Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2017., 19:47   #2011
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako ti tako zaštopane ne smrde i pušu hladno, onda si daj mira

počisti to, dezinficiraj i doviđenja.

Danas počistio filtere, ali kako sam bio na laganom izmaku snaga, nije mi se dalao skidat plastiku da vidim u kojem stanju zaprljanosti je kada i ventilator.
Posvijetlio kroz isparivač, djeluje full cisto bez ikakvih vidljivih naznaka flore i faune

Skuzio sam di mi je vanjska i da, radi se o multi split sistemu, nalazi se ispod prozora u kupaoni, a posto sam na prvom katu, trebat ce mi ljestve da se popnem i poslikam naljepnicu, tj utvrdim koji je točno model
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 16.08.2017. u 18:03.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2017., 18:07   #2012
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jel imamo mi tu na forumu majstora za klime?

Naime imam sljedecu situaciju, trebam demontirat svoju Korell klimu (3,5 kw, fix). Ja sam ju postavljao sa majstorom, tako da mehanika nije problem, nego ne znam kako napraviti da plin ostane unutra tako da se moze jednostavno spojit kad se bude ponovo ugrađivala.

Ako je netko voljan to napraviti, odlično (zapadni dio Zg, cijena po dogovoru) ili ako netko zna bar u teoriji, pa da sam to napravim.

Hvala i LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2017., 18:26   #2013
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel imamo mi tu na forumu majstora za klime?

Naime imam sljedecu situaciju, trebam demontirat svoju Korell klimu (3,5 kw, fix). Ja sam ju postavljao sa majstorom, tako da mehanika nije problem, nego ne znam kako napraviti da plin ostane unutra tako da se moze jednostavno spojit kad se bude ponovo ugrađivala.

Ako je netko voljan to napraviti, odlično (zapadni dio Zg, cijena po dogovoru) ili ako netko zna bar u teoriji, pa da sam to napravim.

Hvala i LP
-Nabavi inbus 4 ili 5.
-Pokreni klimu u režimu hlađenja
-Zatvori ventil na tankoj cijevi. (inbus ključ)
-Broji do dvadeset i zatvori ventil na debeloj cijevi
-izgasi klimu

Prosto ko pasulj
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 14:22   #2014
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
-Nabavi inbus 4 ili 5.
-Pokreni klimu u režimu hlađenja
-Zatvori ventil na tankoj cijevi. (inbus ključ)
-Broji do dvadeset i zatvori ventil na debeloj cijevi
-izgasi klimu

Prosto ko pasulj

Ne znam zasto sam ja mislio da je to puno kompliciranije. Nakon sto to ovako odradim, onda je plin u unutrasnjoj jedinici tj kompresoru? Vidim da ovo vrijeme trajanja je na svakom mjestu drugacije navedeno, 20, 30, 60-120sec. Naravno, to ovisi o duzini cijele instalacije, ali koliko sam skuzio najbolje je slusat kompresor, i kad on promjeni zvuk na glasnije, onda je to to, sav plin je u njemu.

Vanjska jedinica mi je ispod prozora, ali malo ulijevo i spoj cijevi je na lijevoj strani, znači morat cu se opruzit koliko sam dug (1,93) da dodjem do ventila
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 17.08.2017. u 14:30.
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2017., 14:35   #2015
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ne znam zasto sam ja mislio da je to puno kompliciranije. Nakon sto to ovako odradim, onda je plin u unutrasnjoj jedinici tj kompresoru? Vidim da ovo vrijeme trajanja je na svakom mjestu drugacije navedeno, 20, 30, 60-120sec. Naravno, to ovisi o duzini cijele instalacije, ali koliko sam skuzio najbolje je slusat kompresor, i kad on promjeni zvuk na glasnije, onda je to to, sav plin je u njemu.

Vanjska jedinica mi je ispod prozora, ali malo ulijevo i spoj cijevi je na lijevoj strani, znači morat cu se opruzit koliko sam dug (1,93) da dodjem do ventila
Samo broji do dvadeset ili gledaj 20sec na sat.
Plin je tada zatvoren u vanjskoj jedinici,ako pratis korake koje sam ti naveo.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 14:20   #2016
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
kod mene je ugrađena fujitsu asyg12llcc, koliko čitam po netu, samo riječi pohvale?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2017., 21:20   #2017
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Nek je sa srecom , dobro se pokazala , u tom cenovnoom rangu joj nema ravne .. E sad , jesi li potrefio jacinu to cemo vec saznati
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2017., 09:38   #2018
robi959
Premium
Moj komp
 
robi959's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 108
Molim vas za pomoć, trebao bi klima uređaj do nekih 3500 kn - 4000 kn, koji je spreman i grijati i hladiti.

Vodi se dilema zbog grijanja prije zime ponekad predvečer da se upali čisto da zrak zagrije malo. Mislim da je bolje ići na klimu nego stavljati peć malu. Centralno grijanje nam se ne isplati paliti još. Prostor grijanja nekih cca 50 kvadrata, kad se zatvore vrata 30 kvadrata.


Unaprijed hvala.
robi959 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2017., 12:02   #2019
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Fujitsu ASYG 12LLCE je nesto najbolje sto se moze kupiti za oko 4000kn ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2017., 12:25   #2020
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
A kakvi su ovi FujiAir, negdje je pisalo da imaju neke veze sa japanom
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2017., 18:46   #2021
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
A kakvi su ovi FujiAir, negdje je pisalo da imaju neke veze sa japanom
Imaju,planina Fuji je u Japanu.
I tu završavaju sve sličnosti.

Zadnju klimu iz Japana sam vidio prije 20 godina (Daikin Ry45)
Nakon požara u tvornici u Osaki prestala je isporuka u Europu.
Sad je made in Chech,Belgium Turkey...
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 09:16   #2022
robi959
Premium
Moj komp
 
robi959's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 108
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Fujitsu ASYG 12LLCE je nesto najbolje sto se moze kupiti za oko 4000kn ..
Ako bi se išlo na nešto jeftinije (hlađenje, (grijanje prije sezone paljenja centralnog grijanja) do 35 kvadrata, do max 3500 kn?

Fujitsu, Midea, Korel, Samsung, Toshiba, Vivax, LG

Za ovo mogu naći ovlaštenog servisera i montažera u svom mjestu.
robi959 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 10:09   #2023
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Često spominjana Toshiba za 3500 kn, odvrti postove unatrag.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 20:59   #2024
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Imas Toshiba Mirai RAS-13BAV-E za te pare ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 07:16   #2025
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Imaju,planina Fuji je u Japanu.
I tu završavaju sve sličnosti.

Zadnju klimu iz Japana sam vidio prije 20 godina (Daikin Ry45)
Nakon požara u tvornici u Osaki prestala je isporuka u Europu.
Sad je made in Chech,Belgium Turkey...


Ok, rade se drugdje po standardima matične tvornice, to nije niš previše čudno, a nebi ni trebalo utjecati na kvalitetu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 08:48   #2026
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Općenito se kvaliteta srozala zadnjih 10 godina.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 11:33   #2027
Nevidljivi
Premium
 
Nevidljivi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Pozicija / jacina

Trebam savijet oko pozicije klime i preporuku jacine / modela
Kuca je klasicni Yugoslavia design i nisam impresioniran opcijama ( bar onima koje ja vidim )
Klimu bi koristio prvenstveno za hladjenje i dopuna grijanju u prijelaznim razdobljima da ne palim centralno ( na drva = gnjavaza )

Ja sam stavio 1-4 neke potencijalne pozicije unutarnje jedinice kako se meni cinilo moguce
Na slici vidite Dnevni boravak od 20m2 ( zaboravio sam dodati da je Juzna strana gdje je pozicija 1)

SLIKA:
https://imgur.com/a/8LaDB

Poz. 1 - klima mi ne bi smetala dok sjedim u boravku da puse direktno kroz vrata u kuhinju, da i tamo malo rashladi ( pogotovo ako se kuha, dali je to moguce kroz normalna sobna vrata?)

Poz.2 - Iznad balkonskih vrata
Poz.3 - hladim kuhinju i imam ravnu liniju u hodnik ( po noci bi bilo lakse spavati u sobama ali zrtvujem dnevni )

Znam da je nemoguce pokriti sve sa 1 jedinicom ali trenutno samo je to opcija.
Htio bi cuti misljenja/prijedloge iz iskustva jer neke od ovih ideja koje imam mozda nemaju nikakve veze sa stvarnoscu
Nevidljivi je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 11:45   #2028
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
To ti je malo long shot rješenje, uglavnom, moras si sam odredit prioritete, odnosno gdje najvise boravis i gdje zelis imati odgovarajucu tempreraturu. S obzirom na konfiguraciju i površinu stana, ne očekuj od bilo koje 3,5kW klime da ce moci napraviti nesto vise od sobe u kojoj je. Ako kazes da je boravak na juznoj strani, a primarno je hlađenje, meni jedino imas misla da ju stavis u dnevni boravak na poziciju 1. Ne vidim bas neki smisao stavljanja klime u kuhinju/blagovaonu. Klima u spavaćoj ima jako smisla, pa mozda da odmah pogledas neku kombinaciju jedna vanjska od 5.5 kw i dvije unutarnje (3,5kW u dnevnu i 2,5kW u sobu/kuhinju/gdje zelis). Iako je to rjesenje u pravilu skuplje od 2 klasična split sistema.
-->
To ti je malo long shot rješenje, uglavnom, moras si sam odredit prioritete, odnosno gdje najvise boravis i gdje zelis imati odgovarajucu tempreraturu. S obzirom na konfiguraciju i površinu stana, ne očekuj od bilo koje 3,5kW klime da ce moci napraviti nesto vise od sobe u kojoj je. Ako kazes da je boravak na juznoj strani, a primarno je hlađenje, meni jedino imas misla da ju stavis u dnevni boravak na poziciju 1. Ne vidim bas neki smisao stavljanja klime u kuhinju/blagovaonu. Klima u spavaćoj ima jako smisla, pa mozda da odmah pogledas neku kombinaciju jedna vanjska od 5.5 kw i dvije unutarnje (3,5kW u dnevnu i 2,5kW u sobu/kuhinju/gdje zelis). Iako je to rjesenje u pravilu skuplje od 2 klasična split sistema.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 16:02   #2029
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Nevidljivi

Koliko para si spreman da das za klimu bez ugradnje ?
Nisi nam upisao m2 svih prostorija , koliko m2 uopste imas , kakva je izolacija , stolarija , i koje su najznize tem kod vas , daj malo vise inf ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 16:44   #2030
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
@nexten

Imam Toshibu inverter, dual split, unutarnje jedna 3,5kw,(dnevna) druga 2,5kw(spavaca). Koliko struje trosi kad recimo u dnevnoj ukljucim da odvazuje zrak?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2017., 17:21   #2031
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa to ti ne moze niko reci ovako odokativno , mnogo je toga sto utice na potrosnju .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 11:37   #2032
Nevidljivi
Premium
 
Nevidljivi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Nexteen, evo detaljnija slika sa kvadraturom svih prostorija, ukupno je cca 86m2 zivotnog prostora

https://imgur.com/a/MA7sv

Stolarija je nova PVC, kuca nema termo izolaciju samo Zbuka, cigla je 29cm sa po 3cm zbuke sa svake strane ( unutarnji nosivi zid -u zelenoj boji na slici- je cca 34-35cm).
Lokacija je Rijeka pa zime nisu ostre, a i za grijanje bi samo sluzilo 1-2h ujutro i eventualno mozda malo predvecer ( ono sto sam do sada rijesavao tako da bi nalozio 1 vatru u kaminu kada bi isao na posao da ukucanima bude ugodno kada se probude dok ne bi pocela sezona grijanja i konstantnog lozenja ) Recimo kao sto sada dolazi vrijeme da ujutro kada ce ujutro biti hladno za majicu dugih rukava i mozda jaknu a vec u 11h na marendu u kratkim rukavima.
Prvenstveni razlog nabave je hladjenje ( dok bi bilo koji efekt grijanja bio bonus )

Srale7, Dnevni mi je prioritet i kuzim da sa jednom jedinicom ne mogu sve pokrit.
naginjem poziciji 1 za unutarnju jedinicu a onda u buducnosti za spavacu sobu sta bi savjetovali? ( staviti u hodnik pa da kroz otvorena vrata hladi sve spavace toliko da se ne znojim po ljeti i mogu spavati ili bas u spavacu sobu, ali tu me brine da bi mi bilo too much?) thx.
Nevidljivi je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:44   #2033
northeus
Premium
Moj komp
 
northeus's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 104
Za hlađenje je najbolje iznad ulaznih vrata i to 3.5 kw je dosta, u boravak jednog dana staviti još jednu na poziciju 1.

Iz Ri sam i bavim se klimama pa se javi za izvid 😉
northeus je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 15:39   #2034
Nevidljivi
Premium
 
Nevidljivi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Nevidljivi

Koliko para si spreman da das za klimu bez ugradnje ?
Zaboravio sam odg.
do 4k kn bez ugradnje bi mi bio limit ( ne mora biti fixno ali preko 4.5k ne bi nikako bio spreman )
Nevidljivi je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 16:53   #2035
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Znaci ti i ne mozes uzeti nista vece od 12-ke i to ulazni inverter , a za te pare klima koja najvise daje je Fujitsu ASYG 12LLCE , pa ako ti je najbitnija dnevna soba onda je stavi tamo. Stavljanje klime u hodnik nije dobra opcija , malo je to m2 . brzo ce i ugrejati i ohladiti pa ce se cesto i gasiti , tako kazu iskustva korisnika sa drugih foruma . Sa pozicije 1 tesko da ces rashladiti i ugrejati bilo sta sem dnevne + tepezarije , sve ostalo je upitno . Zato kazem, ako ti je dnevna prioritet onda je stavi tu , a ovako na oko , kad bi gledao najvecu mogucu pokrivenost prostora sa jednom klimom , pozicija 4 je po meni najbolja moguca , samo sto mi se ne svidja sto se tu nalazi i kuhinja . Sa te pozicije bi klima mogla najvise prostora pokriti i naravno da bi krilca izduva morao usmeriti ka vratima hodnika da moze sto dalje dobaciti . Moraces sam da preseces iz razloga sto tesko da ce ti jedna klima odraditi posao kako treba a sa druge strane ako ti je bitna samo dnevna + trpezarija , te ces je paliti samo povremeno , onda logika govori da treba biti na poziciji 1 ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 14:21   #2036
Nevidljivi
Premium
 
Nevidljivi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Thanks za pomoc.
Ici cu na fujitsu 12LLCE i poz 1.
Nevidljivi je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 20:52   #2037
robi959
Premium
Moj komp
 
robi959's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 108
Kupio sam na kraju Haier Tundra as12ta2hra.

Može netko reći neku najbolju opciju kod grijanja, u početku sad držim 26 stupnjeva. E sad kako nastimati swing gore dolje, za sad sam stavio na automatiku. A vidim da ima neke opcije health. Bila bi dobra pomoć svaka. I Fan držim na automatski također.
robi959 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 23:02   #2038
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa koju temp zelis da imas tu i zadas , s tim sto bih ti ja savetovao da uzmes jedan termometar i da sa njim pratis temp prostora a ne da se oslanjas na daljinski od klime . Ne znaci da ces imati 26c u prostoru ako je na daljincu 26c , nek ti termometar bude reper i po potrebi smanjujes i pojacavas temp na daljnskom . Zar nisi dobio manual , tamo trebas imati sve opisano tj kako se koristi opcija swing ili sta vec hoces . Izduv mozes ostaviti na automatski ali to kod nekih klima lepo radi pa drze zadatu temp lepo , a kod nekih je bolje kad se rucno podesi na 2 -3 brzinu . Zato ti kazem ,termometar ce ti sve reci tj kako da se ponasas , a ne bi bilo lose da uzmes i jedan merac potrosnje pa da ubodes klimu u njega , odmah ces znati koliko se klima opterecuje tj koliko W vuce , koliko si KWh spicio i sta je za tebe najbolja opcija . I da dodam , mislim da je neka optimalna temp za grejanje klimom oko 23c , 26c mi nekako deluje previse ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm

Zadnje izmijenjeno od: nexteen. 15.09.2017. u 23:27.
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 10:54   #2039
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
stvarno sam oduvijek bio tudum za te klime

u prostoru je 18'C, ja bi volio zagrijati na 20'C, MODE je na HEAT, 20'C, FAN namješten na AUTO, upaljen SWING, ECONOMY - malo pa malo grije, pa onda hladi, pa grije, pa hladi, zašto je to tako? kao da sam čitao već negdje da je to normalan proces ili se varam? mogu izbjeći to hlađenje prostorije?

što se tiče samog održavanja klime kako bi radila funkcionalno i ispravno, na šta sve moram paziti? postavljena je cca. prije najviše 2 godine i malo korištena (samo tokom ljetnih mjeseci - znači hladila), trebam čistiti filter? svako koliko? ostalo?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 11:34   #2040
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jel to inverter neki ili on/off?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na