Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2017., 13:38   #451
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
opusti se brko nemoj si ispuniti srce mržnjom zbog glupih grafičkih kartica
  Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 14:10   #452
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2017., 14:12   #453
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
opusti se brko nemoj si ispuniti srce mržnjom zbog glupih grafičkih kartica
Nemaju grafičke kartice veze sa time. Samo ovaj kreten i njegova vojska tupana koji dolaze na "live unboxing".

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 14:33   #454
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ode svijet u tri 3,14čke materine... oću asteroid veličine Texasa da nas zauvijek spasi ovakvih kretena. Stvarno nevjerovatno u što se svijet pretvorio.

Oprostite na rejđu, ali stvarno više ovo je prešlo svaku mjeru normalnog ljudskog ponašanja.
My thoughts exactly
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 20:07   #455
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Ja se nadam da ćemo sutra napokon saznati sve potrebno o Vega, da nije još jedna navlakuša gdje sve vidiš, a opet ništa nisi saznao...
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 20:16   #456
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Jel se uopće zna kad je NDA za recenzije?
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 21:49   #457
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Đizs krajst kakvu sam upravo pizdariju pogledao... Svršavanje na display port kabel?!

Podsjeća me na ovo
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 21:57   #458
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Valjda ste skužili da se zajebava i da je publika (većinom djeca i tinejđeri) prihvatila zajebanciju
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 22:05   #459
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ja sam skužio samo kretenizam novih (de)generacija

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 23:03   #460
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ja sam skužio samo kretenizam novih (de)generacija

@mob
Da.
U naše vrijeme je 5mb memorije vozio viljuskar.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2017., 23:08   #461
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Da.
U naše vrijeme je 5mb memorije vozio viljuskar.


Da, 5000 onih ploča sa 1k, ili 1250 ovih od 4k

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 30.07.2017. u 23:19.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 23:35   #462
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja ne znam ko još tu budaletinu prati, gleda, uočava ili šta već... neću ni kliknut na link.

a tebi hawkeru mogu samo reći da

Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Danas je Fury X...
... drek i govno od proizvoda.

bilo i ostalo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 23:40   #463
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja ne znam ko još tu budaletinu prati, gleda, uočava ili šta već... neću ni kliknut na link.

a tebi hawkeru mogu samo reći da



... drek i govno od proizvoda.

bilo i ostalo.
Fury X je revolucionaran proizvod, uglavnom ATI i radi nove stvari, a nvidia samo prati
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 23:45   #464
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja ne znam ko još tu budaletinu prati, gleda, uočava ili šta već... neću ni kliknut na link.

a tebi hawkeru mogu samo reći da



... drek i govno od proizvoda.

bilo i ostalo.
Posto si imao i fury i 980ti (a ja jesam) , reci mi molim te gdje je sad taj famozni 980ti danas (grafa koja je prije god i pol kostala 1k €) , kako skalira u usporedbi sa fury x a kako sa 1070 (u 1080p,1200p, 1440p, 4k ne vrti ni 180ti pa o tom necemo), te zasto je fury x drek od prozvoda? Kakve su im cijene bile kad su izasle, kakve nakon 6 mj a kakve sad nakon g i pol dana?Mislim kad se vec u presveti nvidia forum nesmije dirnuti , neznam zasto se ovdje trola i flejma za qrcevo zdravlje. Hvala na iscrpnom odgovoru.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Fury X je revolucionaran proizvod, uglavnom ATI i radi nove stvari, a nvidia samo prati
Ma niiije, a kad nvidia izbaci teslu sa hbom onda je to most advanced data center gpu.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 30.07.2017. u 23:54.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 00:05   #465
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
$499 & $399 Respectively, Liquid Cooled Model To Cost $599

aj, za majnig ce bit ok... Ako imas free struju
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 00:16   #466
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa čisto gledam koliko ljudi je stvarno posjedovalo tu karticu... eto ti i koliko još na forumu?

revolucionaran?

po čemu? po grijanju? da, tu je stvarno revolucionaran.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 00:27   #467
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Znači sad je i 980ti govno od proizvoda.
Daj se dogovori sam sa sobom.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 01:45   #468
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa čisto gledam koliko ljudi je stvarno posjedovalo tu karticu... eto ti i koliko još na forumu?

revolucionaran?

po čemu? po grijanju? da, tu je stvarno revolucionaran.
ne zaboravi da prosječno selo u Africi troši manje struje
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 08:15   #469
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AMD Radeon RX Vega 64, RX Vega 56, RX Vega Nano Official Slides, Full Specifications Detailed – Flagship Model Compared To The NVIDIA GTX 1080, Has 300W TDP

ASUS ROG STRIX RX Vega 64 Custom Graphics Card Announced – Launching in Early September

Znači velike (64) izlaze 14.8., vega 56 - "nešto kasnije", a AiB vege 64 u 9 mjesecu

Izgleda da će nuditi bundleove - ryzen 7 & mbo & freesync monitor & vega, uz određenu uštedu naspram toga svega pojedinačno

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 31.07.2017. u 08:27.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 08:32   #470
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa čisto gledam koliko ljudi je stvarno posjedovalo tu karticu... eto ti i koliko još na forumu?

revolucionaran?

po čemu? po grijanju? da, tu je stvarno revolucionaran.
To sto ljudi na forumu nisu pisali da su imali ili ljudi koji su je posjedovali nisu na forumu je relevantno isto koliko je i hrvatsko trziste relevatno s obzirom na cijeli svijet. To je isto ko da kazes pa cuj kolko ljudi u hr igra stolni tenis ako uzmes u obzir kinu gdje ih ima vise registriranih nego u hr stanovnika. Kartica nije fail htio ti to priznat ili ne, i ako nista drugo zbog HBMa je revolucija koji ce se sad svugdje ugradivati, problem je nano jer je hladnjak bio neadekvatan. Moja fury nikad nije prelazila 75c, a danas ti ja okacim SS od svoje 1060 6 gb sa triple slot hladnjakom koja je zakucana na 75, pa cak i predje, a kao stedljiv cip. Moja 980ti je bila toliko stedljiva da je na njoj bio reklamiran triple slot hladnjak koji moze izdrzati 700 w tdp.

Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
ne zaboravi da prosječno selo u Africi troši manje struje
Pokusavas bit dupeuvlakac ili samo trolas bzvz temu. Inace ljudi koji istresu 3k eura za konfu i 1k za grafu gledaju dali ta grafa trosi 275 ili 325 w
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 08:38   #471
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Cijena Vege 56 uopće nije loša, 400 baksa, ako na Alzi bude oko 400€, za cca 3000 kn dobiješ karticu performansi 1080.

Worst case scenario: ako i bude slabija od 1080, opet je povoljna kupnja. Danas ni polovnu 1070 ne možeš kupiti ispod 3300 kn.
sti je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 09:26   #472
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Cijena Vege 56 uopće nije loša, 400 baksa, ako na Alzi bude oko 400€, za cca 3000 kn dobiješ karticu performansi 1080.

Worst case scenario: ako i bude slabija od 1080, opet je povoljna kupnja. Danas ni polovnu 1070 ne možeš kupiti ispod 3300 kn.
400 $ se nikada ne translatira u 400 EUR, rule of thumb je da je jedan dolar jednako 10 kn, 9 kn ako imaš (jako puno) sreće.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 09:44   #473
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa čisto gledam koliko ljudi je stvarno posjedovalo tu karticu... eto ti i koliko još na forumu?

revolucionaran?

po čemu? po grijanju? da, tu je stvarno revolucionaran.
Bas si uzeo Fury X za grijanje . Fury X trosi oko 35W vise od 980 Ti i usput je 25°C hladnija i 10 dB tisa (od referentne 980 Ti).

EDIT:

AMD announces Radeon RX Vega Nano
Bilo bi cudno da nisu i ovu verziju planirali .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 09:53   #474
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Cijena Vege 56 uopće nije loša, 400 baksa, ako na Alzi bude oko 400€, za cca 3000 kn dobiješ karticu performansi 1080.

Worst case scenario: ako i bude slabija od 1080, opet je povoljna kupnja. Danas ni polovnu 1070 ne možeš kupiti ispod 3300 kn.
Vega 56 ti neće biti na nivou gtx 1080, možda gtx 1070 (ili čak malo slabija), a tih 399$ (ako je istinito) bi prije bilo 3600kn.

Ali taj MSRP je u stvari danas nebitan (mining, ponuda - potražnja), pitaj boga koliko će to sve koštati u stvarnosti
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 10:02   #475
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Nije mi jasno kako neki pokušavaju pravdati proizvod koji za slične pare daje ono što je Nvidia izdala prije godinu dana. Ustvari ni to vjerojatno nisu skinuli (1080).
Jeeee uspjeha. Skinuli su 980 Ti. Tek sad.

Da se nvidija ne mora bojati propasti amd-a (tj povlačenja sa polja grafičkih za PC) ubili bi ih jednim potezom. Samo da stave svoje kartice na korak iznad najniže isplatljivije cijene i pa pa amd.

Amd-a održava samo to što nvidija stvara svaki put novi cijenovni razred.

Imao sam 280x i 390 i zamjenio ih sa 770 i 980ti i uvijek ali uvijek - sa amd-om tražim riješenja za probleme po forumima, a nvidijom samo igram i koristim skoro sve radi kako je zamišljeno. Zato amd mora imati jebeni perf/price ratio da bi ga uopće uzimao u obzir. Tipa Ryzen/Intel.

A potrošnja je žešći fail. Iako me to nebi diralo da nije iskorištena za natjerati clockove iznad optimalnih pa oc headroom bude nikakav.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 10:19   #476
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nitko ih ne pravda, ako je istina kao sto kazu , imaju losiji proizvod od proslogodisnjeg konkurenta i to je to. Isto kao sto amd ima bolje proceve ove g i iducih bar dvije od intela pa nitko ne drami, treba bit objektivan.Ali reci da je fury bio fail je totalna glupost. Ja sam imao fury i iza nje rx480 i samo s jednom verzijom drivera sam imao problem i to na 480 s onim spinom fanova, verzijom iza je to rjeseno.Prvi dan kad sam ubo 1060 problem s instalacijom drivera. No bilo je vrijeme za reinstalaciju winsa pa je to otklonilo probl. Nisam zato rekao da je 1060 fail al bome 970ka je ispala a preko tog se preslo ko preko farbanja tunela za 40 mil, pojeo vuk magarca i nikom nista.uostalom zasto bi nvidii bilo od koristi da amd propadne? Za nekog tko inace ima korisne postove sad si nadrobio gluposti kao da te u najmanju ruku nvidia placa . Isto kao i amd shill za amd.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 10:31   #477
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
AMD k'o AMD, radi GPU za iducih 5 godina, a ne za danas. Sad su im vjerojatno zadnji na listi GPU za gamere. Vega je napravljena za "deep learning", a ostalo je sve po strani. Zato i ima "Rapid packed math", sto je bitno za strojno ucenje.
RX Vega - ne isplati se, cak i da bude malo brza od 1070/1080.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 10:45   #478
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Kao i obično, nakon par revizija drivera bit će jače od 1080Ti
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 10:50   #479
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
te price oko radeon drivera neznam sto da kazem, nisam iskusio probleme.

280x nikad problema, pali i vozi na monitoru i tvu.
sa rx4xx serijom radim cirkuse, tipa tri grafe rudare, zelim odhalat world of warships, u majneru ugasim primarnu grafu i peglam po kaićima bez problema dok druge dve rudare.

na lapu imam nvda 965m, prikljucim na telku hdmi-om, ne kuzi telku, tek nakon dva reinstala drivera je skuzilo, prikljucim na monitor-skuzi monitor ali mi nedaje izabrati vecu rez od 1080p, jos jedan reinstall pa napokon skuzi da moze i veca reza na monitoru, vratim na telku opet je ne raspoznaje, restart-proradi...problem nije u hdmi kabelu jer sam probao sa 3 razlicita

i kaj bi sad trebao pljuckati/trolati po nvda forumu?
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 11:21   #480
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nitko ih ne pravda, ako je istina kao sto kazu , imaju losiji proizvod od proslogodisnjeg konkurenta i to je to. Isto kao sto amd ima bolje proceve ove g i iducih bar dvije od intela pa nitko ne drami, treba bit objektivan.Ali reci da je fury bio fail je totalna glupost. Ja sam imao fury i iza nje rx480 i samo s jednom verzijom drivera sam imao problem i to na 480 s onim spinom fanova, verzijom iza je to rjeseno.Prvi dan kad sam ubo 1060 problem s instalacijom drivera. No bilo je vrijeme za reinstalaciju winsa pa je to otklonilo probl. Nisam zato rekao da je 1060 fail al bome 970ka je ispala a preko tog se preslo ko preko farbanja tunela za 40 mil, pojeo vuk magarca i nikom nista.uostalom zasto bi nvidii bilo od koristi da amd propadne? Za nekog tko inace ima korisne postove sad si nadrobio gluposti kao da te u najmanju ruku nvidia placa . Isto kao i amd shill za amd.
Ne plaća mene Nvidia nego samo moje korisničko iskustvo posjedovanja grafičkih da ne idemo previše unazad - 4870-260-280x-770-390-980ti.

Nvidija ima koristi od ovakvog amd-a jer može dizati cijene. Mi korisnici nemamo koristi od toga, samo štetu. Jer niti Nvidia ne daje sve što može a naplati kao suho zlato.

Problemi su bili tipa trzanje u vsyncu na starijim igrama, neplejanje videa u gomu kako spada (kamerom sniman 1080 60fps) sa hw akceleracijom, dugo vremena muka sa powertuneom koji izaziva trzanje u vsyncu na 390ici... Ma ima toga još....
Napominjem, to govorim ono što sam ja koristio.
No sve je to logično posto drži 20% tržišta pa se developeri više optimiziraju za nvidiju.

Nije ni nvidija med i mlijeko npr integracija shadowplaya u ono govno od sw pa ga nikad nisam koristio. dok je pred neko vrijeme amd stavio u drivere sve potrebno. Kao i telemetrija zbog koje svaki put moram brisati fileove od drivera.

Fury je fail i to žešći što možeš pogledati koliko ih je prodano, a koliko 980 ti koja mu je bila konkurent na stocku a uz oc ga ubio. Flawless victory rekao bi mortal kombat.
Da nije bio fail prodavao bi se kao ryzen.

Amdu skidam kapu zbog freesynca jer su monitori bagatela naprema gsyncu. Nisam imao ni jedno ni drugo pa performanse mogu suditi samo po korisnicima, no tu negdje su. Osim rangea.

No nazad na temu. Da je ati izdao 3870 u doba 260/280 da li bi to onda zvali uspjehom? I onda nakon godinu tek 4870?
Biti godinu i više unazad sa tehnologijom je više nego fail. Ako pritom drastično ne srezu cijenu kao što su sa ryzenom napravili. A očito ne mogu jer proizvodnja je preskupa. Znači fail. Ne vidim promjenu omjera prodanih grafickih osim na gore.

Naravno, sve bazirano na trenutno dostupnim informacijama....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na