš da ga ne zaglupiš odnosi se na to ako flash procedura ne prođe kako spada (pukne na pola) onda je uređaj neupotrebljiv tj. treba se z * * *t za upucat flash ponovo.
Pogledaj ponovo na naljepnicu i kroz web konfig koji točno uređaj imaš.
Za dodatni info prvo (opcionalno kasnije za drugi firmware flash) pogledaj:
OpenWrt Buffalo WHR-G54S
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2008., 22:18   #5
SatrianiVz
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 8
Ok, da, s te stranice sam i ja probal skidat - a mislim da je to samo drugi alias za isstu stranicu - no probal sam vise "verzija" i nijedna ne prolazi s njihove stranice...

na naljepnici na uredjaju pise model: whr-g54s
system info veli WHR-G54S Ver.1.40 (1.0.37-1.08-1.03)

al sad na kutiji vidim pise na vise mjesta razlicite stvari
whr-g54s-4
125* Smart Router, DE BT2
whr-g54s-DE

i naljepnica Job M34143 (kaj god da to znacilo)

e sad kolko sam skuzil (nadam se da sam dobro skuzil) nijedan sluzbeni firmware nejde gore (pod sluzbeni mislim na one sa site-a njihovog) zakaj - nemam pojma - pretpostavljam neki region lock - da moze bit samo taj na tom jeziku i to je to... to je samo moja pretpostavka

e sad, dal postoji neki posebni software il neki drugi nacin za upgrade firmware-a...
da dok sam trazil po netu malo nasel sam i dd wrt, al neznam kak se to ponasa, a i s time gubim garanciju (a uredjaj je nov) a s sluzbenim ne gubim...
poslal sam i mail buffalo-u al ne odgovaraju jos...

velim, jedino kaj mi treba da maknem taj pr***ti njemacki kojeg neznam nit namjeravam ucit i prebacim na eng

thnx u svakom slucaju, ako imas jos kakvu ideju sve je dobro doslo...

p.s. neznam dal ima veze, al upgrade radim na win vista ultimate x86 (makar mislim da to nema veze) od browsera probao IE, FireFox, Opera sve najnovije verzije... al mislim da to sve nema veze, jer ako sam dobro skuzil on procita file al mu nekaj ne pase (mozda header nije kak spada mozda je u ovom uredjaju nekaj promjenjeno/blokirano) jer kad mu ja browsam file i pokrenem upgrade par sekundi se nikaj u browseru ne dogadja (na modemu blinka lampica od lan-a znaci neki komunikacija postoji) i onda izbaci to za invalid firmwaare...

bas zanimljiva situacija... sluzbena podrska, sluzbeni firmware za taj model, a uredjaj veli da je invalid ... kojeg li paradoxa
SatrianiVz je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 01:15   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Poviše sam zaboravio napomenit da na računalu sa kojeg radiš flash update obavezno postaviš fiksne mrežne parametre:
IP - ako je router na 192.168.11.1 onda na 192.168.11.2
Subnet - 255.255.255.0
Gateway - ip routera

Ovaj info ti može pomoći (pri dnu stranice). Radi se o tome da je Buffalo firmware kriptiran pa je ekipa napravila verziju koja to rješava ("buffalo factory revert"). Možda preko ovog među-koraka uspiješ stavit origigi en firmware. Kad izgubiš strpljenje čekajući odgovor od Buffala lipo polako po uputstvu stavi DD-WRT. Svi komentiraju da sa tom pameti router postaje prava zvjerka.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 11:46   #7
SatrianiVz
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 8
Thnx na ovome - na taj revert nisam naletel dok sam trazil po netu

IP su mi stalne (nisu preko dhcp-a) jedino sam si promjenio subnet od routera, prebacio sam ga na 192.168.1.3 (kad su mi sva racunala na subnetu 192.168.1.x) al probal sam i prije prebacivanja na taj subnet sa defaultnim postavkama - probal sam i maloprije resetirat router na factory defaults...

i ovaj bin firmware isto ne prolazi - ista stvar...

ocito cu morat cekat da mi odgovore na mail (ali kolko vidim - nisu bas brzi vec 3 dana nista) ili stvarno stavit dd-wrt (al me muci dal nece ni dd-wrt ici - da zbog nekog razloga zbog kojeg nejde official firmware pukne usred flashanja)
:/

thnx
SatrianiVz je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 15:02   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Evo sa, malo tražio i naletio na ovu stranicu. Na vrhu su linkovi (koji više ne funkcioniraju) na NE kriptirane verzije origigi fw. Spomenio si da si probao puknit "gore" dd-wrt ali nisi napisao po kojoj proceduri. Ako si probao direktno iz postojećeg web sučelja to nebu išlo. Ovdje ti je isto objašnjen postupak preko TFTP Client for Windows ili LinkSys TFTP. Dl jedan od tih "alata" i raspakiraj ako treba u jedan folder. Na isto mjesto pripremi fw. Ako negdje nađeš origigi fw koji nije enkodiran (u imenu bez .enc završetka). Druga opcija je spominjani buffalo factory revert (WHR-HP-G54-1.40-ENG.BIN). Treća opcija je dd-wrt mini verzija za tvoj uređaj (imaš 4Mb flash memorije). Još jednom napominjem da prilikom korištenja TFTP - a parametri mrežne moraju biti postavljeni fiksno. Još jedan opis cijele procedure.
Sretno
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 14:26   #9
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor SatrianiVz Pregled postova
Ungültige Firmware, Neustart wird durchgeführt!

Geschätzte Zeit bis zum Neustart ca. 80 s. Bitte warten...

Um nach dem Aktualisieren der Software mit der Konfiguration fortzufahren,


Alle Browser-Fenster schließen.
Überprüfen Sie, ob die Verbindung zwischen dem Computer und dem Router wiederhergestellt wurde.
Browser erneut öffnen und mit Konfigurationsprogramm der AirStation verbinden.
Weitere Informationen hierzu im Benutzerhandbuch.
Invalid firmware, the system is now restarting!

Estimated time to restart is 80 sec. Please wait...

To continue the configuration after the software upgrade close all browser windows.
Check if the link between the computer and the router is valid.
Open the browser again and connect with the AirStation configuration program.

For all other information use the manual.


to bi bio neki moj slobodni prijevod na engl.
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 22:15   #10
SatrianiVz
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 8
I nakon par mailova ramjenjenih s buffalom nisu rjesili problem (mislim si - super, bomba, tak se radi)

u biti... evo kaj oni vele:
1. Mail
Citiraj:
You have tried to install the american version of the firmware. Please, install the european one:
http://www.buffalo-technology.com/su...-access-point/
Should there be any further queries, please do not hesitate to contact us again.
normalno to sam sve vec i prije probal i objasnim im da ne radi

2. Mail - ovaj je dobar
Citiraj:
here is the direct link to the firmware you need.
http://www.buffalo-technology.com/su...09_eng_bcm.enc
Regards
i mislim si pametnih li ljudi... nikaj idem ja slikama njima step-by-step kaj radim i napravim screenshotove, sve objasnim i posaljem zajedno sa slikama i dobim konacno odgovor:

3. Mail
Citiraj:
Thank you for contacting us.
The only way it can be like that is because the product was bought in Germany. Even a firmware upgrade doesn't change the language.
Please contact us if you need further support.
i to je ocito to... zato jer je kupljen u njemackoj neda se to me cak i nasmijalo...

...i jos uvjek muku mucim s njemackim...
...i sad ozbilno razmisljam o nekom alternativnom firmware-u

Svi hvale dd-wrt... e sad mene zanima dal moze kaj poci po zlu u procesu stavljanja tog firmwarea (tipa da uredjaj vise poslje ne radi)??
Koji su rizici i koja procedura stavljanja (vidim da je vise nacina)... na kaj treba pazit... vidim i vise verzija dd-wrt postoji...
hmmm...

zahvaljujem na svakoj informaciji...
SatrianiVz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.02.2008., 17:28   #11
SatrianiVz
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 8
Uspjesno stavljen DD-WRT )
konacno sve na eng

za sad mi se cini ok - ima vise mogucnosti...
malo sam se mucil s spajanjem na net, al rjeseno...

sad trebam malo proucit sve to
SatrianiVz je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 19:43   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Bravo, sad je uređaj postao mala zvjerka.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2017., 17:39   #13
charlykayo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: viena
Postovi: 1
Citiraj:
Autor SatrianiVz Pregled postova
Uspjesno stavljen DD-WRT )
konacno sve na eng

za sad mi se cini ok - ima vise mogucnosti...
malo sam se mucil s spajanjem na net, al rjeseno...

sad trebam malo proucit sve to
can you tell me which version of firmware you use, and can you give me a link. thanks!
charlykayo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na